Puszcza – Okocimski 3:0 (poz.) | Raków – Gryf 1:1 (koniec) | Stal S. W. – Legionovia 0:5 (koniec)
Olimpia Z. – Siarka T. 0:3 (koniec) | Polonia B. – Nadwiślan 1:0 (koniec) | Wisła Pu. – Stal M. 1:2 (koniec)
Znicz – Kotwica 2:0 (koniec)
Wisła Puławy
1:2 (0:1)
Stal Mielec
Sobota 21.05.2016, 18:00 • Stadion MOSiR, Puławy • 2. Liga • Runda 32

Za uwagę dziękuję i zapraszam już za tydzień na mecz z Energetykiem ROW Rybnik. (19:56:05)

Końcówka tego meczu zapowiadała się naprawdę dobrze, niestety Stal zdołała po raz drugi wyjść na prowadzenie czego efektem jest wynik 1-2.

90+4

90+1
    Turzyniecki zza pola karnego ale niestety obok bramki.

90
    Spotkanie potrwa co najmniej cztery minuty dłużej.

88
    Gol dla Stali Mielec!

ANDREJA PROKIĆ wykorzystał doskonałe zagranie w pole karne z lewego skrzydła i posłał piłkę głowa prosto w bramkę strzeżoną przez Penkovetsa.

85
    Ależ końcówka w wykonaniu Wisły, najpierw gol a teraz akcja która mogła dać prowadzenie. Tym razem Pożak nie wykorzystał znakomitej sytuacji z kilku metrów i posłał piłkę nad bramką.

83
    Gol dla Wisły Puławy!

Najpierw rożny i dobra centra Głaza, piłka do niego jednak wraca i w drugie tempo zagrywa w pole karne, tam piłka trafia wprost na głowę KLIMASA GUSOCENKO a ten pewnym strzałem pakuje ją w długi róg bramki Kozioła.

82
    Rożny dla Wisły, chwilkę wcześniej faulowany Sebastian Duda ale sędzia nawet nie zareagował.

81
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Szczotka, na boisku pojawia się Wiejak.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Głaz (Wisła Puławy).

77
    Dobrym strzałem z wolnego popisał się Słotwiński który chwilkę wcześniej pojawił się na murawie. Kozioł miał spore problemy przy obronie tego strzału.

76
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Słotwiński.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Lech (Stal Mielec).

75
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Sobczak, na boisku pojawia się Oziębło.

72
    Kolejna dobra akcja Wisły w której sam na sam znalazł się Sebastian Duda. Oddał mocny strzał ale niestety tylko w Kozioła który wybija na róg.

72
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Marciniec, na boisku pojawia się Getinger.

70
    Penkovets w ostatniej chwili ratuje Wisłę przed stratą gola. Dobry strzał z wolnego jednego z zawodników Stali.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Budzyński (Wisła Puławy).

69
    Bardzo ładna akcja Wisły, szybkie tempo, dużo podań i w końcu piłka do Nowaka na 16 metr ale ten tylko w bramkarza.

67
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Kalita, na boisku pojawia się Sołdecki.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Marciniec (Stal Mielec).

66
    Zawodnicy Wisły cały czas próbują stworzyć jakąś akcję i to praktycznie tylko oni w ostatnich minutach grają piłką, Stal tylko na swojej połowie.

61
    Sebastian Głaz oddał strzał ale piłka tylko od poprzeczki.

60
    Faulowany Konrad Nowak przy linii pola karnego, powinna być kartka dla zawodnika Stali. Sędzie jednak nie zdecydował się upomnieć zawodnika. Wolny dla Wisły na ok. 20 metrze.

59
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Sedlewski, na boisku pojawia się Pożak.

58
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Prejs, na boisku pojawia się Cholewiak.

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Szczotka (Wisła Puławy).

51
    Olszak indywidualnie ale w ostatniej chwili zagrywa do Nowaka który oddaje piłkę a ten strzela głową, niestety prosto w bramkarza ale Kozioł z lekkimi problemami.

48
    Rożny dla Stali Mielec.

46
    Rzut sędziowski, ładne zachowani Kality który oddaje piłkę gościom.

Oba zespoły w takich samych składach jak kończyły pierwszą połowę.

46

Zawodnicy Wisły już na murawie.

Pierwsza część kończy się wynikiem 1-0 dla Stali Mielec po bramce w 3. minucie Jakuba Żubrowskiego, który w końcówce połowy musiał opuścić boisko z powodu urazu.

45+1

45
    Pierwsza część spotkania potrwa przynajmniej minutę dłużej.

45
    Nowak zza pola karnego, Kozioł z problemami na róg.

41
    Rożny dla Stali.

40
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Żubrowski, na boisku pojawia się Lech.

39
    Od rzutu wolnego goście.

39
    Sedlewski oddaje strzał zza pola karnego ale gdzie celował to nie wiadomo. Bardzo wysoko nad bramką.

36
    Olszak oddał bardzo ładny i mocny strzał, niestety minimalnie na poprzeczką.

35
    Zagrywał jeden z zawodników Stali ręką przed polem karnym. Wolny dla Wisły mniej więcej na 20 metrze.

31
    Powalczył przy linii bocznej Bartosz Nowak i w efekcie końcowym wywalczył rzut rożny. Chwilę później nieudana centra Nowaka i od bramki Penkovets.

30
    Sobczak strzelał z linii pola karnego ale obok bramki.

29
    Budzyński w ostatniej chwili wybija piłkę na róg.

27
    Nieudana centra Głaza i od bramki Kozioł.

25
    Wisła zacznie od autu.

25
    Chwila przerwy w grze. Żubrowski prawdopodobnie źle staną i potrzebuje pomocy masażysty.

24
    Głaz w pole karne do Szczotki, ten oddaje piłkę do Nowaka a Konrad strzela z 16 metrów. Niestety prosto w bramkarza.

21
    Dobra centra Głaza w pole karne ale niestety jeden z zawodników Wisły strzela obok bramki.

21
    Rożny dla Wisły po błędzie Kozioła.

20
    Dużo gry w środku pola choć ze zdecydowaną przewagą gości. Gra Wisły jak na razie w tych pierwszych dwudziestu minutach nie zachwyca.

17
    Olszak oddaje strzał po indywidualnej akcji, niestety strzela tylko w bramkarza. Rożny dla Wisły.

13
    Kalita fauluje i od wolnego na środku polu gry Stal.

11
    Karol Kalita próbował swoich sił zza pola karnego po indywidualnej akcji, niestety nad bramką.

10
    Na spalonym Mateusz Olszak.

10
    Długa piłka do Mateusza Olszaka, troszkę za mocno i Kozioł na aut.

9
    Tomasz Sedlewski ukarany kartonikiem za bardzo brzydki faul.

6
    Żubrowski strzelał zza pola karnego, końcówkami palców Penkovets na róg.

5
    Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando gości. Widać że ta szybko strzelona bramka rozbroiła troszkę zawodników Wisły.

3

JAKUB ŻUBROWSKI dostał bardzo dobrą piłkę na 16 metr. Bez zastanowienia oddał strzał który po nogach jednego z zawodników Wisły wpadł do bramki Penkovetsa.

3
    Turzyniecki zatrzymuje akcję gości, Stal od autu na wysokości pola karnego.

2
    Powalczył ostro Tomasz Sedlewski przy swoim polu karnym, czysto, bez faulu i od bramki Penkovets.

1

Zaczyna Stal.

Oba zespoły wyprowadzane właśnie przez trójkę sędziowską. Stal stroje czarno-białe, Wisła natomiast na biało-niebiesko.

Wisła Puławy: 12. Penkovets – 7. Turzyniecki, 13. Budzyński, 3. Gusocenko, 9. Duda, 10. Głaz, 25. Szczotka, 11. Nowak, 5. Kalita, 16. Sedlewski, 23. Olszak
    Rezerwowi: Sobczak, Kanarek, Lisiecki, Pożak, Słotwiński, Sołdecki, Wiejak

Stal Mielec: 1. Kozioł – 2. Zalepa, 3. Bierzało, 4. Sulewski, 6. Marciniec, 8. Żubrowski, 10. Nowak, 11. Prokić, 15. Prejs, 16. Liberacki, 21. Sobczak
    Rezerwowi: Libera, Cholewiak, Lech, Oziębło, Żegleń, Getinger

Witam państwa ze stadionu MOSiR w Puławach, obie ekipy już się rozgrzewają. Za chwilkę podamy składy wyjściowe obydwu drużyn.

Już jutro na stadionie MOSiR w Puławach Wisła Puławy podejmie świeżo upieczonego beniaminka pierwszej ligi, a mianowicie Stal Mielec która awans na zaplecze Ekstraklasy zapewniła sobie już tydzień temu pokonując ROW Rybnik.

Śmiało można stwierdzić, że ekipa Stali Mielec która już w tym sezonie zgromadziła 65 punktów to bezapelacyjnie najlepsza drużyna w obecnych rozgrywkach.

Najskuteczniejszym strzelcem Stali jest Serb Andreja Prokić który w obecnym sezonie już 11 trafiał do siatek rywali. O jedno trafienie mniej ma na swoim koncie Sebastian Łętocha.

O tym jak ważne jest dla wiślaków jutrzejsze spotkanie nie trzeba przekonywać w Puławach nikogo. Puławianie porażką w Tarnobrzegu mocno skompilowali sobie drogę do bezpośredniego awansu do I ligi. Mimo wszystko w jutrzejszym meczu na pewno będą chcieli powalczyć o komplet punktów.

Jesienią w Mielcu Wisła uległa Stali 2:0. Ostatni raz ekipa Dumy Powiśla Stal pokonała 26 marca 2011 roku jeszcze w trzecioligowych rozgrywkach. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 3:2 a wszystkie bramki dla Wisły zdobył wtedy Łukasz Giza.

Początek spotkania już jutro o godzinie 18:00 na stadionie MOSiR w Puławach. Arbitrem głównym będzie Pan Szymon Lizak z Poznania.