Toruń – Nielba 4:0 (koniec) | Start W. – Warta 1:2 (koniec) | Polonia Śr. – Jarota 1:0 (koniec)
Pelikan Niechanowo – Ostrów Wlkp. 2:0 (koniec)
Elana Toruń
4:0 (1:0)
Nielba Wągrowiec
Sobota 26.03.2016, 13:00 • Toruń, Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego • 3 Liga kujawsko-pomorsko-wielkopolska

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na Stadionie Miejskim w Toruniu miejscowa Elana podejmie Nielbę Wągrowiec. Będzie to starcie w ramach 19. kolejki.

Torunianie znakomicie rozpoczęli rundę wiosenną. Piłkarze ze stadionu przy ulicy Bema w pierwszym meczu po zimowej przerwie pokonali Spartę Brodnicę 2:0. Przed tygodniem natomiast torunianie zwyciężyli na terenie lidera, Jaroty Jarocin, 2:1.

Gra Nielby po zimowej przerwie wygląda zgoła odmiennie. Zawodnicy z Wągrowca w 17. kolejce zostali rozbici przez KKS 1925 Kalisz aż 4:1. Tydzień później Nielba uległa u siebie 0:3 rezerwom Lecha Poznań.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi zespołami odbył się 30 sierpnia ubiegłego roku. W Wągrowcu minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0. Jedynego gola w 88. minucie zdobył Mateusz Górny.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 13:00. Składy obu drużyn podamy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Oto podstawowe jedenastki obu drużyn:

Elana Toruń: Świtalski – Wróblewski, Wiasiutin, Michalak, Zamiatowski, Grudziński, Charzewski, Żurek, Aleksandrowicz, Born, Tomaszewski

Nielba Wągrowiec: Hermann – Joncel, Chmielniki, Konarski, Urbański, Putrol, Klawiński, Iskrzyński, Najdul, Jasiński

Sędzia główny: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Mosina)
    Asystenci: Marcin Stachowski, Michał Zaborowski (obaj Poznań).

1

4
    Pierwsza okazja gospodarzy. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Grudziński, ale trafił piłką w jednego z defensorów rywali.

7
    Próbowali wyprowadzić kontratak zawodnicy z Wągrowca, ale bardzo przytonie ich akcję przerwał Tomaszewski.

10
    W znakomitej sytuacji znalazł się przed momentem Aleksandrowicz, ale ostatecznie torunianie rozpoczną jedynie od rzutu rożnego!

12
    Cały czas kłopoty z utrzymaniem się przy piłce mają przyjezdni. Nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie przyjezdni.

14
    Hermann bez większych kłopotów wyłapuje futbolówkę po strzale Żurka niemal z linii środkowej boiska.

17
    Indywidualny rajd przeprowadził Aleksandrowicz, ale został zatrzymany tuż przed polem karnym gości. Bez zagrożenia pod bramką Nielby.

19
    Kolejna pewna interwencja golkipera przyjezdnych. Tym razem Hermann wyłapał piłkę po uderzeniu Grudzińskiego.

22
    Zrobiło się gorąco pod bramką torunian, ale po uderzenie głową jednego z piłkarzy Nielby piłka poszybowała obok bramki.

26
    Zmiana w drużynie Nielba Wągrowiec: z boiska schodzi Joncel, na boisku pojawia się Kubiński.

27
    Gol dla Elany!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Liczne ataki w końcu przyniosły pozytywny dla torunian skutek. Na listę strzelców wpisuje się CEZARY MICHALAK.

32
    Próbowali odpowiedzieć przyjezdni, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Świtalski.

35
    Do końca pierwszej części gry pozostało dziesięć minut. Nieco wolniejszy fragment spotkania obserwujemy teraz w Toruniu.

40
    Niewiele dzieje się w ostatnich minutach w Grodzie Kopernika. Cały czas przeważają gospodarze, jednak nie atakują oni już z taką zaciętością, jak przed zdobyciem pierwszej bramki.

45

Do przerwy torunianie zasłużenie prowadzą z Nielbą 1:0. Elana lepiej rozpoczęła to spotkanie i konsekwentnie dążyła do zdobycia bramki. Jedynego gola zdobył w 27. minucie Michalak. Wracamy za niecały kwadrans!

46

46
    Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzą Charzewski i Born, a w ich miejsce na murawie pojawią się Mackiewicz i Kot.

49

Miejscowi podwyższają prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował CEZARY MICHALAK.

53
    Hermann pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kota ze skrzydła.

55
    Uaktywnili się przyjezdni. Akcję Nielby niecelnym jednak strzałem zakończył pomocnik drużyny z Wągrowca, Adam Urbański.

60

Nie mają litości dla rywali torunianie! BARTOSZ ŻUREK pokonuje Hermanna i Elana prowadzi już 3:0.

61
    Zmiana w drużynie Nielba Wągrowiec: z boiska schodzi Chmielnicki, na boisku pojawia się Moskalik.

62
    Za nieprzepisowe zagranie żółtym kartonikiem ukarany został strzelec dwóch goli dla Elany, Cezary Michalak.

65
    W znakomitej akcji znalazł się Aleksandrowicz! Gracz Elany nie trafił w światło bramki z najbliższej odległości!

68
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Żurek, na boisku pojawia się Czajkowski.

70
    Do dużego zamieszania doszło teraz w polu karnym drużyny z Wągrowca, ale przytomnie zachował się Hermann, który pewnie wyłapał futbolówkę.

72

Pogrom w Toruniu, Elana nie zwalnia tempa! Tym razem katem Nielby okazał się PATRYK ALEKSANDROWICZ.

73
    Zmiana w drużynie Nielba Wągrowiec: z boiska schodzi Gruntkowski, na boisku pojawia się Wieczorek.

74
    Zmiana w drużynie Nielba Wągrowiec: z boiska schodzi Jasiński, na boisku pojawia się Soforek.

78
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Grudziński, na boisku pojawia się Marszałek.

80
    Mickiewicz ładnie wyskoczył do dośrodkowania, ale jego strzał głową był zbyt lekki i golkiper Nielby spokojnie interweniował.

85
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało jeszcze pięć minut. Na boisko spokojnie, goście pogodzili się z wynikiem.

88
    Dobrze zapowiadająca się akcja miejscowych przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Tomaszewski.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa ten pojedynek.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Zamiatowski (Elana Toruń).

90+4

Spotkanie w Toruniu właśnie dobiegło końca! Znakomicie spisali się dziś gospodarze, którzy pokonali Nielbę aż 4:0! Torunianie świetnie spisują się w wiosennych spotkaniach i na ten moment opuszczają strefę spadkową. Sytuacja Nielby zaczyna się natomiast komplikować. Drużyna z Wągrowca w trzech spotkaniach rundy rewanżowej nie wywalczyła ani jednego punktu. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (14:58:16)
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!

Gole: 27. Michalak, 49. Michalak, 60. Żurek, 72. Aleksandrowicz

Kartki:   62. Michalak (ELA), 90+3. Zamiatowski (ELA)

Elana Toruń: Świtalski – Wróblewski, Wiasiutin, Michalak, Zamiatowski, Grudziński (78. Marszałek), Charzewski (46. Mackiewicz), Żurek (68. Czajkowski), Aleksandrowicz, Born (46. Kot), Tomaszewski
    Nielba Wągrowiec: Hermann – Joncel (26. Kubiński), Chmielnicki (61. Moskalik), Gruntkowski (73. Wieczorek), Konarski, Urbański, Putrol, Klawiński, Iskrzyński, Najdul, Jasiński (74. Soforek)

Asystenci: Marcin Stachowski, Michał Zaborowski (obaj Poznań)