Rekord – FC Toruń 5:4 (koniec) | Red Devils – GAF Gliwice 6:1 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
5:4 (2:1)
FC Toruń
Niedziela 06.03.2016, 18:00 • Hala w Cygańskim Lesie, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 18

Nieoczekiwanie FC Toruń nie poradził sobie ostatnio na swoim terenie z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice. W tabeli pozostał na 4. miejsce ze stratą czterech oczek do Pogoni 04 Szczecin i sześciu do Rekordu Bielsko-Biała. W niedzielę albo zbliży się do tych rywali, albo straci z nimi kontakt.

Rekord wysłał ostatnio sygnał, że jego forma zwyżkuje. Wygrał spotkanie ligowe na terenie KGHM Euromastera Chrobrego Głogów, a następnie przybliżył się do Final Four Pucharu Polski. Po przerwie wypunktował MFK Solne Miasto i przed rewanżem w Wieliczce ma dobrą pozycję wyjściową.

W pierwszym w tym sezonie pojedynku bielsko-toruński FC pokonał Rekord 4:1. Wszystkie gole dla beniaminka zdobył reprezentant Polski Marcin Mikołajewicz. Gospodarze chcą udowodnić, że tamta porażka była wypadkiem przy pracy i FC Toruń nie ma na nich patentu.

Rekordziści są już blisko finału mistrzostw Polski. Nie mogą jednak pozwolić sobie na potknięcia. Obecnie są na 2. miejscu w Futsal Ekstraklasie z 32 punktami na koncie za dziewięć zwycięstw oraz pięć remisów. Najgroźniejszymi rywalami Rekordu są obecnie Pogoń 04 Szczecin, a także właśnie FC Toruń.

Wicelider Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała broni swojej doskonałej pozycji. Pod Klimczokiem stawi się inna drużyna z czołówki FC Toruń. Początek meczu o godzinie 18.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat, Kałuża – Douglas, Machura, Szymura, Kmiecik, Popławski, Łysoń, Polasek, Janovsky, Marek, Vakhula, Biel.

FC Toruń: Neagu, Romanowski – Wojciechowski, Cleverson, Świtoń, Mikołajewicz, Kieper, Morozow, Wołoszyn, Waszak, Elsner, Szczepaniak, Suchocki, Czyszek.

Sędziowie: Steczko, Gawle – Stoń.

Futsaliści meldują się właśnie na parkiecie. Biało-zielone stroje Rekordu Bielsko-Biała, natomiast FC Toruń na pomarańczowo-czarno.

1

00:30
    Bardzo mocne otwarcie Rekordu Bielsko-Biała! Neagu musiał odbić uderzenie szybujące wprost w okienko jego bramki, a następnie Marek trafił strzałem głową w poprzeczkę bramki!

01:05
    Pozbierali się przyjezdni i zaczynają przenosić grę na połowę wicelidera Futsal Ekstraklasy.

01:38
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki MICHAŁ MAREK.

Prowadzenie gospodarzy po karygodnym błędzie Neagu, który stracił piłkę pod własną bramką na rzecz Marka. Gracz Rekordu Bielsko-Biała ukarał golkipera FC Toruń za niechlujność!

01:55
    Strzelcem bramki DOUGLAS NEUTZLING FERREIRA.

Rekord Bielsko-Biała poszedł za ciosem, szybko zabrał piłkę przyjezdnym i Douglas trafił na 2:0 z bliska po płaskim podaniu Vakhuli z prawego skrzydła!

02:30
    Marny początek FC Toruń. Równie dobrze goście mogli stracić już cztery gole. Stracili dwa i od początku muszą gonić.

03:20
    Strzał głową po długim podaniu Nawrata. Neagu wyszedł zbierać motyle na przedpole i nieomal piłka wpadła mu za kołnierz do bramki.

03:45
    Drugie przewinienie Rekordu Bielsko-Biała w bocznym sektorze boiska. Suchocki huknął bezpośrednio z rzutu wolnego i Nawrat musiał wykazać się refleksem.

04:15
    Tym razem Nawrat wykopał piłkę bardzo niedokładnie. Na usprawiedliwienie bramkarza Rekordu Bielsko-Biała można przyznać, że FC Toruń naciskało wysokim pressingiem.

04:40
    Gra przeniosła się do środka pola. Jest całkiem płynna. Niewiele przestojów, a wysoka intensywność, więc czas mija przyjemnie.

05:30
    Nieudane rozegranie FC Toruń. Choć wyjechali na południe Polski już w sobotę, to na początku pojedynku z Rekordem Bielsko-Biała wyglądali na ospałych.

06:10
    Marek ostrzeliwuje bramkę FC Toruń. Już raz znalazł sposób na Neagu. Tym razem golkiper odbił uderzenie reprezentanta Polski z dystansu.

07:20
    Szczepaniak huknął nie dość, że atomowo, to jeszcze dość precyzyjnie z dystansu. Nawrat poszybował, ale kto wie, czy gdyby piłka poleciała po właściwej stronie słupka, nie byłoby gola.

07:40
    Polasek wypatrzył Machurę, a ten miał trochę czasu oraz miejsca, żeby uderzyć. Sytuację utrudniał fakt, że piłka uciekała ze światła bramki i zawodnik Rekordu Bielsko-Biała spudłował.

08:00
    Na skromnej widowni komplet publiczności. Większość kibiców mogła już fetować dwa gole Rekordu Bielsko-Biała na samym początku widowiska.

08:40
    Rozegranie z udziałem Elsnera. Coś zaszwankowało na sam koniec, kiedy miało być skierowane podanie do Mikołajewicza.

09:15
    W ostatnich minutach FC Toruń przeszło do ataku pozycyjnego. Długo rozgrywają piłkę przyjezdni, ale sporadycznie kończą akcję groźnym uderzeniem.

10:05
    10 minut pojedynku za kibicami. Rekord Bielsko-Biała ma dwubramkową zaliczkę, którą zdobył na samym początku rywalizacji. FC Toruń stara się wrócić do gry, ale to nadal nie jest to.

10:50
    Crossowe podanie i uderzenie głową z ostrego kąta. Trochę za wysoka była piłka i nawet Jan Koller miałby problem z soczystym uderzeniem.

11:30
    Vakhula huknął z rzutu wolnego. Zamysł może i dobry, gdyby Ukrainiec nie trafił w jedynego stojącego w murze przeciwnika.

12:10
    Trochę spokojniejszy teraz czas dla Neagu. Musiał odbić ledwie jedno uderzenie. Miał czas, by zapomnieć o swoim karygodnym błędzie z początku spotkania.

12:45
    Czyszek urwał się na lewym skrzydle i już próbował kropnąć w kierunku Nawrata. W ostatnim momencie Marek pomieszał mu szyki – wyciągnął nogę i zablokował uderzenie.

13:20
    Aktualny wynik daje gospodarzom umocnienie się na pozycji wicelidera Futsal Ekstraklasy. Zwycięstwo mocno zdystansuje FC Toruń.

14:25
    Pobudka Rekordu Bielsko-Biała! Szybkie rozegranie z wykorzystaniem skrzydeł. Wszystko zakończył płaskim strzałem Popławskiego pół metra obok słupka.

15:05
    5 minut brakuje do momentu, kiedy sędzia zaprosi futsalistów do szatni. Na razie o przerwę na żądanie prowadził Neagu, który pełni obowiązki trenera FC Toruń.

15:50
    W końcu pokazał się superstrzelec FC Toruń Marcin Mikołajewicz! Obiegł wszystkich przeciwników przy okazji rzutu rożnego i huknął w słupek bramki Nawrata. Fura szczęścia gospodarzy!

15:55
    W tej samej minucie Neagu wygrał pojedynek sam na sam i częściowo zmazał z siebie plamę za doprowadzenie do straty pierwszego gola.

17:50
    Gol dla FC Toruń!

SYLWESTER KIEPER przywraca w obozie gości nadzieję na korzystny wynik. Dostał podanie na lewym skrzydle i kapitalnie przymierzył w sam narożnik bramki Rekordzistów! Pozycja była szalenie trudna, a jednak padł gol.

18:30
    Teraz FC Toruń poczuł krew i spróbuje odrobić stratę przed przerwą. Rekord Bielsko-Biała nie gra na przetrwanie, a również atakuje. Szymura uderzył tuż obok słupka.

18:50
    Ostatnie akcje przed przerwą. W posiadaniu piłki futsaliści w białych strojach oraz zielonych spodenkach.

19:40
    Machura strzelił z półobrotu z powietrza, ale na jego drodze do szczęścia stanął Neagu, który w idealnym momencie skrócił kąt i utrudnił sytuację.

20

Rekord Bielsko-Biała jest bliżej zwycięstwa, które może być kluczowe w kontekście awansu do finału mistrzostw Polski. Po 20 minutach prowadzi 2:1 z innym zespołem z czołówki FC Toruń. Sytuację ustawił początek widowiska, kiedy po katastrofalnych zagraniach torunian Marek oraz Douglas zdobyli błyskawiczne gole. FC przyjechał na południe Polski już w sobotę, a i tak potrzebował dużo czasu, by odnaleźć rytm. W końcu udało się, a trafienie kontaktowe Kiepera zapowiada emocje po przerwie. Bądźcie z nami.

21

20:30

ROMAN VAKHULA huknął z niemal niemożliwej pozycji na 3:1 i ponownie Rekord Bielsko-Biała ma dwubramkową zaliczkę! Vakhula umieścił piłkę w bramce spod linii bocznej z ostrego kata.

21:02

Ponownie wynik na styku. SYLWESTER KIEPER dopełnił formalności strzałem z bliska po płaskim podaniu z lewego skrzydła. Druga bramka Kiepera w Bielsku-Białej.

21:40
    Huragan na początek drugiej części. Podobnie zresztą jak w pierwszej. Oby tym razem po trzęsieniu ziemi nie nadeszło wyciszenie.

21:50
    Będzie szansa na gola z rzutu wolnego dla Rekordzistów. Piłka ustawiona na linii pola karnego, a przyjezdni stoją w bramce.

22:15
    Machura uderzył prosto w wybiegającego bramkarza i dobra szansa na trafienie została zniweczona. Mają do siebie wzajemne pretensje Rekordziści.

23:22

MARCIN MIKOŁAJEWICZ przechytrzył w końcu obrońców Rekordu Bielsko-Biała i jest wyrównanie w 24. minucie. Poszedł wślizgiem i dziobnął do bramki Nawrata mocne wstrzelenie ze skrzydła!

23:55
    Wszystko zaczyna się od początku po kilku zwrotach akcji. Teraz która z drużyn przejmie inicjatywę. Przewaga psychologiczna wydaje się być po stronie FC Toruń.

24:20
    Kibice starają się dodać energii swoim pupilom. Lepiej wyglądają jednak goście uskrzydleni odrobieniem dwóch goli straty do wicelidera.

24:45
    Cleverson zagrał dalekie podanie do nikogo. Bezpańską piłkę przytulił do piersi Nawrat.

25:25
    Bramkarz reprezentacji Polski zainicjował szybko atak swojego zespołu. Zakończył go Marek strzałem z ostrego kata w boczną siatkę królestwa FC Toruń.

25:51

PIOTR SZYMURA dostał podanie w środku pola i żaden z przyjezdnych nie doskoczył do niego. W tej sytuacji kapitan Rekordu Bielsko-Biała postanowił huknąć płasko, a źle ustawiony Neagu obserwował, jak pada bramka na 4:3!

26:40
    Już 7 bramek w Bielsku-Białej. Widać frustrację po stronie FC Toruń. Sędzia odgwizdał faul i przyznał rzut wolny gospodarzom.

27:20
    Szybko krążyła piłka na połowie FC Toruń. Ostatnie podanie do Kmiecika, który umiejętnie obrócił się z nią i strzelił sytuacyjnie obok słupka.

27:45
    Neagu rozpoczął grę w stylu swojego vis-a-vis Nawrata. Daleki, crossowy wykop, ale futbolówka wylądowała za linią autową.

28:10
    Machura uniemożliwiał torunianom wznowienie gry z autu. Sędzia ostrzega zawodnika Rekordu, że następne takie zachowanie może skończyć się żółtą kartką.

28:30
    Chwila przerwy w grze po zderzeniu Neagu z Markiem. Bramkarz FC Toruń jest znany z bardzo ryzykownych zachowań.

28:50
    Fatalne uderzenie z rzutu wolnego. Tym razem egzekutorem w obozie Rekordu Bielsko-Biała był Popławski. Muszą popracować nad stałymi fragmentami gospodarze.

29:15
    Po przeciwnej stronie boiska strzelał Elsner. Długo szybowała piłka i Nawrat miał wystarczająco dużo czasu, żeby kontrolować całą sytuację. Przytulił się do słupka i patrzył na jej rozwój.

30:05
    10 minut do końca pojedynku. Na prowadzeniu podobnie jak przez większą część spotkania Rekord Bielsko-Biała. FC Toruń wyrównał na początku drugiej części, ale nie nacieszył się tym długo.

30:25
    Vakhula trafił do protokołu z żółtą kartką. To pierwsze takie upomnienie.

31:29

Koronkowe rozegranie złożone z kilku podań po przejęciu piłki w środku pola. Rekord Bielsko-Biała wymanewrował obronę FC Toruń, a wszystko zakończył precyzyjnym strzałem na 5:3 PAWEŁ MACHURA!

31:55
    Mikołajewicz w tej sytuacji jak Grzegorz Rasiak. Każda podobnie prosta strata dodaje energii Rekordowi Bielsko-Biała.

32:25
    Dwa razy futbolówka wylądowała w tym samym miejscu obok bramki Bartłomieja Nawrata. Pierwszy raz po wstrzeleniu Neagu, a drugi po strzale z dystansu Elsnera.

33:15
    Zaczynają grać swobodnie futsaliści spod Klimczoka. Kibice mają nadzieję, że tym razem nie stracą koncentracji w obronie i dowiozą przewagę do końca spotkania.

33:40
    Łysoń zatrzymany faulem i to trzecie przewinienie gości po przerwie. Na koncie Rekordu Bielsko-Biała są cztery faule.

35:05
    5 minut do końca. Spokojnie przesuwają się gospodarze, a FC Toruń musi zacząć się spieszyć. Może pośpiech jest złym doradcą, no ale czas ucieka nieubłaganie.

36:10
    Przerwa na żądanie. Prawdopodobnie FC Toruń szykuje manewr z wycofaniem bramkarza.

36:40
    Neagu podaje non stop po nogi zawodników Rekordu Bielsko-Biała. Takim zachowaniem tylko powoduje nerwowość w swoim zespole. Tak doświadczonemu bramkarzowi nie przystoi.

37:15
    Neagu zbiegł z boiska, a FC Toruń rozgrywa z przewagą zawodnika w polu. Ciekawe, jaki efekt da ryzykowny manewr.

38:10
    Nawrat łapie piłkę we własnym polu karnym i uspokaja partnerów z Rekordu Bielsko-Biała. Nie było nawet groźnego uderzenia ze strony FC Toruń.

39:05

Jeszcze MARCIN MIKOŁAJEWICZ na raty, ale ostatecznie skutecznie zmniejszył przewagę Rekordu Bielsko-Biała!

39:49
    Polasek sfaulowany w środku pola i chyba torunianie nie będą już mieć czasu na swoją akcję. 11 sekund zostało do końca pojedynku.

40

Rekord Bielsko-Biała umocnił się na 2. miejscu w tabeli dzięki zwycięstwu 5:4 w meczu na szczycie z FC Toruń. Niezłe widowisko pod Klimczokiem z kilkoma zwrotami akcji. Rekord prowadził przez większą część spotkania. Już w 2. minucie miał na koncie dwa zdobyte gole. Interesująco zrobiło się na początku drugiej części, kiedy Mikołajewicz wyrównał na 3:3. Wtedy beniaminek nie poszedł za ciosem, a znów zaczął mylić się fatalnie na własnej połowie, dzięki czemu Rekordziści zapewnili sobie zwycięstwo. Wygrała drużyna ciut lepsza i mniej zawodna.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (19:45:10)

Gole: 2. Marek, 2. Douglas, 21. Vakhula, 26. Szymura, 32. Machura – 18. Kieper, 22. Kieper, 24. Mikołajewicz, 40. Mikołajewicz

Kartki:   31. Vakhula (BIE)

Sędziowie: Steczko, Gawle – Stoń