Lech P. – Piast 2:2 (koniec) | Cracovia – Zagłębie L. 1:0 (koniec) | Ruch – Legia 0:0 (koniec)
Lechia – Pogoń 2:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
2:0 (1:0)
Pogoń Szczecin
Wtorek 19.04.2016, 20:30 • PGE Arena, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • Runda 32

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu 32. kolejki polskiej Ekstraklasy drużyna Lechii Gdańsk zmierzy się przed własną publicznością z zespołem Pogoni Szczecin!
    W ostatnim czasie Lechia jest w naprawdę dobrej formie. W dodatku gospodarze przed własną publicznością grają efektowny futbol, zdobywają bardzo dużą liczbę bramek. Pogoń jednak nie lubi przegrywać, o czym świadczy liczba 17 remisów w bieżącym sezonie.

Przedmeczowa rozmowa z graczem Lechii Gdańsk, Sławomirem Peszko. Doświadczony pomocnik w ostatnim czasie wrócił do wyjściowego składu.

Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie! Pogoń po serii bez zwycięstwa na pewno będzie próbowała dzisiaj się przełamać. Gdański stadion nie jest jednak zbyt gościnną areną dla przyjezdnych zespołów.

Piłkarze obu zespołów liczą, że uda im się zakwalifikować do europejskich pucharów. Każdy punkt jest niezwykle ważny w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć.

Ciekawostki dotyczące dzisiejszego meczu!

Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu meczu!
    Wszystko jest już przygotowane do rozpoczęcia dzisiejszego spotkania.

Poznaliśmy już skład Lechii na dzisiejsze spotkanie!

Wyjściowa jedenastka Pogoni!

Trwa rozgrzewka obu zespołów!

Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy już za 30 minut!

Obie jedenastki wychodzą na murawę! Przewodzi im arbiter Paweł Gil! Świetna atmosfera w Gdańsku!

1

1
    Rozpoczynają gdańszczanie, którzy grają w biało-zielonych pasiakach! Pogoń w swoich tradycyjnych strojach. Liczymy na kapitalne zawody na PGE Arenie!

2
    Dobra, pierwsza akcja Lechii! Wojtkowiak zagrał kombinacyjną akcję z Kuświkiem i ten pierwszy podszedł do uderzenia! Był blok obrońców, ale to mogło się podobać!

3
    Pogoń stara się uspokoić grę i konstruuje atak pozycyjny we własnej strefie. Lechia również nie kwapi się do rozpoczęcia pressingu.

4
    Usypiali szczecinianie, aż w końcu postanowili zagrać z pominięciem drugiej linii, do wybiegającego Akahoshiego! Uprzedza go w ostatniej chwili Milinković-Savić, który opuścił bramkę!

5
    Zaczyna się bardzo dobre tempo w Gdańsku! Peszko przejął futbolówkę na lewej stronie i zaczął zbiegać do środka! Uderzenie z narożnika pola karnego zostaje przyblokowane!
    A tak było przed pierwszym gwizdkiem!

7
    Bardzo ciekawie zapowiadało się to spotkanie i piłkarze na razie trzymają poziom rywalizacji! Mamy dużo zaciętej walki i były już pierwsze akcje podbramkowe w tych otwierających minutach!

8
    Dobrze pokazuje się po raz drugi Kovačević, który znów nabiegł na piłkę i postanowił uderzyć bez przyjęcia. Szkoda, że zabrakło dokładności i Kudła wznowi od bramki.

9
    Gol dla Lechii!

To gdańszczanie otwierają wynik dzisiejszej rywalizacji! Paixão próbował uderzać z przewrotki z granicy pola karnego, a wyszła z tego kapitalna asysta! MILOŠ KRASIĆ wychodzi sam na sam z Kudłą i nie pudłuje!
    9. Miloš KRASIĆ - 1:0

10
    Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w ten mecz. Pogoń zdecydowanie więcej przebywała w defensywie, a teraz dodatkowo traci gola! Czy "Portowcy" rzucą się do ataku?

11
    Peszko doznał jakiegoś urazu i mamy chwilę przerwy w zawodach. Medycy na murawie.

12
    Przyjezdni starają się przejąć inicjatywę, ale Pogoń ma spory problem z opuszczeniem własnej połowy. Nawet jeśli goście wymienią większą ilość podań, to nie mają pomysłu co dalej.

13
    Dwaliszwili ucieka z piłką i decyduje się na akcję indywidualną! Strzał z dystansu pewnie wyłapuje Milinković-Savić i nie było tam większego zagrożenia!

14
    Ależ okazję do kontry marnują szczecinianie! Kapitalna piłka do Gyurcsó, który źle ją przyjmuje i zwalnia całą kontrę! Potem było już tylko zbyt mocne dośrodkowanie. Akcja kończy się nawet bez strzału.

16
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Wciąż to Pogoń więcej przebywa w posiadaniu piłki, tylko niewiele z tego wynika. Lechia na dobrą sprawę może się już bronić.

17
    Gyurcsó rozpędza się na prawym skrzydle i przy próbie dośrodkowania zostaje zablokowany przez Peszkę. Będzie pierwszy korner dla Portowców!

18
    Kąśliwa wrzutka z narożnika boiska! Dwaliszwili wpada na piłkę na dalszym słupku i uderza ją głową! Niecelnie Gruzin, ale to mogło zaskoczyć gospodarzy!

19
    Coraz lepsze okazje mają przyjezdni! Dwaliszwili tym razem był tyłem do bramki, ale zdołał oddać futbolówkę do Frączczaka! Ten zostaje w ostatniej chwili zablokowany!

20
    Zdecydowanie mogą podobać się dzisiejsze zawody na PGE Arenie! Przypomnijmy, że Lechia przy takim wyniku wyprzedzi szczecińską Pogoń w tabeli!

21
    Będzie rzut wolny dla Lechistów zaraz przed polem karnym przeciwników! Do piłki już ustawia się Sebastian Mila i może być bardzo ciekawie za moment!

22
    Właśnie Mila decyduje się na uderzenie bezpośrednio ze stałego fragmentu gry. Ciut za wysoko reprezentant Polski i futbolówka leci nad poprzeczką bramki Kudły!

23
    Ostatnie minuty zdecydowanie należą do gdańszczan, którzy szukają okazji do powiększenia przewagi! Pogoń znajduje się w defensywie, ale na razie czyni to bardzo skutecznie.

24
    Mila rozgrywa rzut wolny krótko z Krasiciem. To strzelec pierwszej bramki decyduje się na uderzenie, ale po raz kolejny brakuje dokładności i skuteczności gospodarzom.

25
    Krasić zaczyna rozpędzać się z kolejnym atakiem swojej ekipy. Zostaje on powstrzymany, a po chwili ten sam zawodnik zostaje złapany na pozycji spalonej. Defensywa Pogoni będzie miała okazję do odpoczynku.

27
    Bardzo dobra interwencja Rudola! Peszko dość niespodziewanie znalazł się w polu karnym gości, a to Rudol powstrzymał go wślizgiem! Będzie jeszcze korner dla gospodarzy.

28
    Portowcy mają spory problem z oddaleniem gry od własnego pola karnego. Raz po raz kolejne wrzutki nawiedzają ich szesnastkę! Krasić wrzuca w stronę Wojtkowiaka i interweniuje Czerwiński!

29
    Mogło być już 2:0! Michał Chrapek pokazał się na granicy pola karnego i oddał bardzo ładny strzał z woleja po przyjęciu klatką! Zdaje się, że piłka otarła się jeszcze o słupek bramki Kudły!
    29. Chrapek przed szansą na swojego gola!

31
    Ciekawe 30 minut przeleciało nam bardzo szybko! Wiatr w żaglach wciąż ma Lechia i Mila kapitalnie podaje spod linii końcowej! Krasić dostaje piłkę na nogę, ale sporo przestrzela!

33
    Milinković-Savić ma piłkę w rękach, ale decyduje się na natychmiastowy wykop w stronę uciekającego Paixão! Bramkarz Lechii mógłby mieć asystę, ale interweniuje tam defensor Pogoni!

34
    Piotrowski przekracza przepisy na prawym skrzydle, gdzie przewraca Sebastiana Milę. Spokojnie wznowią grę gdańszczanie z własnej połowy.

35
    Naprawdę może podobać się postawa gospodarzy, którzy z każdą minutą dążą do powiększenia prowadzenia i uspokojenia tego meczu. Pogoń w zasadzie nie opuszcza już swojej strefy!

36
    10 – 3 w strzałach dla gospodarzy! W celnych uderzeniach już wygląda to gorzej.

37
    Trzeba przyznać, że obie drużyny grają bardzo czysto i praktycznie nie widzimy żadnych przerw w grze. Takie mecze aż przyjemnie oglądać.
    Frekwencja w Gdańsku nawet dopisała.

38
    Świetny powrót Peszko, który sprintem dogonił rywala, a następnie odebrał mu futbolówkę. Czyżby Peszko marzył o występie na Euro? To chyba naturalne.

39
    Szczecinianie wymieniają większą ilość podań w okolicach środka boiska. Nie trwało to długo i Lechia odbiera piłkę tuż po przejściu na ich połowę.

41
    Wojtkowiak próbuje "przerzucić" ciężar gry na lewe skrzydło do wolnego Peszko. Dośrodkowanie było jednak zbyt mocne i futbolówka ucieka poza linię boczną boiska. To już decydujące minuty w pierwszej odsłonie.

42
    Kolejne przewinienia szczecinian i arbiter traci powoli cierpliwość. Będzie rzut wolny dla gdańszczan w całkiem dogodnej odległości! Można pokusić się o dobre dośrodkowanie.

43
    Zupełnie nie wyszedł ten stały fragment gry. Peszko zdecydował się na strzał, ale to nie mogło się powieść – sporo od bramki Kudły.

44
    Gospodarze skupiają się już na uspokojeniu gry i poszanowaniu posiadania piłki. Nie można narażać się na niebezpieczeństwo w ostatniej minucie.

45
    Nie przeszkadza to jednak, aby przejść jeszcze do ofensywy! Michał Chrapek przechodzi do przodu i wywalcza jeszcze rzut rożny! Takiej przewagi nie mogą przegrać już Lechiści.

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.

45+1
    Ostatnie sekundy w pierwszej odsłonie, a Kovačević decyduje się na bardzo dobre uderzenie z dystansu! Futbolówka leci w okolice poprzeczki i wyciąga ją Kudła! Będzie jeszcze jeden korner dla miejscowych!
    45+1. Strzały Kovačevicia mogą się podobać!

45+2
    Zdecydowanie zasłużenie prowadzą gospodarze!

Znacznie lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy nie dość, że prowadzą, to jeszcze stwarzają sobie znacznie więcej sytuacji.
    Zadania Pogoni skupiają się głównie na defensywie, a Milinković-Savić ma bardzo mało pracy.
    Czy po przerwie zobaczymy odmianę w szykach ze Szczecina?
    Koniecznie zostańcie z nami!

Piłkarze powoli wracają na murawę. Przed nami decydujące 45 minut!

46

46
    Portowcy zaczynają drugą połowę, a w dodatku przeprowadzają pierwszą roszadę. Zwoliński zmienia Fojuta i dwoma napastnikami gra już Pogoń.

47
    Zbyt długie dośrodkowanie Murawskiego i Zwoliński nie miał żadnych szans, aby dopaść do piłki przed Milinkoviciem-Saviciem.

48
    Gyurcsó nie po raz pierwszy pokazuje się w okolicach pola karnego! Również teraz próbował dośrodkować, ale jego zagranie zostało zablokowane przez pierwszego z obrońców!

50
    Świetna kontra w wykonaniu gdańszczan! Kuświk oddaje piłkę na prawą stronę do Paixão, a ten dośrodkowuje! Wyjście z bramki Kudły, który na raty poradził sobie z tą akcją!

51
    Miejmy nadzieję, że poziom drugiej odsłony będzie co najmniej tak dobry, jak tej pierwszej! Pogoń z każdą minutą będzie zmuszona coraz bardziej atakować.
    Czy będzie kolejna wygrana Lechistów?

53
    Znacznie wyrównała się ta gra po przerwie. Pogoń szuka swoich szans z przodu i tak było również teraz! Akahoshi nie zdołał uprzedzić Milinkovicia-Savicia!

54
    Krasić szuka swoich partnerów dośrodkowaniem, ale interweniuje tam Nunes. Futbolówka spada jeszcze przed pole karne, a tam można liczyć znów na Kovačevicia! Ponownie bardzo mocne uderzenie, tuż obok słupka!
    54. Ponownie Kovačević z dystansu!

55
    Zawalił teraz Peszko! Dostał on wręcz idealne podanie od Krasicia, który rzeczywiście wyrasta na główną postać tych zawodów! Peszko wbiegał w pole karne, ale nie trafił w futbolówkę!

57
    Może podobać się gra Lechii, ale Pogoń także szuka swoich szans. Gyurcsó tylko troszkę przerzuca do Murawskiego, a Polak nie był w stanie opanować tej piłki.

58
    Jeszcze w tym spotkaniu nic nie jest przesądzone. Lechia będzie szukała drugiego trafienia, bo jedna bramka może tutaj nie wystarczyć. Na razie goście wymieniają podania.

59
    Przewinienie Akahoshiego w środkowej strefie boiska i na murawie leży Mila. Będzie to okazja do zmiany po stronie gospodarzy! Michał Chrapek zbiega z boiska, a w jego miejsce pojawia się Stolarski.

60
    Godzina gry za nami, a w drugiej połowie jeszcze nie mieliśmy większych emocji. Coraz więcej przewinień i pan Gil używa gwizdka po raz kolejny.

62
    Zwoliński zbytnio przekracza przepisy i po krótkiej rozmowie arbiter postanowił wpisać go do swojego notesu. To pierwsza żółta kartka w dzisiejszych zawodach, a Wojtkowiak wciąż leży na murawie.

63
    Wojtkowiak musi opuścić murawę, ale chyba będzie w stanie kontynuować grę. Widzimy, że obrońca Lechii będzie miał spore limo pod okiem.

64
    Mamy już grę "akcja za akcję"! Peszko wpada w pole karne szczecinian, a tam upada! Arbiter nakazuje dalszą grę i nie ma mowy o wskazaniu na wapno! Będzie natomiast rzut rożny dla gospodarzy.

65
    Kudła bardzo niepewnie wychodzi z bramki i nie trafia w piłkę przy próbie piąstkowania! Chwilę potem ma okazję do poprawy i popisuje się instynktowną interwencją!

66

GRZEGORZ WOJTKOWIAK wraca z opatrunkiem na głowie i wpisuje się na listę strzelców! Idealne dośrodkowanie Sebastiana Mili z rzutu rożnego i obrońca Lechii zdobywa 2. gola w tym sezonie!
    66. Grzegorz WOJTKOWIAK - 2:0

68
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Jakub Piotrowski, na boisku pojawia się Marcin Listkowski.

69
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Sebastian Mila, na boisku pojawia się Lukas Haraslin.

69
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Wladimer Dwaliszwili, na boisku pojawia się Dawid Kort.

70
    Cała seria zmian po obu stronach. Po tej przerwie wracamy jednak do gry, a sytuacja Pogoni jest już nie do pozazdroszczenia! Czy Portowcy zdziałają coś w ostatnich 20 minutach?
    Czy Wojtkowiak zapewni 3 punkty swojej drużynie?

72
    Uciekają kolejne minuty, a gospodarze grają już znacznie spokojniej. Chyba czują, że Pogoń ma dzisiaj duży problem ze stwarzaniem niebezpieczeństwa pod ich bramką.

75
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu przyjezdnych, ale Milinković-Savić bardzo pewnie wyłapuje tę wrzutkę. Szykuje się ostatnia zmiana w dzisiejszych zawodach. Kwadrans gry do końca!

76
    Schodzi jedna z jaśniejszych postaci w tym spotkaniu i strzelec pierwszego gola. Krasicia zmienia Daniel Łukasik!

77
    Wszystkie roszady już przeprowadzone, a więc gramy tym, co jest aktualnie na boisku! Pogoń rozgrywa atak pozycyjny od środka boiska.

78
    To powinna być bramka dla Portowców! Aż sam się dziwie, jakim cudem wybronił to uderzenie Murawskiego Milinković-Savić, który ratuje swój zespół przed utratą gola!

79
    Maloča tym razem przekracza przepisy i arbiter natychmiast przerywa grę. Żółta kartka, a w dodatku stały fragment gry dla szczecinian, w dogodnej pozycji!

80
    Zupełnie niepotrzebnie tak cofnęła się Lechia, która w dodatku zaczyna coraz więcej faulować. Czy Pogoń zwietrzy swoją szansę na gola kontaktowego? Zostaje decydujące 10 minut!

81
    Dość niebezpieczne zderzenie w polu karnym gospodarzy i mamy chwilę przerwy. W końcu jednak Milinković-Savić rozgrywa akcję od własnej bramki.

83
    Lechia skupia się już głównie na utrzymaniu tego prowadzenia i nie chce niepotrzebnie ryzykować. Gospodarze oddalają grę od własnego pola karnego, gdy tylko mogą.

84
    Była okazja do kontrataku Lechii, ale źle przyjął futbolówkę bodajże Kuświk, który wszystko zwolnił! Zdążyli powrócić defensorzy Pogoni.

86
    Chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w tym spotkaniu. Pogoń stara się atakować, ale szczecinianie po prostu nie mają na to sposobu. A gospodarze grają bardzo konsekwentnie w obronie.
    Rzeczywiście, remisy Pogoni robiły wrażenie.

88
    W pole karne Pogoni wpada Peszko, ale to on przekracza przepisy w walce o futbolówkę! Od dalekiego wykopu wznawia Kudła, ale spokojnie przebiegają te ostatnie minuty w Gdańsku.

89
    Ani Pogoń, ani Lechia nie kwapią się już do żwawych ataków. Gdyby było 1:0, to z pewnością liczylibyśmy na szaleńczą pogoń szczecinian. Chyba wszystko jest już rozstrzygnięte.

90
    Jeszcze ofensywą popisują się gospodarze! Bardzo dobra akcja trójką zawodników, ale ten jeden ostały obrońca zablokował całą szarżę!

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+2
    Trybuny w Gdańsku już świętują, ale to jeszcze nie koniec! Zwoliński zamykał akcję na dalszym słupku, ale w ostatniej chwili uprzedza go Wojtkowiak! Będzie korner dla Pogoni!

90+3
    Cały atak skupia się już na połowie Lechistów, którzy bronią się w tych ostatnich minutach. Pogoń jest dziś po prostu słabszym zespołem.

90+4
    To było spotkanie pod dyktando Lechii! 2:0 na PGE Arena!

Cóż, Lechia zaaplikowała przyjezdnym po jednym golu na połowę i ostatecznie zwycięża 2:0 po bramkach Krasicia i Wojtkowiaka.
    Gospodarze mieli przewagę w zasadzie przez większość meczu i zasłużenie wskakują na 4. pozycję w lidze po tym spotkaniu!
    Pogoń była dziś znacznie słabsza i sytuacje podbramkowe można policzyć na palcach jednej ręki. (22:31:24)