Słowacja – Gruzja 3:1 (koniec) | Czechy – Malta 6:0 (koniec) | Chorwacja – Mołdawia 1:0 (koniec)
Irlandia – Holandia 1:1 (koniec) | Irlandia Północna – Białoruś 3:0 (koniec) | Anglia – Australia 2:1 (koniec)
Anglia
2:1 (1:0)
Australia
Piątek 27.05.2016, 20:45 • Stadium of Light, Sunderland • Mecze towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:46:29)

Faule: 12:11.

Reprezentacja Anglii wygrała drugi mecz towarzyski przed Euro 2016 w wymiarze 2:1. Tym razem zwycięstwo zapewnili Rashford i Rooney. Rewelacyjny nastolatek jest gwiazdą wieczoru, która przyćmiła starszego partnera z Manchester United. Rashford zdobył gola w narodowych barwach po niespełna 3 minutach debiutu. Był najaktywniejszym piłkarzem meczu i otrzymał od kibiców owację na stojąco, kiedy opuszczał boisko. Pechowcem Dier, który krótko po wejściu z ławki trafił gola samobójczego. Australia miała tylko fragmenty dobrego futbolu w Sunderlandzie i musi pogodzić się z zasłużoną porażką.

90+3

90+1
    Jeszcze jedno mierne uderzenie z dystansu. Tym razem Hendersona. Trochę szkoda, ponieważ wielką pracę wykonał w tym ataku Rooney i jego szarża zasłużyła na lepszą finalizację!

90
    Sędzia Deniz Aytekin doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Barkley postanowił strzelić z 20. metra. Nie było to ani zabójczo mocne, ani zabójczo precyzyjne uderzenie i Ryan spokojnie interweniował.

87
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Forster, na boisku pojawia się Heaton.

86
    Najlepszą obroną jest atak, więc reprezentacja Anglii utrzymuje piłkę daleko od własnego pola karnego. 5 minut zostało do końca regulaminowego czasu.

84
    Zmiana w drużynie Australia: z boiska schodzi Kruse, na boisku pojawia się Irvine.

84
    Zmiana w drużynie Australia: z boiska schodzi Mooy, na boisku pojawia się Goodwin.

82
    Townsend otrzymał brawa z trybun na swoją decyzję o strzale. Po chwili sunie następny atak Anglii na odkrytego przeciwnika.
    Rooney pisze historię!

80
    Clyne poradził sobie w pojedynku jeden na jednego i zainicjował akcję reprezentacji Anglii.

78
    Wskutek zachowania Diera końcówka meczu będzie bardziej interesująca niż się zapowiadało. Australia ma nadzieję, że zdąży dopaść faworyta.

76
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Sterling, na boisku pojawia się Townsend.
    75. Dier (AUS) - 2:1

75
    Gol dla Australii!
    Samobójcze trafienie zalicza ERIC DIER.

Nie popisał się zmiennik krótko po wejściu na boisku. Nikt go przecież nie atakował, a Dier główkował prosto do własnej siatki po wrzutce Degeneka! Kuriozalne zachowanie skomentowane gwizdami.

74
    Zmiana w drużynie Australia: z boiska schodzi Risdon, na boisku pojawia się Degenek.

74
    Zmiana w drużynie Australia: z boiska schodzi Rogić, na boisku pojawia się Jurić.

73
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Smalling, na boisku pojawia się Dier.
    72. Milner (ENG)

72
    Milner poszedł do końca za akcją, doczekał się podania, balansem ciała oszukał dwóch przeciwników, po czym strzelił metr obok słupka!

70
    20 minut do końca i kontrola w wykonaniu Wyspiarzy. Clyne nie miał komu podać w przodzie, więc zdecydował się przegrać futbolówkę przez Forstera.

68
    James Milner sfaulował na skrzydle Risdona. Boczny obrońca reprezentacji Australii trzymał się za łydkę, ale chce kontynuować grę.

67
    Rashford był żegnany przez kibiców owacją na stojąco. Mało kto przeżył coś podobnego po swoim debiucie.

65
    Nathaniel Clyne dostał dobre podanie od zmiennika Barkleya. Długą wymianę piłki zakończył potężnym uderzeniem z 18. metra i wcale nie pomylił się mocno. Ryan nie mógł być pewny swego!

65
    Trzy zmiany u Anglików, a dwie u przyjezdnych. Pewnie selekcjonerzy jeszcze zamieszają nieco w swoich jedenastkach.

63
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Rashford, na boisku pojawia się Barkley.
    Rashford był wszędzie!

61
    Rashford był w narożniku pola karnego i podawał płasko w kierunku Rooneya. Starszy kolega z Manchester United nie dostawił umiejętnie stopy i futbolówka przeturlała się obok bramki.

58
    W samą porę wybiegł na przedpole Ryan i przerwał następny szybki wypad Anglików. Ci ostatni ćwiczą sobie szybkie wyprowadzenie piłki.

57
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi MacLarek, na boisku pojawia się McKay.

57
    Zmiana w drużynie Australia: z boiska schodzi Luongo, na boisku pojawia się Ikonomidis.
    55. Ronney (ENG) - 2:0

55
    Gol dla Anglii!
    Strzelcem bramki WAYNE ROONEY.

Potężnie huknął z 16. metra Rooney i nie dał szans na obronę Ryanowi! Całą akcję rozegrali błyskawicznie Rashford oraz Lallana, a obrońcy Australii nie zorganizowali dobrego powrotu. W efekcie zrobiło się 2:0 dla Trzech Lwów!

53
    Kruse strzelił z półdystansu obok bramki Anglii. Nawet w razie trafienia do siatki, nie byłoby gola, ponieważ sędziowie zasygnalizowali spalonego.

52
    Długie podanie z głębi pola do Rooneya. Doświadczony Anglik chciał "przełożyć" sobie przeciwnika, ale ten doskonale przeczytał intencję.

51
    Australia wciąż bez celnego strzału i jeżeli będzie rozgrywać w tym tempie, to będzie trudno o przełamanie impasu.

49
    Rashford pozostał na boisku i pokazał się partnerom do grania, po czym dośrodkował prosto pod nogi zawodnika w żółtym trykocie.

47
    Akcja Kangurów i mają korner na sam początek drugiej części pojedynku. Precyzyjne dośrodkowanie, ale radzą sobie gospodarze.

46
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Wilshere, na boisku pojawia się Milner.

46
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Lallana, na boisku pojawia się Rooney.

46

Pierwsza połowa w Sunderlandzie nie była wielkim widowiskiem. Show ratuje najmłodszy Rashford, który jest najaktywniejszy na boisku i po zaledwie 3 minutach zdobył premierowego gola w reprezentacji Anglii. Początek zdecydowanie ze wskazaniem na gospodarzy, następnie Kangury poukładały swoją grę. Z ciekawych wydarzeń można wymienić płaskie dośrodkowanie Smitha i potężny strzał Hendersona. Prowadzi Anglia najskromniej jak można 1:0.

45

43
    Ostatnie okazje, by zmienić wynik przed przerwą. Trudno spodziewać się, że Deniz Aytekin przedłuży pierwszą połowę.
    41. Mierzony strzał Hendersona!

41
    Henderson! Mocne uderzenie sprzed pola karnego, gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania. Piłka szybowała pod poprzeczkę bramki Australijczyków i musiał ratować ich robinsonadą Ryan!
    Są wolne miejsca na trybunach.

40
    Futbolówka w środku pola. Ponownie chciał to wszystko przyspieszyć najaktywniejszy na boisku Rashford, ale bezskutecznie.

38
    Mooy wykonał zbyt agresywny wślizg i sędzia postanowił utemperować go żółtą kartką.

35
    Ryan wybiegł na przedpole i nie było to najlepsze wyjście w jego karierze. Na szczęście skuteczne i Sterling nie zdołał oddać strzału. Było natomiast dośrodkowanie, z którym poradził sobie Wright.

34
    10 minut do końca pierwszej części i interesujące, która drużyna zdecyduje się jeszcze na jakiś atak.

32
    Niezła interwencja Smallinga nagrodzona brawami przez publiczność. Australia miała jeszcze korner, z którego nie zrobiła pożytku.

31
    Rashford podał sprytnie w pole karne do Lallany. Niewiele tam było miejsca i pomocnik oddał anemiczne uderzenie prosto w Ryana. To nie mogło skończyć się golem!

29
    Piłka wróciła w posiadanie Wyspiarzy. Nie znaleźli luki w bloku obronnym gości i Smith mógł wznowić rywalizację wrzutem z autu.
    Tak Rashford fetował gola!

27
    Szybka wymiana podań Australii i płaskie dośrodkowanie Smitha było niebezpieczne. Doskonale ustawił się we własnym polu karnym Stones i nie pozwolił napastnikom na oddanie strzału!

25
    Teraz długo wymieniają piłkę Australijczycy. Już nie są atakowani wysokim pressingiem, a ponadto chyba opanowali drżenie łydek. Teraz ich kibice czekają na jakąś sytuację podbramkową.

24
    Risdon faulował Bertranda chwilę po tym jak przeciwnik założył mu siatkę między nogami. Sędzia Deniz Aytekin musiał użyć gwizdka.

22
    W nieskończoność podawali piłkę reprezentanci Australii zamiast dośrodkować ją pod bramkę Forstera. W końcu Kruse zaplątał się i kopnął pod nogi Stonesa.

21
    Podniósł się doping na trybunach. Kibice pobudzają się sami, ponieważ na boisku nie wydarzyło się dotychczas wiele interesującego poza golem młodziutkiego Rashforda.

19
    Wysoki pressing Brytyjczyków i panikują goście. Reprezentacja Australii nie przedostała się w pole karne Forstera.

17
    Było tam ciasno, a jednak Drinkwater zdecydował się na strzał w gąszczu Australijczyków po podaniu Rashforda. Piłka zablokowana i opuściła pole karne gości.

14
    Anglicy zebrali się błyskawicznie do kontrataku. Podanie między nogami przeciwnika do Rashforda, który nie poradził sobie z następnym defensorem.

12
    Clyne podłączył się do ataku na prawej stronie boiska. Odbite rykoszetem dośrodkowanie nie poleciało zgodnie z intencją autora. Ryan popisał się pewnym chwytem.

10
    Piłkarze z Antypodów jeszcze bez niebezpiecznego strzału. Generalnie gospodarze pilnują ich blisko i nie pozwalają na rozgrywanie.

8
    Rashford rozpędził się na lewym skrzydle i wydawało się, że wybiegnie na czystą pozycję. W ostatnim momencie rewelacyjny debiutant został zatrzymany wślizgiem.

7
    Rogić szarżował w środku pola, a skoro gospodarze zostawili mu dużo miejsca, to uderzył zza linii pola karnego. Za wysoko i Forster musiał tylko odprowadzić piłkę.

5
    Anglia na prowadzeniu i pozwala rozgrywać swoim rywalom. Byli nawet w polu karnym Forstera, ale to gościnna wizyta nie zakończona strzałem.
    3. Rashford (ENG) - 1:0

3
    Strzelcem bramki MARCUS RASHFORD.

Trzech minut potrzebował 18-letni debiutant, żeby zdobyć gola w reprezentacji Anglii. Dość chaotyczna wymiana podań ze Sterlingiem przyniosła efekt. Rashford wbiegł w pole karne między obrońców z Australii i uderzył z powietrza w narożnik bramki! Historia jak w bajki tego nastolatka!

2
    Anglicy w nietypowych czerwonych strojach z granatowymi akcentami, a przyjezdni na żółto. Piłka na połowie Australijczyków.

1
    18-letni Rashford debiutuje!

W oczekiwaniu na emocje!

Anglia: Forster – Smalling, Stones, Bertrand, Clyne, Lallana, Drinkwater, Wilshere, Sterling, Henderson, Rashford.

Rezerwowi: Heaton, Hart – Rose, Walker, Dier, Alli, Barkley, Townsend, Milner, Rooney, Kane.

Australia: Ryan – Risdon, Smith, Wright, Luongo, Kruse, Jedinak, Rogić, Mooy, Milligan, MacLaren.

Rezerwowi: Birighitti, Federici – Wilkinson, Degenek, Behich, Ikonomidis, Goodwin, McKay, Inman, Mauk, Irvine, Jurić.

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu towarzyskiego Anglików z Australijczykami. Drużyna z Wysp Brytyjskich przygotowuje się do Euro 2016. Pierwszy gwizdek Deniza Aytekina zabrzmi o godzinie 20.45.

Anglicy zwyciężyli w cuglach w swojej grupie w eliminacjach Euro 2016. Wygrali komplet 10 spotkań, a rywalizowali ze Szwajcarią, Słowenią, Estonią, Litwą oraz San Marino. 31 goli zdobyli, tylko 3 stracili, czym rozbudzili nadzieje swoich kibiców na dobry wynik na wielkiej imprezie.
    Wszystko gotowe!

Drużyna z Wysp Brytyjskich zagrała już jeden mecz towarzyski w majowym terminie. Rozprawiła się z Turkami. Na prowadzenie Anglicy wyszli za sprawą Kane'a, a gola na 2:1 zdobył po przerwie Vardy. W międzyczasie ekipa znad Bosforu odgryzła się trafieniem Calhanoglu.
    Bilety kupione z wyprzedzeniem!

Nadszedł czas przygotowań do turnieju we Francji. Anglicy nie mogli narzekać na efekt losowania. Będą zdecydowanym faworytem w grupie, gdzie wylądowali wspólnie z Rosjanami, Walijczykami i Słowakami. Rozpoczynają w Marsylii, gdzie rywalem będzie Sborna.

Australia nie miała ostatnio możliwości przetarcia się z poważnym przeciwnikiem jak Anglia. 3:0, 4:0, 7:0, 5:1 to ostatnie wyniki Kangurów w konfrontacjach z Kirgistanem, Bangladeszem, Tadżykistanem oraz Jordanią. Poprzedni mecz towarzyski w Europie grały ponad rok temu z Macedonią i zremisowały bezbramkowo.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 3. Rashford, 55. Rooney – 75. Dier (sam.)

Kartki:   38. Mooy (AUS)

Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 2:3. Foule: 12:11.
    Anglia: Forster (87' Heaton) – Clyne, Smalling (73' Dier), Stones, Bertrand – Henderson, Drinkwater, Wilshere (46' Milner) – Sterling (76' Townsend), Rashford (63' Barkley), Lallana (46' Rooney).

Zmiany: Heaton, Hart – Rose, Walker, Dier, Alli, Barkley, Townsend, Milner, Rooney, Kane.

Australia: Ryan – Risdon (74' Degenek), Wright, Milligan, Smith – Mooy (84' Goodwin), Jedinak, Luongo (57' McKay) – Rogić (74' Jurić) – Kruse (84' Irvine), MacLaren (57' Ikonomidis).

Zmiany: Birighitti, Federici – Wilkinson, Degenek, Behich, Ikonomidis, Goodwin, McKay, Inman, Mauk, Irvine, Jurić.

Sędziowie: Deniz Aytekin (Niemcy)