Bournemouth – Liverpool 1:2 (koniec) | Leicester – West Ham 2:2 (koniec) | Arsenal – Crystal Palace 1:1 (koniec)
Arsenal F.C.
1:1 (1:0)
Crystal Palace F.C.
Niedziela 17.04.2016, 17:00 • Emirates Stadium, Londyn • Angielska Premier League • Runda 34

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami kolejne emocje w 34. kolejce angielskiej Premier League! Arsenal Londyn tym razem podejmie, na Emirates Stadium, Crystal Palace!

Arsenal oraz Crystal Palace dzieli spora przepaść.
    Londyńczycy aktualnie zajmują 3. pozycję w lidze i mają na swoim koncie 59 punktów. To niewiele w kontekście walki o mistrzostwo, bowiem prowadzące Leicester ma ich 72.
    Przyjezdni są znacznie dalej, bowiem na 16. miejscu, z liczbą 38 punktów na swoim koncie. Przewaga nad strefą spadkową jest dosyć duża, ale nie można odpuścić końcówki sezonu.
    Cazorla wraca do składu Arsenalu.

W poprzedniej serii gier obie drużyny musiały dzielić się punktami.
    Arsenal na wyjeździe zremisował po pasjonującym spotkaniu z West Ham United 3:3!
    Crystal Palace gościło u siebie Everton i kibice nie zobaczyli tam ani jednego trafienia.

Statystyki również przemawiają za Arsenalem. W 13 ostatnich meczach Premier League przeciwko Crystal Palace, londyńczycy tryumfowali aż 10-krotnie, zaledwie raz przegrywając.
    Czy Crystal Palace poprawi nieco swoje występy w derbach Londynu?
    Crystal Palace zapowiada twardą walkę przeciwko londyńczykom!

Liczymy oczywiście na świetne widowisko na Emirates Stadium! Arsenal jest faworytem tego starcia, chociaż w lidze angielskiej wszystko jest możliwe!
    Tak, czy inaczej, zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na portalu lajfy.com!
    Jedenastka Arsenalu!

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Gabriel Paulista, Koscielny (C), Monreal – Coquelin, Elneny – Iwobi, Özil, Alexis Sanchez – Welbeck

Rezerwowi: Ospina – Chambers, Mertesacker, Ramsey, Campbell, Giroud, Walcott.

Crystal Palace F.C.: Hennessey – J. Ward, Dann, Delaney, Souaré – Puncheon, Jedinak (C), Cabaye, Ledley, Bolasie – Wickham

Rezerwowi: Speroni – Mariappa, Kelly, Čung-Jong, Zaha, Sako, Adebayor.

Sędziowie: Roger East.
    Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka!

Obie jedenastki wychodzą już na płytę boiska na Emirates! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron.

1

1
    Gramy! Piłkę do gry wprowadzają zawodnicy Arsenalu, którzy grają w czerwonych koszulkach. Crystal Place w białych.

2
    Miejscowi spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska, a Palace nie kwapi się do agresywniejszego pressingu.

4
    Crystal Palace zyskuje rzut wolny, ale do bramki Čecha jest bardzo duża odległość. Dośrodkowanie także niewiele pomogło i Arsenal oddala grę od pola karnego.

5
    Składna akcja Arsenalu, która mogła się podobać! Cabaye ostatecznie blokuje uderzenie jednego z piłkarzy Arsenalu i futbolówka opuszcza plac gry!

6
    Kolejna akcja Kanonierów! Özil poszukiwał prostopadłym zagraniem Welbecka, ale to Hennessey zgarnia futbolówkę i czyści akcję Arsenalu!

8
    Arsenal jest coraz bliżej otwarcia wyniku! Crystal Palace w zasadzie tylko skupia się na defensywie, a gospodarze coraz częściej wpadają w pole karne rywali!

9
    Kanonierzy dobrze spisują się od pierwszego gwizdka, ale Hennessey jeszcze nie był poważnie zagrożony, czekamy na więcej!
    Statystyki po 10 minutach.

11
    Crystal Palace praktycznie nie przebywa w posiadaniu piłki. Ogromna przewaga Arsenalu, która jednak jeszcze nie przełożyła się na klarowne sytuacje.

12
    Alexis Sanchez próbował coś zdziałać na prawym skrzydle, ale w końcu musiał oddać futbolówkę do środka. Kontynuują atak pozycyjny miejscowi.

13
    Dobre dośrodkowanie Bellerina w pole karne przyjezdnych! Hennessey opuścił bramkę i pewnie wyłapał tę wrzutkę!

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Goście powoli się budzą i starają się wyprowadzić futbolówkę z własnej strefy. Nie trwa to jednak zbyt długo.

16
    Arsenal próbuje się przedrzeć wieloma sposobami, ale na razie defensywa Crystal Palace nie popełnia rażących błędów. W dodatku goście ruszają z kontratakiem!

17
    Bardzo ładna kontra gości kończy się rzutem rożnym! W ostatnim momencie interweniował jeden z obrońców, który wybił piłkę poza linię końcową.

19
    Cabaye po raz kolejny popisuje się kluczową interwencją, chociaż teraz czyni to nieprzepisowo. Będzie okazja dla Arsenalu z rzutu wolnego!

20
    Özil dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale obrońcy po raz kolejny główkują piłkę poza pole karne. Niewiele dzieje się w ostatnich minutach.

22
    Bolasie nie był w stanie dobiec do zbyt mocnego dośrodkowania z głębi pola. Piłka ucieka na aut, a Čech w dalszym ciągu jest bezrobotny w tym spotkaniu.

23
    Özil posyła bardzo dobre piłki, ale tym razem na spalonym był jego partner! Hennessey i tak wyłapał piłkę przed nacierającym napastnikiem!

25
    Niezbyt porywające jest to spotkanie. Crystal Palace powoli budzi się do życia, ale takie ataki nie spowodują strat po stronie gospodarzy.

27
    Souare notuje bardzo ważną interwencję przeciwko Alexisowi Sanchezowi! Było tam trochę przepychania, ale ostatecznie czysto!

28
    Bolasie manewruje z piłką przeciwko dwóm obrońcom, ale ci dobrze go pokryli. Zdołał jeszcze oddać celny strzał i golkiper Arsenalu pewnie interweniuje!

29
    Kanonierzy mają rzut rożny, ale z dośrodkowania z narożnika niewiele wynika. Dobrze bite są te piłki, ale rośli obrońcy za każdym razem są lepsi w powietrzu.
    Po pół godzinie wciąż przeważa Arsenal.

31
    30 minut za nami, a my wciąż nie widzieliśmy jakichś stuprocentowych sytuacji! Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu będzie się to zmieniało.

33
    To powinno zakończyć się lepiej! Świetne podanie z prawej strony Arsenalu na 5. metr, ale nikt nie zdołał zamknąć tej akcji! Najgroźniejsza akcja w tym spotkaniu!

34
    Gospodarze nieustannie wymieniają masę podań, ale do goli jeszcze daleko. Jakoś mają problem, by przedostać się za linię obrońców Crystal Palace.

36
    Mesut Özil dośrodkowuje z narożnika boiska. Koscielny dociera do wrzutki, ale był w trudnej pozycji aby oddać celny strzał! Hennessey wznowi grę od bramki.

37
    Tym razem to goście mają korner. Čech wychodzi z bramki i dodatkowo zostaje sfaulowany! Arbiter natychmiast przerywa grę.

39
    Rzut wolny dla Kanonierów i Alexis Sanchez szykuje się do uderzenia. Ładny strzał, ale około metra od bramki Hennesseya! Będzie jeszcze rzut rożny, bowiem był rykoszet!

40
    Ucierpiał teraz jeden z przyjezdnych i mamy medyków na murawie. Dann chyba będzie kontynuował dzisiejsze zawody, ale mamy przerwę.

41
    To już ostatnie minuty pierwszej połowy! Wznawiamy grę i goście rozpoczynają od bramki.

43
    Zdecydowanie najlepsza sytuacja dzisiejszego spotkania! Özil wybiegł za linię obrońców, ale nie zdołał pokonać Hennesseya między słupkami! Niemiec powinien wykończyć tę akcję golem!

44
    Rzut wolny dla Crystal Palace i Wickham zdołał oddać strzał głową! Piłka leci nad poprzeczką bramki gospodarzy!

45
    2 minuty doliczone do pierwszej połowy!

45+1
    Gol dla Arsenalu!

Arsenal obejmuje prowadzenie zaraz przed zejściem do szatni! Welbeck popisuje się kapitalną asystą do ALEXISA SANCHEZA, który głową pokonuje Hennesseya! Bramkarz został przelobowany po tym, jak wyszedł z bramki na kilka metrów!
    45+1. Alexis Sanchez (ARS) - 1:0

45+2

Nie było to porywające 45 minut. Arsenal przez zdecydowaną większość czasu przeważał, ale zdołał objąć prowadzenie dopiero przed przerwą. Jak reagują na takie wydarzenia goście, już za kilkanaście minut?
    Zostańcie z nami!
    Tak padła pierwsza bramka!

46

46
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Mile Jedinak, na boisku pojawia się Bakary Sako.

47
    Crystal Palace wznawia grę od środka, a także rozpoczyna od zmiany. Czy goście rzucą się do ataku?

47
    Zakotłowało się w polu karnym Crystal Palace! Welbeck mógł zakończyć akcję celnym strzałem, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

49
    Kanonierzy w dalszym ciągu przeważają i nie mają zamiaru pozbywać się posiadania piłki. Wymiana podań w środku pola.

50
    Crysal Palace w taki sposób na pewno nie wyrówna. Goście mają ogromny problem z przejściem na połowę przeciwników, a w dodatku to Arsenal wrzuca drugi bieg.

51
    Iwobi ma czego żałować! Poszła w jego stronę świetna centra, ale pomocnik Arsenalu nie sięgnął futbolówki będąc kilka metrów od bramki Hennesseya!

52
    Coraz lepiej prezentują się miejscowi! Dwójkowa akcja Sancheza i Welbecka! Anglik uderzał z ostrego kąta i nie miał problemów z obroną golkiper!

55
    Nie wyszła teraz akcja Özilowi. Niemiec próbował dośrodkować do wybiegającego partnera, ale znacznie przesadził i piłka leciała prosto w ręce bramkarza.

56
    Druga połowa wygląda niemal identycznie, jak ta pierwsza. Arsenal ma sporą przewagę, ale z klarownymi sytuacjami ma problem.

57
    Ledley przerywa akcję Alexisa Sancheza i mamy pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. W dodatku Arsenal będzie miał okazję z rzutu wolnego!

58
    Tego można było się spodziewać! Do piłki podchodzi Özil i uderza bezpośrednio w stronę bramki Hennesseya! Piłka o centymetry mija się ze słupkiem!

60
    Wickham upada na murawę i sędzia przerywa grę. Widzimy, że piłkarze zderzyli się głowami w powietrznym starciu.

61
    Bolasie także ucieka się do faulu i mamy dość niespokojne minuty w tym momencie spotkania. Niewiele dzieje się na Emirates Stadium.

63
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Connor Wickham, na boisku pojawia się Emmanuel Adebayor.

65
    Özil wykonuje wszystkie rzuty wolne Arsenalu i znów zrobiło się groźnie w szesnastce przyjezdnych! Obrońcy ostatecznie oddalają zagrożenie, ale to Hennessey popisał się świetną paradą!

66
    Sanchez oddaje futbolówkę Bellerinowi, a ten wrzuca ją wgłąb pola karnego. Piłka nie dociera do żadnego z partnerów!

68
    Arsenal najwyraźniej ma ochotę na kolejnego gola! Była ku temu świetna szansa już teraz! Zaskakująco szybkie rozegranie rzutu wolnego i Alexis Sanchez uderza szczupakiem! Tuż obok bramki!

69
    Kolejne minuty upływają, a Crystal Palace wciąż nie może stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Goście chyba czekają na jedną jedyną okazję do kontrataku.

70
    Ostatnie 20 minut meczu i znów przyspieszają miejscowi! Uderzenie jednego z gospodarzy, ale obrońcy blokują tę próbę – będzie korner!

72
    Dann podcina uciekającego Welbecka na lewym skrzydle i arbiter nie zastanawia się nawet sekundy nad wręczeniem żółtej kartki.

74
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Danny Welbeck, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

75
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Iwobi, na boisku pojawia się Aaron Ramsey.

75
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Jason Puncheon, na boisku pojawia się Wilfried Zaha.

76
    Cała seria zmian po obu stronach. Dłuższa przerwa już się skończyła i teraz można wrócić do gry! Rzut rożny mają piłkarze Crystal Palace.

77
    Świetne dośrodkowanie na bliższy słupek i Sako uderza głową! Petr Čech wyciąga się w powietrzu i przenosi piłkę tuż nad poprzeczkę! To zdecydowanie mogło zaskoczyć Arsenal!

78
    Alexis Sanchez kończy całą akcję Arsenalu niecelnym strzałem! Widać, że Kanonierzy chcą zdobyć drugiego gola i zdecydowanie uspokoić sytuację w końcówce spotkania.

80
    Ostatnie 10 minut dzisiejszej rywalizacji! Crystal Palace w końcówce może rzucić wszystkie siły do ataku i możemy być świadkami naprawdę emocjonującej końcówki!

82
    Gol dla Crystal Palace!

Jak na zawołanie strzelają goście! Świetna akcja indywidualna YANNICKA BOLASIE, który zbiegł do środka boiska i zdecydował się na strzał z dystansu! Futbolówka wpada idealnie przy słupku i nie sięgnął jej Čech!
    82. Yannick Bolasie (CRP) - 1:1

84
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Mohamed Elneny, na boisku pojawia się Theo Walcott.

85
    Teraz na pewno zrobi się gorące widowisko! Arsenal z pewnością nie odpuści remisu ze zdecydowanie niżej notowanym rywalem.
    Czy Bolasie zapewni remis przyjezdnym?

86
    Wzmaga się wrzawa na Emirates Stadium, gdy tylko Arsenal zbliża się do pola karnego przeciwników. Na razie jednak nie ma żadnego zagrożenia dla Hennesseya!

87
    Adebayor fauluje i Kanonierzy mają kolejny stały fragment gry i okazję do dośrodkowania. Gabriel uderza głową, ale w sam środek, gdzie pewnie ustawiony był bramkarz!

89
    Zaczyna się prawdziwie szalone tempo! Widzimy już grę akcja za akcję i naprawdę może wydarzyć się jeszcze wszystko!

90
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+2
    Arsenal za wszelką cenę chce strzelić zwycięską bramkę! Ich akcja przeradza się jednak w kontrę Crystal Palace i Koscielny popełnia bardzo duży błąd! Ma szczęście, że asekurował go kolega!

90+4
    Z remisu cieszą się goście!

Jak nie może się strzelić na 2:0 to remisuje się 1:1! Arsenal przez całe spotkanie miał dużą przewagę, natomiast brakowało skuteczności. W końcu rywale przeprowadzili jedną akcję i zdołali wyrównać stan meczu.
    Taki remis zdecydowanie boli gospodarzy, którzy chyba tracą już szansę na mistrzostwo kraju! (19:00:24)