PGE Vive – Orlen Wisła 35:29 (koniec) | Azoty – MMTS 31:22 (koniec) | Chrobry – Zagłębie 25:27 (koniec)
Vive Kielce
35:29 (23:14) Serie: 1:0
Orlen Wisła Płock
Sobota 07.05.2016, 18:00 • Hala Legionów, Kielce • PGNiG Superliga mężczyzn play-off • Finał

Pierwsze spotkanie finałowe już za nami! Bez niespodzianki, faworyzowane Vive pewnie wygrało pierwsze starcie i prowadzi w serii 1:0 z Wisłą Płock! Kielczanie od samego początku mieli wszystko pod kontrolą, po pierwszej połowie mieliśmy już dziewięć bramek przewagi, w pewnym momencie po przerwie nawet jedną więcej, a ostatecznie w końcówce Wisła doszła na "jedynie" sześć trafień straty. Aktualni mistrzowie Polski odpuścili nieco końcówkę, bowiem już jutro kolejne starcie w walce o mistrzostwo Polski. Co będzie jutro? Bądźcie z nami, a za dzisiaj dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje. (19:53:00)

Koniec meczu. (35:29)
    59:59
    Ghionea wykorzystał kontratak tuż przed syreną na otarcie łez! (35:29)
    58:55
    Tobias Reichmann na dwa tempa w powietrzu – co za widok! (35:28)

57:15
    Jurecki! Co za przechwyt! Długie podanie Wicharego do Daszka padło łupem właśnie Michała Jureckiego. Kapitalny mecz w jego wykonaniu. (34:28)
    56:30
    Zhitnikov przedarł się prawą stroną i trafił do siatki. (34:28)

55:40
    Prosty błąd gości w rozegraniu. (34:27)
    55:05
    Jurecki przerwał niemoc kielczan! Kapitalnie poszedł środkiem i pokonał Wicharego! (34:27)
    53:45
    Powtórka z rozgrywki! Ghionea ponownie w kontrze i raz jeszcze mamy bramkę dla gości. To już tylko sześć bramek straty. (33:27)
    53:20
    Ghionea pokazał swoją szybkość w kontrataku! Świetnie poszedł prawą stroną i rzucił w okienko. (33:26)

52:20
    Marin Sego górą! Ghionea rzucił prosto w bramkarza Vive. (33:25)

51:50
    Ostatecznie rzut karny dla Wisły po dość długiej akcji. (33:25)
    50:00
    Ładny rzut z drugiej linii zaprezentował Zhitnikov. (33:25)

48:50
    Niecelny rzut Krzyśka Lijewskiego. (33:24)
    48:20
    Wydaje się, że Rocha rozgrywa dzisiaj najlepsze zawody w drużynie Wisły Płock. Ponownie ten zawodnik znalazł się na kole i skierował piłkę do siatki. (33:24)
    47:45
    Lijewski wykorzystał pustą bramkę! Rzut przez całe boisko i mamy 10 bramek przewagi! (33:23)
    47:15
    Cupić trafił z 7. metra bez większych problemów. (32:23)

47:05
    Jachlewski wywalczył rzut karny, a na dodatek karę dwóch minut dla Montoro. (31:23)