Irak – Dania 0:0 (koniec) | Honduras – Algieria 3:2 (koniec) | Brazylia – RPA 0:0 (koniec)
Meksyk – Niemcy 2:2 (koniec) | Portugalia – Argentyna 2:0 (koniec)
Portugalia
2:0 (0:0)
Argentyna
Czwartek 04.08.2016, 23:00 • Olympic Stadium, Rio De Janeiro • LETNIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE 2020 - Mężczyźni • Grupa D
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Argentyńczycy zawiedzeni. Byli stawiani w świetle faworyta tego spotkania. Liczyli na triumf, a tymczasem zderzyli się z brutalną rzeczywistością.

Portugalczycy dobrze rozpoczynają swój udział w Igrzyskach Olimpijskich. Ekipa prowadzona przez Rui Jorge zdołała rozprawić się z Argentyną. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Przypomnijmy, że gole na koncie triumfatorów zapisywali Paciência, a także Pite. Pokonana ekipa walczyła chociażby o bramkę honorową, ale bezowocnie. Portugalska defensywa była dobrze skonsolidowana, dzięki czemu skutecznie neutralizowała wszelakie zapędy ze strony przeciwników. (00:53:37)

90+4
    90+2. Efektowna przewrotka Simeone!

90+2
    Była szansa na gola dla Argentyńczyków! Simeone popisał się ekwilibrystyczną przewrotką, jednak jeden z Portugalczyków w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. Ależ to mogło być piękne trafienie!

90+1
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty!

90
    Bruno Fernandes dobrze uwolnił się spod opieki defensorów, lecz nie zdołał pokonać argentyńskiego golkipera. Świetna parada Rulliego, który próbuje się zrehabilitować po tej fatalnej wpadce.

90
    Portugalia wyraźnie zwolniła, teraz prowadząca drużyna szanuje już piłkę. Czas mija na korzyść reprezentacji Portugalii, która zwycięstwo ma już praktycznie w kieszeni. Za moment dowiemy się o ile zostanie przedłużone to starcie.

88
    Fernandes oddał soczyste uderzenie z dystansu. Piłka poszybowała praktycznie prosto w objęcia golkipera reprezentacji Argentyny. Tym razem Rulli nie popełnił najmniejszego błędu.

87
    Pite raz jeszcze chciał uderzyć na bramkę Rulliego, ale tym razem został zatrzymany przez jednego z argentyńskich defensorów. Portugalczycy nabrali wiatru w żagle i próbują odnotować jeszcze jednego gola.

85
    Przed nami ostatnie pięć minut rywalizacji w ramach konfrontacji Portugalczyków z reprezentacją Argentyny. Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Portugalia jest o krok od zainkasowania pierwszego triumfu na tegorocznych IO!
    84. Pité (POR) - 2:0

84
    Gol dla Portugalii!
    Strzelcem bramki PITÉ. Ależ fatalny klops argentyńskiego bramkarza! Pite posłał uderzenie z dość dalekiej odległości, było to chyba z trzydzieści metrów. Piłka prześlizgnęła się między nogami Rulliego, po czym wpadła do siatki!

83
    Faule: 12-14.

82
    Spotkanie powoli dobiega końca. Tempo rywalizacji siadło. Obecnie na murawie nie dzieje się nic szczególnego. Futbolówka często zmienia właściciela, sporo niedokładności w poczynaniach obu ekip.

81
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Gonçalo Paciência, na boisku pojawia się Tiago Ilori.

80
    Przed momentem na murawie zameldował się syn Diego Simeone – Giovanni. Argentyńczycy znów ruszyli do ataku, lecz ponownie ich starania nie przyniosły wyniku w postaci chociażby celnego uderzenia.

79
    Zmiana w drużynie Argentyna: z boiska schodzi Ángel Correa, na boisku pojawia się Giovanni Simeone.
    77. Tak prezentuje się strzelec bramki dla Portugalii.

76
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Tiago Silva.

75
    Correa popisał się całkiem przyzwoitym dośrodkowaniem w pole karne. Calleri próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę, w wyniku czego poszybowała ona obok bramki strzeżonej przez Valerę.

74
    Salvador świetnie uwolnił się spod opieki defensorów, a następnie oddał dość soczyste uderzenie. Ze sporymi problemami piłkę sparować zdołał Rulli. Ważna interwencja golkipera Argentyny!

73
    Do zakończenia spotkania na Olympic Stadium w Rio de Janeiro pozostało już tylko nieco ponad piętnaście minut. Argentyna próbuje doprowadzić do remisu, ale bezowocnie. Przed momentem strzał Pavona wyłapał Valera.

72
    Zmiana w drużynie Argentyna: z boiska schodzi Cristian Espinoza, na boisku pojawia się Giovani Lo Celso.

71
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Sérgio Oliveira, na boisku pojawia się Pité.

70
    Oliveira upomniany żółtą kartką. Portugalczyk za długo schodził z boiska w kierunku ławki rezerwowych. Doszło nawet do jakiejś przepychanki pomiędzy zawodnikami obu ekip. Na szczęście Walter Lopez wzorowo rozwikłał cały konflikt.

69
    Portugalczycy bardzo łatwo przedarli się w okolice pola karnego rywali. Bruno Fernandes postanowił oddać dość silny strzał, ale golkiper Argentyny skutecznie interweniował!

68
    Strzały ogółem: 7-12
    Strzały celne: 1-2

67
    Argentyńczycy chcieli momentalnie odpowiedzieć, ale nic z tego. Defensywa Portugalii po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, pewnie oddalając zbliżające się niebezpieczeństwo.
    66. Gonçalo Paciência (POR) - 1:0

66
    Strzelcem bramki GONÇALO PACIÊNCIA. W końcu doczekaliśmy się premierowego trafienia w tym spotkaniu! Paciência otrzymał dobre podanie na dwudziesty metr, następnie dobrze obrócił się z piłką i pewnym strzałem wprowadził ją do siatki!

66
    Groźnie zapowiadający się atak Argentyny został przerwany, bowiem Martínez znalazł się na pozycji spalonej. Czujne oko arbitra liniowego, właściwa sygnalizacja.

65
    Całkiem przyzwoicie prezentują się obecnie reprezentanci Argentyny. Portugalczycy muszą być bardzo czujni w obrębie własnego pola karnego. Rywale pokazują, że potrafią być naprawdę groźni.
    64. Zaciętej rywalizacji nie brakuje!

63
    Zmiana w drużynie Argentyna: z boiska schodzi Lisandro Magallán, na boisku pojawia się Cristian Pavón.

62
    Argentyna co jakiś czas próbuje nękać rywali, ale nie przynosi to większego efektu. Tymczasem szykowana jest pierwsza zmiana w szeregach Albicelestes. Za moment murawę opuści Magallán.

60
    Kwadrans rywalizacji w ramach drugiej połowy za nami. Obraz gry zbytnio się nie zmienił. Chwilami przeważają Portugalczycy, ale są też takie momenty, w których prym wiodą reprezentanci Argentyny.

59
    Korner także nie przyniósł Portugalii nawet szczątkowych korzyści. Argentyńczycy szybko przechwycili inicjatywę i obecnie wymieniają się podaniami na własnej połowie. Nadal mamy bezbramkowy remis.
    58. Sérgio Oliveira posłał dość kiepski strzał.

58
    Oliveira zdecydował się na oddanie bezpośredniego uderzenia ze stałego fragmentu gry. Futbolówka otarła się o mur, po czym wyszła na rzut rożny. Kiepska próba, cóż tu więcej dodawać. Niewykorzystana szansa na oddanie chociażby celnego strzału.

57
    Oliveira był faulowany tuż przed polem karnym. Za moment Portugalczycy będą egzekwować rzut wolny z niebezpiecznej pozycji. Żółtą kartkę za przewinienie otrzymał Magallán.

56
    Faule: 8-10.

55
    Portugalczycy próbują przedrzeć się przez argentyńską defensywę, lecz ta jest doskonale skonsolidowana i z łatwością oddala potencjalne niebezpieczeństwa.
    54. Pojedynek Portugalii i Argentyny nie przyciągnął zbyt wielu widzów.

53
    A na trybunach panuje wyborna atmosfera. Po reakcjach kibiców możemy się domyślać, że większość zgromadzonych kibicuje reprezentacji Portugalii. Nic w tym dziwnego – Argentyna to odwieczny rywal Brazylii.

52
    Tempo gry siadło. Początek drugiej połowy był bardzo dynamiczny, ale obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Gra toczy się głównie na wysokości linii środkowej. Ani Portugalczycy, ani Argentyńczycy nie forsują tempa.

50
    Pięć minut gry po przerwie za nami. Póki co trenerzy obu ekip nie dokonali żadnych zmian. Na boisku mamy te same jedenastki, które wybiegły na przedmeczową prezentację. Wydaje się, że niektórzy piłkarze są już dość mocno wyczerpani.

49
    Argentyna bardzo dobrze weszła w tę drugą połowę. Obecnie to właśnie Albicelestes są stroną przeważającą. Portugalia nie ma zbyt wiele do powiedzenia, rywale narzucili swój styl gry.
    48. Calleri trafił w poprzeczkę!

48
    Coś niesamowitego! Valera opuścił bramkę, Calleri chciał go przelobować, aczkolwiek to się nie udało. Futbolówka trafiła w poprzeczkę! Sporo szczęścia mieli teraz Portugalczycy, gol wisiał w powietrzu!

47
    Portugalczycy próbowali przeprowadzić szybki atak, lecz bezowocnie. Argentyńczycy błyskawicznie skontrowali, dzięki czemu wywalczyli korner. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Martinez. Futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

46
    Wracamy do rywalizacji! Drugą połowę rozpoczęli Portugalczycy. Pierwsza odsłona tego spotkania przyniosła nam tylko jedno celne trafienie. Miejmy nadzieję, że w nadchodzących 45 minutach statystyka ta ulegnie poprawie.

46
    Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego spotkania w Rio de Janeiro za nami. Póki co nie doczekaliśmy się goli, choć niezłych akcji nie brakowało. Początkowo zdecydowanie lepiej prezentowali się Portugalczycy, ale Argentyna z minuty na minutę się rozkręcała, dzięki czemu wykreowała kilka naprawdę niebezpiecznych sytuacji. Czekamy na drugą połowę, wierząc, że obraz rywalizacji poprawi się, co poskutkuje golami!

45+1

45
    Pierwsza połowa została przedłużona o jedną minutę.

43
    Espinoza próbował dośrodkowywać, ale piłka nie dotarła do żadnego z jego partnerów. Inicjatywa znów znalazła się po stronie Portugalczyków. Zawodnicy w czerwonych strojach nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnej akcji.

42
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostały już tylko trzy minuty. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis. Co jakiś czas obserwujemy jakieś akcje, lecz niewiele z tego wynika.

40
    Kolejna akcja Argentyńczyków, ale zabrakło dobrego wykończenia. Ascacibar posłał futbolówkę prosto w objęcia Valery. Bardzo pewna interwencja portugalskiego golkipera, był na posterunku.

39
    Obecnie zawodnicy w czerwonych strojach próbują trochę uspokoić swe poczynania, nie forsują tempa. Argentyna nie gra dziś zbyt wysokim pressingiem, w związku z czym rywale mają sporo miejsca na wymianę swobodnych podań.

38
    Rywalizacja nabiera rumieńców. Argentyńczycy mieli bardzo niemrawy początek, ale teraz zaczynają grać coraz lepiej, śmielej przedostają się na połowę rywali. Portugalia nieco przygasła.
    36. Minimalne chybienie Gomeza!

36
    Kolejne uderzenie na bramkę Portugalczyków! Tym razem nieźle przymierzył Gomez. Futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka. Niezła próba, trzeba to przyznać!
    35. Chybienie Cuesty.

35
    Dobre dośrodkowanie w pole karne Portugalii! Cuesta dobrze powalczył w powietrzu, dzięki czemu zdołał oddać strzał. Piłka poszybowała jednak dość daleko obok bramki Portugalii.

33
    Figueiredo otrzymał żółty kartonik za brzydkie wejście w nogi przeciwnika. Słuszna decyzja sędziego Waltera Lopeza. Po chwili Argentyńczycy mocno przyspieszyli, dzięki czemu wywalczyli wznowienie z narożnika boiska.

32
    Bruno Fernandes miał niezłą szansę na oddanie celnego uderzenia, ale ponownie posłał piłkę obok bramki. Futbolówka minimalnie otarła o jednego z przeciwników, dzięki czemu Portugalia będzie egzekwować korner.

31
    Portugalczycy próbują przyspieszyć prawą flanką, jednak rywale są bardzo czujni. Przyzwoicie prezentuje się teraz argentyńska obrona. Albicelestes szybko przechwytują futbolówkę.
    30. Pół godziny gry już za nami. Na tablicy wyników wciąż remis 0:0.

28
    Portugalia znów przyspieszyła, jednak rywale szybko zażegnali potencjalne niebezpieczeństwo. Warto odnotować, że murawa w Rio de Janeiro nie jest w zbyt dobrym stanie, co może przeszkadzać piłkarzom.
    27. Correa!

27
    Correa miał wyborną szansę na odnotowanie trafienia, ale w ostatniej chwili jego strzał zblokował jeden z przeciwników. Ależ wyborną interwencją popisał się teraz portugalski defensor! Gdyby nie on, Valera znalazłby się w sporych opałach.

26
    Teraz mieliśmy bardzo zaciętą walkę w okolicach środka boiska. Argentyńczycy próbowali przyspieszyć, ale bezowocnie. Przy piłce ponownie znaleźli się reprezentanci Portugalii.

25
    Nic się nie zmienia, obraz gry nie ulega modyfikacjom. Portugalia kontroluje przebieg rywalizacji. Rywale nie mają zbyt wiele do powiedzenia. Wszelakie kontrataki Argentyńczyków są błyskawicznie neutralizowane.

23
    Argentynie brakuje płynnej gry, która pozwoliłaby na rozciągnięcie akcji. Aktualnie ekipa ta nastawia się na akcje indywidualne, co nie przynosi korzyści. Wciąż mamy przewagę Portugalczyków.

22
    Paciência zdecydował się na oddanie strzału z około dwunastego metra. Futbolówka poszybowała wysoko ponad argentyńską bramką. Kompletnie nieudana próba, mógł zrobić to lepiej.

21
    Jeden z Portugalczyków upadł na murawę w okolicy pola karnego rywala, domagając się rzutu wolnego. Sędzia Walter Lopez pozostał jednak niewzruszony, nakazując dalszą grę.

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Nadal obserwujemy przewagę reprezentacji Portugalii, ale niewiele z tego wynika. Ekipa ta nie potrafi oddać groźniejszego strzału na bramkę rywali.

19
    Salvador świetnie odegrał do Fernandesa, ale ten nie zdołał zaskoczyć golkipera Argentyny. Rulli popisał się dobrym wyjściem z bramki i z łatwością zgarnął futbolówkę spod nóg przeciwnika. Niezwykle pewna interwencja!

17
    Kolejna nieźle zapowiadająca się akcja Portugalczyków została przerwana z uwagi na ofsajd. Przed momentem na pozycji spalonej przyłapany został Salvador. Właściwie zachował się sędzia liniowy.

16
    Tempo rywalizacji nieco siadło. Obecnie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Piłka często zmienia właściciela, w poczynania obu ekip wdarło się sporo chaosu. Ponadto odnotowujemy coraz więcej nieprzepisowych interwencji.

15
    Argentyńczycy z chwili na chwilę prezentują się coraz lepiej. Portugalska defensywa musi być bardzo czujna, bowiem rywale pokazują, że również potrafią grać w piłkę nożną.

14
    Fatalnie przymierzył Salvador. Futbolówka poszybowała wysoko ponad argentyńską bramką. Rulli nawet nie drgnął, odprowadzając piłkę wzrokiem. Inicjatywa powróciła w posiadanie Albicelestes.

13
    Oliveira był faulowany nieopodal pola karnego Argentyńczyków, sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny. Za moment Portugalczycy będą mieli niezłą okazję na zagrożenie bramce strzeżonej przez Rulliego. Może być niebezpiecznie!
    12. Wciąż utrzymuje się rezultat remisowy.

11
    Momentalnie skontrować próbowali Portugalczycy, lecz nic z tego. Pewną interwencją na przedpolu popisał się Rulli. Golkiper argentyńskiej drużyny nie pozostawił najmniejszych złudzeń.
    10. Strzał Gomeza.

10
    Potężny strzał Gomeza! Wydawało się, że piłka znajdzie drogę do bramki, ale nic z tego. Argentyńczyk trafił jedynie w boczną siatkę! Jęk zawodu w sektorach zajmowanych przez fanów Albicelestes!

9
    Mimo tego, że obserwujemy przewagę Portugalii, to do tej pory nie odnotowaliśmy celnego strzału w wykonaniu tejże drużyny. Rywale również nie zdołali oddać choćby jednego uderzenia. Wszelakie ataki są dość szybko neutralizowane.

8
    Bardzo duża przewaga Portugalczyków, którzy z łatwością przedzierają się pod pole karne rywala. Argentyna pozostaje dość bierna wobec poczynań przeciwnej ekipy. Póki co obserwujemy jednostronne spotkanie.

7
    Od pierwszego gwizdka sędziego Waltera Lopeza minęło już siedem minut. Na tablicy wyników mamy bezbramkowy remis, choć rywalizacja jest dość żywiołowa. Zanosi się na naprawdę spore emocje!

6
    Rywalizacja nabiera rumieńców! Na murawie dzieje się coraz więcej. Początek spotkania należy do Portugalczyków, którzy zdecydowanie śmielej przedostają się na połowę przeciwników.

5
    Argentyna usiłowała skontrować, ale nic z tego. Dobrze zaprezentowała się portugalska defensywa. Inicjatywa znalazła się na koncie zawodników w czerwonych strojach, którzy błyskawicznie ruszyli z kolejnym atakiem.
    4. Nieuznany gol Fernandesa.

4
    Bruno Fernandes pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce, ale gol nie został uznany. Chorągiewka sędziego liniowego poszybowała w górę, bowiem Portugalczyk znalazł się na pozycji spalonej.

3
    Generalnie na razie nie dzieje się nic szczególnego. Obie ekip są mocno statyczne, nie forsują tempa. Minimalnie częściej przy piłce znajdują się Portugalczycy.

2
    Mamy pierwszą żółtą kartkę. Przed momentem kompletnie spóźniony wślizg odnotował Gianetti. Sędzia momentalnie przerwał grę i postanowił go ukarać. Słuszna decyzja pana Waltera Lopeza.

1
    Spotkanie rozpoczęli Argentyńczycy, którzy zagrają dziś w biało-niebieskich koszulkach i czarnych spodenkach. Portugalczycy natomiast prezentować się będą we ciemnoczerwonych kompletach. Początek rywalizacji dość chaotyczny

1
    Pora na prezentację!

Przed kilkoma minutami zakończył się pojedynek Brazylii z RPA. Kibice nie doczekali się goli.

Jeszcze jedna migawka prosto z Rio de Janeiro!

Za kilka chwil początek spotkania.

Znamy już składy obu ekip:

Portugalia: Varela – Esgaio, Figueiredo, Edgar, Tomas, Andre, Oliveira, Paciencia, Fernandes, Salvador, Fernando.

Rezerwowi: Pereira – Ilori, Pite, Henrique, Ramos, Mane, Silva.

Argentyna: Rulli – Giannetti, Soto, Gomez, Cuesta, Ascacibar, Calleri, Correa, Magallan, Martinez, Espinoza.

Rezerwowi: Werner – Romero, Pavon, Simeone, Arzura, Lo Celso, Vega.

Sędziowie: Walter Lopez – Leonel Leal, Gerson Lopez – Matt Conger..
    Trwa przedmeczowy rozruch.

Oficjalne rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w piątek, miejmy jednak nadzieję, że już dziś będziemy świadkami niemałych emocji!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Portugalia U23 – Argentyna U23. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 23:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Obecnymi mistrzami olimpijskimi w piłce nożnej są Meksykanie. Drugie miejsce podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 zajęli Brazylijczycy, natomiast trzecia była reprezentacja Korei Północnej. Warto odnotować, że wówczas nie wystartowali ani Portugalczycy, ani Argentyńczycy.

Najbardziej utytułowaną drużyną w historii turnieju piłkarskiego na igrzyskach jest reprezentacja Węgier. Drużyna ta aż trzykrotnie zwyciężała piłkarski turniej, raz była jego vicemistrzem, a dwukrotnie zajęła najniższy stopień na podium. Co ciekawe, Polska również ma na swoim koncie triumf w Igrzyskach Olimpijskich. Ponadto biało-czerwoni dwukrotnie sięgali po srebrne medale.
    Tak prezentuje się Olympic Stadium. Robi wrażenie, nieprawdaż?

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy Portugalczykami a Argentyńczykami odbędzie się na Olympic Stadium w Rio de Janeiro. W dniu wczorajszym doszło już do dwóch konfrontacji na tym obiekcie – Szwedki zmierzyły się z RPA (1:0), natomiast Brazylijki rywalizowały z Chinkami (3:0). Warto dodać, że starcie Portugalii z Argentyną poprzedzi potyczka Hondurasu i Algierii.

Piłka nożna na letnich igrzyskach olimpijskich gości od 1900 roku (dyscyplina ta nie była więc obecna jedynie na dwóch turniejach – w Atenach w 1896 roku, a także w Los Angeles w 1932 roku). Turniej rozgrywany był na różnych zasadach. Obecne panują ograniczenia wiekowe. Zawodników o dowolnym wieku może być zaledwie trzech, pozostali w momencie rozpoczęcia igrzysk nie mogą przekroczyć 23. roku życia.

Rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie. Mimo że ceremonia otwarcia będzie miała miejsce dopiero w sobotę, to już startują niektóre konkurencje. Właśnie dziś ruszają zmagania męskiej piłki nożnej. Jednym z czwartkowych spotkań będzie pojedynek pomiędzy Portugalią a Argentyną. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 23:00. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 23:00.