0
23 17 18
Piątek 15.04.2016, 18:00 • Ergo Arena, Sopot • Liga Kobiet play-off • Półfinał

0:0
    W poniedziałkowy wieczór po bardzo emocjonującym i dramatycznym meczu Impel Wrocław zwyciężył z PGE Atomem Treflem Sopot 3:2 i zachował nadzieję na awans do ligowego finału, wyrównując rywalizację w półfinale na 1-1. Wrocławianki pokonały Atomówki po raz pierwszy w tym sezonie, poniósłszy wcześniej trzy porażki. Piąte spotkanie tej edycji ORLEN Ligi na linii Sopot-Wrocław, które zadecyduje o awansie do ligowego finału, zostanie rozegrane w ERGO ARENIE w piątek, 15 kwietnia, o 18:00.

0:0
    Katarzyna Skowrońska-Dolata we wrocławskiej hali Orbita zaprezentowała zdecydowanie one-woman show. To głównie za jej sprawą Impel wciąż może marzyć o awansie, choć wielką niewiadomą pozostaje wciąż falująca forma Impelek. To właśnie ten fakt skutecznie utrudniał grę nie tylko Atomówkom, ale też w trakcie rundy zasadniczej m.in. Chemikowi Police

0:0
    Ostatnie piłki meczu we Wrocławiu mogły wyglądać bardzo kontrowersyjnie, ale w sopockich szeregach nikt nie szuka winy w decyzji arbitrów.
    - Mecz miał zdecydowanie dwa oblicza, a nasza gra bardzo falowała. Widać było, że oba zespoły bardzo chciały, bardzo walczyły i dały z siebie wszystko. I wrocławianki, i my wszystkie zostawiłyśmy na boisku kawał serducha. Szkoda, że tak to się zakończyło. Dwie ostatnie akcje można było osądzić tak pół na pół. Mimo wszystko nie ma co się czepiać i sądzę, że sędziowie wykonali dobrą robotę. Co do sytuacji spornych, to w końcu my gramy i my zdobywamy punkty. Zdarzają się nerwowe sytuacje i każdy ma prawo mieć moment zawahania – podsumowała mecz Zuzanna Efimienko, środkowa PGE Atomu Trefla.
    0:0

0:0

0:0

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein, Miros, Damaske, Efimienko, Radenković, Kaczmar, Łukasik, Kaczorowska, Zaroślińska, Cooper libero: Durajczyk, Kulig

Impel Wrocław: Kossanyiova, Ptak, Piśla, Kąkolewska, Kaczor, Hildebrand, Sikorska, Radecka, Gryka, Skowrońska, Costagrande libero: Durr, Sawicka.

0:0
    Za około 10 minut pierwszy gwizdek!
    0:0

0:0

1:0
    Na początek bardzo pewny atak na skrzydle po skosie w wykonaniu Kasi Zaroślińskiej!

1:1
    W odpowiedzi pewnie na skrzydle po przekątnej w sam narożnik boiska trafia Hildebrand!

2:1
    Popsuta zagrywka Sikorskiej. Minimalny aut po jej serwisie.

2:2
    Do dwóch razy sztuka, Sikorska w końcu dostaje piłkę na środku siatki i uderza przez ręce Mai Tokarskiej.

2:3
    Niezbyt udane przyjęcie i Zaroślińska chcąc przebijać piłkę, posyła ją w aut.

3:3
    Nieudany atak z obejścia Mai Tokarskiej. Kontra Impelu, jednak nad blokiem w aut uderza Skowrońska.

3:4
    Kapitalny atak z drugiej linii w wykonaniu Costagrande. Próbowała broni Agata Durajczyk, jednak nieco zabrakło.

3:5
    Do tego teraz zerwany atak Maret Balkestein. Uderza ponad blokiem w aut.

4:5
    Tym razem Holenderka atakuje na podwójnym bloku dosyć pewnie i mieści piłkę między blokiem a siatką.

5:5
    Kąśliwa zagrywka Tokarskiej. Kontra sopocianek, a w niej ponowne rozegranie do Balkestein, która nie daje szans rywalkom w ataku.

5:6
    Sytuacyjna piłka i rozegranie jej do Zaroślińskiej, jednak ta nie może uderzyć zbyt mocno i wpada na blok przyjezdnych

5:7
    Przechodząca piłka i skutecznie na środku siatki Agnieszka Kąkolewska.

6:7
    Tym razem to sopocianki wygrywają walkę o piłkę na siatce i to one punktują w tej akcji.

7:7
    Pojedynczy blok na środku siatki w wykonaniu Zuzy Efimienko i mamy remis!

7:8
    Świetnie w defensywie grają Atomówki, jednak w końcu Costagrande kończy po skosie! To przyjezdne minimalnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

8:8
    Kontra zawodniczek przyjezdnych, jednak Skowrońska przy ataku wpada w siatkę.

8:9
    Krótka rozegrana na środek do Sikorskiej, która mija blok i trafia w jedną z zawodniczek Atomu.

9:9
    Kaczorowska pewnie po przekątnej! Trafia w sam narożnik boiska!

9:10
    Nieudana zagrywka Zuzy Efimienko. Środkowa Atomówek trafia prosto w siatkę.

10:10
    Kapitalna kiwka Zaroślińskiej na skrzydle na opadający blok!

11:10
    Fenomenalnie w kontrze gospodynie. Po prostej Kaczorowska trafia w sam narożnik boiska.

12:10
    Do tego Maja Tokarska z Klaudią Kaczorowską zatrzymują na skrzydle Kasię Skowrońską!

12:11
    W kolejnej akcji pewnie w ataku Karolina Costagrande!

13:11
    Popsuta zagrywka po stronie przyjezdnych. Piłka kończy swój lot na siatce.

14:11
    Świetna zagrywka Klaudii Kaczorowskiej i as serwisowy przyjmującej Atomówek!

15:11
    Jeszcze jeden as! Tym razem trafia idealnie w 9 metr i o czas prosi Jacek Grabowski!

15:12
    Skutecznie na skrzydle Hildebrand z wykorzystaniem rąk blokujących rywalek.

16:12
    Pewnie na skrzydle Kasia Zaroślińska i to Atomówki dosyć pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

16:13
    Po przerwie Skowrońska pewnie w ataku.

16:14
    Kolejny raz w kontrze przyjezdne i Skowrońska mija blok po prostej trafiając w linię i o czas prosi Micelli!

16:15
    Nieskończona kiwka Zaroślińskiej. Kontra rywalek i rozegranie do Costagrande, która nie daje szans sopociankom w obronie.

16:16
    Ponownie w kontrze przyjezdne. Kąśliwa kontra i kiwka nad blokiem Skowrońskiej, która doprowadza do remisu!

16:17
    Jeszcze raz w kontrze Impel. Po skosie uderza Costagrande i po serii 5 punktów to przyjezdne wychodzą na prowadzenie!

16:18
    Do tego w kolejnym ataku Balkestein wpada w siatkę. Coś niesamowitego.

16:18
    O kolejny czas prosi Lorenzo Micelli!

17:18
    Kasia Zaroślińska przełamuje niemoc sopocianek i udanie atakuje przez ręce rywalek!

18:18
    Znakomita zagrywka Radenković i as serwisowy Serbki!

18:19
    Na skrzydle Costagrande nabija na blok, a piłka odbija się od antenki.

19:19
    Zaroślińska przeciska się przez dziurę w bloku przyjezdnych!

19:20
    Z drugiej linii po prostej bardzo pewnie uderza Costagrande.

20:20
    W kolejnej akcji pewnie na środku siatki Zuzanna Efimienko.

21:20
    Zerwany atak po skosie w wykonaniu Kasi Skowrońskiej i Atomówki wracają na prowadzenie!

21:21
    Costagrande wpada na blok na skrzydle, jednak piłka ląduje na aucie.

22:21
    Kaczorowska pewnie po ostrym skosie obok bloku!

22:22
    Hildebrand obraca do prostej i uderza w aut, jednak z wykorzystaniem rąk blokujących sopocianek.

23:22
    Nieudana zagrywka po stronie zawodniczek z Wrocławia! Obita siatka!

24:22
    Fantastyczny blok Mai Tokarskiej do pary z Maret Balkestein! Piłka setowa dla gospodyń, jednak wcześniej czas dla Jacka Grabowskiego!

24:23
    Po przerwie Kaczorowska zagrywką trafia prosto w siatkę.

24:23
    Balkestein uderza w aut, jednak czy było po rękach rywali? Challenge dla arbitra!

25:23
    I jak się okazuje piłka była autowa, jednak otarła się o ręce blokujących rywalek! Pierwszy set dla sopocianek!

25:23
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Na początek drugiego seta ze środka siatki bardzo pewnie w ataku Kąkolewska.

1:1
    Jest odpowiedź sopocianek i bardzo udany plas po prostej w wykonaniu Kaczorowskiej.

2:1
    A teraz pewnie na siatce w ataku Kasia Zaroślińska!

2:2
    Aj minimalnie autowa zagrywka Zuzy Efimienko!

2:3
    Problemy w przyjęciu po stronie Atomówek, jednak i rywalki nie wykorzystują kontry. Po chwili Impel jeszcze raz w ataku. Skowrońska nabija na blok, a piłka minimalnie na aucie.

2:4
    Nieudanie w ataku Kasia Zaroślińska. Spory aut po jej uderzeniu.

3:4
    W kolejnej akcji Smoku uderza po skosie i trafia w sam narożnik boiska.

3:5
    Ale teraz nieudana zagrywka w drużynie z Sopotu.

4:5
    Dosyć szczęśliwy atak. Nieczyste uderzenie Zaroślińskiej z drugiej linii, jednak po taśmie piłka wpada w boisko po stronie rywalek!

5:5
    Na środku siatki Tokarska nabija na blok z przechodzącej piłki i ta ląduje na aucie! Znów remis na tablicy wyników.

6:5
    Kapitalna zagrywka Klaudii Kaczorowskiej i kolejny jej as w tym spotkaniu!

7:5
    Fenomenalnie w defensywie Durajczyk. Rozegranie w kontrze do Zaroślińskiej, która trafia po skosie w sam narożnik!

8:5
    Dosyć chaotyczna akcja, w której to gospodynie okazują się lepsze, bo Costagrande na skrzydle wybija na aut! Gospodynie prowadza trzema punktami na tej pierwszej przerwie technicznej!

9:5
    A po przerwie kolejny as serwisowy Klaudii Kaczorowskiej! Skrót zaskakuje rywalki i o czas prosi Jacek Grabowski!

10:5
    Jeszcze raz to samo! Trzecia punktowa zagrywka Klaudii! Siedem oczek z rzędu zdobytych przez Atomówki!

11:5
    Dłuższa akcja, w której wrocławianki zostają zaskoczone przez Balkestein na środku siatki!

11:6
    Tym razem Skowrońska wzięła wszystko w swoje ręce! Uderza z drugiej linii z sytuacyjnej piłki i po rękach sopocianek wybija na aut.

11:7
    Kontra przyjezdnych i Costagrande uderza z drugiej linii i przebija się przez blok. Tym razem czas na życznie Micelliego.

11:8
    A teraz zapowiada się seria Impelu. Balkestein uderza po prostej w aut! Micelli prosi o challenge.

11:8
    Decyzja arbitra potwierdzona challengem! Wynik utrzymany.

11:9
    As serwisowy Costagrande! Sytuacja w ty secie zmienia się jak w kalejdoskopie!

12:9
    Ale Zaroślińska uderza potężnie po prostej i przyjezdne bez szans w defensywie.

12:10
    Ajj, minimalnie autowa zagrywka Mai Tokarskiej.

13:10
    Przez dziurę w bloku dosyć pewnie uderza Balkestein. Holenderka nie daje szans przyjezdnym!

14:10
    Do tego teraz na skrzydle blokiem zatrzymana Kasia Skowrońska!

15:10
    Niezbyt udanie w ataku przyjezdne! Autowy atak Hildebrand i znów spora przewaga Atomówek!

15:11
    Świetnie po raz kolejny w obronie Durajczyk, jednak w kontrze po skosie w aut uderza Balkestein.

16:11
    Tym razem Holenderka trafia po skosie i to sopocianki bardzo pewnie prowadzą na drugiej przerwie technicznej!

17:11
    Bronią gospodynie, a w kontrze Zaroślińska przeciska się przez blok i trafia w boisko. Drugi czas dla Jacka Grabowskiego!

17:12
    Po przerwie na środku siatki bardzo pewnie Agnieszka Kąkolewska.

17:13
    Do tego asem serwisowym popisuje się Hildebrand!

18:13
    Na skrzydle Kasia Zaroślińska decyduje się na atak po ostrym skosie, którym trafia w boisko!

19:13
    Jest punktowy blok sopocianek! Zatrzymana po raz kolejny Kasia Skowrońska!

19:14
    Krótka na środek od Radeckiej do Kąkolewskiej, która trafia i nie daje szans rywalkom w defensywie!

20:14
    Za to siatkarki Impelu mylą się jeszcze raz w polu serwisowym.

21:14
    A asem serwisowym popisuje się Kasia Zaroślińska!

21:15
    Kaczor przeciska się przy ataku na środku z drugiej linii. Do tego sopocianki wpadają w siatkę!

21:16
    Nieudany atak Tokarskiej. Kontra zawodniczek gości, jednak świetnie w defensywie Durajczyk. W kolejnej akcji rozegranie do Zaroślińskiej, która wpada na blok. O czas prosi Micelli!

21:17
    Nieudana kwika w wykonaniu gospodyń. Kontra rywalek, jednak sopocianki świetnie w obronie. Zmuszone są oddać piłkę za darmo i Costargrande przeciska się przez blok.

22:17
    Kapitalny atak z wysokiego pułapu w wykonaniu Brittnee Coooper!

23:17
    Tym razem w kontrze Atomówki. Rozegranie do Zaroślińskiej, a Smoku po prostej obija ręce rywalek!

24:17
    Kolejny raz w obronie Durajczyk! Kolejna kontra i świetnie przez środek Cooper i setowa dla gospodyń!

25:17
    Cooper kończy długa akcję z przechodzącej piłki i tego drugiego seta wygrywają Atomówki!

25:17
    Drugi set skończony.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Kontra przyjezdnych, jednak Costagrande na skrzydle uderza w aut.

2:0
    Po świetnej zagrywce w ostatniej chwili przyjezdne przebijają na drugą stronę. Kontra Atomówek, jednak Kaczorowska uderza po skosie w aut. Challenge pokazuje, że obija ręce rywalek! Drugi punkt dla Atomu!
    2:0

3:0
    Do tego w kolejnej kontrze skutecznie na skrzydła Kasia Zaroślińska!

3:1
    W kolejnej akcji bardzo pewnie Skowrońska po przekątnej. Pierwszy punkt przyjezdnych w tym secie!

4:1
    Ale po chwili wrocławianki mylą się w polu serwisowym!

5:1
    Ponownie w kontrze sopocianki. Rozegranie do Balkestein, która nie myli się na skrzydle i trafia!

5:2
    W odpowiedzi potężny atak po prostej Kasi Skowrońskiej, obok pojedynczego bloku.

6:2
    Ponownie autowa zagrywka drużyny Impelu.

6:3
    Tak samo i gospodynie źle w polu serwisowym. Kaczorowska trafia prosto w siatkę.

7:3
    Pierwszy punktowy atak z obejścia w wykonaniu Mai Tokarskiej! Uderzenie po ostrym skosie i rywalki bez najmniejszych szans.

8:3
    Nieskończony atak Skowrońskiej. Kontra Atomówek i w aut uderza Balkestein z wykorzystaniem rąk przyjezdnych i to sopocianki prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

9:3
    Kąśliwa zagrywka Tokarskiej i rywalki nie zdołały przebić piłki w przepisowy sposób na drugą stronę siatki!

9:4
    Tym razem minimalnie autowa zagrywka środkowej Atomu!

10:4
    Ależ ona dziś gra! Kolejny raz na skrzydle udanie w ataku Maret Balkestein!

11:4
    Piłka wraca na stronę Atomówek i kto kończy? Ponownie Holenderka! Przez dziurę w bloku! Czas dla Jacka Grabowskiego!

11:5
    Jeszcze raz w kontrze gospodynie, jednak teraz po ostrym skosie i po siatce na aut wybija Zaroślińska.

12:5
    W kolejnej akcji Smoku ze stoickim spokojem wybija po rękach rywalek na aut.

13:5
    Kolejna znakomita zagrywka po stronie sopocianek! Balkestein asem zdobywa 13 punkt!

13:6
    Minimalnie w aut uderza po skosie Kaczorowska. Trzeba dodać, że siatkarki Impelu od dawna nie skończyły pierwszej akcji..

14:6
    Ależ długa akcja, ale jak zakończona! Zaroślińska i Efimienko na środku siatki zatrzymują Kąkolewską!

15:6
    Kolejny as serwisowy po stronie Atomu! Teraz to Zuza Efimienko trafia z zagrywki!

15:7
    Po chwili środkowa gospodyń nieco myli się w polu serwisowym.

15:8
    Nieskończona kiwka Zaroślińskiej. Kontra przyjezdnych i Costagrande przeciska się przez blok Atomówek.

16:8
    Splasowany atak Zaroślińskiej, który bronią rywalki. Oddają jednak za darmo. W kolejnej akcji rozegranie do Kaczorowskiej, która uderza pewnie i to Atomówki prowadzą bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej!

16:9
    Kolejne problemy w przyjęciu po stronie przyjezdnych. Ponownie w kontrze gospodynie, jednak Zaroślińska po prostej uderza w aut.

17:9
    Nieudana kiwka Radenković, jednak po chwili świetnym atakiem na środku siatki popisuje się Brittnee Cooper!

17:10
    Ależ gra w obronie gospodyń! Pięciokrotnie podbijają ataki rywalek, jednak w końcu to Skowrońska kończy pewnym atakiem po skosie!

17:10
    Od razu po tej akcji o czas prosi Micelli!

17:11
    Impel nie odpuszcza! Costagrande punktuje bezpośrednio z zagrywki!

17:12
    Do tego zablokowana na skrzydła Kasia Zaroślińska. Zaczyna się robić ciekawie!

18:12
    Ależ atak Cooper na środku siatki! Trafia z wysokiego pułapu!

18:13
    Po dosyć chaotycznej akcji Kossanyiova przeciska się na skrzydle przez blok i zdobywa 13 oczko dla Impelu.

19:13
    W odpowiedzi na skrzydle pewnie uderza po prostej Kasia Zaroślińska!

20:13
    Jeszcze raz w obronie podbijają sopocianki, a w kontrze na skrzydle bardzo pewnie Balkestein.

21:13
    Zerwany atak po skosie Kasi Skowrońskiej! Minimalny aut atakującej przyjezdnych!