Zagłębie L. – Charków 1:1 (koniec) | Slavia – Lech P. 3:1 (koniec)
3:1 (2:0)
Lech Poznań
Poniedziałek 01.02.2016, 16:30 • Marbella • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (18:20:18)

Lech Poznań przegrał po raz drugi w okresie przygotowań. Mistrz Polski rozpoczął dobrze drugą połowę, zdobył gola kontaktowego, jednak chwilę później Slavia Praga odzyskała przewagę dwubramkową i spokojnie kontrolowała wydarzenia do końca. Slavia skuteczniejsza, natomiast Kolejorz pokazał zdecydowanie za mało dobrego futbolu, by zasłużyć na wysoką notę.

90

88
    Nerwowo obaj bramkarze. Wykopali piłkę w aut pod naciskiem przeciwnika. Pressing popłaca.

86
    Dawid Kownacki padł w polu karnym. Zdaniem sędziego nie było podstaw do odgwizdania jedenastki. Gra kontynuowana.

84
    Suną ostatnie ataki mistrza Polski, ale trudno powiedzieć, że obrona Slavii Praga uwija się jak w ukropie. Jedyny, naprawdę niezły fragment w grze Kolejorza to minuty 45-65.

82
    Tamas Kadar podał prostopadle do Pawłowskiego. Nie ma dziś szczęścia pomocnik Lecha Poznań do bramkarza Slavii Praga, który zawsze jest o ten ułamek sekundy, szybszy.

80
    Nadciągał groźnie napastnik z Pragi. W ostatnim momencie Arajuuri zdążył zareagować i zablokował szarżę. Piękna interwencja Fina, który był już w zasadzie w parterze.

79
    Dużo zmian, a one zazwyczaj wpływają negatywnie na tempo widowiska. Brakuje płynności w ostatnich akcjach obu drużyn.

77
    Slavia Praga odzyskała pewność siebie, natomiast Lech Poznań stracił i nie przenosi piłki w pole karne przeciwnika.

75
    Słabszy występ Tetteha, a na końcówkę spotkania wprowadzony przez trenera Jana Urbana został Maciej Gajos.

73
    Trudno powiedzieć na sto procent, kto był autorem gola dla Slavii w zamieszaniu, ale pewne jest, że Czesi mają ponownie bezpieczną przewagę, a Lech Poznań ma coraz mniej czasu, by uniknąć porażki.
    71. KENIA - 3:1

71
    Gol dla Slavii!
    LEVAN KENIA wyprowadził Slavię Praga na dwubramkowe prowadzenie!

Jasmin Burić popisał się kapitalną interwencją po strzale z rzutu karnego, jednak Slavia Praga zdążyła dobić, w zasadzie wepchnąć piłkę do bramki!

70
    Będzie rzut karny dla Slavii Praga! Sędzia nie miał wątpliwości zanim wskazał na 11. metr po faulu na Vukadinoviciu.

68
    Lech Poznań osiągnął w drugiej połowie przewagę pod względem posiadania piłki. W 45 minucie w statystykach było 50 procent po obu stronach.

66
    Kenia zmienił Skodę, czyli piłkarza, który przed przerwą otworzył wynik na korzyść Slavii Praga.

64
    Lech Poznań mógł po rzucie rożnym niebezpiecznie skontrować przeciwnika. Zbierał się jednak topornie i Pawłowski oddał raczej strzał rozpaczy bez szczególnej szansy na powodzenie.

63
    Szansa dla Slavii Praga! Piłka doturlała się jakoś na drugi słupek, a tam piłkarz w czerwono-białym stroju strzelił płasko. Burić zdążył trącić piłkę i Slavia Praga musi zadowolić się tylko kornerem.

62
    Pechowy sparing dla piłkarzy Lecha Poznań. Następny uraz. Tym razem nabytek klubu – Volkov musi opuścić boisko, trzymają się za udo. Za niego Kadar.

60
    Kędziora przyblokował uderzenie przeciwnika, a sytuację wyjaśnił chwytem Burić. Warto jednak odnotować, że Slavia Praga otrząsnęła się po stracie gola.

58
    Za mocne podanie w kierunku Pawłowskiego. Dynamiczny pomocnik nie oszczędzał się, a ruszył do futbolówki. Zabrakło sekundy, by przejąć ją sprzed nosa Berkoveca.

56
    Dośrodkowanie z narożnika boiska. Wybijają piłkę obrońcy Lecha Poznań, ale nie idealnie i zza linii pola karnego uderzył jeszcze Zmrhal. Szczęśliwie dla mistrza Polski skiksował.

55
    Paulus Arajuuri nabawił się jakiegoś drobnego urazu, ale chce kontynuować grę. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Bille.

53
    W drugiej połowie nasi południowi sąsiedzi nie pokazali nic ponad dwa dośrodkowania, z którymi jakoś poradzili sobie Lechici.

51
    Lech Poznań próbuje pójść za ciosem. Skoro zdobył szybko gola kontaktowego, to próbuje równie szybko doprowadzić do remisu. Futbolówka na połowie Slavii Praga.
    49. KOWNACKI - 2:1

49
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki DAWID KOWNACKI.

Bramka kontaktowa! Młody napastnik wyskoczył do podania z głębi pola i bez długiego zawahania strzelił z półwoleja. Koszmarnie interweniował bramkarz Slavii Praga i praktycznie wrzucił sobie piłkę do bramki!

48
    Szymon Pawłowski próbował jak taran przedrzeć się w pole karne Slavii Praga. Za bardzo sfokusował się na akcję indywidualną i przeciwnicy na czas podwoili krycie.

46
    Jan Urban zdecydował się rozpocząć drugą połowę z Sisim w składzie. Gergo Lovrencsics opuścił boisko.

46

Przed przerwą Slavia Praga oddała cztery strzały przy ledwie dwóch mistrza Polski. Czesi mają małą przewagę również pod względem rzutów rożnych czy spalonych.

Słabe 45 minut w wykonaniu mistrza Polski. Trener Urban musi wykrzesać ze swoich podopiecznych znacznie więcej, jeśli chce powalczyć o dobry wynik w tym meczu.

45+1

45
    Rozpędzony Bořil faulował dobrze ustawionego w obronie Volkova.

44
    Ostatnia przed przerwą akcja zaczepna Lecha. Zatrzymany faulem Kędziora.

42
    Kolejne dwie ofensywne akcje Czechów, co rusz defensywa poznaniaków w poważnych opałach.
    40. Josef HUŠBAUER - 2:0

40
    Strzelcem bramki JOSEF HUŠBAUER. Indywidualna akcja gracza Slavii zakończona uderzeniem po ziemi przy słupku. Zbyt pasywnie zachowała się w tej sytuacji obrona "Kolejorza".

38
    Ostro zatrzymany Železník, sędzia nie decyduje się jednak na indywidualne upomnienie.

35
    Za mocne zagranie w kierunku Lovrencicsa – od bramki Berkovec.

34
    Dośrodkowanie w pole karne i niepilnowany Železník mija się z piłką na piątym metrze!

33
    Štohanzl wywalczył rzut rożny obijając nogi Kędziory.

31
    Koronkowa akcja Slavii, jednak zamiast strzału skończyło się odzyskaniem piłki przez Trałkę.

29
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Bille, na boisku pojawia się Kownacki. Drobny uraz napastnika i nie ryzykował jego dalszej gry sztab szkoleniowy.

28
    Piłka trafiła w polu karnym do Kamińskiego, ale podanie naszego obrońcy zablokowane.

27
    Lovrencics wypuszczony przez Pawłowskiego na czystą pozycję. Szybszy obrońca rywali i będzie rzut rożny.

26
    Dobra obrona naszych graczy na linii pola karnego. Faulowany Trałka przez Štohanzla.

24
    Bille uderzył z dystansu, jednak była to słabej jakości próba.

23
    Doskonała kontra poznaniaków. Linetty wpadł z piłką w pole karne, ale posłał futbolówkę tuż obok słupka!

23
    1/4 spotkania za nami, a właściwie bez okazji ze strony Lecha.

20
    Dwójkowa akcja Volkova z Pawłowskim. Niedokładnie odgrywał Szymon i Czarnogórzec faulował rywala blokującego piłkę.

18
    Wrzutka Hušbauera nie znalazła adresata w polu karnym "Kolejorza".

16
    Štohanzl faulowany, rzut wolny ok. 35 metrów od bramki Buricia. Bardzo złe wykonanie i zacznie grę golkiper Lecha.

15
    Dobra interwencja Tetteha na linia pola karnego. Nadal spotkanie toczone pod dyktando prażan.

13
    Rzut wolny dla Slavii i faulowany w powietrzu Volkov. Od własnego pola karnego poznaniacy.

12
    Zbyt mocne dośrodkowanie Bořila i chwila oddechu dla defensywy poznaniaków.

10
    Długa piłka od Volkova w kierunku Pawłowskiego. Poślizgnął się skrzydłowy Lecha i od bramki Berkovec.

9
    Zepchnięty do obrony "Kolejorz" wysokim pressingiem rywali.

8
    Strzał Hušbauera z dalszej odległości, minimalnie obok Buricia, który do końca asekurował akcję.

7
    Pierwsze minuty wyraźnie pod dyktando Czechów mają problemy z rozegraniem ataku gracze Lecha.

5
    Ucierpiał w starciu z rywalem Trałka, oby nie był to żaden poważny uraz.
    4. Milan ŠKODA - 1:0

4
    Strzelcem bramki MILAN ŠKODA. Dziura w bloku obronnym poznaniaków i napastink Slavii spokojnym uderzeniem po ziemi pokonał Buricia.

1

Trwa przywitanie obu zespołów.

Składy wyjściowe:

SK Slavia Praga: Berkovec – Bořil, Bílek, Deli, Jablonský – Štohanzl, Hušbauer, Souček, Zmrhal – Železník, Škoda

Lech Poznań: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Volkov – Trałka, Tetteh – Lovrencsics, Linetty, Pawłowski – Bille.

W polskim zespole jest jednak Volkov. Wydaje się, że jest to na dzisiaj optymalny skład "Kolejorza". Zobaczymy jaki będzie tego efekt na boisku.

Tuż przed spotkaniem zgrupowanie Lecha opuścił Dariusz Formella, który ma zostać wypożyczony do Arki Gdynia na pół roku.

Czy poznański zespół doczeka się pierwszej wygranej na zgrupowaniu? Na relację z kolejnego sparingu Lecha w Hiszpanii zapraszamy od godziny 16:30 na lajfy.com.

Prażanie w swojej lidze zajmują dopiero 5. miejsce, ale z pewnością nie należy ich lekceważyć w starciu z przebudowywanym zespołem "Kolejorza". Do reprezentacji kraju powoływani są bramkarz Jiří Pavlenka oraz napastnik Milan Škoda.

Czeska Slavia przebywa na zgrupowaniu w Marbelli już od dłuższego czasu. W miniony piątek mierzyli się z wicemistrzem Korei Południowej – Samsung Suwon, pokonując rywala po golu Železníka.

W niedzielę zespół przerowadził tylko jeden trening, aby wypocząć przed sparingiem. Do zespołu dołączył już lewy obrońca z Czarnogóry Władimir Wołkow, który jednak nie wystąpi raczej w poniedziałkowym spotkaniu.

Jak dotąd podopiecznym Jana Urbana w sparingach nie wiedzie się najlepiej. Po porażce 0:2 z Dynamem Kijów w sobotnim spotkaniu z chińskim Jiangsu Suning padł remis 1:1.

Przed zawodnikami poznańskiego Lecha trzeci sprawdzian podczas zgrupowania w Hiszpanii. Rywalem mistrzów Polski będzie czeska Slavia Praga.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.