West Ham – Arsenal 3:3 (koniec) | Aston Villa – Bournemouth 1:2 (koniec) | Swansea – Chelsea 1:0 (koniec)
Watford – Everton 1:1 (koniec) | Southampton – Newcastle 3:1 (koniec) | Crystal Palace – Norwich 1:0 (koniec)
Man City – West Bromwich 2:1 (koniec)
Manchester City
2:1 (1:1)
West Bromwich Albion F.C.
Sobota 09.04.2016, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Angielska Premier League • Runda 33
    Na koniec statystyki po 90 minutach!

Manchester City może odetchnąć, ponieważ dzisiejsze spotkanie należało do tych bardzo ciężkich! Zwyczajnie nie szło dzisiaj podopiecznym Manuela Pellegriniego, którzy mieli problemy ze stwarzaniem akcji, jak również popełniali błędy w obronie.
    Ciężkie warunki postawiło dzisiaj WBA, ale nie udało im się wywalczyć nawet jednego punktu.
    Generalnie spotkanie mogło się podobać i trzy bramki rekompensują dłuższe momenty nudy, szczególnie w drugiej połowie! (20:30:56)
    3 punkty jednak zostają w Manchesterze!

90+5
    90+4. James McClean w akcji meczowej!

90+4
    Hart piąstkuje futbolówkę po rzucie rożnym, a przed polem karnym czeka na nią McClean! Uderza on bez przyjęcia, ale futbolówka mija się ze słupkiem o centymetry! Goście nie mogą uwierzyć, że to nie wpadło!

90+4
    Gardner wywalcza rzut rożny i to będzie chyba ostatnia okazja dla gości na uzyskanie remisu! Foster rusza w pole karne Manchesteru!

90+3
    Dawson ładnie przejmuje piłkę i oddaje ją do młodziutkiego Leko! Ten jednak nie radzi sobie z rosłym obrońcą i gospodarze ruszają dwójkowym kontratakiem!

90+2
    Manchester oddala grę i kradnie sekundy, gdzie tylko może. Clichy jest bardzo zdziwiony, że to goście wznowią grę od wrzutu z autu.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    Ostatnia minuta doliczonego czasu gry! Czy któraś z drużyn będzie jeszcze w stanie zaskoczyć przed ostatnim gwizdkiem sędziego? WBA rusza do ofensywy!

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Sergio Agüero, na boisku pojawia się Gaël Clichy.

88
    Obie drużyny mają po jeszcze jednej zmianie. Czy trenerzy zdecydują się na roszady na te ostatnie minuty?
    Leko dośrodkowuje z prawej strony, ale zbyt mocno!

87
    Ten piłkarz jest po prostu niezmordowany! Kolarov ruszył przeciwko dwóm obrońcom i po kapitalnym rajdzie zdołał jeszcze trafić w słupek z bardzo ostrego kąta!

86
    Manchester, gdy tylko może, stara się oddalić grę w okolice środkowej strefy boiska. Widzimy jednak, że te końcowe minuty nie będą łatwe dla The Citizens!

85
    Przyjezdni nie rezygnują z kolejnych ataków i znów przebywają na połowie przeciwników! Czy uda im się doprowadzić do wyrównania!?

84
    Teraz to Hart popisuje się świetną interwencją! Gardner uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego i angielski bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczkę! Będzie jeszcze korner dla WBA!
    82. Gdyby to wpadło!

82
    Kolejne ataki przeprowadzają The Citizens, którzy chcą wyjaśnić sprawę w tym spotkaniu! Nasri próbował techniczne pocelować w okolice okienka, ale niewiele się pomylił!
    Świetny powrót Nasriego!

80
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Stéphane Sessègnon, na boisku pojawia się Jonathan Leko.

79
    Atakują również przyjezdni i mamy już w zasadzie grę akcja za akcję! Kąśliwe podanie w kocioł przed bramką, ale nikt nie potrafił strącić futbolówki!

78
    Manchester zdecydowanie się wycofał i inicjatywa należy teraz to przyjezdnych! Berahino walczy o piłkę w polu karnym i oddaje ją do partnera! Strzał zablokowany!

77
    Agüero w kapitalnej okazji na pozbawienie nadziei rywali! Strzał Argentyńczyka trafia jednak w nogę Fostera, który ratuje swoją ekipę przed utratą kolejnego gola!

76
    Sessègnon upada na murawę, ale arbiter nie przerywa gry! Gdyby to zrobił, to goście mieliby rzut wolny w bardzo dobrej odległości od bramki Harta!

75
    Navas po raz kolejny oddala futbolówkę poza linię końcową boiska i West Brom ma następny korner w dzisiejszym spotkaniu. Zostaje kwadrans do końca, a goście idą do ataku!
    74. Berahino na spalonym!

74
    Niesamowite okazje marnują teraz przyjezdni! Berahino po raz kolejny znalazł się za obrońcami i znów przestrzelił! Teraz jednak spory błąd popełnił boczny sędzia, bowiem był spalony!

73
    Będziemy mieć jeszcze emocje na Etihad Stadium! Widać, że piłkarze West Brom mają chrapkę na drugiego gola i nie zamierzają tak odpuścić tego meczu w ostatnich minutach!
    71. Saido Berahino marnuje setkę!

71
    Tym razem to Berahino bardzo ładnie wybiega za obrońców! Nie było mowy o spalonym, a Anglik marnuje kapitalną okazję na wyrównanie! Strzał obok bramki Harta!

70
    The Citizens zdecydowanie poczuli wiatr w żaglach po tej bramce dającej prowadzenie! Kolejna akcja i bardzo dobre podanie Navasa! Zabrakło w polu karnym któregoś z partnerów!

69
    Ruszają z kontratakiem podopieczni Pellegriniego! 4 na 3 na połowie przyjezdnych, ale Fernando posyła zbyt dalekie podanie w stronę bodajże Navasa! Nastąpiło zwolnienie tej akcji!

68
    West Brom będzie zmuszone jeszcze bardziej zaryzykować i przejść do ofensywy! Wiemy, że goście to potrafią, bo przecież już prowadzili na Etihad Stadium!
    Nasri bardzo długo czekał na bramkę!

66. Samir Nasri (MAC) - 2:1

66
    Gol dla City!

Piłkarze chyba wysłuchali moich narzekań! Mamy świetną akcję gospodarzy i zupełnie pogubiła się tu defensywa WBA! Okazję do gola miał Agüero, ale futbolówka spada pod nogi SAMIRA NASRIEGO! Ten pakuje piłkę bez najmniejszego problemu do siatki!

64
    Znaczną przewagę w posiadaniu mają oczywiście gospodarze. Niewiele jednak im to daje, bowiem nie przenosi się to na akcje ofensywne pod bramką Fostera. Jeśli to będzie dalej tak wyglądało, to nie zobaczymy już goli.

63
    Dobre odegranie De Bruyne do Navasa! Ten natomiast dośrodkował z prawego skrzydła, ale znacznie przerzucił tę wrzutkę! Jeszcze okazję miał Agüero, ale został zablokowany zaraz przed bramką!

61
    Godzina gry za nami, a my wciąż czekamy na wzrost napięcia w tej drugiej połowie! Nie widzieliśmy jeszcze kompletnie nic i obie drużyny chyba liczą na przypadkowe trafienie.

60
    Podwójna zmiana w szykach Manuela Pellegriniego. Yaya Toure wbiega za średniego dzisiaj Delpha, a De Bruyne zmienia Bony'ego! Gospodarze powinni mocniej zaatakować!

59
    Całkiem obiecująco zapowiadała się ta akcja przyjezdnych! Podanie do Gardnera, a ten zbytnio się podpalił! Zupełnie nieudany strzał z dystansu i to będzie czas na zmiany.

58
    W końcu doczekaliśmy się ofensywy West Brom! Rzuty rożne dla przyjezdnych, ale rośli obrońcy City za każdym razem oddalają zagrożenia!
    57. Czy tu nie powinno być rzutu karnego na Sandro?

57
    Coraz większe grymasy ma na twarzy Agüero, który raz za razem jest delikatnie trącany. Trochę wieje nudą po przerwie, nie ma co ukrywać.

55
    The Citizens usypiali, aż w końcu stworzyli sobie dobrą okazję! Sergio Agüero znalazł trochę wolnego pola i postanowił uderzyć z dystansu! Z największym trudem broni Foster, który paruje futbolówkę do boku!

54
    Przyjezdni się bronią, ale czynią to bardzo konsekwentnie. Nie ma co ryzykować, skoro Manchester sam nie potrafi zagrozić bramce Fostera. A może przydarzy się okazja do kontrataku.

53
    Znów próbował przejąć futbolówkę Bony, ale także teraz to obrońcy West Brom są po prostu lepsi! Można powiedzieć, że nic nie wychodzi obu drużynom w drugiej połowie.

52
    Próbowali wszelkich sposobów miejscowi, ale dziś po prostu nic nie zaskakuje. Foster wychodzi z bramki i zgarnia dośrodkowanie. Spoglądają na siebie Agüero i Bony – ich współpraca chyba nie daje rezultatów.

51
    Yaya Toure zaczyna rozgrzewkę. Czy Iworyjczyk rozhula grę The Citizens, którzy wyraźnie sobie nie radzą z dzisiejszym przeciwnikiem?

50
    Navas próbował coś zdziałać na prawym skrzydle, ale natychmiast dobiegło do niego dwóch obrońców Albionu. Przeniesienie gry na drugą flankę, ale tam również nie jest łatwo!

48
    Dość ospale rozpoczyna się druga odsłona i obie drużyny jeszcze jakby "nie wyszły" z szatni. Miejmy nadzieję, że z biegiem minut wszystko się rozkręci!
    47. Przewinienie na Agüero.

47
    Agüero upada na murawę i arbiter przerywa zawody. Jones zostaje upomniany, ale upiekło się jeszcze zawodnikowi WBA.
    Przypomnijmy, że nad stadionem mamy ogromną ulewę!

46
    Grę wznawiają po przerwie gospodarze. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady. Przypomnijmy tylko, że w pierwszej połowie, z powodu kontuzji, boisko opuścił Rondón.

46

Nie możemy narzekać na zawody w Manchesterze. Całkiem udana pierwsza połowa rozpoczęła się od szybkiego trafienia Sessègnona! The Citizens byli w sporym szoku, ale udało im się wyrównać po rzucie karnym.
    Co wydarzy się po przerwie? Zostańcie z nami!
    Dwie bramki w pierwszych 45 minutach:

45+2

45+2
    Dawson ładnie podłącza się pod akcję na prawej flance. Próbował jeszcze dośrodkowywać wślizgiem, ale zostaje zablokowany przez Kolarova. Kolejny korner dla WBA.

45+1
    2 minuty dolicza do pierwszej połowy arbiter!

45
    Miejscowi kontynuują atak pozycyjny. Nasri w końcu decyduje się na dośrodkowanie w pole karne i futbolówka spada na głowę Bony'ego! Ten uderza kilka metrów od bramki Fostera!

44
    Akcja lewą stroną! Agüero oddaje piłkę do Nasriego, ale ten wszystko zwolnił. Ładnie obiegał go za plecami aktywny Kolarov, ale rajd Serba był na marne!
    Rzeczywiście, bramkarze nie mają ostatnio wiele pracy.

42
    Bony jest bardzo dobrze ustawiony przy stałym fragmencie gry i to on oddala akcję spod własnej bramki. Z kontratakiem rozpędza się Nasri, ale z przodu również brakuje skuteczności!

41
    Wchodzimy już w decydujące minuty pierwszej odsłony, która z pewnością nas nie zawodzi! Do ataku ruszają przyjezdni, którzy mają kolejny korner dzisiejszego popołudnia.

40
    Zabaleta świetnie blokuje dośrodkowanie McCleana na prawej stronie pola karnego! Piłkarze mają coraz więcej do powiedzenia i niedługo możemy widzieć kolejne kartki!

39
    Kolarov znów rozstawia obrońców gości! Kapitalna wrzutka Serba w pole karne i przyjezdni ratują się wybiciem piłki na rzut rożny!

38
    Ależ kapitalnie Fletcher wypatrzył Sessègnona! Ten jednak wbiegł między dwóch obrońców i miał małe szanse, że wyjdzie z akcją sam na sam z Hartem! To mogło się jednak podobać!

37
    McClean czysto zabiera piłkę na prawym skrzydle Navasovi! Ten jednak skarży się, że było tam przewinienie! Arbiter nakazuje dalszą grę i WBA oddala zagrożenie!

36
    W ataku pozycyjnym The Citizens, którzy wymieniają sporą ilość podań. W końcu Nasri decyduje się na dośrodkowanie w pole karne, ale tam pewnie ustawieni są rywale.

34
    Już widzimy, że to nie będzie łatwe spotkanie dla miejscowych! West Bromwich Albion stawia naprawdę ciężkie warunki i wydarzyć się może dosłownie wszystko!

33
    Chwilę potem Gardner bardzo niebezpiecznie atakuje nakładką Nasriego i mamy pierwszą kartkę w dzisiejszych zawodach. Sędzia nie wahał się nawet przez moment.

33
    Gardner pochodzi do stałego fragmentu gry i decyduje się na uderzenie! Futbolówka grzęźnie w gęstym murze!

32
    Fernando zostaje upomniany przez sędziego, który stwierdził, że było tam zagranie ręką. Widzimy, że Fernando został trafiony w kolano, ale rzut wolny i tak będzie!

30
    Pół godziny gry już za nami! Mogą podobać się dzisiejsze zawody na Etihad Stadium! Może poza golami niewiele widzieliśmy, ale emocji jest sporo!

29
    Dwójkowa akcja Agüero z Nasrim, ale w ich poczynania wkradło się trochę niedokładności. Od bramki rozpocznie Foster i defensywa WBA będzie miała chwilę odpoczynku.

28
    McClean poszukiwał futbolówki w polu karnym rywali, ale było to zbyt trudne, aby ją opanować. Piłka spada jeszcze pod nogi Gardnera, który uderza obok słupka bramki Harta!

27
    The Citizens przebywają w defensywie. Cała jedenastka gospodarzy znajduje się na własnej połowie, ale to goście sami popełniają błąd niedokładnego podania i futbolówka ucieka poza linię boczną.

26
    Może podobać się zaangażowanie piłkarzy WBA, gdyż oni także często zaznaczają swoją obecność w okolicach pola karnego Harta! Spotkanie zdecydowanie jest wyrównane, oby tak dalej!

24
    Z rzutu rożnego tym razem nie wynika zbyt wiele. Ogólnie stałe fragmenty nie przynoszą większego zagrożenia pod którąś z bramek, ale może się to zmieni.

23
    Kolarov jest dziś jednym z groźniejszych zawodników City! Uderzenie Serba z dalszej odległości i tylko centymetry nad bramką Fostera! Zdaje się, że będzie jeszcze rzut rożny!

22
    Przyjezdni znów przesuwają się do ofensywy. McClean dośrodkowuje z narożnika boiska, ale wrzutka była zbyt krótka! Piłka trafia w pierwszego z obrońców i z kontrą ruszają gospodarze!
    Gol w jubileuszowym występie Agüero!

21
    Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi José Salomón Rondón, na boisku pojawia się Craig Gardner.

20
    Czekają nas jeszcze lepsze emocje na Etihad Stadium! Teraz spotkanie znacznie się otworzy, ale przyjezdni nie robią sobie zbyt wiele i starają się atakować.
    19. Sergio Agüero (MAC) - 1:1

19

Gospodarze dość szybko doprowadzają do wyrównania! SERGIO AGÜERO pewnie wykonuje rzut karny i także on wpisuje się na listę strzelców! W takim wypadku mecz rozpoczyna się niejako od nowa!

18
    Rzut karny dla Manchesteru City!

Nasri podaje do rozpędzonego Kolarova w pole karne, a tam wślizgiem powstrzymuje go Sessègnon! Zasłużona jedenastka!

17
    City nawet jak przejmie futbolówkę, to nie potrafi przedrzeć się przez szczelną defensywę przeciwników.

16
    Od dłuższego czasu to goście utrzymują się w posiadaniu piłki. Manchester jakby nie był sobą. Ten mecz zdecydowanie nie idzie po ich myśli.

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami, a West Brom gra bardzo stanowczo i wykonuje swoje obowiązki w defensywie. Jak nadarzy się okazja, to jest szansa również na atak.

13
    Wracamy do gry i Rondón nawet nie musiał opuścić murawy. Przyjezdni czują się znacznie pewniej po tej bramce w pierwszych minutach spotkania! City natomiast nie odpuści takiego wyniku.

12
    Na murawie leży Rondón i będziemy mieć chwilę przerwy w tych zawodach. Na szczęście obyło się bez pomocy lekarskiej.

11
    Tym razem atakują gospodarze! Świetna wrzutka pomiędzy obrońców, a Fostera! Zabrakło tam jednego z miejscowych, ale stoper WBA i tak wolał nie ryzykować i oddalił futbolówkę poza plac gry.

10
    Kolejny rzut wolny dla WBA i kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy! Nie sięgnął tej piłki jeden z piłkarzy West Brom, który zamykał akcję na dalszym słupku!
    Zaskakujący początek!

8
    Jak zareagują na takie wydarzenia piłkarze The Citizens? Widać, że trochę zaskoczyła ich ta bramka i teraz trzeba będzie odrabiać straty!
    6. Stéphane Sessègnon (WBA) - 0:1

6
    Gol dla West Bromwich!

Nasri nawet nie starał się wywalczyć piłki z powrotem! A kapitalną kontrę wyprowadzili przyjezdni! McClean wypatrzył wolnego STÉPHANE SESSÈGNONA, który kapitalnym uderzeniem pokonuje Harta! Goście na prowadzeniu!

5
    W ataku pozycyjnym wciąż przebywają podopieczni Manuela Pellegriniego. W końcu Fernando posyła niedokładne podanie w stronę Nasriego i mamy przejęcie futbolówki.

4
    Na wysokości zadania stają obie ekipy, które od samego początku dążą do zdobyczy bramkowych! Oczywiście to Manchester ma przewagę, ale tylko w posiadaniu piłki. Czekamy na rozwój wypadków.

3
    Natychmiastową kontrę wyprowadzają The Citizens! Kolarov bardzo mocno nabija futbolówkę na obrońcę i mamy trzeci rzut rożny w tych pierwszych minutach! Bardzo dobre tempo!

2
    Do ofensywy przechodzą goście dzisiejszych zawodów i także oni wywalczają pierwszy stały fragment z narożnika boiska! Tutaj także nie dochodzi do żadnego zagrożenia!

1
    Mamy już pierwszy rzut rożny dla miejscowych! Dośrodkowanie w okolice 5. metra, ale Foster bardzo pewnie wychodzi z bramki i zgarnia tą kąśliwą wrzutkę!

1
    Spotkanie rozpoczynają gracze West Bromwich Albion, którzy grają w czerwonych koszulkach! Manchester City oczywiście na biało-błękitno! Ulewa wciąż nie przechodzi nad stadionem!

1

Obie jedenastki wychodzą już na murawę Etihad Stadium! Świetna atmosfera w Manchesterze. Przed nami przywitanie obu drużyn.
    Do meczu zostaje 15 minut!

W Manchesterze deszczowo. Miejmy nadzieję, że to nie popsuje widowiska!

Kilka statystyk przed dzisiejszym starciem:

Manchester City F.C.: Hart – Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov – Fernando, Delph, Navas, Nasri – Bony, Aguero

West Bromwich Albion F.C.: Foster – Chester, Evans, McAuley, Dawson – McClean, Berahino, Fletcher, Sessegnon, Sandro – Rondon

Sędziowie: M. Jones.
    Jedenastka City!

Liczymy, że w Manchesterze dojdzie do kapitalnego pojedynku z dużą ilością bramek!
    Emocji nie powinno zabraknąć, a my zapraszamy do śledzenia naszej relacji na portalu lajfy.com!
    Goście natomiast wychwalają City:

Przypomnijmy, że ekipa Manuela Pellegriniego rozgrywała w tygodniu bardzo ciężki bój w ramach Ligi Mistrzów.
    W paryskim spotkaniu z PSG padł remis 2:2, ale gospodarze sobotniej rywalizacji z pewnością odczuli ten mecz. Właśnie w zmęczeniu West Brom może szukać swoich okazji.

W poprzedniej kolejce Manchester City bardzo pewnie rozbił Bournemouth z Arturem Borucem w bramce (4:0).
    Natomiast West Brom mierzyło się na wyjeździe z Sunderlandem i tam padł bezbramkowy remis. Raczej wątpliwe jest, aby przyjezdni obronili się przed gospodarzami. Chociaż nie takie mecze się widziało.
    Gospodarze zdają sobie sprawę, że utrata punktów może być bardzo kosztowna.

Oczywiście The Citizens są stawiani w roli faworyta. Głównie ze względu na zajmowaną 4. pozycję w Premier League (54 punkty), a także przez atut własnego boiska.
    West Brom Albion aktualnie plasuje się na 11. miejscu z liczbą 40 "oczek" na swoim koncie. Czy gości będzie stać na sprawienie niespodzianki?

Większość spotkań 33. kolejki angielskiej Premier League zostanie rozegranych w sobotę. Na Etihad Stadium Manchester City tym razem podejmie West Bromwich Albion. Czy będą to łatwe punkty dla gospodarzy?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.