Szachtar – Anderlecht 3:1 (koniec) | Basel – Sevilla 0:0 (koniec) | Borussia D. – Tottenham 3:0 (koniec)
Fenerbahce – Braga 1:0 (koniec) | Liverpool – Man Utd 2:0 (koniec) | Villarreal – Bayer 2:0 (koniec)
Bilbao – Valencia 1:0 (koniec) | Sparta – Lazio 1:1 (koniec)
Sparta Praga
1:1 (1:1)
S.S. Lazio
Czwartek 10.03.2016, 21:05 • Generali Arena • Liga Europy UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.

Rozpoczyna się kolejna faza Ligi Europy. Przed nami już 1/8 finału. Pierwsze starcie tej fazy. Naprzeciw siebie staną Sparta Praga oraz Lazio Rzym.

Jak wyglądała poprzednia faza w wykonaniu obu zespołów? Sparta Praga dwukrotnie pokonała Krasnodar, ostatecznie wygrywając rywalizację 4:0. Włosi natomiast walczyli z tureckim Galatasaray. Na wyjeździe rzymianie zremisowali 1:1, zaś u siebie zwyciężyli 3:1.

Sparta Praga w lidze jest aktualnie druga w lidze. Drużyna ze stolicy Czech ma na swoim koncie 44 punkty po dziewiętnastu spotkaniach. Do prowadzącej Viktorii Pilzno traci sześć punktów, ale ma jeden mecz rozegrany mniej.

Lazio Rzym natomiast w Serie A plasuje się na ósmej pozycji. Włosi mają na swoim koncie 38 punktów i ogromny dystans do wyprzedzających ich zespołów. Liderem ligi włoskiej jest Juventus z dorobkiem 64 punktów. Inter zaś, który zajmuje piąte miejsce, które jako ostatnie premiuje grą w europejskich pucharach, ma 51 "oczek".

Początek spotkania w Pradze o godzinie 21:05. Wcześniej zostaną oczywiście podane składy. Wszystkich serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji za pośrednictwem naszego serwisu.

Znane są zestawienia wyjściowe obu drużyn:

Sparta Praga: Bičík – Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Zahustel, Dočkal, Mareček, Vácha, Frýdek – Lafata (C), Krejčí.
    Rezerwowi: Miller – Mazuch, Jiráček, Konaté, Matějovský, Fatai, Juliš.

S.S. Lazio: Marchetti – Konko, Biševac, Hoedt, Radu – Milinković-Savić, Biglia (C), Parolo, Candreva – Matri, Beldé.
    Rezerwowi: Berisha – Basta, Anderson, Lulić, Onazi, Klose, Maurício..
    A na stadionie w Pradze trwa rozgrzewka. Rozpoczynamy za pół godziny!

Sparta w tej edycji Ligi Europy nie zaznała jeszcze smaku porażki. W grupie 3 zwycięstwa, 3 remisy, a w 1/16 dwukrotny triumf nad Krasnodarem.

Cała prawda dzisiejszego spotkania. Zaczynamy... Już!

1

2
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze. Początek spokojny, Lazio lekko wycofane. Raczej Włosi nie są w roli faworyta, nastawiają się na kontrę.

5
    Sparta też nie zamierza od samego początku gwałtownie nacierać. Trwa poznawanie przeciwnika. Lazio i Sparta po raz ostatni grały ze sobą w 2003 roku w eliminacjach Ligi Mistrzów.

6
    Pierwsza akcja Lazio! Poważne zagrożenie dla bramki Davida Bicika. Strzał oddaje ze skrzydła Lucas Biglia! Wślizgiem zatrzymuje to uderzenie obrońca Sparty!

8
    Włosi nabrali nieco animuszu i atakują bramkę Sparty ze skrzydeł. Kolejne wejście w pole karne Balde Keity, ale udało się wybić futbolówkę obrońcom.

11
    Pierwsza szansa Davida Lafaty! Super strzelec Sparty dostaje piłkę bezpośrednio z autu w pole karne! Oko w oko z Federico Marchettim, ale przegrywa pojedynek! Zbyt ostry kąt by zmieścić piłkę!
    13. Szansa Lafaty. Nieco zbyt ostry kąt by zmieścić piłkę w bramce.

13
    Gol dla Sparty!
    Strzelcem bramki MARTIN FRÝDEK.

Co nie udało się Lafacie, udało się skrzydłowemu Sparty! Chociaż Lafata odegrał niebagatelną rolę w tej akcji perfekcyjnie posyłając futbolówkę w pole karne! MARTIN FRYDEK przyjmuje i natychmiast uderza z woleja. Piłka w siatce! Bez szans Marchetti!
    13. Martin Frýdek (SPA) - 1:0

15
    Niewykorzystana sytuacja Lazio dość szybko zemściła się na graczach z Rzymu! Spotkanie powinno szybko nabrać kolorów!

19
    Lazio po raz kolejny z rzutu rożnego. Na razie jednak dośrodkowania Biglii nie dochodzą do adresatów i zagrożenie jest niewielkie.

21
    Lazio na razie atakuje skrzydłami. Jest to jakaś taktyka, ale bezbłędnie w polu karnym ustawia się obrona Sparty. Wszystkie dośrodkowania wybijane, brak strzałów.
    Martin Frydek jest zawodnikiem wielozadaniowym. W ostatnim spotkaniu ligowym grał na lewej obronie, teraz jest prawoskrzydłowym, mimo że rotowanym. Skarb.

25
    Zmuszony do interwencji poza polem karnym David Bicik. Równocześnie w górę powędrowała chorągiewka arbitra wskazująca pozycję spaloną Alessandro Matriego.

29
    Gra nieco się uspokoiła. Mamy więcej wali w środku pola i więcej rozgrywania piłki. Próbują zarówno jedni jak i drudzy. Dwa kwadranse za nami, nie można wskazać lepszej drużyny, choć to Sparta prowadzi jedną bramką.
    Niemiły incydent mieliśmy na początku spotkania. Kibice Lazio rasistowsko krzyczeli w kierunku Costy Nhamoinesu.

33
    Niezła akcja Lazio, przedostali się Belde i Stefan Radu lewym skrzydłem. Niedokładne dogranie w pole karne i Bicik wyjaśnia sytuację.

34
    Na odważną próbę zdecydował się Antonio Candreva. Zupełnie nieudane uderzenie, nie miało szans powodzenia.

37
    Centra z narożnika, piłkę gasi do ziemi Marecek i uderza po ziemi. Nie mógł zaskoczyć tym uderzeniem Marchettiego.

37
    Akcja z drugiej strony boiska. Centra Belde, z ostrego kąta uderza Candreva, ale dobrze w bramce zachował się Bicik!
    38. Okazja Antionio Candrevy. Przeniósł piłkę nad poprzeczką Bicik.

38
    Alessandro Matri ukarany kartką za dyskusje z arbitrem.

38
    Gol dla Lazio!
    Strzelcem bramki MARCO PAROLO.

W końcu udana centra z rzutu rożnego! Pierwsze uderzenie Wesleya Hoedt'a odbija Bicik, ale dobija z najbliższej odległości MARCO PAOLO doprowadzając do wyrównania!
    38. Marco Parolo (LAZ) - 1:1

42
    Mecz zrobił się bardzo wyrównany. Już nie tylko mamy grę w środku pola, ale także próby zaczepne, głównie ze skrzydeł. Ciekawie zapowiada się już teraz druga połowa.

43
    Lukas Marecek centruje w pole karne. Dobrze interweniuje Wesley Hoedt ratując drużynę przed groźną sytuacją. Nabiegał na piłkę David Lafata i prawdopodobnie pokonałby bramkarza Lazio!

45+1
    Dodatkowe 60 sekund do gry w pierwszej połowie spotkania.

45+2

Wyrównane spotkanie w pierwszej połowie. Lazio dobrze weszło w mecz, ale kiedy osiągnęło wyraźną przewagę zostało ukarane przez Martina Frydka. Bramka ożywiła nieco Spartę, która zyskała przewagę... do czasu bramki Lazio, także niezbyt spodziewanej. Marco Paolo odnalazł się w polu karnym i wepchnął piłkę do bramki doprowadzając do wyrównania.

Druga połowa zapowiada się bardzo dobrze, Sparta powinna dążyć do zdobywania bramek, bo znajduje się w gorszej sytuacji, jeśli spotkanie zakończyłoby się takim wynikiem. Wracamy za 15 minut!
    Do przerwy remis 1:1.

46

46
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Abdoulay Konko, na boisku pojawia się Dušan Basta.

48
    Początek drugiej połowy podobnie jak w pierwszej części gry. Sparta próbuje pozycyjnym atakiem zaskoczyć Lazio. Ale podopieczni Stefano Pioli'ego dobrze rozbijają atak.

51
    Martin Frydek ponownie aktywny na prawym skrzydle. Wywalczył rzut rożny w wydawało się beznadziejnej sytuacji. Niedokładna centra Borka Dockala.

52
    Niebezpieczne zagranie Ondreja Zahustela. Żółta kartka dla defensora Sparty.

54
    Dobrze przerzucenie akcji ze środka na prawe skrzydło. Tam jednak Zahustel pogubił się i stracił piłkę.

55
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Alessandro Matri, na boisku pojawia się Senad Lulić.

56
    Z taktycznego punktu widzenia decyzja Stefano Pioli'ego jest dosyć ciekawa. Dopiero 55 minuta, a trener Lazio dokonuje już drugiej zmiany. Nie wiadomo co było przyczyną zmiany w przerwie, ale zawodnicy wyglądali na zdrowych przy schodzeniu z murawy na przerwę. Podobnie teraz Matri. Zobaczmy co przyniesie zmiana...

58
    Ależ to było uderzenie! Antonio Candreva uderza w półobrotu, piłka idealnie siadła na stopie skrzydłowego! Futbolówka spada na poprzeczkę bramki Sparty! Nie miałby szans Bicik!
    58. Uderzenie Candrevy. Blisko bramki, nie miałby nic do powiedzenia Bicik. Zaskakujące uderzenie skrzydłowego

59
    Zmiana w drużynie Sparta Praga: z boiska schodzi Bořek Dočkal, na boisku pojawia się Kehinde Fatai.
    61. A na trybunach stadionu Pragi możemy posłuchać dopingu między innymi polskiego fan-klubu Lazio...

62
    Zmiana w drużynie Sparta Praga: z boiska schodzi David Lafata, na boisku pojawia się Lukáš Juliš.

63
    Dobra indywidualna akcja Belde Keity. Mija kilku rywali, ale uzyskał tylko rzut rożny dla swojej drużyny. A nawet nie, wskazanie arbitra na piąty metr.

65
    Niezła akcja Lazio, przekroczył jednak przepisy Candreva faulując Coste.

66
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Dušan Basta, na boisku pojawia się Maurício.

66
    Ostatnia zmiana Stefano Pioli. Stefan Zdecek ma wciąż jedną możliwość rotacji w składzie. Wszystko na jedną kartę.

69
    Mauricio w pierwszym kontakcie z piłką uderza... w chorągiewkę narożną. Piłka nawet nie opuściła boiska.

70
    Lazio uzyskuje dość znaczną przewagę w posiadaniu piłki jak i w środku pola. Być może będą w stanie udokumentować swoją przewagę jakimś trafieniem, bo Sparta jest głęboko wycofana. Nieco brakuje kolorów od jakiegoś czasu.

72
    Dobra, szybka kontra Lazio. Tylko dwóch zawodników – Candreva do spółki z Keitą. Podanie do tego drugiego, strzał z narożnika pola karnego. Pewnie broni David Bičík.
    72. Ostatnie podanie Candrevy i strzał Keity. Bez problemu broni Bicik.
    Kilka zdjęć ze spotkania w Pradze. Walka trwa, wciąż wynik remisowy, wiąż żaden z zespołów nie chce być tym pokonanym po raz pierwszy.

76
    Obie jedenastki cofają się na własną połowę w oczekiwaniu na możliwość skontrowania przeciwnika. Kiedy taka się pojawia, mamy kontrę. Widać, że atak pozycyjny niespecjalnie pasuje jednym, ani drugim.

78
    W końcu mamy uderzenie na bramkę Lazio. Lukáš Mareček nie ma co zrobić z piłką przed polem karnym i posyła mocne uderzenie na bramkę Marchettiego. Ten nie popełnia błędu i pewnie broni.
    78. Strzał Lukasa Marecka.

82
    Lazio ma przewagę, Lazio nie potrafi jej wykorzystać. Senad Lulić jest chyba najaktywniejszym graczem gości ostatnich minut. Nie ma jednak tego dokładnego podania, które można zamienić na bramkę.

84
    Lazio miało rzut wolny pod bramką Sparty. Niezłe dośrodkowanie Biglii, ale wybija defensywa Sparty. Czesi bronią się coraz głębiej, ale Włosi nie potrafią wykorzystać swoich szans.

87
    To spotkanie może tak wyglądać do samego końca. Sparta wydaje się bezsilna lub zadowolona z remisu na własnym stadionie. Lazio atakuje, gospodarze się bronią.

89
    Upatrzyli sobie dzisiaj strzały z woleja zawodnicy. Raz jeszcze próbuje Antonio Candreva. Mocno, ale tym razem nad bramką.

90+1
    Do drugiej połowy doliczone zostają dwie minuty. Tylko 120 sekund dłużej potrwa spotkanie w Pradze.

90+2
    Wdaje się w dyskusje z bramkarzem gości Julis. Niepotrzebnie przewracał Marchettiego, ma swoją rację golkiper. Nie wydarzyło się nic wartego uwagi w doliczonym czasie gry.

90+2

I to by było na tyle. Wynik remisowy, obie drużyny przedłużają swoją serię bycia niepokonanymi w Lidze Europy sezonu 2015/16. Ktoś jednak ulec będzie musiał, ale dowiemy się tego w przyszłym tygodniu w Rzymie.
    Druga połowa znacznie mniej interesująca, nie padły żadne bramki, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Najlepszą okazję miał Antonio Candreva, choć jego pozycja nie była czysta. Piłka zatrzymała się na poprzeczce.
    Nie był to magiczny wieczór w Pradze. Pozostaje nam równy tydzień do rewanżu.

Wynik do przerwy pozostał bez zmian. Sparta Praga 1:1 Lazio Rzym

To już wszystko na dziś, serdecznie dziękuję za spędzony czas i zapraszam na weekendowe zmagania w europejskiej piłce na Lajfy.com! (22:59:54)

Piotr Gawryszczak

Gole: 13. Frýdek – 38. Parolo

Kartki:   52. Zahustel (SPA) – 38. Matri (LAZ)

Sparta Praga: Bičík – Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Zahustel, Dočkal (59. Fatai), Mareček, Vácha, Frýdek – Lafata (C) (62. Juliš), Krejčí.
    Zmiany: Miller – Mazuch, Jiráček, Konaté, Matějovský, Fatai, Juliš.

S.S. Lazio: Marchetti – Konko (46. Basta, 66. Maurício), Biševac, Hoedt, Radu – Milinković-Savić, Biglia (C), Parolo – Candreva, Matri (55. Lulić), Beldé.
    Zmiany: Berisha – Basta, Anderson, Lulić, Onazi, Klose, Maurício.

Sędziowie: Alberto Undiano Mallenco
    Czwartek 17.03.2016
    Lazio - Sparta 0:3

Gole: 10. Dočkal, 12. Krejčí, 44. Juliš

Kartki:   70. Lulić (LAZ) – 78. Frýdek (SPA)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 11:0. Rzuty rożne: 12:4. Spalone: 1:2. Foule: 4:10.