Arka – Ruch 3:0 (koniec) | Lech P. – Jagiellonia 0:2 (koniec)
3:0 (1:0)
Ruch Chorzów
Piątek 29.07.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 3. runda

Zapraszamy na pierwsze spotkanie 3. kolejki Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia podejmie na własnym stadionie Ruch Chorzów!

Arka świetnie rozpoczęła zmagania na własnym stadionie. W ostatniej kolejce podejmowali krakowską Wisłę i pokonali zespół Dariusz Wdowczyka aż 3:0! W pierwszej połowie bramki zdobyli Kakoko i Zjawiński, a kilka minut przed końcem spotkania gości dobił Vinicius.
    Ostatni trening już za Arką, teraz tylko czekać na przyjazd rywali!

Ruch doznał porażki w poprzedniej kolejce. Niebiescy udali się do Białegostoku, gdzie musieli podołać Jagiellonii. Zespół Waldemara Fornalika przegrał aż 1:4. Grzyb, Górski, Vassiljev oraz Świderski strzelili dla gospodarzy, a bramkę honorową dla Ruchu zdobył Lipski. Gościom ciężko było wygrać mecz, gdyż w 57. minucie z boiska wyleciał z boiska Hanzel, a trzy minuty później dołączył do niego Oleksy.
    Zgadza się, panie trenerze. Teraz trzeba tylko to pokazać na murawie.

Po dwóch kolejkach całej stawce przewodzą Zagłębie Lubin i Bruk-bet Termalica Nieciecza. Arka Gdynia jest na 5. miejscu, a Ruch trzy oczka niżej, choć obie ekipy mają tyle samo punktów.
    Czy gospodarze będą w stanie wygrać drugi raz z rzędu na własnym boisku?

Sędzią spotkania inaugurującego 3. kolejkę Lotto Ekstraklasy będzie pan Paweł Gil. Na liniach asystować mu będą Piotr Sadczuk i Maciej Borkowski.

Na spotkanie zapraszamy na godzinę 18:00. Już godzinę wcześniej zostaną podane składy na lajfy.com!
    My również czekamy!

Niebiescy już przyjechali!

Arka Gdynia: Jałocha – Warcholak, Sołdecki, Marcjanik, Socha – Kakoko, Łukasiewicz, Bozok, Marcus da Silva de Oliveira – Szwoch, Zjawiński.
    Rezerwowi: Steinbors – Sobieraj, Marciniak, Yussuff, Błąd, Siemaszko, Zbozień.

Ruch Chorzów: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Koj – Surma, Hanzel – Przybecki, Lipski, Ćwielong – Stępiński.
    Rezerwowi: Lech – Oleksy, Urbańczyk, Bargiel, Mazek, Moneta, Arak.

Sędziowie: Paweł Gil – Piotr Sadczuk, Maciej Borkowski.
    Ruch nie przegrał w Gdyni od 37 lat!

Sędzia Paweł Gil wyprowadza właśnie obie jedenastki na murawę!

1

1
    I zaczynamy spotkanie! Od środka wznawiają grę zawodnicy Arki Gdyni. Szybka przerwa w grze, kibice gospodarzy rzucili serpentyny w pole karne Skaby.

2
    Wspaniała atmosfera na stadionie Arki, ale przydałoby się, by nie rzucali więcej serpentyn na murawę, to tylko przeszkadza w rozegraniu spotkania.

3
    Porządkowi kończą już sprzątanie pola karnego Ruchu Chorzów. Z pewnością będziemy mieli aż trzy minuty dodane do pierwszej połowy, może i więcej, jeżeli będą kolejne przerwy w meczu.

4
    Na środku boiska wymieniają podania stoperzy Arki. Wysoko wyszli gospodarze, Ruch schowany na własnej połowie.

5
    Niecelne prostopadłe zagranie Konczkowskiego po linii bocznej. Piłka opuściła plac gry, wznowią z autu zawodnicy trenera Grzegorza Nicińskiego.

6
    Świetny kontratak Ruchu. Trzy podania i skrzydłem ucieka rywalowi Miłosz Przybecki. Debiutant w ekipie Niebieskich dogrywa idealnie w pole karne, a znajdujący się tam Piotr Ćwielong poślizgnął się i nie miał jak oddać strzału!
    6. Poślizg Ćwielonga psuje akcje Niebieskich.

7
    Miłosz Przybecki za szybko chciał wykorzystać prezent od rywali. Zablokowane podanie byłego skrzydłowego Pogoni Szczecin.

9
    Przy piłce obecnie Kakoko, który ostatnio zdobył najwięcej głosów na plusa meczu i został również wybrany najlepszym zawodnikiem 2. kolejki. Goście muszą uważać na niego!

10
    Ładna wrzutka wspominanego Kakoko do Zjawińskiego, napastnik Arki zostaje jednak uprzedzony przez dobrze grającego z tyłu Piotra Ćwielonga.

11
    Zawzięta walka o futbolówkę na połowie boiska i co najważniejsze, wszystko działo się według przepisów boiskowych. Złe podanie do Stępińskiego.

12
    Łukasiewicz wcześniej bardzo dobrze zaatakował Ćwielonga, a teraz znany "Pepe" rewanżuje się rywalowi faulem. Nie było złośliwości, szybkie przeprosiny i gramy dalej.
    12. Faul Ćwielonga na Łukasiewiczu.

13
    Pierwszy korner w tym spotkaniu należy do Arki Gdynia. Dośrodkowanie Bozoka zostaje wybity głową przez Surmę. Odrobinę za mocno przerzuca piłkę Kakoko do kapitana gospodarzy.

14
    Niebiescy zagościli na połowie rywali. Koj do Ćwielonga, oddana piłka i zaraz przejęta przez Łukasiewicza. Dobre zachowanie środkowego pomocnika. Ruch wciąż jednak walczy na połowie boiska.

15
    Kwadrans gry za nami. Arka musi się przygotować na stały fragment rywali. Złe rozegranie akcji przez Lipskiego. Od bramki zacznie Jałocha.

16
    Odpalona pirotechnika przez sympatyków Arki Gdyni za bramką Skaby. Dym unosi się nad murawą, oby to nie był kolejny powód do przerwania meczu.

18
    Przed rozegraniem rzutu wolnego Arki, sędzia Paweł Gil pytał Skabę, czy ten nie ma żadnych problemów z widocznością. Obecnie nie jest najgorzej pod tym względem. Zła wrzutka w pole karne Niebieskich.

19
    Za mocne dośrodkowanie Szwocha z prawego narożnika boiska. Zaraz drugą wrzutkę wykonali gospodarze, a ta została szybko opanowana przez wysokiego Skabę.
    Atmosfera na stadionie świetna. No, może oprócz tych serpentyn i pirotechniki. :)

21
    Koj sprytnie podcina Marcusa da Silvę, szybko rozpoczynają grę gospodarze. Szwoch zostaje przyblokowany przez tego, który chwilkę wcześniej faulował. Rozegranie akcji sprytne, brakowało trochę szczęścia.

23
    Gol dla Arki!
    Strzelcem bramki DARIUSZ ZJAWIŃSKI.
    Gospodarze już prowadzą! Piłkę przed polem karnym dostaje były gracz Cracovii, Dariusz Zjawiński. Napastnik Arki mija łatwym zwodem Surmę i pomimo asysty Hanzela mocnym uderzeniem trafia obok dalszego słupka bramki Skaby!
    23. Dariusz ZJAWIŃSKI - 1:0

24
    Ruch Chorzów kolejny mecz z rzędu musi zaczynać od odrabiania strat. Ćwielong nieźle wszedł lewym skrzydłem, ładne opanowanie piłki.

25
    Patryk Lipski próbuje dośrodkować, Warcholak blokuje jego próbę i... nie ma kornera. Piłka już przed próbą wrzutki opuściła plac gry.

26
    Niebiescy są mocno podrażnieni po stracie bramki, prawie wszyscy zawodnicy z pola znajdują się na połowie rywala. Próbują szybko odrobić straty!

28
    Straci piłkę na połowie rywali zawodnicy w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach. Na duży plus zasługują obaj środkowi pomocnicy Arki, grają dzisiaj pewnie i stanowczo.

29
    Mariusz Stępiński za ostro zaatakował od tyłu Marcusa da Silvę de Oliveirę. Niepotrzebna gestykulacja reprezentanta Polski, tutaj był faul i nie ma dyskusji z Pawłem Gilem na ten temat.

30
    Mocna główka Marcjanika oddala potencjalne zagrożenie przed polem karnym gospodarzy. Pół godziny gry za nami, ogromny doping za bramką Skaby, to ten sektor jest najgłośniejszy.
    Szykuje się najlepszy sezon w karierze?

32
    Dośrodkowanie Sochy z prawego skrzydła. Zza pleców Zjawińskiego pokazuje się Bozok, który uciekł Konczkowskiemu. Kapitan Arki niecelnie uderza ze szczupaka!
    32. Ładna akcja Arki!

33
    Bezmyślna kontra w wykonaniu Piotra Ćwielonga, zagranie prosto pod nogi Kakoko. Szybka akcja gospodarzy i bardzo niewiele zabrakło, by w powietrzu do strzału złożył się Zjawiński.

34
    Napędzają stracha teraz gospodarze swoim rywalom. Warcholak i Socha świetnie radzą sobie dzisiaj na bokach. Ten pierwszy wywalczył teraz korner po tym, jak prawie minął Przybeckiego.

35
    Sprytnie teraz zastawił piłkę Warcholak tylko po to, by zaatakował go nieprzepisowo Lipski. Rzut wolny dla gdynian na połowie rywala.

36
    Nie było zagrożenia pod bramką Skaby, złe rozegranie stałego fragmentu gry wybrali podopieczni Grzegorza Nicińskiego.

37
    Strzał Surmy zamienił się trochę w dośrodkowanie, gdyż do lecącej piłki wyskoczył Lipski i uderzeniem z głowy zmienił tor lotu futbolówki. Niecelna próba.
    37. Akcja Surma-Lipski.

38
    Musimy przyznać, iż jesteśmy pod wielkim wrażeniem gry Arki na początku nowego sezonu ekstraklasy. Dobra pierwsza połowa tego spotkania pokazuje, iż wygrana 3:0 nad Wisłą Kraków to nie był przypadek.

39
    Tylko Stępiński znajduje się na połowie Arki, reprezentant Polski próbuje odebrać futbolówkę rywalom.

40
    Świetne dośrodkowanie Sochy z narożnika boiska, Zjawiński ponownie potrafi odnaleźć się w polu karnym. Napastnik ucieka rywalowi i z główki uderza zaraz nad poprzeczką! Ależ było groźnie!
    40. Zjawiński jest dzisiaj lisem pola karnego!

41
    Arka nie opuszcza połowy rwali. Cichocki fauluje zawodnika gospodarzy i szykuje się kolejny stały fragment gry.

42
    Wrzutka Bozoka zostaje dość łatwo wybite głową przez Koja. Arka prowadzi teraz grę i to zdecydowanie widać.

43
    Bardzo złe wyprowadzenie akcji przez Przybeckiego, Kakoko odbiera mu futbolówkę i szybkim uderzeniem próbuje pokonać golkipera Ruchu. Skaba odbija to nad poprzeczkę!
    43. Kakoko!

44
    Za chwilę skończy się regulaminowy czas pierwszej połowy. Spodziewamy się doliczenia kilku minut, a to wszystko ze względu na "opóźniony" start meczu.

45
    Tak jak pisaliśmy wcześniej, nasze przypuszczenia się sprawdziły. Pan Paweł Gil dorzucił trzy minuty do pierwszej części spotkania.

45+2
    Już dwie minuty za nami, najprawdopodobniej takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. Arka bardzo mądrze gra z tyłu i w ofensywie, świetnie się to ogląda.

45+3
    Drobny incydent po gwizdku sędziego, zamieszany w całą akcję był również Waldemar Fornalik. Mateusz Szwoch dostaje żółtą kartkę od arbitra za niesportowe zachowanie.

45+3

Arka Gdynia prowadzi 1:0 po 45. minutach dzięki bramce Dariusza Zjawińskiego. Ruch blado wygląda w ofensywie, Stępiński jest odcinany od podań, gospodarze grają po prostu bardzo dobrze dzisiaj.

Zostańcie z nami na drugą połowę!
    Kibice Arki nie mają prawa być niezadowoleni po pierwszej połowie!

46

47
    Łukasiewicz wykopuje piłkę na aut. Leży na murawie Hanzel, chyba został kopnięty przez jednego z rywala. Bardzo powoli podnosi się pomocnik z murawy.

48
    Świetna akcja Ruchu Chorzów. Zagranie na jedno podanie, szarżował Patryk Lipski, zagrywa jednak do Przybeckiego, który zostaje przyblokowany przez Sołdeckiego!

49
    Nie ma zagrożenia pod bramką Jałochy. Niebiescy powoli zaczną się budzić w ofensywie? Dla dobra spotkania, byłoby to najlepsze rozwiązanie.

50
    Starcie Koja ze Zjawińskim. Sędzia przerywa akcję i patrzy co ze stanem zdrowia gości, gdyż ten miał podejrzenie urazu głowy. Nic jednak mu się nie stało.

51
    Dobre zagranie do Szwocha, który lewym skrzydłem próbował wejść w szesnastkę. Napastnik Arki został złapany na spalonym.

52
    Przewinienie Łukasza Surmy w ataku swojego zespołu. Gdynianie rozpoczną na własnej połowie. Niebiescy aktywniejsi na początku drugiej odsłony widowiska.

53
    Michał Koj odepchnął Marcusa da Silvę przy narożniku boiska, lecz potem szybko naprawił swój błąd i pomógł rywalowi wstać z boiska.

54
    Bardzo dobra wrzutka Konczkowskiego w pole karne. Stępiński był wzięty w kleszcze, co uniemożliwiło mu to oddanie strzału, a był bliski wykonania go.

55
    Faul Mariusza Stępińskiego na Sołdeckim w polu karnym Arki. Mogła to być akcja bramkowa, lecz agresywne zachowanie napastnika zaprzepaściło ją.

57
    Koj lekko podcina Szwocha, czym chciał przerwać akcję gospodarzy. No i sztuka się udała, lecz nie było to przepisowe działanie, wolny dla gospodarzy.

58
    Miroslav Bozok popędził z piłką do końcowej linii i chciał dośrodkowywać, na jego nieszczęście został przyblokowany przez Koja. Nie jest źle, będzie korner.

60
    Godzina gry za nami. Za boczną linią przygotowuje się do wejścia na murawę Arak.

61
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Łukasz Hanzel, na boisku pojawia się Jakub Arak.

62
    Chwilkę wcześniej mieliśmy lekką kontrowersję. Wydaje się, że Konczkowski źle schował rękę i został w nią trafiony w polu karnym Ruchu Chorzów. Arkowcy domagali się rzutu karnego, arbiter uważa jednak inaczej!

64
    Zaczynają się rozkręcać w ofensywie Niebiescy. Być może wejście Araka na boisko pomoże im w lepszej grze w ataku.

65
    Świetna wrzutka z rzutu wolnego Ćwielonga, Lipski próbował kończyć akcję przy słupku, lecz nie udała mu się ta sztuka.

66
    Arka Gdynia oddała pole do działania swoim rywalom na te pierwsze 20 minut drugiej połowy. Czas na poprawę. Na spalonym Marcus da Silva.

67
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Dariusz Zjawiński, na boisku pojawia się Rafał Siemaszko.

68
    Strzelcem bramki MIROSLAV BOZOK.
    Świetna kontra Arki! Na wolne pole wypuszczony zostaje przez Szwocha Miroslav Bozok. Zła decyzja Skaby o wyjściu z bramki, kapitan Arki pewnym uderzeniem pokonuje golkipera!
    68. Miroslav BOZOK - 2:0

70
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Miłosz Przybecki, na boisku pojawia się Kamil Mazek.

71
    Bardzo dobra wrzutka Konczkowskiego do nadbiegającego Surmy. Bardzo doświadczony pomocnik uderza z główki prosto w dobrze ustawionego Jałochę.

72
    Ależ aktywny jest dzisiaj Mateusz Szwoch, on dzisiaj pracuje na to, by zostać najlepszym zawodnikiem spotkania. Raz z lewej, zaraz po prawej stronie. No jest wszędzie w ofensywie.

74
    Zagranie piłki ręką przez Michała Koja, pomagał sobie w ten sposób przyjęcie futbolówki.

75
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Yannick Kakoko, na boisku pojawia się Adam Marciniak.
    Świetny bilans Arki!

77
    Siemaszko był bliski oddania strzału, Arkowcy gubią jednak piłkę. A po drugiej stronie boiska osamotniony Stępiński nie potrafił stworzyć realnego zagrożenia.

78
    Dośrodkowanie z prawej strony, Marcjanik odpowiednio wyszedł w powietrze i ściągnął piłkę z głowy Stępińskiego. No nie ma szczęścia dzisiaj reprezentant Polski w ofensywie.

79
    Mazek i Warcholak walczyli ostro na środku boiska o piłkę, sędzia nawet nie myślał o przerwaniu gry, nakazuje grać dalej. Ma być twarda piłka!

80
    Przyblokowane dośrodkowanie, a może nawet trzeba zaliczyć to jako strzał, Siemaszki. Szybkie wznowienie gry przez Skabę.

81
    Strzelcem bramki RAFAŁ SIEMASZKO.
    Mateusz Szwoch show! Kapitalną kontrolą piłki napastnik Arki zabawił się z rywalami i świetnym podaniem wypuścił Siemaszkę sam na sam ze Skabą. Pewne i mocne uderzenie zmiennika Arki i mamy już 3:0!
    81. Rafał SIEMASZKO - 3:0

82
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Piotr Ćwielong, na boisku pojawia się Łukasz Moneta.

83
    Trzy bramki i trzy asysty Mateusza Szwocha? Największy plus meczu? Tak!

84
    Czysty wślizg Konczkowskiego zaraz przed nogi Marciniaka, nie ma sensu kłócić się z arbitrem. Zawodnik Arki przeprasza sędziego, gramy dalej.

85
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Marcus Vinícius da Silva de Oliveira, na boisku pojawia się Adrian Błąd.

86
    Za długo zwlekał z oddaniem strzału Szwoch, mógł przypieczętować golem ten mecz. Jego zawahanie uruchomiło przy dalszym słupku swojego kolegę, lecz ten zostaje wyprzedzony przez Skabę. Nadal groźnie pod bramką Ruchu!

87
    Słupek po uderzeniu Stępińskiego, nic nie chce wejść Ruchowi! Był rykoszet Sołdeckiego, to obrońca Arki zmienił tor lotu futbolówki!

89
    Już została podana informacja, iż Paweł Gil dorzuci trzy minuty do tego spotkania. Arka ma kilka minut dłużej, by delektować się pewnym zwycięstwem!

90
    Jeszcze Arkowcy walczą na połowie rywala, im wciąż chce się grać. Tak gra beniaminek Lotto Ekstraklasy!

90+1
    Wrzutka Sołdeckiego w pole karne, Skaba pewnie wychodzi z bramki.

90+2
    Głośny doping kibiców Arki Gdynia. Pierwszy mecz 3. kolejki Lotto Ekstraklasy należy do nich, niech się nacieszą pięknym zwycięstwem!

90+3

Koniec! Arka Gdynia wygrywa 3:0 z Ruchem Chorzów i ma na swoim koncie już 6 oczek w ligowej tabeli! Bramki zdobywali dzisiaj Zjawiński, Bozok i Siemaszko. Niebiescy na kolanach!

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Mateusz Szwoch, który trzema asystami podkreślił swój fantastyczny występ. Brawo!

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejne spotkania Lotto Ekstraklasy na lajfy.com! (19:58:01)
    Pewne zwycięstwo!

Miłosz Knapczyk

Gole: 23. Zjawiński, 68. Bozok, 81. Siemaszko

Kartki:   45+3. Szwoch (ARK)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 2:0. Foule: 15:15.
    Arka Gdynia: Jałocha – Warcholak, Sołdecki, Marcjanik, Socha – Kakoko (75. Marciniak), Łukasiewicz, Bozok (C), Marcus da Silva de Oliveira (85. Błąd) – Szwoch, Zjawiński (67. Siemaszko).
    Zmiany: Steinbors – Sobieraj, Marciniak, Yussuff, Błąd, Siemaszko, Zbozień.

Ruch Chorzów: Skaba – Konczkowski, Grodzicki (C), Cichocki, Koj – Surma, Hanzel (61. Arak) – Przybecki (70. Mazek), Lipski, Ćwielong (82. Moneta) – Stępiński.
    Zmiany: Lech – Oleksy, Urbańczyk, Bargiel, Mazek, Moneta, Arak.

Sędziowie: Paweł Gil – Piotr Sadczuk, Maciej Borkowski