Genoa – Atalanta 1:2 (koniec) | Chievo – Bologna 0:0 (koniec) | Empoli – Torino 2:1 (koniec)
Udinese – Carpi FC 1:2 (koniec) | US Palermo – Hellas Verona 3:2 (koniec) | Lazio – Fiorentina 2:4 (koniec)
US Città di Palermo
3:2 (1:0)
Hellas Verona
Niedziela 15.05.2016, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A • Runda 38

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:47:35)

Radość po ostatnim gwizdku na Stadio Renzo Barbera. US Palermo zwyciężyło 3:2 z Hellas Verona i zapewniło sobie utrzymanie w Serie A. Pojedynek był nerwowy oraz emocjonujący z pięcioma golami oraz dwiema czerwonymi kartkami. Zagrało ponadto trzech Polaków.

90+5

90+4
    Zmiana na zyskanie czasu. Opuścił plac autor pierwszego gola dla US Palermo Vazquez.

90+2
    Ostatnie szanse Hellas Verona. Gospodarze wiedzą, że najlepszą obroną jest atak, więc wykorzystują Gilardino, by utrzymać się w posiadaniu piłki na połowie gości.

90+1
    Checchin zobaczył za swoje przewinienie żółtą kartkę w doliczonym czasie.

90
    Sędzia postanowił przedłużyć mecz o 4 minuty. Na boisku leży zawodnik US Palermo, więc pewnie jeszcze to trochę potrwa.

87
    Piłkarze US Palermo zbierają się teraz w ślimaczym tempie do każdego wznowienia gry. Trzy minuty plus to co doliczy sędzia dzielą ich od utrzymania w Serie A.

86
    Vazquez zniknął z radarów, aż przypomniał o sobie faulem na żółtą kartkę.
    85. Eros Pisano (VRN) - 3:2

85
    Gol dla Verony!
    Strzelcem bramki EROS PISANO.

A jednak będą jeszcze jakieś emocje. Pisano zaskoczył nie tylko zawodników US Palermo, ale również większość obserwatorów strzałem do bramki!

83
    Druga roszada u gospodarzy stała się faktem. Vitiello ma pomóc w utrzymaniu prowadzenia.

82
    Nie zanosi się na przełom w ostatnich 10 minutach. Hellas Verona jak przez cały sezon niby grała poprawnie, a została boleśnie wypunktowana.

80
    Ostatnia zmiana w zespole z Verony wygląda następująco: Checcchin za Siligardiego.

79
    Zadrżało serce Adama Nawałki, ponieważ Cionek został niebezpiecznie kopnięty w ramię. Na szczęście dla selekcjonera reprezentacji Polski to nie jest groźna kontuzja.

77
    Dużo jest Furmana na boisku. Były pomocnik Legii Warszawa stara się stemplować każdą akcję swojego zespołu. Przypomnijmy, że debiutuje w Serie A.

75
    Fajnie pod grą był Dominik Furman. Polak wymienił kilka podań, zdobył przestrzeń, po czym wybrał zbyt ryzykowny wariant zakończenia akcji.

73
    Pazzini stara się za dwóch, a może za trzech zawodników. Odbite rykoszetem uderzenie i Hellas Verona miał korner, z którego nie zrobił użytku.