Atletico – Bayern 1:0 (koniec)
Atletico Madryt
1:0 (1:0)
Bayern Monachium
Środa 27.04.2016, 20:45 • Estadio Vicente Calderón, Madryt • Liga Mistrzów UEFA • Półfinał

Faule: 7:11. (23:07:36)

Pierwsze starcie półfinałowe tej pary już za nami!
    Ciekawe 90 minut w Madrycie przyniosło tylko jedną bramkę, ale za to jakiej urody! W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Saul Ñíguez i po tej akcji nikt nie potrafił zdobyć bramki!
    Przez większość spotkania Bayern Monachium miał przewagę, ale jak wiemy, w piłce nożnej liczą się gole! Tutaj lepsi byli podopieczni Diego Simeone i to oni mają zaliczkę przed rewanżem!
    Wszystko rozstrzygnie rewanż! Małą zaliczkę ma jednak Atletico!

90+4

90+4
    Monachijczycy będą próbować do ostatniego gwizdka! Tym razem to Arturo Vidal znalazł się na granicy pola karnego, skąd oddał strzał! Wpuścił piłkę w kozioł, ale to znacznie ją zwolniło! Ponownie broni Oblak!
    90+3. Benatia także nie potrafi pokonać madryckiego golkipera!

90+3
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła spada prosto na głowę Benatii! Ładne uderzenie w stronę dalszego słupka, ale golkiper Atletico jest dzisiaj bardzo pewnym ogniwem!

90+2
    Costa walczył o piłkę do samej linii końcowej! Udało mu się dośrodkować, ale piłka uciekła w powietrzu za linię końcową! Będzie rozpoczynał Oblak!

90+1
    Mistrzowie Niemiec wciąż wymieniają podania i próbują zepchnąć Atletico w ich pole karne. Kolejne próby z dystansu, czy to Costy, czy Alaby! Wszystko zostaje zablokowane!

90
    4 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry!

89
    Rzut rożny dla gospodarzy, którzy celebrują już każdy stały fragment! Piłka spada przed pole karne monachijczyków, ale Augusto Fernández uderza niecelnie! Trzeba wracać!

88
    Świeżutki Partey dostaje coraz więcej podań, aby mógł rozpędzić się na połowie Bayernu i "ukraść" kilka cennych sekund. Arturo Vidal popełnia kolejne wykroczenie i przekroczył już cierpliwość arbitra.

87
    Douglas Costa w kolejnym ataku na prawym skrzydle. Sam nie wiem, czy było to dośrodkowanie, czy też strzał. W każdym razie, piłka ląduje w rękach Oblaka!

86
    Posypało się sporo kartek, ale czas wrócić do meczu! Liczymy, że jeszcze wydarzy się coś na Estadio Vicente Calderon. Bardzo żywiołowo zachęca do dopingu Diego Simeone przy linii bocznej!

85
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Saúl Ñíguez, na boisku pojawia się Thomas Partey.

84
    Na murawie wciąż leży jeden z zawodników z Madrytu. Mamy chwilę przerwy, bowiem potrzebny jest moment na ochłonięcie. Saul Ñíguez również dostaje kartkę – za opóźnianie gry?

83
    Benatia otrzymuje żółtą kartkę za faul przy linii bocznej, ale to nie koniec. Neuer podbiega do Koke i próbuje podnieść go siłą. Kartka również dla bramkarza Bayernu.

81
    Decydujące 10 minut przed nami! Graczom Pepa Guardioli zaczyna się spieszyć i ewentualna bramka byłaby dla nich niezwykle cenna! Czy uda się im pokonać gospodarzy?

Wiktor Bukowski

Gole: 11. Ñíguez

Kartki:   84. Ñíguez (ATM) – 40. Costa (BAY), 83. Benatia (BAY), 83. Neuer (BAY), 88. Arturo Vidal (BAY)

Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 2:8. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 2:0. Foule: 7:11.
    Atletico Madryt: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Savić, Filipe Luís – Ñíguez (85. Partey), Gabi (C), Augusto Fernández, Koke – Griezmann, F. Torres.
    Zmiany: Moyà – Gámez, Kranevitter, Á. Correa, Partey, Hernández, Vietto.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm (C), Javi Martínez, Alaba, Bernat (77. Benatia) – Alonso – Costa, Alcántara (70. Müller), Arturo Vidal, Coman (64. Ribéry) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Benatia, Tasci, Götze, Ribéry, Kimmich, Müller.

Główny: Mark Clattenburg
    Asystenci: Simon Beck, Jake Collin
    Techniczny: Gary Beswick
    Bramkowi: Anthony Taylor, Andre Marriner (wszyscy Anglia)
    Wtorek 03.05.2016
    Bayern - Atletico 2:1

Gole: 31. Alonso, 74. Lewandowski – 54. Griezmann

Kartki:   84. Javi Martínez (BAY) – 34. J. Giménez (ATM)

Spudłowany karny!: 35. Müller (BAY), bramkarz Oblak obronił – 85. F. Torres (ATM), bramkarz Neuer obronił

Posiadanie piłki: 67 % : 33 %.