Czechy – Kazachstan 3:1 (koniec) | Stany Zjednoczone – Węgry 5:1 (koniec) | Dania – Łotwa 3:2 (2:1 po rz. karnych)
Niemcy – Białoruś 5:2 (koniec)
Stany Zjednoczone
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Węgry
Piątek 13.05.2016, 15:15Mistrzostwa Świata • Grupa B

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak, zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (17:24:48)

USA wygrya 5:1! Po pierwszej, bardzo wyrównanej tercji wydawało się, że będzie to bardzo zacięty mecz. Jednak Amerykanie w dwóch kolejnych odsłonach okazali się zdecydowanie lepsi, a na pewno skuteczniejsi od rywali.

Gol dla Węgier
    Tym razem Węgrzy wykorzystują grę w przewadze. Zamieszanie pod bramką USA wykorzystuje ISTVAN SOFRON, Węgrzy zdobywają pierwszą bramkę, czy "honorową"?

56:59
    Trafił rywala kijem Wood i za to przewinienie spędzi dwie minuty na ławce kar.

55:20
    Bramka dla USA!
    Tymczasem to Amerykanie zdobywają kolejną bramkę! Świetnie pod bramką rywali znalazł się CONNOR MURPHY, który wykorzystał dokładne dogrania Foligno.

55:12
    Wyrównała nam się gra w ostatnim czasie. Nie chcą skończyć tego meczu z zerowym dorobkiem bramkowym Węgrzy.

54:00
    Próbują Węgrzy, kontrę swojego zespołu kończył strzałem z bliskiej odległości Dudas, szczęśliwie jednak broni Kinkaid.

53:11
    Pierwsza, wyrównana tercja nie zapowiadała aż takiej przewagi USA. Czy doczekamy się chociaż honorowego trafienia reprezentantów Węgier?
    52:07 Nick FOLIGNO - 4:0

52:07
    Powiększają przewagę Amerykanie! Drugą bramkę na swoim koncie zapisuje NICK FOLIGNO, który popisuje się świetnym strzałem z dystansu!

51:04
    Z bardzo ostrego kąta Nelson, ułatwiło to skuteczną interwencję węgierskiemu bramkarzowi.

50:01
    Siły wyrównane. Wraca na taflę Hanifin.

48:41
    W przewadze Węgrzy, ale nie potrafią stworzyć sobie dogodnej sytuacji pod bramką Kinkaida.

48:01
    Bardzo nieostrożnie zachował się teraz Hanifin, który trafia przeciwnika kijem, zasłużona kara.

47:02
    Spod niebieskiej spróbował teraz Matthews, ale zdołał odbić przed siebie Vay. Bramkarz drużyny węgierskiej w porównaniu do partnerów prezentuje dziś naprawdę wysoką dyspozycję.

45:30
    Nie za wiele dzieje się w ostatnich minutach na tafli. Dużo niecelnych strzałów z obu stron.

Piotr Swieczak

Składy i statystyki: 25. Foligno, 25. Hinostroza (Matthews), 35. Larkin, 53. Foligno, 56. Murphy (Foligno) – 58. Sofron

Stany Zjednoczone: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), Skjei, Santini, Warsofsky, McCabe – Maroon, Larkin, Foligno (A) – Wood, Matthews, Vatrano – Hendricks (C), Compher, Motte – Nelson, Hinostroza, Schroeder – Fasching.
    Węgry: Vay (Rajna) – Dudás, Sagert, Wehrs, Szirányi, M. Vas (C), Stipsicz, Mestyan, Garát – Sofron, Bartalis, Kovács (A) – Galló, Sarauer, Sebök – Magosi, J. Vas, Benk – Banham (A), G. Nagy, Kóger.

Sędziowie: Gofman (RUS), Olenin (RUS) – Lhotský (CZE), Suominen (FIN)