Nantes – Nice 1:0 (koniec) | Saint-Étienne – Toulouse 0:0 (koniec) | Monaco – Guingamp 3:2 (koniec)
Troyes – Bordeaux 2:4 (koniec) | Lorient – Lille 0:1 (koniec) | Caen – Bastia 0:0 (koniec)
Reims – Montpellier 2:3 (koniec) | Lyon – GFC Ajaccio 2:1 (koniec)
Olympique Lyon
2:1 (2:0)
GFC Ajaccio
Sobota 30.04.2016, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 36

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:02:17)

Olympique Lyon pozostaje wiceliderem Ligue 1. Drużyna wywiązała się z roli faworyta i pokonała 2:1 Ajaccio. To zwycięstwo zasłużone zespołu, który prezentował wyższą kulturę piłkarską i generalnie kontrolował wydarzenia. Gorąco z perspektywy gospodarzy zrobiło się po przerwie. Ajaccio wyrównało, a w końcówce Mayi mógł doprowadzić do remisu. Lyon nie był więc pewny swego do ostatniego gwizdka sędziego. Korsykanie przespali pierwszą połowę, nie podjęli maksymalnego ryzyka i ich sytuacja w walce o utrzymanie nie poprawiła się. Mecz walki, w którym większość celnych strzałów kończyło się golem.

90+3
    Piłka w rękach Lopesa, sędzia sięga po gwizdek i...

90+1
    Mayi mógł oddać strzał, a miał przed sobą tylko Lopesa. Mówiąc wprost: prawie wywrócił się, prowadząc piłkę. Tak to Ajaccio nie wyrówna.

90
    Sędzia postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Na dodatek Ajaccio miało rzut wolny. Dośrodkowanie Dokovicia zostało zgrane do środka. Tam znalazł się Mayi. Zmiennik mógł zostać bohaterem, ale jego dwa uderzenia z bliska zostały zablokowane! Zapachniało wyrównaniem. Raz interweniował Lopes, a drugi raz jego defensorzy!

88
    Pierwsza żółta kartka dla zawodnika Olympique Lyon. Rafael został upomniany za faul taktyczny.

88
    Lyon rozgrywa wysoko. Ja do ciebie, a ty do mnie, ale na pewno nie do zawodników Ajaccio. Dobra gra na utrzymanie, a czas płynie.

86
    Do tego dochodzi wysoki pressing. Ostatnia akcja Korsykan została zatrzymana już na ich połowie.

84
    Od 70. minuty Lyon gra tak samo dobrze jak w pierwszej połowie. Nie pozwala przegrywającemu zespołowi na stworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Lopesa.

82
    Koniec zmian personalnych w tym spotkaniu. Ostatnim zmiennikiem jest Darder, który wbiegł na murawę zamiast Tolisso.

80
    Mayi zastąpił Tshibumbu, który miał na koncie żółtą kartkę i wyglądał na zmęczonego swoimi bojami z obrońcami Lyonu.

79
    Dobre minuty w wykonaniu Olympique Lyon. Precyzyjna wrzutka i Lacazette mógł huknąć z półwoleja. Boczna siatka zadrżała tak samo jak serca kibiców Ajaccio!

77
    Cornet wrzucił wysoki bieg na prawej stronie boiska. Wypracował sobie miejsce do dośrodkowania po przyspieszeniu, ale kopnął futbolówkę prosto pod nogi przeciwnika.
    Piękna strona meczu.

75
    Bezpośrednie uderzenie Ghezzala z rzutu wolnego. Maury kontrolował lot piłki do końca, a ta pofrunęła obok spojenia słupka z poprzeczką!

74
    Sędzia nie oszczędził Dokovicia i wyjął z kieszonki żółtą kartkę.

74
    Rzut wolny dla Lyonu z okolic narożnika pola karnego. Wiadomo, czego można się spodziewać. Do piłki podejdzie Ghezzal.

71
    Trenerzy wykorzystali po dwie zmiany. Grenier za Ferriego w drugiej linii Lyonu.

71
    20 minut do końca. Ajaccio odrobiło część strat i powinno postawić wszystko na jedną kartę. Lyon wydaje się być do ugryzienia tego wieczoru.

69
    Ghezzal wpadł w pole karne gości. Jeden zwód, drugi zwód i już wydawało się, że odda strzał z półdystansu. Jak spod ziemi wyrósł następny obrońca i czubkiem buta odegrał do Maury'ego.

68
    Ajaccio wywalczyło wrzut z autu na wysokości pola karnego. Lyon mógł w tym czasie ustawić zasieki obronne i zrobił to jak przystało na wicelidera Ligue 1.

67
    Natomiast w zespole z Korsyki Coeff zastąpił Poggiego.

66
    Była chwila przerwy w grze, ponieważ Umtiti ucierpiał w walce o górą piłkę. Sędzia gwizdnął faul na obrońcy Olympique Lyon.

64
    Pierwsza roszada w Lyonie stała się faktem: Morel na boisko, a Bedimo na ławkę.

64
    Realizator transmisji wywołuje do tablicy rezerwowych. Dotychczas na jedną roszadę zdecydował się trener Ajaccio i jego zmiennik zdobył gola kontaktowego.
    Z wysokich sektorów.

62
    Długo zbierał się Ghezzal do wykonania rzutu wolnego. Dośrodkowanie spadło w okolicy drugiego słupka w pobliżu broniących.

60
    Teraz Toure rozpoczął grę wrzutem z autu. Natychmiast podeszli wysokim pressingiem piłkarze Lyonu, a Gonalons wywalczył rzut wolny na obrzeżach pola karnego.

57
    Akcja Lyonu z wykorzystaniem prawego skrzydła. Mało precyzyjne dośrodkowanie, które padło łupem zawodników Ajaccio. Konkretnie Toure.

55
    Lyon próbuje wrócić do tego, co było dobrze w pierwszej połowie. Po wymianie podań przyspieszenie, ale Cornet nie złożył się do strzału.

53
    Nie wystawia to dobrej laurki bramkarzom, ale ocenami zajmą się dziennikarze po ostatnim gwizdku. Wróćmy do wydarzeń bieżących.

51
    Zrobiło się interesująco. Tylko bramka różnicy między drużynami. Warto dodać, że padły trzy gole po trzech celnych strzałach w tym spotkaniu.
    49. Grégory Pujol (GFC) - 2:1

49
    Zespół GFC Ajaccio właśnie zdobył gola! Strzelcem bramki GRÉGORY PUJOL.

Złe podanie w polu karnym Ajaccio i goście mogli wyprowadzić błyskawiczną kontrę. Kapitalnie zabawił się Pujol w sytuacji sam na sam z Lopesem. Bramkarz Lyonu był dotychczas bezrobotny i nawet nie podjął interwencji, gdy został przelobowany przez Pujola! Bramka kontaktowa stała się faktem!

49
    Prawy obrońca Lyonu Rafael odprowadził piłkę poza boisko. Lopes nie musiał interweniować jak praktycznie przez całe spotkanie.

47
    Przekonamy się, jaki plan przygotowali piłkarze Ajaccio na drugą połowę. Na razie bawi się futbolówką na własnej połowie i wyrównuje statystykę posiadania.

46
    Jedna zmiana w przerwie. Nowy napastnik pojawił się w zespole Ajaccio: Pujol za Chermitiego.

46
    Statystyki.

Olympique Lyon wywiązuje się z roli faworyta i kibice na trybunach mają prawo być umiarkowanie zadowoleni. Bardziej z wyniku niż z fajerwerków piłkarskich, ponieważ golem zakończyły się wszystkie celne strzały w pierwszej połowie. OL gra bardziej dojrzały futbol, kontroluje sytuacje i absolutnie nie pozwala rozwinąć skrzydeł Ajaccio. Wynik 2:0 jest dobrym odzwierciedleniem obrazu meczu. Po przerwie Korsykanie muszą ruszyć do przodu. Nie przyjechali przecież do Lyonu po najmniejszy wymiar kary. Na okazje do zadania następnych ciosów poczekają miejscowi. Zostańcie z nami!
    Radość z 2:0!

45

42
    Końcówka pierwszej części. W mediach społecznościowych pojawiły się opinie, że przyjezdnych sparaliżowała obecność na trybunach 50 tysięcy kibiców. Może jest w tym trochę racji.
    40. Maxwel Cornet (LYO) - 2:0

40
    Gol dla Olympique!
    Strzelcem bramki MAXWEL CORNET.

Wyczekali na swoją szansę piłkarze Olympique Lyon i doczekali się! Składna akcja z wykorzystaniem prawego skrzydła. Płaskie dośrodkowanie Rafaela i na drugim słupku Cornet musiał dopełnić formalności strzałem z bliska do siatki. 2:0!

39
    Na potwierdzenie statystyka. 72 procent posiadania Olympique Lyon, ale przez 40 minut meczu było tylko jedno celne uderzenie.

38
    Kolejne długie rozegranie Olympique Lyon. Nie można powiedzieć, że gospodarze zabawiają publiczność świetnym futbolem. Grają raczej rozsądnie, w wyrachowany sposób udowadniają przewagę.
    Z perspektywy trybun.

36
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Futbolówka wylądowała ostatecznie w objęciach Maury'ego. Do końca pierwszej części 10 minut rywalizacji.

34
    Gonalons zaatakował wślizgiem Syllę. Chciał odzyskał piłkę na połowie przeciwnika. Obrońca Ajaccio wyszedł szczęśliwie z opresji, ale musi pilnować się i szybciej oddawać piłkę.

33
    Faul w bocznym sektorze boiska. W przewinieniach jest 3:9 na niekorzyść Ajaccio. Sędzia przerwał mecz 12-krotnie i to trochę za dużo jak na nieco ponad dwa kwadranse.

30
    Pół godziny pojedynku w Lyonie za kibicami. Gospodarze prowadzą grę, są dojrzalsi na boisku i nie pozwalają na wiele rywalom. Ma to odzwierciedlenie w wyniku, choć akurat bramka padła dość przypadkowo.

29
    Ferri wrócił we własne pole karne i uniemożliwił oddanie strzału po crossowym podaniu w kierunku Chermitiego. Bardzo dobra i pożyteczna interwencja.

28
    Gonalons podał prostopadle. Sprytniejsi na linii pola karnego byli Filippi oraz Toure, czyli duet środkowych obrońców GFC Ajaccio.
    Kibice OL zadowoleni.

25
    Tshibumbu wbiegał na pełnej prędkości w pole karne. Chyba poślizgnął się na mokrej murawie. Na pewno nie było tam kontaktu z przeciwnikiem. Sędzie ocenił sytuację właściwie.

24
    Najdłuższe dziś rozegranie Ajaccio. Podanie z głębi pola miało spaść za plecami obrońców, ale zorientowali się stoperzy Lyonu i interweniowali w samą porę.

22
    Z trudem przyjezdni przenoszą grę na połowę Olympique Lyon. Gra w środku boiska od dłuższego czasu. Zobaczymy, kto zaatakuje jeszcze przed przerwą.

20
    Spokojnie, bez pośpiechu budują atak pozycyjny zawodnicy Olympique Lyon. Przy korzystnym wyniku nie muszą spoglądać nerwowo w kierunku zegara. Czas pracuje na ich korzyść.
    Ghezzal otworzył wynik!

19
    Ghezzal chciał przegrać stronę boiska, ale przerzut był bardzo czytelny i piłkarze z Korsyki zdążyli przesunąć się na czas.

17
    Dużo przewinień przyjezdnych. Nie radzą sobie z przeciwnikami i ratują się nieczystymi zagraniami. Powalony Lacazette, który cofnął się po piłkę.

15
    Tshibumbu pokazuje sędziemu, że faulował pierwszy raz, ale to na nic. Nicolas Rainville pokazał żółtą kartkę piłkarzowi Ajaccio.
    Pogoda nie spłoszyła kibiców!

13
    Bardzo dużo wzajemnych pretensji w obozie Ajaccio. Trudno się dziwić. Nie po to przygotowuje się taktykę na mecz i mobilizuje się, by tracić gole w tak juniorski sposób.
    11. Rachid Ghezzal (LYO) - 1:0

11
    Strzelcem bramki RACHID GHEZZAL.

A jednak udało się szybko otworzyć wynik! Lyon na prowadzeniu, a swojego gola zdobył w komitywie z przeciwnikami. Dośrodkowanie Ghezzala nie wyglądało na niebezpieczne, tymczasem Maury nie porozumiał się z pilnującym słupka Poggim i dopuścili, by piłka wpadła im do bramki.

10
    Dobiera się Lyon do swojego przeciwnika, ale powoli, trochę jak przysłowiowy pies do jeża.

8
    Toure miał ochotę, by podłączyć się do ataku na skrzydle. Ochota to nie wszystko. Skrzydłowemu zabrakło techniki, by przyjąć futbolówkę czubkiem buta. Od autu Olympique Lyon.

6
    Piłka pod nogami Maury'ego. Bramkarz GFC Ajaccio zdecydował się na wznowienie gry dalekim wykopem na połowę Olympique Lyon.
    Oprawa meczu.

4
    Radzą sobie przyjezdni po wrzutce Ghezzala z rzutu wolnego. Grają dziś w granatowych koszulkach i czerwonych spodenkach.

3
    Faul w bocznym sektorze boiska. Sędzia nie wahał się nawet przez moment i przyznał gospodarzom rzut wolny. Szansa na dośrodkowanie i zdobycie gola.

2
    W posiadaniu piłki faworyt. Olympique Lyon wymienia podania i w tym czasie zastanawia się, jak sforsować defensywę GFC Ajaccio.

1

W Lyonie piłkarzy przywitała ulewa. Wiadomo, że murawa będzie nasiąknięta wodą, ale można mieć jeszcze nadzieje, że przestanie zacinać deszcz.
    Kibice czekają na widowisko!

Trwa rozgrzewka!

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo – Ferri, Gonalons, Tolisso – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet.

Rezerwowi: Gorgelin – Grenier, Jallet, Darder, Morel, Fékir, Perrin.

GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Filippi, Touré, P. Martinez – Mangane – Poggi, Đoković – Tshibumbu, Chermiti, Zoua.

Rezerwowi: Goda – Ducourtioux, Mayi, Boutaïb, Youga, Pujol, Coeff.

Sędzia: Nicolas Rainville.

Zapraszamy na relację na żywo ze starcia klubów z przeciwnych biegunów tabeli. Olympique Lyon podejmie GFC Ajaccio, które broni się przed spadkiem z Ligue 1. Pierwszy gwizdek Nicolasa Nainville'a zaplanowano na godzinę 21.

Lyon rozpoczynał kolejkę jako wicelider. Passa zwycięstw pozwoliła byłemu dominatorowi Ligue 1 przeskoczyć w tabeli AS Monaco. Pozycja Olympique nie jest jednak bezpieczna. Nad 5. w tabeli Saint Etienne ma zaledwie dwa punkty zaliczki, więc nie może zrobić sobie przerwy od punktowania.
    Lyon szykuje się na widowisko!

W poprzedniej kolejce obie drużyny wywalczyły komplet punktów. Na dodatek zakończyły mecz takim samym wynikiem. Lyon pokonał 3:2 Toulouse, a GFC Ajaccio poradziło sobie na Korsyce z regionalnym konkurentem Bastią. Triumf był prestiżowy i ważny dla sytuacji w tabeli.

Ajaccio będzie drżeć do końca sezonu o utrzymanie w Ligue 1. Przed kolejką było na 17. miejscu z oczkiem przewagi nad miejscem spadkowym, które zajmowało Reims. Na wyjeździe ekipa z Korsyki wygrała dotychczas trzy spotkania, sześć zremisowała, a osiem przegrała.
    Ajaccio jest podbudowane zwycięstwem.

Lyon to natomiast 3. siła Ligue 1 pod względem punktowania na swoim stadionie. Na Parc Olympique Lyonnais zdobył dotychczas 34 punkty za 10 zwycięstw i 4 remisy. Z Ajaccio nie mierzył się jeszcze w tym miejscu. W rundzie jesiennej nieoczekiwanie przegrał 1:2 na Korsyce.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Gole: 11. Ghezzal, 40. Cornet – 49. Pujol

Kartki:   88. Rafael (LYO) – 15. Tshibumbu (GFC), 74. Đoković (GFC)

Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 5:0. Spalone: 5:1. Foule: 11:20.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Umtiti, Bedimo (64. Morel) – Ferri (71. Grenier), Gonalons, Tolisso (82. Darder) – Ghezzal, A. Lacazette, Cornet.
    Zmiany: Gorgelin – Grenier, Jallet, Darder, Morel, Fékir, Perrin.

GFC Ajaccio: Maury – Sylla, Filippi, Touré, P. Martinez – Mangane – Poggi (67. Coeff), Đoković – Tshibumbu (80. Mayi), Chermiti (46. Pujol), Zoua.
    Zmiany: Goda – Ducourtioux, Mayi, Boutaïb, Youga, Pujol, Coeff.

Sędziowie: Nicolas Rainville