Stal S. W. – Olimpia Z. 0:1 (koniec) | Znicz – GKS T. 0:0 (koniec)
0:1 (0:0)
Olimpia Zambrów
Czwartek 24.03.2016, 15:00 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 2. Liga

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:00 i będziemy informować o zmianach stanu.

Olimpia Zambrów to beniaminek, który ma już blisko do utrzymania się w II lidze. Jego przewaga nad strefą spadkową to sześć punktów. Zambrowianie rozpoczęli rok od zwycięstwa 1:0 z Polonią Bytom, ale następnie przegrali dwa spotkania z Puszczą Niepołomice i Zniczem Pruszków.

W czwartek Stalówka postara się o pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej i pierwszy raz jej przeciwnik plasuje się niżej w tabeli. Olimpia Zambrów jest dwie pozycje i cztery punkty za Stalą. Albo drużyny zostaną sąsiadami w tabeli albo rozejdą się na dobre.

Stal Stalowa Wola nie rozpoczęła dobrze piłkarskiej wiosny. Miała trudny terminarz i w jego ramach nie zwojowała za dużo. Przegrała z Siarką Tarnobrzeg, a w poprzedniej kolejce aż 1:4 z Wisłą Puławy.

Będziemy informować o zmianach w pojedynku Stali Stalowa Wola z beniaminkiem Olimpią Zambrów. Mecz zaplanowano nietypowo na czwartek. Sędzia Sławomir Smaczny da sygnał do jego rozpoczęcia o godzinie 15.

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Kantor, Wawrzyński, Bogacz, Kowalski – Siudak, Kachniarz, Łanucha, Oziębała, Przezak – Płonka.

Rezerwowi: Drzymała – Mistrzyk, Wrona, Bartosiak, Stelmach, Maciąg, Mażysz.

Olimpia Zambrów: Koncki – Dzienis, Piłatowski, Dziemidowicz, Gogol, Mroczkowski, Kuczałek, Tunkiewicz, Grzybowski, Janik, Twardowski.

Rezerwowi: Czapliński – P. Jastrzębski, Koćmierowski, Kowal, Brzęczek, Porębski, M. Jastrzębski.

Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom).

1

10
    Na początku spotkania zaatakowała Stal Stalowa Wola i właśnie gospodarze byli autorami pierwszego uderzenia w tym spotkaniu. Konkretnie mierzył Michał Bogacz. Koncki odprowadził piłkę wzrokiem poza boisko.

12
    Przemysław Oziębała zatrudnił Konckiego. Dobrze ustawił się bramkarz Olimpii Zambrów i zatrzymał pierwsze, celne uderzenie w tym pojedynku.

15
    Dużo niedokładności po obu stronach. Obaj sędziowie asystenci zasygnalizowali spalonego.

22
    Wynik bezbramkowy, ale coraz częściej Stal Stalowa Wola przedziera się w okolice królestwa Olimpii Zambrów. Szczególnie aktywny w ofensywie jest Przemysław Oziębała.

25
    Tym razem Oziębała uaktywnił się w niewłaściwy sposób. Żółta kartka za faul.

32
    Pół godziny spotkania za kibicami i nie zobaczyli nawet jednego gola. Bliżej jego zdobycia była Stal Stalowa Wola. Goście zrewanżowali się w ostatnich minutach stałym fragmentem.

40
    Zaostrzyła się gra. Sędzia Sławomir Smaczny przyznaje Olimpii Zambrów następne rzuty wolne, a gospodarzy ostrzega przed następną kartką.

43
    Na koniec pierwszej części jeszcze akcja oskrzydlająca Stalówki, która nie została zwieńczona dokładnym dośrodkowaniem. Sędzia powoli zerka wzrokiem w kierunku zegarka.

45

Po 45 minutach pojedynku bezbramkowo. Pół godziny ze wskazaniem na Stal Stalową Wolę, która oddała serię strzałów celnych. Żaden nie zaskoczył Konckiego. W ostatnim kwadransie przed przerwą Olimpia Zambrów odgryzła się kilkoma akcjami, które gospodarze musieli przerwać faulem.

46

50
    Krótko po przerwie Olimpia Zambrów chce kontynuować to, co było dobre na koniec pierwszej części. W kierunku Tomasza Wietechy poszybowały dwa strzały

55
    Pod bramką stalowowolan mierzył Kuczałek, a po przeciwnej stronie Kachniarz. Obaj niecelnie i chyba pora nastawić celowniki, ponieważ czasu na zmianę wyniku jest coraz mniej.

62
    Tomasz Wietecha ma coraz więcej pracy. Beniaminek ma okazję zgarnąć pełną pulę na wyjeździe. W rundzie wiosennej wygrał dotychczas tylko raz – u siebie z Polonią Bytom.

64
    Damian Łanucha i Przemysław Oziębała zostali zablokowani w polu karnym. Trenerzy nie zareagowali dotychczas zmianami personalnymi na wydarzenia.

66
    Teraz premierowa zmiana: Bartosiak za Przezaka.

70
    Łanucha mierzył sprzed pola karnego w narożnik bramki Olimpii Zambrów. To ten zawodnik zdobywał gole w poprzednich meczach Stali Stalowa Wola. Ponownie był blisko, ale z interwencją zdążył Koncki!

72
    Gol dla Olimpii Zambrów!
    Strzelcem bramki ROBERT TUNKIEWICZ.

Szybki atak po przechwycie, którego finalizacją zajął się Tunkiewicz. Olimpia Zambrów prowadzi i musi obronić zaliczkę przez nieco ponad kwadrans!

73
    Stelmach za kontuzjowanego Wawrzyńskiego.

76
    Przemysław Jastrzębski za Janika – pierwsza zmiana w zespole z Zambrowa.

79
    Mażysz za Siudaka. Ciekawe, jak roszady personalne wpłyną na grę Stalówki.

82
    Rozkręcił się autor gola Robert Tunkiewicz. Kolejna szansa na zdobycie gola, ale tym razem zabrakło takiej precyzji jak 10 minut wcześniej.

83
    Brzęczek na ostatnie minuty zamiast Dzienisa.

89
    Kachniarz upomniany żółtą kartką. Spieszy się gospodarzom, a to powoduje nerwy.

90
    Sędzia Sławomir Smaczny doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu.

90
    Już w doliczonym czasie Koćmierowski za autora gola – Tunkiewicza.

90+4

Drugie zwycięstwo Olimpii Zambrów w rundzie wiosennej i beniaminek jest już w tabeli tylko punkt za Stalówką, która w tym roku jeszcze nie zwyciężyła. Sytuacja gospodarzy jest mało ciekawa. Będzie musiała postarać się o przełamanie po świętach. Dziś o wyniku zdecydowała bramka Roberta Tunkiewicza w 72. minucie.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (16:54:53)

Gole: 72. Tunkiewicz

Kartki:   25. Oziębała (SSW), 89. Kachniarz (SSW)

Stal Stalowa Wola: Wietecha – Kantor, Wawrzyński (73' Stelmach), Bogacz, Kowalski – Kachniarz, Płonka, Łanucha, Siudak (79' Mażysz) – Oziębała – Przezak (66' Bartosiak).

Zmiany: Drzymała – Mistrzyk, Wrona, Bartosiak, Stelmach, Maciąg, Mażysz.

Olimpia Zambrów: Koncki – Dzienis (83' Brzęczek), Piłatowski, Dziemidowicz, Gogol – Kuczałek, Tunkiewicz (90' Koćmierowski) – Mroczkowski, Grzybowski, Janik (76' P. Jastrzębski) – Twardowski.

Zmiany: Czapliński – P. Jastrzębski, Koćmierowski, Kowal, Brzęczek, Porębski, M. Jastrzębski.

Sędziowie: Sławomir Smaczny (Bytom)