Arka – Ruch 3:0 (koniec) | Lech P. – Jagiellonia 0:2 (koniec)
Ruch Chorzów
Piątek 29.07.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 3. runda
    Pewne zwycięstwo!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejne spotkania Lotto Ekstraklasy na lajfy.com! (19:58:01)

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Mateusz Szwoch, który trzema asystami podkreślił swój fantastyczny występ. Brawo!

Koniec! Arka Gdynia wygrywa 3:0 z Ruchem Chorzów i ma na swoim koncie już 6 oczek w ligowej tabeli! Bramki zdobywali dzisiaj Zjawiński, Bozok i Siemaszko. Niebiescy na kolanach!

90+3

90+2
    Głośny doping kibiców Arki Gdynia. Pierwszy mecz 3. kolejki Lotto Ekstraklasy należy do nich, niech się nacieszą pięknym zwycięstwem!

90+1
    Wrzutka Sołdeckiego w pole karne, Skaba pewnie wychodzi z bramki.

90
    Jeszcze Arkowcy walczą na połowie rywala, im wciąż chce się grać. Tak gra beniaminek Lotto Ekstraklasy!

89
    Już została podana informacja, iż Paweł Gil dorzuci trzy minuty do tego spotkania. Arka ma kilka minut dłużej, by delektować się pewnym zwycięstwem!

87
    Słupek po uderzeniu Stępińskiego, nic nie chce wejść Ruchowi! Był rykoszet Sołdeckiego, to obrońca Arki zmienił tor lotu futbolówki!

86
    Za długo zwlekał z oddaniem strzału Szwoch, mógł przypieczętować golem ten mecz. Jego zawahanie uruchomiło przy dalszym słupku swojego kolegę, lecz ten zostaje wyprzedzony przez Skabę. Nadal groźnie pod bramką Ruchu!

85
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Marcus Vinícius da Silva de Oliveira, na boisku pojawia się Adrian Błąd.

84
    Czysty wślizg Konczkowskiego zaraz przed nogi Marciniaka, nie ma sensu kłócić się z arbitrem. Zawodnik Arki przeprasza sędziego, gramy dalej.

83
    Trzy bramki i trzy asysty Mateusza Szwocha? Największy plus meczu? Tak!

82
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Piotr Ćwielong, na boisku pojawia się Łukasz Moneta.
    81. Rafał SIEMASZKO - 3:0

81
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki RAFAŁ SIEMASZKO.
    Mateusz Szwoch show! Kapitalną kontrolą piłki napastnik Arki zabawił się z rywalami i świetnym podaniem wypuścił Siemaszkę sam na sam ze Skabą. Pewne i mocne uderzenie zmiennika Arki i mamy już 3:0!

80
    Przyblokowane dośrodkowanie, a może nawet trzeba zaliczyć to jako strzał, Siemaszki. Szybkie wznowienie gry przez Skabę.

79
    Mazek i Warcholak walczyli ostro na środku boiska o piłkę, sędzia nawet nie myślał o przerwaniu gry, nakazuje grać dalej. Ma być twarda piłka!

Miłosz Knapczyk

Gole: 23. Zjawiński, 68. Bozok, 81. Siemaszko

Kartki:   45+3. Szwoch (ARK)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 2:0. Foule: 15:15.
    Arka Gdynia: Jałocha – Warcholak, Sołdecki, Marcjanik, Socha – Kakoko (75. Marciniak), Łukasiewicz, Bozok (C), Marcus da Silva de Oliveira (85. Błąd) – Szwoch, Zjawiński (67. Siemaszko).
    Zmiany: Steinbors – Sobieraj, Marciniak, Yussuff, Błąd, Siemaszko, Zbozień.

Ruch Chorzów: Skaba – Konczkowski, Grodzicki (C), Cichocki, Koj – Surma, Hanzel (61. Arak) – Przybecki (70. Mazek), Lipski, Ćwielong (82. Moneta) – Stępiński.
    Zmiany: Lech – Oleksy, Urbańczyk, Bargiel, Mazek, Moneta, Arak.

Sędziowie: Paweł Gil – Piotr Sadczuk, Maciej Borkowski