Górnik Ł. – Zagłębie L. 0:2 (koniec) | Lechia – Termalica 1:1 (koniec) | Pogoń – Cracovia 2:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
2:2 (1:1)
Cracovia
Niedziela 20.03.2016, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Runda 28

Oby więcej takich spotkań. Czas na przerwę reprezentacyjną. Na więcej relacji zapraszamy Państwa na lajfy.com! (19:54:12)

Koniec spotkania! Kapitalne widowisko w Szczecinie, wieczór pięknych bramek! Trzy pierwsze trafienia na pewno znajdą się w podsumowaniu kolejki, a szczególnie trafienie Mateusza Wdowiaka, które wydaje się być murowanym faworytem do gola 28. rundy!

90+3

90+2
    Rafał Murawski faulowany. Portowcy grają w osłabieniu, ale wciąż walczą. Jeszcze kilkadziesiąt sekund zostało do końca spotkania!
    90+1. Groźne uderzenie!

90+1
    Trzy minuty dorzucił arbiter Tomasz Kwiatkowski. Odbita piłka głową przez obrońcę gości, mocne uderzenie z woleja Guyrcso. Niecelnie Węgier, ale było bardzo blisko!
    Bramka Wdowiaka tylko to potwierdza!

89
    Sprint na skrzydle Miłosza Przybeckiego, płaskie zagranie w szesnastkę, Guyrcso nie decyduje się na oddanie strzału, woli podać do Rafała Murawskiego, a zadanie spada na głowę kapitana. Złe, techniczne uderzenie.

88
    Budziński przytomnie przerzuca piłkę na lewe skrzydło do Tomasa Vestenickiego, Słowak źle zagrywa przed pole karne. Wciąż goście w posiadaniu piłki!

87
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Boubacar Diabang Dialiba.

86
    Na kontrataki grają teraz gospodarze i to się mogło przed chwilą opłacić. Nunes podłącza się do akcji, zagrywa w pole karne, przeszkodzili sobie trochę Gyurcso i Przybecki, uderza ten drugi. Broni Grzegorz Sandomierski!

85
    Mocne uderzenie Tomasa Vestenickiego, przycelował jednak w środek bramki, gdzie stał Kudła. Pewnie broni golkiper Pogoni!

84
    Fatalne informacje dla Pogoni Szczecin – Jakub Czerwiński nie jest w stanie grać dalej, uraz okazał się zbyt poważny. Do końca spotkania gospodarze zagrają w osłabieniu!

82
    Doskonała górna piłka wychodząca do sprintem biegnącego Miłosza Przybeckiego. Skrzydłowy źle przyjmuje sobie futbolówkę, co poskutkowało niezbyt dobrym strzałem. Wygrywa ten pojedynek Sandomierski!

81
    Na kilkadziesiąt sekund w osłabieniu gospodarze, jest szansa na powrót Czerwińskiego na murawę. Na zmianę czeka już Dialiba.

80
    Leży na murawie Jakub Czerwiński, źle stanął po zrobieniu wyskoku do futbolówki. Zwija się z bólu stoper Pogoni. Czesław Michniewicz przed chwilą wykorzystał ostatnią zmianę!

79
    Niezła akcja Portowców, płaskie zagranie ze skrzydła w pole karne, przepuszcza piłkę Gyurcso, a do piłki nie dopada Lewandowski. Faulował po chwili jednego z rywali Jendrisek, jest kartka.

78
    Również na zmianę decyduje się trener Cracovii. Łukasz Zejdler zastępuje Pawła Jaroszyńskiego!

77
    Miłosz Przybecki ostatnim zmiennikiem w talii Czesława Michniewicza. Murawę opuszcza Łukasz Zwoliński!

76
    Przewaga liczebna gospodarzy w tej ofensywie, długo holował piłkę Adam Gyurcso, czekali na jego podanie koledzy, aż się doczekali. Szkoda tylko, że Węgier podaje za lekko do Matrasa!

75
    Vestenicky powalił teraz na murawę Korta. Szybko zbita piątka, przeprosiny i gramy dalej.

74
    Pressingiem odpowiadają Vestenicky i Jendrisek na wymianę podań Czerwińskiego z Rudolem przy środkowej linii.
    73. Złe wykończenie akcji przez Korta, wielka szkoda!

73
    Piękna dwójkowa akcja Korta ze Zwolińskim. Napastnik Pogoni odbija piłkę na jeden kontakt, a techniczne uderzenie posyła strzelec drugiego gola. Nie wyszło mu to!

72
    Walka o górną piłkę Piotra Polczaka z Dawidem Kortem. Przewinienie zmiennika Pogoni, jest bardzo zdziwiony gwizdkiem sędziego. Wydaje się jednak, że pan Tomasz Kwiatkowski wybrał dobrą decyzję.

71
    Posiadanie piłki znowu na korzyść zespołu gości.
    Pogoń Szczecin 46% – 54% Cracovia.

70
    Około 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Czy to spotkanie się podoba? To bardzo głupie pytanie. Dobre tempo meczu i mnóstwo oddanych strzałów. Druga połowa trzyma poziom tej pierwszej!

69
    Przewraca się Vestenicky przy próbie odebrania podania Cetnarskiego. Nieudany przerzut wykonuje Rafał Murawski w stronę Mateusza Lewandowskiego. Pasy z autu.

67
    Rafał Murawski zagrywa wprost do walczącego dzisiaj dzielnie Łukasza Zwolińskiego. Osamotniony napastnik przegrywa walkę ze stoperami ekipy z Krakowa.
    66. Jendrisek testuje czujność golkipera Pogoni.

66
    Tomas Vestenicky pojawia się na lewym skrzydle, znajduje znajdującego się przed polem karnym Erika Jendriska. Napastnik Cracovii uderza na bliższy słupek, paruje to na rzut rożny Kudła!

65
    Grzegorz Sandomierski kolejny raz pokazuje, że pomimo dwóch puszczonych bramek jest czujny i dobrze gra. Dobrze uprzedza biegnącego Gyurcso.
    64. Vestenicky dzisiaj uderza tylko ładnie, inaczej nie potrafi!

64
    Czy to miało być dośrodkowanie? Tego się nie dowiemy, ale wyszedł z tego świetny strzał Tomasowi Vestenickiemu. Kudła kapitalnie broni uderzenie Słowaka!

63
    Bejan wygrał walkę siłową z Rudolem przy dośrodkowaniu z narożnika boiska. Cracovia nie opuszcza okolic szesnastki Pogoni.

62
    Dośrodkowanie Jakuba Wójcickiego w pole karne gospodarzy, pewnie łapie futbolówkę Kudła.
    61. Żółta kartka Łukasza Zwolińskiego

61
    Zupełnie niepotrzebny atak Łukasza Zwolińskiego w walce o piłkę, gorąca głowa napastnika Pogoni pokazała się właśnie teraz. Atak na nogi Covilo, zasłużona żółta kartka.

60
    Przerwa w grze, na boisku są dwie piłki. Arbiter podbiega do bocznej linii i ucisza Czesława Michniewicza. Musi uważać trener gospodarzy, by nie dołączyć do Jacka Zielińskiego. Trener Cracovii za podobne akcje został ukarany dwoma meczami kary!

59
    Wzmaga się jeszcze głośniej doping na trybunach, ożywili się trafieniem Korta kibice Pogoni. Nie przedarł się obok Polczaka napastnik gospodarzy, Łukasz Zwoliński.

58
    Kibice polskiej ekstraklasy narzekali w ten weekend na mało bramek, więc zawodnicy Pogoni i Cracovii wysłuchali ich próśb, już 4 bramki w niecałą godzinę! Na spalonym Zwoliński.
    56. Dawid KORT - 2:2

56
    Gol dla Pogoni!
    Bramkę zdobywa DAWID KORT!
    Kolejny zmiennik strzela dzisiaj bramkę! Guyrcso puszcza na skrzydle Zwolińskiego, a ten znajduje przed bramką Korta. Zmiennik Pogoni dokłada nogę i tym samym pokonuje Sandomierskiego!

54
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Wladimer Dwaliszwili, na boisku pojawia się Dawid Kort.
    53. Gyurcso znowu uderza z wolnego!

53
    Bardzo mocne uderzenie prosto z rzutu wolnego przez samego poszkodowanego. Sandomierski podbija ten strzał nad poprzeczkę!
    52. Żółta kartka Floriana Bejana

52
    Florian Bejan podcina wyraźnie Adama Gyurcso, kolejny faul na węgierskim zawodniku dzisiaj! Kartka dla Rumuna.

51
    Czerwiński pozwolił teraz bramkarzowi złapać piłkę, przepuszczona piłka, która była zagrywana do jednego z zawodników Cracovii.

50
    Ależ dzisiaj padają kapitalne bramki na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Kibice oglądają świetny mecz!
    48. Mateusz WDOWIAK - 1:2

48
    Gol dla Cracovii!
    Bramkę zdobywa MATEUSZ WDOWIAK!
    Co za gol!!! Dzisiaj padają tylko cudowne trafienia! Zejście do środka Wdowiaka i precyzyjne posłanie mocnej piłki w samo okienko bramki Kudły. Znowu bez szans bramkarz!

47
    Dwaliszwili do końca powalczył teraz o piłkę z Bejanem, użył również za dużo siły, przekroczył przepisy, faulował teraz Rumuna.
    46. Akcja Gruzina

46
    Natychmiastowy atak gospodarzy! Podrzucenie piłki do wychodzącego na niezłą pozycję Władymira Dwaliszwiliego. Kolejny raz dzisiaj myli się Gruzin!

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Takafumi Akahoshi, na boisku pojawia się Mateusz Lewandowski.

46
    Świetne podsumowanie.

Wracamy za około 15 minut, zostańcie z nami!

Koniec pierwszej części spotkania. Pogoń Szczecin remisuje 1:1 z Cracovią. Świetnie bramki Gyurcso oraz Vestenickiego, ostatni mecz tej kolejki na pewno nie zawodzi! Oby takie tempo utrzymało się na drugą połowę.

45+1
    45. To mógł być dublet Węgra!

45
    Gyurcso! Kapitalnie wypuszczony na prawej stronie Węgier przez Rafała Murawskiego, skraca dystans Sandomierski, na co zawodnik Portowców odpowiada podciętym uderzeniem. Centymetrów zabrakło, by pokonać Cracovię drugi raz!

44
    Był trzymany teraz za ręce bądź koszulkę Polczak przez Czerwińskiego, nie było to jednak aż tak widoczne i agresywne, by odgwizdać rzut karny.

43
    Rzut rożny dla Cracovii, obita noga będącego w defensywie Adama Frączczaka. Ponownie do narożnika boiska kieruje się Cetnarski.

42
    Nie odpuszczają podopieczni trenera Góreckiego, do końca walczą o każdą piłkę. Nunes obija nogę Cetnarskiego, od autu wznawiają zawodnicy Czesława Michniewicza.

40
    Szybsze tempo spotkania oglądaliśmy w pierwszych 20 minutach tej gry, ale już za 5 minut koniec pierwszej połowy! Sandomierski odpowiednio skrócił teraz do Dwaliszwiliego, co utrudniło jeszcze oddanie Gruzinowi strzału! Kolejne niezłe zagranie Frączczaka do bardzo aktywnego dzisiaj napastnika Pogoni.

39
    Brzydki atak Dwaliszwiliego łokciem w powietrzu w Covilo. Arbiter zobaczył to, lecz nie pokazał żółtej kartki napastnikowi. Dziwne.
    38. Poważny błąd Polczaka!

38
    Polczak nie trafia czysto w piłkę, ponownie uderza głową, chcąc podać do golkipera, robi to jednak zbyt krótko! Dopada do futbolówki Dwaliszwili, lecz uderza jedynie w boczną siatkę!

37
    Długo, bez pomysłu rozgrywają swoją akcję Krakowianie.
    36. Żółta kartka Adama Frączczaka.

36
    Akahoshi niezbyt dobrze posyła prostopadłą piłkę do kolegi. Powracający Adam Frączczak dopuszcza się ataku w nogi rywala, jest pierwsza kartka w tym spotkaniu.

35
    Paweł Jaroszyński świetnie i pewnie poradził sobie teraz na skrzydle z Łukaszem Zwolińskim. Fizyczne starcie zdecydowanie na korzyść zawodnika gości.

33
    Przerwana akcja Cracovii, na spalonym Cetnarski. Bejan miał teraz szczęście, że arbiter nie dał mu żółtej kartki za brzydki faul od tyłu w nogi Zwolińskiego.

32
    Dośrodkowanie Cetnarskiego w szesnastkę, przewrócił się Kudła, zgasił futbolówkę Wójcicki, nie był jednak w stanie oddać strzału, przerywa grę arbiter. Zauważył w tym całym zamieszaniu faul na Czerwińskim.

31
    Dośrodkowanie Cetnarskiego w pole karne, niezbyt dobrze podbija tę futbolówkę Erik Jendrisek. Jeszcze uratowali tę akcję goście, gdyż zdobywają rzut rożny.

30
    Długo rozgrywali tę akcję Portowcy, Polczak do końca pilnował atakującego Zwolińskiego. Gyurcso opanowuje futbolówkę, zagrywa na skrzydło do Nunesa, a zawodnik z RPA posyła płaską piłkę na piąty metr. Interweniuje Sandomierski.

29
    Ucichły na chwile głośne trybuny kibiców Pogoni, wszyscy są zaskoczeni takim uderzeniem Słowaka!

28
    Wójcicki atakuje teraz od tyłu Łukasz Zwolińskiego, nie było to jakieś celowe zagranie, dziwi się zawodnik Cracovii, że to odgwizdał sędzia.
    26. Tomáš VESTENICKÝ - 1:1

26
    Bramkę zdobywa TOMAS VESTENICKY!
    Co za odpowiedź Cracovii, co za gol! Vestenicky, który jeszcze kilka minut temu siedział na ławce, ma wystawioną piłkę i posyła ją piekielnie mocno prosto do bramki Kudły. Pajęczyna zerwana, bez szans golkiper! Asystował Mateusz Cetnarski.

24
    Podbicie futbolówki przez Adama Frączczaka, puszcza ją Dwaliszwili, dopada Łukasz Zwoliński i niezbyt dobrym strzałem nie zaskakuje Sandomierskiego. Nie może się przełamać snajper gospodarzy!

23
    Niedokładny przerzut piłki wykonany przez Gyurcso do Akahoshiego. Japończyk nie zdołał jednak posłać piłkę do Zwolińskiego.

22
    Schodzi z boiska Hubert Wołąkiewicz, prawdopodobnie jest to jakiś lekki uraz. Na murawie pojawia się wypożyczony do Cracovii Tomas Vestenicky, 19-letni snajper ze Słowacji.

21
    Wypuszczony na wolne pole Łukasz Zwoliński, napastnik Pogoni był już jednak na spalonym. Statystyka posiadania piłki: 59%-41% na korzyść gości.

20
    Jakub Wójcicki przewrócony na środku boiska przez strzelca bramki dla Pogoni. Szybko wznawiają Pasy. A na trybunach świetna atmosfera, kibice Portowców znowu nie zawodzą!

19
    Mateusz Cetnarski do końca poszedł za piłką, odbija się jednak jak od ściany przy kontakcie z Czerwińskim. Pierwsze 20 minut to bardzo dobra gra całej defensywy Pogoni. Czesław Michniewicz świetnie ustawił zespół!

17
    Świetna gra Łukasza Zwolińskiego tyłem do bramki rywali, gdy rywal był tuż za jego plecami. Odgrywa do Rafała Murawskiego, a kapitan uruchamia kolejną akcję.

16
    Dobry powrót Budzińskiego, pomaga obrońcom, którzy niezbyt radzą sobie z ofensywnym tercetem Pogoni. Problemy Cracovii zaczynają się już od samej defensywy.

15
    Na chwilę przerwał grę arbiter, gdyż na murawie leżał Władymir Dwaliszwili. Już wszystko w porządku z Gruzinem, gramy dalej.

14
    Mateusz Cetnarski oraz Erik Jendrisek uruchamiają agresywny pressing, naciskają na trójkę obrońców Pogoni. Dzisiaj w postaci dwóch wahadłowych występują Frączczak oraz Gyurcso.

13
    Słabo weszli w to spotkanie podopieczni Piotra Góreckiego. Pogoń pokazuje piękny futbol w początkowych 15 minutach, to nam się podoba!
    12. Bliski szczęścia Dwaliszwili! Niewiele zabrakło, by dotknął piłkę!

12
    Wdowiak, dla którego to pierwszy start w tym sezonie, wygrywa łatwo starcie z rywalem, nie ma jednak dobrej komunikacji w zespole gości. Odpowiedź Pogoni? Zagranie Gyurcso na piąty metr do Dwaliszwiliego, Gruzinowi zabrakło bardzo niewiele, by dopaść do futbolówki!

11
    Dwaliszwili sprytnie uruchamia teraz Rafała Murawskiego, ten ucieka rywalowi i już chciał oddać strzał. Dobre wyjście z bramki Sandomierskiego!

10
    Wzmaga się doping kibiców Pogoni Szczecin! Portowcy się rozkręcają!

9
    Odpowiedź Cracovii w postaci uderzenia z dystansu Jaroszyńskiego. Odleciała ta piłka obok bramki Kudły. Szybko wznawia golkiper.
    8. Ádám GYURCSÓ - 1:0

8
    Bramkę zdobywa ADAM GYURCSO!
    Ależ gol! Dwóch zawodników Pogoni przeskakuje nad piłką, a ostatecznie podbiega do niej Adam Guyrcso i to Węgier pokonuje Sandomierskiego bezpośredniego z rzutu wolnego!!!
    7. Faul zawodnika Cracovii

7
    Wołąkiewicz podcina teraz Gyursco, sędzia był blisko całego zdarzenia i prawidłowo odgwizduje przewinienie zawodnika Cracovii. Jest szansa z rzutu wolnego!

6
    Za mocno wypuszczona została teraz piłka do Rafała Murawskiego. Już od początku spotkania jest bardzo aktywny kapitan Pogoni!

5
    Podskoczyła piłka Mateuszowi Cetnarskiemu, wykopał ją nie patrząc w ogóle gdzie może polecieć. Dość powolnie zabierał się do opanowania jej Akahosi, co zaraz wykorzystał rywal.

4
    Czerwiński rozgrywa dość swobodnie piłkę z Matrasem. Nic nie robią sobie z asysty Jendriska i innych zawodników drużyny z Krakowa.

3
    Gospodarze zdobywają sprytnie wyrzut piłki z autu. Podanie do Zwolińskiego, a ten natychmiast odgrywa do Dwaliszwiliego. Gruzin był na spalonym!

2
    Rozprowadzenie akcji przez Rafała Murawskiego na prawe skrzydło, skąd schodzi do środka Frączczak. Zablokowane jego uderzenie. Kontratak Cracovii zakończony spalonym Erika Jendriska.

1
    Rozpoczęli grę gospodarze, którzy występują w tradycyjnych domowych barwach. Białe koszulki z czerwonymi paskami oraz białe spodenki – zawodnicy Cracovii, którzy prowadzeni są dzisiaj przez Piotra Góreckiego. Zastępuje on Jacka Zielińskiego (dwa mecze kary za dyskusje z sędzią).

1

Za niecałe 10 minut początek spotkania!

Pogoń Szczecin: Kudła – Nunes, Czerwiński, Rudol – Matras, Rafał Murawski, Gyurcsó, Frączczak, Akahoshi – Zwoliński, Dwaliszwili.
    Rezerwowi: Słowik – Sebastian Murawski, Przybecki, Piotrowski, Lewandowski, Kort.

Cracovia: Sandomierski – Wołąkiewicz, Bejan, Polczak, Jaroszyński – Wójcicki, Čovilo, Cetnarski, Budziński, Wdowiak – Jendrišek.
    Rezerwowi: Stępniowski – Dialiba, Zejdler, Karačanakov, Pyrdek, Vestenický.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski – Tomasz Listkiewicz, Krzysztof Wójcik.

Miejmy nadzieję, że to spotkanie godnie zakończy 28. kolejkę ekstraklasy. Bądźcie z nami o godzinie 18:00 na lajfy.com!

Arbitrem tego spotkania będzie Pan Tomasz Kwiatkowski. Asystować mu będą Tomasz Listkiewicz oraz Krzysztof Wójcik.

Cracovia pomimo gorszej gry ostatnio nadal utrzymuje 3. pozycję w tabeli. Trzy oczka za nimi jest... właśnie Pogoń! Ten mecz ma bardzo ważne znaczenie dla układu górnej części zestawienia.
    Na boisku trwa walka nie tylko o trzy punkty. Dla niektórych to czas, by pokazać się trenerom różnych reprezentacji.

Pogoń zmierzyła się w Lubinie z Zagłębiem. W 9. minucie bramką dla przyjezdnych zdobył Rafał Murawski. W drugiej połowie wyrównał Łukasz Piątek i wynikiem 1:1 zakończył się ten mecz.
    Zespół z Krakowa ostro trenował przed ważnym meczem z Pogonią.

Cracovia podejmowała u siebie ostatnio Legię Warszawa. Już w 3. minucie bramkę zdobył Guillerhme, a pięć minut później wyrównał Erik Jendrisek. Bramką dającą trzy punkty Legionistom zdobył Aleksandar Prijović, który obecnie jest w fenomenalnej formie.

Czas na drugi hit tego weekendu. Na zakończenie 28. kolejki Pogoń Szczecin podejmie u siebie Cracovię!

Miłosz Knapczyk

Gole: 8. Gyurcsó, 56. Kort – 26. Vestenický, 48. Wdowiak

Kartki:   36. Frączczak (POG), 61. Zwoliński (POG) – 52. Bejan (CRA), 79. Jendrišek (CRA)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 1:5. Spalone: 4:2. Foule: 7:8.
    Pogoń Szczecin: Kudła – Nunes, Czerwiński, Rudol – Matras, Rafał Murawski (C), Gyurcsó, Frączczak, Akahoshi (46. Lewandowski) – Zwoliński (77. Przybecki), Dwaliszwili (54. Kort).
    Zmiany: Słowik – Sebastian Murawski, Przybecki, Piotrowski, Lewandowski, Kort.

Cracovia: Sandomierski – Wołąkiewicz (22. Vestenický), Bejan, Polczak (C), Jaroszyński (78. Zejdler) – Wójcicki, Čovilo, Cetnarski, Budziński, Wdowiak (87. Dialiba) – Jendrišek.
    Zmiany: Stępniowski – Dialiba, Zejdler, Karačanakov, Pyrdek, Vestenický.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski – Tomasz Listkiewicz, Krzysztof Wójcik