Olimpia Z. – Arka 0:1 (koniec) | KSZO – Raków 3:2 (koniec) | Puszcza – Korona 1:1 (3:2 po rz. karnych)
Zagłębie S. – Wisła K. 3:4 (po dogrywce) | Miedź – Górnik Ł. 2:3 (koniec) | Podbeskidzie – Lech P. 0:3 (koniec)
Wigry – Termalica 2:1 (koniec) | Cracovia – Jagiellonia 0:1 (koniec)
koniec po dogrywce
Zagłębie Sosnowiec
3:4 (1:1)
Wisła Kraków
Wtorek 09.08.2016, 17:30 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:07:48)
    Za nami jedno z najlepszych spotkań w obecnym sezonie:

Już za nami ten piękny mecz. Ostatecznie to Wisła Kraków wygrywa 3:4 po zaciętej dogrywce. Zagłębie Sosnowiec prowadziło dzisiaj już dwa razy, ale za każdym razem udaną pogoń fundowała nam krakowska Wisła. Sosnowiczanie musieli kończyć mecz w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał w dogrywce Udovicić. Bohaterem meczu zostaje wybrany Adam Mójta. Udanie grał on w defensywie, a do tego dołożył bramkę i wiele groźnych dośrodkowań. Z pewnością Biała Gwiazda może dużo mentalnie wygrać po tym zwycięstwie!

120+2

120+2
    Ostatnia akcja w tym spotkaniu. Piłkę na nodze miał jeszcze Matusiak, ale jego strzał z dystansu mija w sporej odległości bramkę Załuski.

120+2
    W pole karne rywali pobiegł nawet Szumski. Ostatecznie wybijają jednak umiejętnie futbolówkę na aut wiślacy.

120+1
    Sędzia doliczył do rywalizacji jedną minutę. Za moment będzie groźnie pod bramką Wisły, gdyż ma Zagłębie rzut rożny.
    120. Matić marnuje piłkę meczową:

120
    Tin Matić miał piłkę meczową! Otrzymał on kapitalne podanie na wolne pole i huknął potężnie z dziesiątego metra! Łukasz Załuska wyciągnął się jednak jak struna i broni udanie!

119
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Mączyński, na boisku pojawia się Żemło.

118
    Tym razem to Krzysztof Mączyński leży na murawie. Do wejścia na murawę gotowy jest już młody Żemło.

117
    Bartosz świetnym podaniem znalazł w polu karnym Mójtę. Ten jednak zdecydowanie zbyt długo zwlekał z decyzją o oddaniu strzału.

116
    Na murawie leży Denis Popović. Wyraźnie skurcze łapią już w tym fragmencie meczu byłego zawodnika GKS-u Tychy.

115
    Zawodnik Wisły dostał bardzo mocno piłką w głowę. Mamy na chwilę przerwę w grze, gdyż znokautowany został Drzazga.

114
    Sadlok teraz dał się sprowokować Maticiowi. Ostatecznie sędzia oszczędził jednak zawodnika Wisły Kraków i nie dał mu drugiej żółtej kartki.

113
    Żółtą kartkę otrzymuje Matić (Zagłębie Sosnowiec).

112
    Kolejną okazję na zdobycie bramki mieli goście! Mateusz Zachara ładnie uderzył głową z jedenastego metra, ale idealnie wybronił strzał Szumski!

112
    Witkowski wygrał walkę o górną piłkę w polu karnym Wisły Kraków, jednak nie zdołał celnie zgrać do żadnego z partnerów.
    110. Denis POPOVIĆ - 3:4

110
    Gol dla Wisły!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa DENIS POPOVIĆ!

Biała Gwiazda wychodzi na prowadzenie po raz drugi w tym meczu! Popović wykorzystuje bardzo pewnie jedenastkę i pokonał bezradnego w tej sytuacji Szumskiego!

109
    Ewidentnie zagrał ręką we własnym polu karnym Matusiak! To jest rzut karny dla Wisły Kraków!
    108. Szansa Bartosza:

108
    Jakub Bartosz stanął przed kapitalną okazją na zdobycie gola! Przyjął on piłkę na dziesiątym metrze i uderzył po ziemi, ale Szumski kapitalnie interweniuje!

108
    Jakub Wilk faulował rywala na wysokości środka boiska. Bartosz po chwili niecelnie wrzuca piłkę w szesnastkę.

107
    Adam Mójta źle wznowił grę od rzutu rożnego. Ponowne dośrodkowanie tego zawodnika było zdecydowanie lepsze, ale piłka wyszła całym obwodem za linię końcową boiska.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

W tej odsłonie dogrywki niewiele się zmieniło. Jedyną ważną kwestią jest czerwona kartka dla gracza Zagłębia Sosnowiec. Kilka okazji miały oba teamy, ale odpowiednio interweniują bramkarze. Czekamy na drugą połowę dogrywki!

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105+1
    Jedną minutę dolicza sędzia do pierwszej połowy dogrywki. Wszystko to jest związane czerwoną kartką dla gracza Zagłębia.

105
    Nieźle poklepali piłką wiślacy na dwudziestym metrze! Wszystko kończy się uderzeniem Zachary, jednak odpowiednio paruje futbolówkę do boku Szumski!

104
    Sebastian Dudek coraz częściej leży na boisku. Widać, że doświadczony pomocnik jest już zmęczony trudami tego meczu.

103
    Co za akcja Bartosza! Mijał on na pełnej prędkości kilku rywali, ale finalnie źle dogrywał do Zachary! Wszystko kończy się na strachu! Wcześniej źle w piłkę na ósmym metrze trafił Pribula!

102
    Łukasz Załuska zawalił wyraźnie w tej sytuacji. Ostatecznie naprawił on jednak swój błąd i mamy korner dla Zagłębia.

101
    Mączyński miał dobry pomysł z rozegraniem akcji na skrzydło. Podawał jednak zdecydowanie zbyt mocno.

100
    Zagłębie Sosnowiec gra teraz zdecydowanie wolniej i stara się kraść kolejne sekundy. Za moment zakończy się pierwsza odsłona dogrywki.

99
    Teraz sytuacja zmienia się po raz kolejny. Z boiska schodzi lewy defensor i trzeba kogoś szybko wycofać na tą stronę.
    97. Czerwona kartka po wejściu Udovicia:

97
    Czerwona kartka dla Udovicić (Zagłębie Sosnowiec).

97
    Wisła Kraków przez dłuższy czas rozgrywa akcje na połowie rywali. Bartosz dość przypadkowo był ostro faulowany przez rywala.

96
    Spalił w tej sytuacji Tin Matić. Sędziowie jednak mieli trudną sytuację do oceny, gdyż ofsajd był dosłownie centymetrowy.

95
    Bartosz podobnie jak Cywka stara się ofensywnie atakować na prawej stronie boiska. Tym razem popełnił on jednak przewinienie.

94
    Podkreślmy, że cały czas nie milknie doping z sosnowieckich trybun. Oba zespoły pewnie czują wsparcie swoich fanów.

93
    Bartosz nieźle centrował ze skrzydła, a o mały włos Adam Mójta uderzyłby z piątego metra głową. Wszystko kończy się kornerem.

92
    Obaj trenerzy są dzisiaj naprawdę bardzo spokojni. Wielu znanych szkoleniowców przy takiej historii spotkania już by oszalało z nadmiaru emocji.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
    Oglądamy dzisiaj świetny mecz:

Co to jest za cudowny mecz w Sosnowcu! Historia jest niemal nie do opisania i sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gospodarze, ale za każdym razem wyrównywali goście. Później mieliśmy trafienie samobójcze Tomasza Nowaka i finalnie w samej końcówce wyrównał Tin Matić. Za moment będziemy świadkami niezwykle ciekawej dogrywki!

90+4
    Druga połowa skończona.

90+4
    Ostatnie akcje w tej odsłonie mają sosnowiczanie. Wiślacy bronią się wytrwale i raczej czekają na zbliżającą się dogrywkę.

90+3
    Ładnie wyszedł na pozycję Matić! Ostatecznie dogonił go jeszcze jeden z wracających wiślaków i napastnik uderzył zbyt słabo.

90+2
    Zepsuł teraz akcję wiślaków Rafał Boguski i zbyt długo zwlekał z oddaniem futbolówki. Później Udovicić pognał na skrzydle, ale nie miał do kogo dograć.

90+1
    Sędzia dolicza aż cztery minuty do drugiej odsłony tej rywalizacji!

90
    Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne przyjezdnego zespołu. Ostatecznie wszystko kończy się rzutem rożnym.

89
    Z pewnością będzie sporo kontrowersji po tym spotkaniu. Wiślacy do samego końca będą rozpamiętywali bramkę Maticia z końcówki meczu.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Załuska (Wisła Kraków).
    87. Tin MATIĆ - 3:3

87
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki TIN MATIĆ!

Zawodnik Zagłębia Sosnowiec idealnie znalazł się na piątym metrze i wpakował pewnym strzałem futbolówkę do siatki! Trzeba jednak podkreślić, że Sebastian Dudek był w czasie tego stałego fragmentu gry na pozycji spalonej i tutaj jest pytanie czy dotknął on futbolówkę w decydującym momencie! Bramka jest jednak uznana!

86
    Mają teraz sporo okazji do wyprowadzania szybkich kontr wiślacy. Nie potrafią jednak zaskoczyć wracających sosnowiczan.

85
    Bartosz nie odpuścił Pribuli na swoim skrzydle. Zawodnik sosnowieckiej drużyny zdołał wywalczyć rzut rożny.

84
    Drzazga i Boguski zdecydowanie przesadzili w tym momencie ze zwodami. Powinni oni lepiej wykończyć akcję na siódmym metrze.

83
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Markowski, na boisku pojawia się Mularczyk.

82
    Ostatnia zmiana w Zagłębiu Sosnowiec już jest przygotowana. Za moment na murawie zamelduje się Mularczyk.

81
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Bartczak, na boisku pojawia się Wilk.

81
    Sebastian Dudek zakręcił się przed szesnastką Wisły Kraków i finalnie nie był w stanie odpowiednio odegrać do swoich partnerów.
    Jesteśmy świadkami kapitalnego widowiska:

80
    Pribula szarżował lewym skrzydle pod samą linię końcową. Finalnie nic jednak nie wynikło z tej akcji i od bramki wznowi Załuska.

79
    Kibice w tym momencie głośniej dopingują swoich ulubieńców. Zagłębie otrzymało w krótkim odstępie czasu dwa mocne ciosy.
    77. Tomasz NOWAK - 2:3

77
    Strzelcem bramki samobójczej TOMASZ NOWAK!

Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Popović! Futbolówka trafiła jednak na dziesiątym metrze w Nowaka, a później wpadła do bramki obok kompletnie zaskoczonego bramkarza! Co to jest za widowisko!
    75. Krzysztof DRZAZGA - 2:2

75
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF DRZAZGA!

Jesteśmy świadkami kapitalnego spotkania! Źle piłkę wybił najpierw Szumski, a później przejął futbolówkę Drzazga! Minął on z łatwością rywala, a później pewnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał golkipera gospodarzy!

74
    Boguski fatalnie pudłuje w sytuacji sam na sam! Zachara idealnie zgrał piłkę do swojego kapitana na czternasty metr, a były zawodnik GKS-u Bełchatów fatalnie spudłował!

74
    Zdecydowanie dzisiaj najlepszym zawodnikiem wiślaków jest Adam Mójta. Wywalczył on rzut wolny na lewej stronie boiska.

73
    Naprawdę świetne akcje konstruują dzisiaj w ofensywie sosnowiczanie! Pribula idealnie dograł pod linię końcową boiska do Udovicicia, a ten zacentrował w pole bramkowe! Tam nie znalazł jednak żadnego partnera.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Pietrzak (Wisła Kraków).

71
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Cywka, na boisku pojawia się Bartosz.

71
    To powinna być bramka wyrównująca! Adam Mójta idealnie dośrodkował na piąty metr, a Drzazga chyba wystraszył się bramkarza i spudłował!

70
    Do końca rywalizacji zostało już jedynie dwadzieścia minut. Wisła Kraków przystępuje do coraz odważniejszych ataków.
    69. Sebastian DUDEK - 2:1

69
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SEBASTIAN DUDEK!

Kapitan zespołu gospodarzy wyprowadza swój team na prowadzenie! Zbliżamy się do końca spotkania i coraz mniej czasu ma Biała Gwiazda na odrobienie strat! Łukasz Załuska był w tym momencie bez szans!

68
    Tym razem sędzia nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na wapno po przewinieniu Tomasza Cywki! To jest ewidentny rzut karny!

67
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Brlek, na boisku pojawia się Drzazga.

67
    Gotowy do wejścia jest już Drzazga. Możliwe, że zmieni on Mateusza Zacharę, który narzeka na jakiś uraz.

65
    Tym razem piękny strzał z dystansu oddał Matusiak! Piłka po uderzeniu z trzydziestego metra mija okienko bramki o kilkanaście centymetrów!

65
    Przypomnijmy, że jeszcze nie mieliśmy zmiany w szeregach Wisły Kraków. Na ławce trener Wdowczyk nie ma jednak zbyt wielkiego wyboru.

64
    Żółtą kartkę otrzymuje Mączyński (Wisła Kraków).

63
    Niezły pomysł na rozegranie rzutu wolnego mieli sosnowiczanie, ale pogubił się w tym wszystkim Matusiak.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Sadlok (Wisła Kraków).

61
    Matusiak posłał świetne podanie w pole karne Wisły Kraków, a tam mamy przewinienie na Cywce. Sędzia jednak puścił grę i na jego szczęście interweniuje Załuska.

60
    Wisła po przerwie gra zdecydowanie lepiej. Rafał Boguski nieźle zagrywał z powietrza w pole karne, ale za niskim zawodnikiem jest Zachara, aby w tej sytuacji uderzać głową.

59
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Pribula.

59
    Rozkręcił nam się na dobre ten mecz! Tomasz Nowak kapitalnie przymierzył zza szesnastki i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

59
    Adam Mójta posyła coraz to lepsze dośrodkowania w pole karne gospodarzy! Tym razem zbyt słabo uderzał z kilku metrów Zachara!

58
    Arbiter wyraźnie pogubił się po przerwie. Przytrafiło mu się kilka błędów i od razu pojawiły się przejawy niezadowolenia i pretensji ze strony zawodników Zagłębia.

56
    Po chwili kolejną akcję wyprowadzili wiślacy! Tym razem mocne uderzenie z dystansu wybronił w efektownym stylu golkiper!

56
    Piękna akcja Wisły Kraków! Po zagraniu w pole karne ładne uderzał zawodnik Białej Gwiazdy! Bombę Zachary sparował jeszcze na słupek Szumski!

55
    Obraz gry po przerwie kompletnie się nie zmienił. Oba zespoły konstruują groźne akcje, jednak niewiele z nich kończy się uderzeniami.

54
    Widać wyraźnie, że Tomasz Cywka to nie jest nominalny prawy defensor i źle sobie radzi w grze obronnej.

53
    Bardzo trudną sytuację do oceny miał teraz arbiter! Cywka nie trafił w futbolówkę, a zahaczył rywala w swoim polu karnym! To mógł być rzut karny dla Zagłębia!

52
    Kapitalna okazja dla Wisły Kraków na zdobycie bramki! Mateusz Zachara przepuścił piłkę na piątym metrze, ale nikt nie zamknął akcji!

51
    Mateusz Zachara najpierw nieźle minął rywala na prawym skrzydle, jednak później kompletnie nie miał do kogo dograć futbolówki.

50
    Matusiak kapitalnie przeprowadził akcję środkiem pola. Dograł do Udovicicia, a ten szybko strzelał w kierunku krótkiego rogu. Futbolówka po nogach Załuski wyszła za linię końcową.

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Mójta (Wisła Kraków).

49
    Agresywnie zaatakował rywala od tyłu Rafał Pietrzak i faulował on wyraźnie swojego przeciwnika. Później Łuczak i Nowak skonstruowali niezłą akcję, ale zakończoną niecelnym strzałem.

48
    Wiślacy dość szybko odzyskali futbolówkę po przerwie i spokojnie konstruują atak pozycyjny na połowie sosnowiczan.

47
    Najprawdopodobniej nie mamy żadnych zmian w przerwie spotkania. Pierwsze przewinienie po przerwie popełnił Tomasz Cywka.

46
    Ozdobą pierwszej połowy była nietypowa bramka Adama Mójty z rzutu wolnego:

Sędzia postanowił nie doliczać do pierwszej połowy ani jednej minuty. Zagłębie Sosnowiec remisuje 1:1 z Wisłą Kraków, a bramki zdobywali nominalni lewi defensorzy obu drużyn. Dla miejscowych trafił Żarko Udovicić, a dla Białej Gwiazdy Adam Mójta. Mamy naprawdę niezłe widowisko. Gospodarze mieli jeszcze jedną świetną okazję, ale Matić nie pokonał Załuski w sytuacji sam na sam. Z drugiej strony przeważnie mamy dośrodkowania w szesnastkę, których wiślacy nie potrafią wykorzystać. Czekamy na drugą odsłonę meczu!

45

44
    Piękną akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Popović! Minął on kilku zawodników i wycofał futbolówkę na szesnasty metr do Krzysztofa Mączyńskiego! Reprezentant Polski ładnie przymierzył, ale trafił w będącego na spalonym Boguskiego.

44
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy rywalizacji. Za moment dowiemy się ile minut dorzuci sędzia z Wrocławia.
    42. Adam MÓJTA - 1:1

42
    Strzelcem bramki ADAM MÓJTA!

Mamy wyrównanie po dość kuriozalnej sytuacji! Były zawodnik Podbeskidzia uderzył bezpośrednio z bardzo ostrego kąta, a piłka przeleciała między zawodnikami stojącymi w murze i wpadła do siatki! Szumski ponosi sporą winę za utratę gola, gdyż piłka wpadła w krótki róg jego bramki!

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartczak (Zagłębie Sosnowiec).

40
    Pięknie rzut rożny rozegrali zawodnicy Białej Gwiazdy! Rafał Pietrzak idealnie dograł do Mączyńskiego, a ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału na piętnastym metrze!

40
    Markowski w ostatniej chwili interweniuje przy dobrym zagraniu Brleka na wolne pole. Za moment Adam Mójta będzie centrował z rzutu rożnego.

39
    Fatalne dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu rożnego. W efekcie muszą szybko wracać na własną połowę gracze gospodarzy.

38
    Bardzo sprawnie wyszli z kontrą sosnowiczanie i wszystko zakończyło się rzutem rożnym. Będzie kolejna okazja na niezłe dośrodkowanie.

37
    Świetne dośrodkowanie posłał w pole karne Popović, ale jego partnerzy nie zdołali oddać uderzenia z dziesiątego metra.

36
    Jeszcze przed przerwą mamy próbę ataku krakowskiej Wisły na prawym skrzydle. Udovicić ostro zaatakował wślizgiem Cywkę.

35
    Gra wyraźnie stanęła w tym momencie. Obie drużyny mają problem ze skonstruowaniem ataku przy trudnych warunkach atmosferycznych.

34
    Spory kiks Krzysztofa Mączyńskiego po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka, ale na jego szczęście bez negatywnych konsekwencji.

33
    Matić świetnie powalczył z Załuską o futbolówkę i zmusił bramkarza do błędu. Sosnowiczanie powinni wznawiać w tym momencie od rzutu rożnego.

32
    Dobry pomysł na dośrodkowanie miał Cywka, jednak posłał je zbyt głęboko i spokojnie mógł interweniować golkiper gospodarzy.

31
    To już ponad pół godziny spotkania za nami. Miejscowe Zagłębie Sosnowiec dość niespodziewanie prowadzi z faworyzowaną Wisłą Kraków 1:0.

30
    Mateusz Zachara wypracował sobie pozycję do oddania uderzenia, ale jego strzał był zdecydowanie zbyt słaby, aby mógł zaskoczyć Szumskiego.

29
    Bardzo ostra walka o futbolówkę w środkowej strefie boiska. Bartczak i Udovicić próbują wyprowadzić szybką akcję na skrzydle.

28
    Szumski dłużej przetrzymuje piłkę, ale po ataku Zachary złapał ją w końcu. Później wznowił akcję dalekim wybiciem.

27
    Zagłębie gra dzisiaj naprawdę na wysokim poziomie. Biała Gwizda ma wyraźne problemy, aby wyrównać w starciu z pierwszoligowcem.

26
    Popović zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale futbolówka minęła bramkę o kilka metrów.

26
    Dudek dał się minąć Pietrzakowi i musiał ratować się faulem. Od rzutu wolnego z trzydziestego metra wznowią wiślacy.

25
    Udovicić jest niezwykle aktywny w grze ofensywnej. Świetnie minął on rywala na skrzydle i dośrodkował na piąty metr. Nie znalazł tam jednak żadnego partnera.

23
    Mamy niezłe dośrodkowanie w pole karne Zagłębia Sosnowiec, a tam Krzysztof Markowski odbił piłkę i wyszła ona na korner. Wcześniej niezbyt pewnie interweniuje Szumski po dośrodkowaniu Mójty.
    21. Zarko UDOVICIĆ - 1:0

21
    Strzelcem bramki ZARKO UDOVICIĆ!

Zastosowany manewr przez trenera Magierę przyniósł pozytywny efekt! Udovicić otrzymał kapitalne podanie na wolne pole od Krzysztofa Markowskiego! Tomasz Cywka nie zdołał interweniować wślizgiem, a później skrzydłowy gospodarzy potężnym strzałem skierował futbolówkę do bramki!

20
    Matić marnuje kapitalną okazję na zdobycie bramki! Wyszedł on sam na sam z bramkarzem, ale uderzył z ósmego metra wprost w wychodzącego Łukasza Załuskę!

20
    Fatalnie zagrywał teraz na skrzydle Tomasz Cywka. Próbował on centrować z pierwszej piłki, ale poważnie skiksował.

18
    Dłużej w posiadaniu futbolówki utrzymuje się Biała Gwiazda, ale niezbyt wiele z tego wynika. Brlek świetnie dograł w szesnastkę, ale tam interweniuje Matusiak.

17
    Mateusz Zachara otrzymał podanie w polu karnym rywali i starał się szybko uderzać. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Szumskiego.

17
    Nieco poślizgnął się w tej sytuacji Tomasz Cywka i w efekcie dość ostro wszedł w nogi rywala. Od rzutu wolnego wznowi Zagłębie.

16
    Trzeba podkreślić, że kibice na stadionie w Sosnowcu spisują się naprawdę świetnie i cały czas dopingują swoich ulubieńców.

15
    Pierwszy kwadrans rywalizacji za nami. Niezbyt wiele okazji stworzyły sobie póki co oba zespoły i gra jest bardzo wyrównana.

14
    Wyraźnie faulował teraz rywala Maciej Sadlok. Ciekawe jak w tym meczu poradzi sobie młodziutki napastnik Matić.

13
    Kolejne dośrodkowania zmierzają w pole karne Łukasza Załuski. Odpowiednio jednak ustawiają się defensorzy gości.

12
    Udovicić miał świetny pomysł na podanie w pole karne. Ostatecznie dość szczęśliwie interweniuje Rafał Pietrzak i wybija piłkę na aut.

11
    Budek zdecydowanie zbyt agresywnie zagrał przy linii końcowej boiska i w efekcie wiślacy wznowią od rzutu wolnego.

10
    Niezłe podanie na wolne pole otrzymał Udovicić. Ostatecznie szybciej do futbolówki dobiegł rywal i zagrał do swojego bramkarza.

9
    Tomasz Nowak próbował prostopadłym zagraniem uruchomić napastnika, ale Biała Gwiazda dobrze zagrała w defensywie.

8
    Pierwsza próba ofensywnej akcji miejscowego Zagłębia Sosnowiec. Adam Mójta kapitalnie zatrzymał wślizgiem Wojciecha Łuczaka.

7
    Tomasz Cywka wyraźnie od początku rywalizacji wysoko atakuje na prawej stronie boiska. Jego partner nie zdołał jednak zamknąć jego wrzutki.

6
    Niezbyt pewnie zachował się w tej sytuacji Jakub Szumski. Z kolei bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Adam Mójta.

5
    Defensorzy Białej Gwiazdy wymieniają piłkę na własnej połowie boiska. Nie pokazują im się za bardzo pomocnicy z drugiej linii.

4
    Mójta i Pietrzak z pewnością będą się często wymieniać pozycjami na lewej stronie boiska. Obaj lubią podłączać się do akcji ofensywnych i są nominalnymi defensorami.

3
    Matusiak był wysoko atakowany przez rywali i zmuszony został do wybicia piłki do przodu. Futbolówkę przejęli wiślacy.

2
    Mamy trochę rotacje w ustawieniu drużyny Zagłębia. Udovicić występuje aktualnie w pomocy, a w defensywie widzimy Bartczaka.

1
    Zawodnicy Wisły Kraków rozpoczynają to spotkanie. Sosnowiczanie z kolei wywalczyli futbolówkę stosując wysoki pressing.

1

Zagłębie Sosnowiec: Szumski – Budek, Witkowski, Markowski, Udovicić – Matusiak – Dudek, Nowak – Bartczak, Łuczak – Matić.
    Rezerwowi: Fabisiak, Mularczyk, Bała, Najemski, Pribula, Wilk, Krzykowski.

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, Uryga, Sadlok, Pietrzak – Popović, Brlek, Mączyński – Mójta, Zachara, Boguski.
    Rezerwowi: Miśkiewicz, Żemło, Głowacki, Drzazga, Bartosz, Małecki.

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
    Tak dzisiaj wygląda jedenastka krakowskiej Wisły:

Na tą rywalizację zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższy wtorek o godzinie 17:30 do relacji Lajfy.com!
    Zagłębie Sosnowiec dobrze rozpoczęło rozgrywki ligowe:

Zagłębie Sosnowiec:

Sosnowiczanie w poprzednim sezonie byli naprawdę pozytywną niespodzianką całej 1. Ligi. Dotyczyło się to jednak tylko rundy jesiennej, gdyż na wiosnę Zagłębie notowało praktycznie same porażki. Teraz znowu jednak dobrze wystartowali i po dwóch meczach mają na koncie cztery oczka. Szczególnie pomoc pierwszoligowej drużyny może zwrócić uwagę, gdyż występują tam gracze znani z najwyższej klasy rozgrywkowej (Jakub Wilk, Sebastian Dudek, Wojciech Łuczak oraz Grzegorz Fonfara).
    Wisła Kraków póki co znajduje się w dolnych rejonach tabeli LOTTO Ekstraklasy:

Wisła Kraków:

Zawodnicy tej drużyny z pewnością inaczej wyobrażali sobie rozpoczęcie obecnego sezonu. Podopieczni Dariusza Wdowczyka w pierwszych czterech spotkaniach zgromadzili jedynie trzy oczka. W pierwszej kolejce pokonali szczecińską Pogoń (2:1), a później przyszły porażki z Arką Gdynia, Lechią Gdańsk i najważniejsza w derbowym starciu z Cracovią. Trzeba podkreślić, że Biała Gwiazda przed tą kampanią ligową wzmocniła się dość solidnie. Do teamu przyszli Adam Mójta i Mateusz Zachara. Obaj jednak nie spełniają jak do tej pory pokładanych w nich nadziei.
    Wisła dawno nie miała takiego walczaka w środku pola, jakim był Mauro Cantoro:

Już w najbliższy wtorek będziemy świadkami niezwykle interesującego pojedynku w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Zagłębie Sosnowiec na własnym obiekcie zmierzy się z Wisłą Kraków. Faworytem tej rywalizacji z pewnością są wiślacy, którzy jednak początku obecnego sezonie nie mogą zaliczyć do udanych. Gracze z Górnego Śląska z kolei mogą być zadowoleni z rozpoczęcia rozgrywek. Obecnie zajmują trzecią pozycję w ligowej tabeli i z pewnością powalczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zapowiada się interesujący piłkarski spektakl.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Dawid Czempisz

Gole: 21. Udovicić, 69. Dudek (kar.), 87. Matić – 42. Mójta, 75. Drzazga, 77. Nowak (sam.), 110. Popović (kar.)

Kartki:   41. Bartczak (SOS), 113. Matić (SOS) – 49. Mójta (WIS), 62. Sadlok (WIS), 64. Mączyński (WIS), 72. Pietrzak (WIS), 88. Załuska (WIS)   97. Udovicić (SOS)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 6:9. Strzały niecelne: 17:25. Rzuty rożne: 5:9. Spalone: 2:1. Foule: 16:22.
    Zagłębie Sosnowiec: Szumski – Budek, Witkowski, Markowski (83. Mularczyk), Udovicić – Matusiak – Dudek (C), Nowak – Bartczak (81. Wilk), Łuczak (59. Pribula) – Matić.
    Zmiany: Fabisiak, Mularczyk, Bała, Najemski, Pribula, Wilk, Krzykowski.

Wisła Kraków: Załuska – Cywka (71. Bartosz), Uryga, Sadlok, Pietrzak – Popović, Brlek (67. Drzazga), Mączyński (119. Żemło) – Mójta, Zachara, Boguski (C).
    Zmiany: Miśkiewicz, Żemło, Głowacki, Drzazga, Bartosz, Małecki.

Główny: Kornel Paszkiewicz
    Asystenci: Marcin Lisowski, Jakub Zalewski
    Techniczny: Paweł Kukla (Wrocław)