Legionovia – Radomiak 1:1 (koniec) | Gryf – Siarka T. 2:0 (koniec) | Błękitni – Stal M. 0:0 (koniec)
Raków – Wisła Pu. 2:1 (koniec) | Puszcza – Polonia B. 3:0 (koniec)
Raków Częstochowa
2:1 (2:0)
Wisła Puławy
Sobota 26.03.2016, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 2. Liga • Runda 23

Były emocje w końcówce drugiej połowy. Gdy nic na to nie wskazywało Michał Budzyński w 74 minucie zdobył kontaktowego gola. Puławianie zwietrzyli wówczas swoją szansę i zdecydowanie zaatakowali. Wisła miała kilka dogodnych sytuacji, Raków momentami bronił się chaotycznie ale ostatecznie dowiózł do końca w sumie zasłużone zwycięstwo. Zdobyta bramka na wyjeździe sprawia, że to goście pozostają na pozycji wicelidera, częstochowianie wracają natomiast na trzecie miejsce. Dziękujęmy za wspólnie spędzony dzisiaj czas i zapraszamy na kolejne piłkarskie relacje na Lajfy.com. (17:02:51)

90+3

90+2
    Żółta kartka dla Mielcarza za opóźnianie gry.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Góra (Raków Częstochowa).

90
    Szereg niepewnych interwencji Mielcarza w polu karnym. Wynik jednak bez zmian.

87
    Gospodarze momentami gubią się w obronie. Wisła domagała się teraz faulu w polu karnym, ale o przewinieniu nie mogło być mowy.

85
    Raków stara się teraz jakoś przetrzymać napór Wisły i odsunąć grę jak najdalej od swojego pola karnego.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Konrad Nowak (Wisła Puławy).

82
    Tym razem uderzał Olszak. Piłka po nogach defensorów wychodzi na rzut rożny.

81
    Mielcarz paruje piłkę na róg po groźnym uderzeniu z obrębu "16".

80
    Po kontaktowej bramce Budzyńskiego zrobił nam się mecz. Będą jeszcze emocje w Częstochowie.

80
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Rafał Figiel, na boisku pojawia się Dominik Bronisławski.

78
    Wisła w natarciu. Teraz strzał głową jednego z gości szybuje minimalnie nad poprzeczką.

76
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Piotr Malinowski, na boisku pojawia się Kamil Sabiłło.

74
    Gol dla Wisły Puławy!
    Strzelcem bramki MICHAŁ BUDZYŃSKI.

Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Tam jeden z puławian strąca piłkę głową uprzedzając Mielcarza i Budzyński pewnym oraz mocnym strzałem umieszcza piłkę w siatce.

71
    Świetna okazja Nowaka, który w dosyć klarownej sytuacji oddaje strzał z kilkunastu metrów obroniony nogą przez Mielcarza.

70
    Akcja prawą stroną puławian, dośrodkowanie po ziemi Nowaka, Mielcarz bez problemów łapie piłkę.

68
    Mizgała próbował się przedrzeć przez gąszcz obrońców tuż przed linią pola karnego. Ostatecznie fauluje i piłka dla Wisły.

67
    Trener gości wykorzystał już limit czterech zmian w swoim zespole.

66
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Karol Kalita, na boisku pojawia się Bartosz Tetych.

65
    Mecz w drugiej połowie toczy się w nieco sennej, już chyba świątecznej atmosferze. Raków spokojnie kontroluje grę, natomiast goście nie kwapią się zbytnio do zdecydowanych ataków i odrabiania strat.

64
    W obrębie "16" znalazł się Mizgała, jednak sytuacja była zbyt trudna aby oddać skuteczny strzał.

63
    Niedawno wprowadzony na boisko Słotwiński ukarany żółtą kartką.

61
    Wymuszona zmiana w zespole Rakowa. Warchoł nabawił się kontuzji i opuścił plac gry na noszach.

61
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Damian Warchoł, na boisku pojawia się Przemysław Mizgała.

59
    Bohdan Bławackyj stara się jeszcze ratować sytuację i stosuje podwójną zmianę w swoim zespole.

58
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Dawid Pożak, na boisku pojawia się Mateusz Olszak.

58
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Sebastian Głaz, na boisku pojawia się Patryk Słotwiński.

57
    Figiel starał się otworzyć na prawym skrzydle Kamińskiego, podanie było jednak za mocne i ten nie opanowuje piłki.

55
    Figiel zagrywa na wolne pole do Malinowskiego, ale sytuację wyjaśnia Turzyniecki wybijając piłkę.

53
    Jednak póki co nie widać w ich poczynaniach jakichś skomasowanych ataków i determinacji.

52
    Wisła próbuje teraz przerzucić nieco ciężar gry na połowę Rakowa.

51
    Pierwsze minuty drugiej części gry zdecydowanie należą do miejscowych.

48
    Wrzutka Figiela z wolnego, uderzenie głową Radlera lecz Penkovets na posterunku.

48
    Budzyński ukarany żółtą kartką za faul.

46
    Rozpoczęli puławianie.

46

Po pierwszej połowie bezapelacyjnie prowadzą gospodarze, którzy już na samym początku rywalizacji wyprowadzili dwa szybkie ciosy (gole Klepczyńskiego i Figiela). Wisła próbowała się otrząsnąć i zaatakować, ale puławianie de facto ani razu nie zagrozili poważniej bramce Mielcarza. Zapraszamy za 15 minut na drugą połowę.

45+6

45+4
    Po kolejnym rogu puławian szybkie wyjście miejscowych po podaniu w kierunku Carlinhosa, na końcu strzał nad poprzeczką w wykonaniu Rogali.

45+3
    W odpowiedzi Wisła i korner dla gości.

45+1
    Ładna akcja Rakowa zapoczątkowana na prawym skrzydle. Futbolówka trafia na linii pola karnego do Figiela ale ten przenosi ją nad poprzeczką.

45
    W związku z kontuzją Sobczaka arbiter dolicza aż 6 minut do regulaminowych pierwszych 45 minut.

45
    Pielach uprzedził teraz w porę w polu karnym Malinowskiego.

43
    Kamiński ukarany żółtym kartonikiem za ostre wejście.

42
    Gospodarze nie forsują teraz jakoś specjalnie tempa, tylko starają się dokładnie konstruować swoje akcje.

41
    Wrzutka Malinowskiego w pole karne. Nikt jednak nie dochodzi do piłki.

38
    Wymuszona teraz zmiana w bramce gości.

38
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Patryk Sobczak, na boisku pojawia się Nazar Penkovets.

36
    Dłuższa przerwa w meczu, Sobczak powstrzymując Malinowskiego nabawił się chyba kontuzji i raczej nie będzie mógł kontynuować gry.

33
    Na murawie opatrywany teraz bramkarz gości Patryk Sobczak.

32
    Ponownie dobra akcja Malinowskiego, Sobczak wychodzi z bramki i zażegnuje niebezpieczeństwo, ale tylko na chwilę gdyż do piłki dopada Warchoł, natychmiast strzela i defensor wybija piłkę z linii bramkowej.

29
    W dobrej sytuacji w polu karnym Malinowski, zostaje jednak powstrzymany przez obrońcę wespół z bramkarzem.

26
    Wisła próbuje teraz grać bardziej ofensywnie. Gospodarze nie pozwalają jednak przyjezdnym na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką.

25
    Puławianie starali się skonstruować atak pozycyjny, nic jednak z tego nie wyszło.

23
    Akcja Figiela z Malinowskim, ale ten ostatni zatrzymany przez obrońcę w narożniku pola karnego.

22
    Mniej ciekawy fragment, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

19
    Rzut wolny dla Wisły z linii narożnika pola karnego. Uderza Szczotka lecz bardzo niecelnie.

17
    Carlinhos atakując prawym skrzydłem wjeżdża w pole karne, oddaje strzał ale wprost w Sobczaka.

16
    Chyba nikt zarówno ze strony miejscowych jak i przyjezdnych nie spodziewał się takiego przebiegu meczu. Zobaczymy czy Wisła będzie się w stanie jeszcze podnieść.

15
    Znów było groźnie po akcji prawą stroną w wykonaniu gospodarzy. Defensorzy Wisły wyjaśniają sytuację.

12
    Gol dla Rakowa!
    Strzelcem bramki RAFAŁ FIGIEL.

Podanie Kamińskiego z prawego sektora boiska nieco na środek do Figiela, ten podprowadza trochę piłkę i precyzyjnym uderzeniem z 20 metrów tuż przy słupku wyprowadza swój zespół już na dwubramkowe prowadzenie.

11
    Kolejny atak miejscowych, ale piłka wychodzi na aut bramkowy.

9
    Przyjezdni chyba nieco zaskoczeni takim obrotem sprawy. Choć teraz znaleźli się w polu karnym gospodarzy lecz sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

6
    Strzelcem bramki ADRIAN KLEPCZYŃSKI.

Raków szybko otwiera wynik. Zakotłowało się w polu karnym Wisły po rożnym Figiela. Przyjezdni nieumiejętnie wybijali piłkę, do której dopadł w końcu Klepczyński i mocnym strzałem nie dał szans Sobczakowi.

6
    Pierwsza akcja Figiela z Malinowskim i mamy korner dla gospodarzy.

4
    Nieudana próba Figiela z około 18 metrów. Piłka szybuje nad poprzeczką.

3
    Pierwszy rzut rożny dla Wisły, było przez moment groźnie, ale gościom nie udało się oddać strzału.

2
    Pierwsza ofensywna akcja gości, jednak Dawid Pożak nie zdołał opanować piłki przed polem karnym.

1
    Rozpoczął Raków.

1

Koniec rozgrzewki, drużyny udają się do szatni.

Już niecały kwadrans pozostał do oficjalnej prezentacji i rozpoczęcia rywalizacji.

Jeśli częstochowianie pokonają dzisiaj przyjezdnych w stosunku 1:0 lub różnicą dwóch bramek wskoczą na drugie miejsce w tabeli. Puławianom do zachowania pozycji wicelidera wystarczy remis bądź nawet porażka 1:2, 2:3, 3:4 itd.

Warto odnotować przed dzisiejszą potyczką, iż gospodarze ostatnie swoje 5 domowych spotkań zakończyli zwycięsko. Z kolei Wisła w 11 wyjazdowych meczach tego sezonu wywalczyła aż 20 punktów.

Obydwa zespoły już od kilku minut rozgrzewają się na murawie stadionu przy ul. Limanowskiego.

Znamy już składy na dzisiejszy pojedynek. W drużynie Rakowa kontuzjowanego w ostatnim meczu Błażeja Cyferta na środku obrony zastąpi jego imiennik Radler. Natomiast w meczowym zestawieniu brakuje najlepszego obok Damiana Warchoła strzelca czerwono-niebieskich Wojciecha Okińczyca. W ekipie Bohdana Bławackyja natomiast widoczna jest absencja dwóch obrońców: Sebastaiana Dudy oraz Iwana Łytwyniuka, który w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola doznał urazu.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Miejscowi to najskuteczniejszy obecnie zespół ligi. Wisła również preferuje ofensywny styl gry, do tego dobrze spisuje się na wyjazdach. W rundzie jesiennej lepszy okazał się zespół z Puław wygrywając 1:0. Czy teraz Raków udanie się zrewanżuje, czy też po raz kolejny wygra Wisła?Przekonamy się w sobotę około godz. 17.

W przerwie zimowej w szeregach puławian doszło do dwóch bardzo istotnych zmian. Otóż biało-niebieskich opuścił najlepszy strzelec Jarosław Niezgoda przechodząc do Legii Warszawa, natomiast Wisłę zasilił dosyć niespodziewanie podstawowy defensor Stali Mielec Sebastian Duda.

Do składu gospodarzy powraca po przymusowej pauzie za kartki prawoskrzydłowy Dawid Kamiński. Wypadł natomiast z niego na około cztery tygodnie środkowy obrońca Błażej Cyfert, który podczas konfrontacji z liderem naderwał mięsień dwugłowy.

Obydwie ekipy już od dawna zgłaszają swoje pierwszoligowe aspiracje, jednakże jak na razie na wiosnę nie zachwycają. Częstochowianie w 3 spotkaniach zgromadzili 3 punkty. W ostatniej kolejce wysoko bo 0:3 przegrali na wyjeździe z liderem Stalą Mielec. Natomiast goście z Puław wywalczyli jedno oczko więcej, a w swoim ostatnim meczu pokonali pewnie 4:1 Stal Stalową Wolę.

Od czwartku rozgrywana jest 23 kolejka II ligi. W Wielką Sobotę czwarty w tabeli Raków Częstochowa podejmie wiceliderującą Wisłę Puławy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Marcin Szymczyk

Gole: 6. Klepczyński, 12. Figiel – 74. Budzyński

Kartki:   43. Kamiński (RAK), 90+1. Góra (RAK), 90+2. Mielcarz (RAK) – 48. Budzyński (PUL), 63. Słotwiński (PUL), 85. Nowak (PUL)

Raków Częstochowa: 1. Maciej Mielcarz – 26. Łukasz Góra, 14. Adrian Klepczyński (C), 8. Błażej Radler, 17. Grzegorz Rogala, 23. Dawid Kamiński, 19. Łukasz Kmieć, 10. Carlinhos, 27. Rafał Figiel, 13. Piotr Malinowski, 25. Damian Warchoł.
    Zmiany: 33. Mateusz Kos, 15. Dominik Bronisławski, 24. Przemysław Mizgała, 9. Dariusz Pawlusiński, 7. Kamil Sabiłło, 20. Adam Mesjasz.

Wisła Puławy: 1. Patryk Sobczak – 7. Łukasz Turzyniecki (C), 3. Klimas Gusocenko, 4. Mateusz Pielach, 13. Michał Budzyński, 10 Sebastian Głaz, 28. Arkadiusz Maksymiuk, 25. Konrad Szczotka, 5. Karol Kalita, 26. Dawid Pożak, 11. Konrad Nowak.
    Zmiany: 12. Nazar Penkovets, 27. Przemysław Kanarek, 18. Rafał Lisiecki, 23. Mateusz Olszak, 21. Patryk Słotwiński, 24. Bartosz Tetych, 29. Szymon Wiejak.

Sędziowie: Mirosław Górecki – główny (Katowice), Grzegorz Szymanek, Marcin Rusek – asystenci.