Chrobry – Azoty 27:32 (koniec) | KPR – MMTS 26:22 (koniec) | Górnik – Orlen Wisła 29:32 (koniec)
Górnik Zabrze
29:32 (14:17)
Orlen Wisła Płock
Sobota 19.03.2016, 18:00 • Hala Sportowa • PGNiG Superliga mężczyzn play-off • Ćwierćfinał

Dziękuję za uwagę, z hali Pogoń w Zabrzu żegna się z Państwem Paweł Świtoń. (19:36:16)

Orlen Wisła Płock pokonuje Górnika Zabrze 32:29. Tym samym zdobyła trzy bramki zaliczki przed meczem rewanżowym, który rozegrany zostanie w Płocku.

Koniec meczu. (29:32)

60
    W międzyczasie karę dostał Wiśniewski. (29:32)
    60
    Trafia jeszcze Daćko! (29:32)
    60
    Racotea pewnie pokonuje Korneckiego. (28:32)
    60
    Daćko zdobywa bramkę w ostatniej minucie. (28:31)

59
    Gra została wznowiona. (27:31)

59
    Czas dla Orlen Wisły Płock. (27:31)
    58
    Daćko sprytnym technicznym rzutem zmniejsza stratę do Wisły. (27:31)

58
    Za uderzenie w twarz karę dwóch minut odbywać będzie Ghionea. (26:31)
    58
    Tomczak trafia ze skrzydła, rywal po drodze trafia go w twarz. (26:31)

57
    Strata Górnika, Adamuszek nie zrozumiał się z Jurasikiem. (25:31)

55
    Tymczasem panowie przy stoliku sędziowskim zapomnieli, że obsługują zegar na hali i dzięki nim straciliśmy minutę widowiska. (25:31)

55
    Jurasik marnuje rzut karny, oraz dobitkę. (25:31)

55
    Kwiatkowski otrzymuje karę dwóch minut. (25:31)
    54
    Ładnie przedarł się Tarabochia i równie efektownie wykończył akcję na skrzydle. (25:31)
    52
    Na dwa tempa Adamuszek z dystansu. (25:30)
    52
    Szybka, bardzo szybka odpowiedź Orlen Wisły. (24:30)
    51
    Tomczak w samotnym rajdzie i gol. (24:29)

51
    Gra została wznowiona. (23:29)

51
    O czas poprosił Manuel Cadenas. (23:29)
    50
    Ładnie poszedł Gliński, podał do Bouskowa, a ten sprytnie ze skrzydła. (23:29)
    49
    Tym razem rzucał Rocha, celna próba. (22:29)

49
    Kolejny już karny dla Orlen Wisły. (22:28)
    48
    Bouskow po szybkim podaniu ze skrzydła. (22:28)

48
    Ghionea przegrał tę próbę z Korneckim. (21:28)

48
    Dziwnie teraz zagwizdał sędzia, podyktował karnego dobre pare sekund po zakończeniu akcji Wisły. (21:28)
    47
    Adamuszek w swoim stylu, dobry rzut z dystansu. (21:28)
    46
    Ghionea przechwycił piłkę, pognał na bramkę i pokonał Korneckiego. (20:28)
    45
    Ghionea po składnej akcji Wisły. (20:27)
    44
    Daszek z dystansu. (20:26)
    43
    Montoro mimo asekuracji, Wisła odskoczyła. (19:26)
    43
    Efektownie Wiśniewski ze skrzydła. (19:25)

42
    Kara dwóch minut dla Tarabochii. (19:24)
    42
    Tarabochia po koźle. (19:24)
    41
    Odpowiada Tomczak. (19:23)
    40
    Ponownie Dadaszek, podobnie jak wcześniej ze skrzydła. (18:23)
    39
    Daszek ze skrzydła. (18:21)

39
    Jurasik otrzymuje karę dwóch minut za dyskusję z delegatem. (18:21)
    38
    Daszek trafia i utrzymuję przewagę Wisły. (18:21)
    38
    Tomczak szczęśliwie przejął piłkę od Jurasika i technicznym rzutem wykończył akcję. (18:20)
    37
    Tarabochia sprytnie z podłoża. (17:20)
    37
    Adamuszek po raz kolejny ze znacznej odległości. (17:19)

33
    Montoro otrzymuje dwie minuty kary. (15:19)
    33
    Adamuszek z dystansu. (15:19)
    33
    Ghionea podwyższa prowadzenie. (14:19)
    31
    Bramka dla Wisły, dobrze rozpoczęli. (14:18)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:17)

Za moment rozpoczęcie drugiej połowy.

Ciekawa, szybka i pełna walki pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip. Po 30 minutach lepsza jest Wisła, która prowadzi 17:14. Zapraszam po przerwie na drugą część tego spotkania.

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:17)
    30
    Bramka Wisły do szatni. (14:17)
    29
    Rocha i tym razem się nie pomylił. (14:16)

28
    Karny dla Wisły. (14:15)
    27
    Dużo walki na parkiecie, najlepiej odnalazł się Daćko i rzucił bramkę kontaktową. (14:15)

25
    Rocha wykluczony na dwie minuty. (13:15)
    24
    Szybki bieg Tomczaka w stronę bramki Wisły, podanie od Witkowskiego i bramka. (13:15)

23
    Wracamy do gry. (12:15)

23
    Czas dla gospodarzy. (12:15)
    23
    Ghionea rzuca trzecią dla Wisły bramkę w krótkim odstępie czasu. (12:15)
    23
    Tarabochia po kontrze. (12:14)
    23
    Rocha wyszedł na czystą pozycję i celnie pod nogami Witkowskiego. (12:13)
    21
    Mimo osłabienia kolejną bramkę rzuca Płock. (10:11)

20
    Wykluczeni po obu stronach Bouskow oraz Racotea. (10:10)
    19
    Ghionea z karnego i mamy remis. (9:9)

18
    Tomczak marnuje rzut karny. (9:8)
    17
    Bramka dla Wisły z dystansu, strzelcem Montoro. (10:7)

17
    Jak na razie oglądamy bardzo dobre, szybkie spotkanie z obu stron. (9:7)
    16
    Pierwsza bramka Gromyko w tym spotkaniu. (9:7)
    16
    Ghionea i tym razem się nie pomylił. (8:7)

16
    Karny dla Wisły jak na razie nie mylili się w tym elemencie goście. (8:6)
    14
    Dobra akcja Wisły, podanie na skrzydło do Wiśniewskiego, a ten skutecznie przelobował Witkowskiego. (8:6)

11
    Daćko ładnie się pokazał i z czystej pozycji pokonał Wicharego. (7:3)
    11
    Tymczasem Daszek celnie z karnego. (6:3)

10
    Warto wspomnieć o dziesięcioosobowej grupie kibiców z Płocka, którzy dzielnie dopingują swoją ekipę. (6:2)

7
    Jurasik i gol, jak na razie świetnie gospodarze. (5:1)
    5
    Indywidualna akcja Jurasika i kolejna bramka dla Górnika. (4:1)
    5
    Wiśniewski zdobywa pierwszą bramkę dla Wisły. (3:1)
    4
    Przechwyt Górnika, piłka dociera do Marka Daćko, a ten bez problemu wykorzystał sam na sam z Wicharym. (3:0)

3
    Gramy dalej. (2:0)

3
    Czas dla Orlen Wisły Płock. (2:0)
    3
    Szybkie podanie do Marka Daćko i mamy 2:0 dla gospodarzy. (2:0)
    3
    Jurasik otwiera wynik meczu. (1:0)

3
    Ależ początek, na przemian bronią bramkarze, na razie bez gola w Zabrzu. (0:0)

1
    Dwie świetne interwencje, najpierw Wichary potem Witkowski. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

W bramce zaczną Witkowski (Górnik), Wichary (Wisła).

Obie ekipy zameldowały się na parkiecie. Za moment zaczynamy.

Tera czas na Górnika Zabrze!

Zawodnicy Orlen Wisły Płock wychodzą na parkiet!

Rozgrzewka dobiegła końca, za moment oficjalne prezentacje.

Sędziować dzisiejszy mecz będzie para z Zielonej Góry. Spotkanie poprowadzą Krzysztof Bąk oraz Kamil Ciesielski. Delegatem w dniu dzisiejszym jest Piotr Chudzicki z Poznania.

Do rozpoczęcia spotkania pozostało coraz mniej czasu. Pomału powinna kończyć się rozgrzewka, a zaraz po niej prezentacje i to na co wszyscy tu w hali Pogoni czekają, mecz.

Górnik Zabrze: Kornecki, Witkowski – Niedośpiał, Daćko, Mogielnicki, Tomczak, Kryński, Gromyko, Piątek, Jurasik, Bushkow, Tatarintsev, Gliński, Niedźwiedzki, Ścigaj, Adamuszek

Orlen Wisła Płock: Corrales, Wichary – Kwiatkowski, Daszek, Racotea, Wiśniewski, Puśica, Ghionea, Rocha, Montoro, Tarabochia, Toledo, Nikcević

Sędziowie: Bąk, Ciesielski.

Witam z hali "Pogoń" w Zabrzu. Obecnie trwa rozgrzewka, a hala pomału zapełnia się kibicami.

Mimo iż faworyt meczu jest znany, piłka ręczna potrafi czasami być nieobliczalna. Dlatego też zapraszam do śledzenia relacji z tego spotkania, która rozpocznie się po godzinie 17:30.

Dużo słabiej wygląda bilans Górnika Zabrze. Kilka niepotrzebne, można rzec głupio przegranych meczów zaowocowało dopiero siódmym miejscem, ze stratą dwóch punktów do pozycji czwartej. Bilans Górnika Zabrze jest słaby, 9 wygranych, 3 remisy i aż 10 porażek.

Faworytem pojedynku jest oczywiście Orlen Wisła Płock. W lidze zawodnicy z Płocka zgromadzili aż o 20 punktów więcej. Odnieśli oni 20 zwycięstw, jeden remis (z Górnikiem), oraz porażkę. Co warto zauważyć, Orlen Wisła Płock pokonała hegemona polskiej ligi Vive Tauron Kielce.

Mecz odbędzie się w Zabrzu, na hali Pogoń. Obiekt ten pamięta poprzednie spotkanie obu tych ekip, które zakończyła kontrowersyjna decyzja sędziego, który pozbawił zabrzan zwycięstwa i jak widać na koniec sezonu ważnych punktów.

PGNiG Superliga mężczyzn wkracza w fazę play-off. Miejsca w tabeli skrzyżowało drużyny Górnika Zabrze – miejsce siódme po rundzie zasadnicze, oraz Orlen Wisły Płock – pozycja druga.