Górnik Z. – GKS K. 1:2 (koniec) | Slavia – Dynamo Kij. 2:1 (koniec) | Legia – Stabæk 2:0 (koniec)
Siarka T. – Puszcza 1:4 (koniec) | Górnik Z. – Wisła K. 2:1 (koniec) | Bytovia – Kotwica 0:1 (koniec)
Górnik Zabrze
1:2 (1:0)
GKS Katowice
Piątek 05.02.2016, 11:00 • Zabrze • Spotkania towarzyskie

GKS Katowice zagrał odważnie w drugiej połowie, a przepiękna bramka z dystansu Filipa Burkhardta okazała się przełomowym momentem. Ten sam zawodnik dał GieKSie prowadzenie 2:1, którego nie oddała już do ostatniego gwizdka. Górnik nie ma się czym pochwalić, ale ma szansę na poprawkę. Także w piątek zmierzy się z Wisłą Kraków. (12:52:10)

90

76
    Gol dla Katowic!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FILIP BURKHARDT.

To drugie trafienie pomocnika, który pojawił się na boisku dopiero w przerwie.

65
    Po zmianie wyniku i roszadach personalnych GKS Katowice gra odważnie. Na boisku między innymi ex-Górnicy jak Iwan czy wspomniany już Zahorski.

51

FILIP BURKHARDT popisał się strzałem z dużego dystansu do bramki. Co za brawura pomocnika, za za piękno gola! Remis w Zabrzu i wszystko w sparingu zaczyna się od początku.

46

Do przerwy skromne prowadzenie Górnika Zabrze. Po wyrównanym początku drużyna Leszka Ojrzyńskiego przejęła inicjatywę na boisku, co stało się widoczne również w wyniku od 42. minuty. Po przerwie w GKS Katowice zadebiutuje Tomasz Zahorski.

45

42
    Gol dla Górnika Zabrze!

SZYMON SKRZYPCZAK zdążył udokumentować przewagę Górnika Zabrze przed przerwą i GKS Katowice musi poszukać wyrównania!

25
    Piłka częściej na połowie katowiczan. Górnik złapał niezły rytm, ale tak samo jego piłkarze, jak i przeciwnicy daleko od udokumentowania swoich akcji golem.

10
    Po jednym rzucie rożnym z obu stron, ale dobrze spisali się piłkarze defensywni i bramkarze mogli spokojnie obserwować sytuację. W Zabrzu bez goli po wyrównanym początku.
    Boisko nie idealne.

1

Znamy składy wyjściowe na sparing w Zabrzu. Między słupkami GKS Katowice stanie Mateusz Kuchta wypożyczony z Górnika. Dziś jest jubilatem, więc przedstawiciele obu klubów pospieszyli z życzeniami dla młodego golkipera.

Górnik Zabrze: Przyrowski – Słodowy, Kopacz, Szeweluchin – Kallaste, Cerimagić, Wolniewicz, Janota, Pikul – Skrzypczak, Korzym.

GKS Katowice: Kuchta – Czerwiński, Kochański, Praznovsky, Frańczak – Pielorz, Leimonas – Bębenek, Szołtys, Szymański – Wołkowicz.

Będziemy informować o zmianach w sparingu Górnika Zabrze z GKS Katowice. Początek pojedynku dwóch drużyn ze Śląska o 11.

Górnik Zabrze zakończył już czas zgrupowań. Leszek Ojrzyński zabrał swoich zawodników najpierw do Grodziska Wielkopolskiego, a następnie do Lloret de Mar w Hiszpanii. Po powrocie z Półwyspu Iberyjskiego Górników czeka na początek sprawdzian z regionalnym przeciwnikiem.