Norwich – Liverpool 4:5 (koniec) | West Bromwich – Aston Villa 0:0 (koniec) | Sunderland – Bournemouth 1:1 (koniec)
Watford – Newcastle 2:1 (koniec) | Man Utd – Southampton 0:1 (koniec) | Leicester – Stoke 3:0 (koniec)
Crystal Palace – Tottenham 1:3 (koniec) | West Ham – Man City 2:2 (koniec)
Manchester United
0:1 (0:0)
Southampton F.C.
Sobota 23.01.2016, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League • Runda 23
    Ta statystyka mówi wiele o pracy LVG na Old Trafford. To wszystko z tego spotkania. Dziękuje za uwagę.

Po bardzo słabym spotkaniu Manchester United ulega Southampton 0:1. O takich starciach mówi się w Polsce jako o meczach walki. Na boisku mieliśmy sytuacji jak na lekarstwo. O wszystkim zdecydował stały fragment gry. Po świetnej centrze debitujący w barwach Soton Austin trafił do siatki i zapewnił gościom trzy oczka. Czerwone Diabły zaliczają więc kolejne kompromitujące spotkanie i ich sytuacja w tabeli robi się trudna w kontekście walki o miejsce gwarantujące prawo gry do Ligi MIstrzów. (17:56:29)

90+5
    Charlile Austin zdobywa bramkę nie tylko w swoim debiucie w Soton, ale i przy pierwszym uderzeniu:

90+4
    Długie piłki gospodarzy w pole karne Świętych. Defensywa gości spisuje się jednak bez zarzutu.

90+1
    To United mieli próbować odrobić straty, wciąż jednak w natarciu Święci! Po szybkim ataku na lewej stronie szesnastki znalazł się Romeu oddał mocne uderzenie, które z najwyższym trudem odbija De Gea!

90
    Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.
    87. Charlie AUSTIN - 0:1

87
    Gol dla Southampton!
    Strzelcem bramki CHARLIE AUSTIN.

I ten mecz walki rozstrzygają na swoją korzyść goście! Po świetnej centrze z wolnego w polu karnym do futbolówki dopoadł CHARLIE AUSTIN i doskonałym uderzeniem głową wpakował ją do bramki!

86
    W końcu niezła próba gości i wywalczają w prawym narożniku rzut wolny.

85
    Ostatnia zmiana w United. W miejsce Borthwick-Jacksona na boisku pojawia się Januzaj.

84
    Wchodzimy w decydującą fazę tego spotkania. Powiedzieć, że na boisku nie dzieje się nic, to jak nic nie powiedzieć...

79
    Ostatnia zmiana w Soton. W miejsce Mane na boisku pojawia się Austin.

77
    Na murawie wciąż nie wiele konstruktywnego. Obie strony nie są w stanie wyjść z groźnym atakiem.

70
    Spokojniej ponownie na murawie. Gra toczona w środku pola.

67
    Podwójna roszada w Świętych. Boisko opuszczają Tadic i Clasie, a pojawiają się na nim Ward-Prowse i Romeu.

66
    Z niego nie wynika jednak nic godnego uwagi.

65
    Odpowiadają gospodarze. Prawym skrzydłem ruszył McNair dobiegł do szesnastki i posłał centrę, którą jednak na korner wybijają defensorzy Świętych.

62
    I jeszcze bliżej trafienia dla Świętych! Po kolejnym dośrodkowaniu z kornera na długim słupku najwyżej do piłki wyskoczył Wanyama uderzył głową po czym piłka poleciała minimalnie obok bramki!

61
    I groźnie! W polu karnym po centrze do futbolówki dopadł Long uderzył głową piłka rykoszetem odbiła się od jednego z defensorów United i poleciała niedaleko obok słupka! kolejny korner dla gości.

61
    Goście ruszają do ataku i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

60
    Darmian opuszcza murawie w asyście fizjoterapeutów. Nie będzie w stanie grać dalej. W jego miejsce na murawie pojawia się McNair.
    Jesse Lingard (MAN)

57
    Kontra teraz gości. Na prawej stronie znalazł się Mane posłał centrę w pole karne gdzie czychał Long, w ostatniej chwili uprzedził go jednak Darmian i wybił futbolówkę. Obaj panowie jednak się zderzyli i ucierpieli w tym starciu. Potrzebują pomocy fizjoterapeutów. Chwila przerwy w grze.

53
    Coraz szybsze ataki Czerwonych Diabłów! Rooney ładnie zagrał w pole karne do Maty, ten odegrał do nadbiegającego na 11 metr Martiala wydawało się, że ten kropnie na bramkę, w ostatniej chwili jednak futbolówkę wybija mu spod nóg Bertrand!
    Obrazek który mówi wiele o fatalnej pierwszej połowie:

51
    Tym razem próba prawą stroną. Tutaj znalazł się Lingard posłał centrę w szesnastkę jednak zbyt głęboką i futbolówka leci obok bramki.

49
    Po centrze Blinda w polu karnym górą są jednak defensorzy Soton.

48
    Pierwsi po przerwie do ataku ruszają United. Na lewej stronie znalazł się Herrera posłal centrę, został jednak zablokowany. Korner dla gospodarzy.

46
    W przerwie roszada w United. W miejsce Fellainiego na boisku pojawia się Mata.

46

Obie ekipy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
    Jeszcze przed rozpoczęciem drugiej połowy spójrzmy na statystyki po pierwszej:

Ujęcia z pierwszej części gry:

Po słabej pierwszej połowie Manchester United bezbramkowo remisuje z Southampton. Trudno o tej części gry napisać coś pozytywnego, najlepiej o niej zapomnieć. Sytuacji bramkowych i groźnych sytuacji jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że po przerwie widowisko się ożywi. Zapraszamy za kwadrans!

45+2

45+1
    Jeszcze jedna próba United. Na prawej stronie piłka trafiła do Lingarda ten zszedł z nią do środka i oddał uderzenie, które odbija się od Bertranda i leci obok bramki. Obok defensora Soton przebiegał również Herrera, sędzia się pomylił uznając, że piłka trafiła w Hiszpana i nie dyktuje nawet dla gospodarzy rzutu rożnego.

45
    Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

43
    W końcówce pierwszej połowy ponownie United próbują. Wciąż jednak nie wynika jednak z tego nic konstruktywnego.

39
    Goście wciąż w natarciu. Niezła teraz dwójkowa akcja. Clasie zagrał do Mane, który odegrał mu w szesnastkę nieco jednak zbyt mocno i Holender nie dopadł do futbolówki.

36
    Groźnie teraz w polu karnym gospodarzy! Po ładnym zagraniu Tadica w polu karnym do futbolówki dopadł Mane nieźle ją przyjął i wydawało się, że wpakuje ją do siatki, potknął się jednak i nie trafił w futbolówkę!

32
    Niezła centra z niego na długi słupek. Tu do futbolówki dopada Wanyama uderza jednak ponad poprzeczką.

31
    Ruszają Święci i wywalczają tym razem rzut wolny na lewym skrzydle.

29
    Wciąż na boisku nie dzieje się zbyt wiele ciekawego. Gra toczona w środku pola.
    Na trybunach jest dziś jak zwykle legendarny szkoleniowiec United Sir Alex Ferguson:

25
    Zła jednak centra Bertranda. Piłka mija pola karne i leci obok słupka.

24
    I wywalczają na prawym skrzydle rzut wolny.

23
    W końcu próbują goście. Święci rozgrywają futbolówkę na połowie Czerwonych Diabłów.

20
    Wciąż to gospodarze przeważają. Na 20 metrze piłka trafiła do Rooney'a, ten mając nieco miejsca oddał uderzenie, które jednak leci obok słupka.

16
    Mija pierwszy kwadrans spotkania. Walka obu storn w środku pola.

11
    Czerwone Diabły wciąż przeważają. Nie są w stanie stworzyć sobie teraz dobrej okazji.

7
    Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Martial znalazł się na 30 metrze mając nieco miejsca posłał piłkę na bramkę, ta jednak leci obok słupka.
    Kontuzjowany Bastian Schweinsteiger trzyma kciuki za swoich kolegów z zespołu:

5
    United przejmują inicjatywę. Rozgrywają atak pozycyjny na połowie gości.

2
    Spokojny początek spotkania. Gra toczona w środku pola.

1

Zaczną goście.

Obie ekipy już na murawie. United zagra na czerwono, Southampton na zielono.
    Na OT trwa już rozgrzewka:

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy! Początek spotkania za około 30 minut. Bądźcie z nami!

Manchester United F.C.: de Gea – Darmian, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson – Schneiderlin, Fellaini – Lingard, A. Herrera, Martial – Rooney (C).
    Rezerwowi: Romero – McNair, Varela, Pereira, Mata, Depay.

Southampton F.C.: Forster – Soares, van Dijk, Fonte (C), Bertrand – Wanyama, Clasie – Tadić, Mané, Targett – Long.
    Rezerwowi: Stekelenburg – Yoshida, Romeu, Martina, Ward-Prowse, Juanmi..

Podsumowując zapowiada się bardzo dobre spotkanie. Faworytem bez wątpienia są United. Kurs na ich wygraną wynosi 1.91, podczas gdy na Świętych aż 4.75. Czy potwierdzi to się na murawie? Przekonamy się w sobotnie popołudnie. Początek spotkania o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na lajfy.com !
    Humory na ostatnim treningu United przed spotkaniem dopisywały:

Forma Southampton wygląda podobnie.Na przełomie Grudnia i Stycznia nie wyglądało to najlepiej ponieśli trzy porażki z rzędu. W połowie Stycznia się jednak przełamali. Odnieśli dwie wygrane z Waford 2:0 oraz przed tygodniem z West Bromem 3:0.

Podopieczni Van Gaala po nie najlepszym Grudniu w który mieli fatalną serię porażek w ostatnich starciach spisują się nieźle. Są niepokonani od czterech starć w których przeplatają wygrane z remisami. Najpierw podzieli się punktami z Chelsea po wyniku 0:0, następnie ograli Swansea 2:1, potem przyszedł kolejny remis po świetnym meczu z Newcastle 3:3, przed tygodniem zaś ograli w prestiżowym starciu z Liverpoolem na Anfield 1:0.

Czerwone Diabły walczą o powrót do czołówki ligi. Zajmują 5 lokatę w tabeli z 37 oczkami na koncie. Święci są nieco niżej. Mają 30 punktów i są na 10 pozycji w tabeli. Obie strony mają więc o co grać.

Przed nami spotkanie 23 kolejki Premier League w którym Manchester United podejmować będzie Southampton F.C..

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.