Śląsk – Wisła Pł. 0:0 (koniec) | Termalica – Lech P. 0:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:0 (0:0)
Wisła Płock
Piątek 19.08.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 5. kolejka

Rozpoczynamy szóstą kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk zmierzy się z płocką Wisłą. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Rzućmy okiem na tabelę LOTTO Ekstraklasy po pięciu kolejkach:

Śląsk Wrocław prezentuje dość przeciętną formę, jeśli chodzi o trwający sezon. Aktualnie ekipa ta ma na swym koncie sześć punktów, dzięki czemu plasuje się na dziesiątej pozycji w zestawieniu LOTTO Ekstraklasy. Wrocławianie zainkasowali trzy bezbramkowe remisy (jeden na wyjeździe, dwa w domu). Dotychczas "Wojskowi" nie zdobyli gola na własnym obiekcie. Czy dziś przełamią tę kiepską passę? Czas pokaże. W ramach zeszłej kolejki Śląsk udał się do Gdyni, gdzie rywalizował z miejscową Arką. Pojedynek ten zakończył się triumfem gospodarzy w stosunku 2:0.

Wisła Płock może pochwalić się minimalnie lepszym bilansem. Beniaminek dobrze rozpoczął sezon, wygrywając 2:1 z Lechią Gdańsk. Później płocczanie obniżyli loty, przegrywając dwa mecze z rzędu – z Piastem Gliwice i Legią Warszawa. 8 sierpnia Wisła zremisowała 2:2 z Ruchem Chorzów, natomiast w minionej kolejce wygrała 1:0 z Jagiellonią Białystok. Wtenczas gola na koncie płockiego zespołu zainkasował Dimitar Iliev. Jak widać, dyspozycję "Nafciarzy" można przyrównać do istnej sinusoidy.
    Śląsk chce przełamać kiepską passę i zainkasować pierwszy triumf na domowym stadionie.

Stałe fragmenty gry są atutem Wisły Płock.

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Tomasz Musiał
    Sędzia liniowy #1: Sebastian Mucha
    Sędzia liniowy #2: Bartłomiej Lekki

Do ostatniego starcia tych dwóch drużyn doszło 30 kwietnia 2008 roku w Płocku. Wówczas zdecydowanie lepiej zaprezentowali się zawodnicy wrocławskiego Śląska, triumfując 4:0.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Śląsk Wrocław – Wisła Płock. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Znamy już składy obu ekip:

Śląsk Wrocław: Pawełek – Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dvali – Gonçalves, Stjepanović, Álvarinho, Grajciar, Morioka – Mervo.

Rezerwowi: Kamenár – Dankowski, Zieliński, Gosztonyi, Madej, Biliński, Idzik.

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Bozic, Stępiński – Merebaszwili, Furman, Kriwiec, Iliew, Kun – Kante.

Rezerwowi: Kryczka – Byrtek, Reca, Hemeha, Drozdowicz, Rogalski, Sielewski.

Sędziowie: Tomasz Musiał – Sebastian Mucha, Bartłomiej Lekki.
    Póki co na trybunach pustki.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Trwa przedmeczowy rozruch.

Garść ciekawych informacji.

Beznadziejna frekwencja.

We Wrocławiu pojawiła się grupka fanów Wisły Płock.

1

1
    Zaczynamy! Gospodarze zagrają w ciemnozielonych strojach, natomiast goście z Płocka prezentować się będą w biało-niebieskich kompletach. Miejmy nadzieję, że doświadczymy dziś niemałych emocji.

2
    Wrocławianie próbowali przyspieszyć lewą flanką, ale bezowocnie. Jeden z płocczan dobrze się zastawił i wymusił przewinienie. Póki co nieco częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się goście.

3
    Stępiński ze spokojem poradził sobie z Grajciarem. Nieźle zapowiadała się ta akcja, jednak ostatecznie spaliła na panewce. Po chwili Śląsk odzyskał piłkę i obecnie wymienia podania na własnej połowie.

4
    Kriwiec zdecydował się na oddanie strzału. Bardzo przeciętna próba. Futbolówka poszybowała dość daleko obok bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka. Inicjatywa znów w posiadaniu gospodarzy, którzy nie spieszą się z kolejnymi atakami.

5
    Nie jest to jakieś porywające widowisko. Póki co brakuje jakichkolwiek emocji. Nieco aktywniejsi są gospodarze, jednak niewiele z tego wynika. Przed momentem piłka odbiła się od Furmana, a następnie opuściła boisko. Korner dla Śląska.

6
    Bardzo przeciętne dośrodkowanie w szesnastkę płocczan. Przyjezdni w mgnieniu oka przechwycili futbolówkę i już konstruują spokojny atak pozycyjny. Nie ma mowy o jakimkolwiek forsowaniu tempa.
    7. Czy to będzie udany mecz doświadczonego golkipera?

8
    Furman nieźle dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale dobrze spisali się defensorzy Śląska. Następnie wrocławianie próbowali wyruszyć z błyskawiczną kontrą, jednak została ona przerwana przez kiepskie podanie Morioki.

9
    Przyzwoite uderzenie Kriwca, jednak Pawełek zdołał wyłapać piłkę. Pierwszy celny strzał w wykonaniu gości z Płocka. Gospodarze na razie nie zdołali posłać piłki w światło bramki rywali.

10
    Senny, bardzo senny jest ten dzisiejszy pojedynek we Wrocławiu. Niewiele się dzieje. Dziesięć minut gry za nami. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis i nie zanosi się na jakiekolwiek zmiany.

11
    Pod kątem stricte piłkarskim zdecydowanie lepiej prezentują się zawodnicy płockiej Wisły. Wrocławianie grają bez pomysłu, nie potrafią przeprowadzać składnych ataków. Akcje "Nafciarzy" są efektywniejsze.

12
    Merebaszwili pokazał dobry drybling, ale zabrakło odpowiedniego wykończenia. Futbolówka została posłana wysoko ponad bramką strzeżoną przez Mariusza Pawełka. Pomysł był niezły, ale wykonanie tragiczne.

13
    Goncalves próbował dogrywać do Álvarinho, ale to podanie zostało przeszyte przez jednego z defensorów płockiej Wisły. Przyzwoicie zaprezentowali się teraz obrońcy beniaminka.

15
    Grajciar posłał piłkę prosto w objęcia Kiełpina. Golkiper Wisły Płock nie miał najmniejszego kłopotu ze złapaniem futbolówki. Uczynił to ze stoickim spokojem. Inicjatywa po stronie płocczan.
    16. Kolejna ciekawostka.

17
    Zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Sędzia Tomasz Musiał przerwał grę, bowiem jeden z wrocławian przekroczył wyznaczone zasady. Słuszna decyzja arbitra prowadzącego dzisiejszy pojedynek.

19
    Nie zmienia się obraz tego pojedynku. Wciąż mamy bezbramkowy remis. Raz po raz kąsają goście z Płocka. Poczynania wrocławian natomiast są bardzo mało stanowcze. Nie potrafią zaskoczyć rywali.

20
    Dvali główkował w kierunku bramki Kiełpina, który nie miał najmniejszego kłopotu z wyłapaniem zawieszonej w powietrzu piłki. Kiepski strzał, cóż tu więcej dodawać. Inicjatywa po stronie płocczan.

21
    Posiadanie piłki: 53-47%.

22
    Fatalnie przymierzył teraz Morioka. Futbolówka odbiła się od jednego z rywali i ponownie znalazła się w posiadaniu gości z Płocka. Po chwili Dominik Kun wywalczył wznowienie z narożnika boiska.

23
    Przekombinowali rozegranie kornera zawodnicy Wisły Płock. Wrocławianie próbowali to wykorzystać, przeprowadzając dynamiczną kontrę. Uderzenie Grajciara nie sprawiło jednak problemu Kiełpinowi.
    23. Strzał Grajciara.

24
    Śląsk od 200 minut nie stracił gola na własnym boisku. Tylko dwa razy w historii zanotował dłuższą serię na starcie sezonu Ekstraklasy!

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. Dużo bylejakości obserwujemy w poczynaniach obydwu zespołów. Wrocławianie częściej znajdują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

26
    Morioka nieźle dośrodkował do Morioki, ale ten przegrał pojedynek powietrzny ze Stefańczykiem. Po chwili kolejny przyzwoity atak wyprowadzili goście, wywalczając następny rzut rożny.

27
    Bardzo przeciętne dośrodkowanie Dominika Furmana. Mariusz Pawełek popisał się skuteczną interwencją. Piłka wypiąstkowana, wrocławianie wymieniają się podaniami na własnej połowie.

28
    No cóż tu wiele się rozwodzić. Bardzo kiepskie jest to dzisiejsze widowisko we Wrocławiu. Brakuje jakichkolwiek emocji. Senna atmosfera – zarówno na trybunach, jak i boisku. Mecz na poziomie III ligi.

29
    Dominik Furman zdecydował się na oddanie strzału z rzutu wolnego. Pewną interwencję odnotował Mariusz Pawełek. Gospodarze znów znaleźli się w posiadaniu piłki i ponownie rozgrywają ją na własnej części boiska.
    A to ciekawe...

31
    Mamy pierwszą żółtą kartkę. Gonçalves brzydko kopnął Kriwca. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę i ukarał reprezentanta wrocławskiego Śląska. W tym zachowaniu widoczna była potężna bezradność.
    31. Żółta kartka dla zawodnika Śląska.

33
    27 stopni Celsjusza, słońce w pełnej krasie – takie warunki atmosferyczne nie sprzyjają piłkarskiej rywalizacji. Szukamy pozytywów, ale na razie jest ich bardzo mało. To nie jest Ekstraklasa.

34
    Przypomnijmy, że w tym sezonie Śląsk Wrocław nie zdobył jeszcze gola na domowym stadionie. Niewiele wskazuje, by dziś miało się to zmienić. Póki co dyspozycja miejscowego zespołu pozostawia sporo do życzenia.

35
    Była szansa na to, by Kun skierował piłkę do siatki, ale tak się nie stało. Płocczanie wywalczyli jedynie wznowienie z narożnika boiska. Raz jeszcze dośrodkowywać będzie Dominik Furman.

36
    Pawełek dobrze sparował centrę Furmana. Wrocławianie ruszyli z błyskawiczną kontrą, która zakończyła się fiaskiem. Dobry powrót w okolice własnej bramki zanotowali defensorzy płockiej Wisły.

37
    Strzały ogółem: 1-4
    Strzały celne: 1-2

38
    Druga żółta kartka. Tym razem ukarany został Morioka. Słuszna decyzja pana Tomasza Musiała. Spóźnił się z tą interwencją zawodnik wrocławskiego Śląska.
    38. Żółta kartka dla Morioki.

40
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko pięć minut. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis i wiele wskazuje na to, że do przerwy ten rezultat się utrzyma.

42
    Kolejna żółta kartka. Tego akurat nie brakuje. Przed momentem za faulowanie Stępińskiego ukarany został Pawelec. Tymczasem jesteśmy po kolejnym ataku Wisły. Płocczanie wywalczyli korner.
    42. Żółta kartka dla Pawelca.

43
    Wrocławianie próbują nieco uspokoić swe poczynania, wymieniając podania na własnej połowie. Śląsk nie spieszy się z przejściem do ataku. Bardzo powolna gra gospodarzy, to nie może się podobać kibicom.

45

Inauguracyjna odsłona dzisiejszego spotkania we Wrocławiu za nami. Jak dobrze, żeśmy nie zasnęli. To było bardzo fatalne widowisko. Takie mecze ogląda się niesłychanie ciężko. Momentami przeważali wrocławianie, ale częściej lepszą dyspozycję prezentowali goście z Płocka. Nie odnotowaliśmy zbyt wiele celnych strzałów. Jeśli już mieliśmy uderzenia w światło bramki, to były one bardzo mizerne.
    Statystyki po I połowie.

46

46
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Giorgi Merebaszwili, na boisku pojawia się Arkadiusz Reca.

46
    Wracamy do rywalizacji! Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie znacznie ciekawsza aniżeli pierwsza. W przerwę doszło do jednej zmiany po stronie przyjezdnych. Na murawie zameldował się Arkadiusz Reca.

47
    Mamy kolejny celny strzał po stronie gospodarzy. Ponownie dobrze uderzył Grajciar. Kiełpin nie miał jednak większego problemu z wyłapaniem piłki. Płocczanie ponownie znaleźli się w posiadaniu inicjatywy.
    47. Strzał Grajciara.

48
    Obraz gry w ogóle się nie zmienił, porównując do pierwszej połowy. Wrocławianie raz po raz próbują ukąsić, lecz niewiele z tego wynika. Płocczanie też nie błyszczą, mają problem z przedarciem się pod bramkę rywala.

50
    Niezły pomysł Arkadiusza Recy! Trochę pobawił się z defensorami Śląska, a następnie oddał strzał. Piłka poszybowała dość daleko obok bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka.
    50. Próba Recy.

51
    Bardzo dobra akcja płockiej Wisły! W końcu zaczyna się dziać! Kun kapitalnie odegrał do Recy, który popisał się soczystym uderzeniem. Wyśmienicie interweniował Mariusz Pawełek.
    51. Reca!

53
    Pojawienie się na murawie Arkadiusza Recy dało bardzo wiele drużynie z Płocka. Beniaminek prezentuje się zdecydowanie lepiej aniżeli w pierwszej połowie.

54
    Zaczyna się nam robić kapitalne widowisko! Dvali otrzymał wyborne podanie w pole karne, po czym mocno uderzył w słupek. Sporo szczęścia miał teraz golkiper płockiej Wisły.
    54. Niewykorzystana szansa Dvali'ego.

55
    Szybciej zaczynają grać zawodnicy obydwu ekip. Czas najwyższy. Czas najwyższy, by otworzyć wynik tego spotkania. To może być impulsem do jeszcze większych emocji niż obecnie.

56
    Naprawdę dobrze rozpoczęła się ta druga połowa. Nie mamy powodów do narzekań. Obserwujemy zupełnie inny pojedynek aniżeli w pierwszej odsłonie. Wówczas mieliśmy potworną nudę.

58
    Wrocławianie wyprowadzili kolejny atak pozycyjny, ale tym razem nie przyniosło im to najmniejszych korzyści. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zasiadło dziś niespełna siedem tysięcy widzów.

59
    Mierna frekwencja, trzeba to przyznać. Przed momentem uderzał Alvarinho, jednak piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Fatalna próba, cóż tu więcej dodawać. Dobrze przeszkadzał mu Furman.

60
    Godzina gry za nami. Na tablicy wyników wciąż bezbramkowy remis, ale są perspektywy na to, że wkrótce się to zmieni. Nieźle prezentują się obecnie gracze wrocławskiego Śląska.

61
    Morioka nieźle dośrodkowywał w pole karne. Kokoszka oddał dość kiepski strzał na bramkę Kiełpina. Golkiper Wisły nie miał najmniejszego kłopotu ze sparowaniem futbolówki.

62
    Strzały ogółem: 6-9
    Strzały celne: 3-3

63
    Mocne uderzenie Kriwca odbiło się od jednego z defensorów Śląska. Następnie futbolówka wyszła na rzut rożny. Za moment z narożnika boiska dośrodkowywać będzie Domini Furman. Może być groźnie!

64
    Fatalnie wykonany stały fragment gry. Za moment będziemy mieli kolejną zmianę w szeregach gości. Na murawie pojawi się Rogalski, natomiast na ławkę rezerwowych powędruje Kriwiec.

65
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Siergiej Kriwiec, na boisku pojawia się Maksymilian Rogalski.

66
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Bence Mervo, na boisku pojawia się Kamil Biliński.
    67. Sergiej Kriwiec najlepsze lata swojej kariery spędził w Lechu Poznań.

68
    Pierwsze minuty drugiej połowy były bardzo emocjonujące, ale obecnie tempo rywalizacji ponownie siadło. Nie zmienia to jednak faktu, że ta część pojedynku jest zdecydowanie ciekawsza aniżeli pierwsza.

69
    Faule: 13-9.

70
    Grajciar dostał doskonałe podanie w pole karne, po czym posłał piłkę tuż obok słupka! Sporo szczęścia mieli teraz goście z Płocka. Zawodnik Śląska stanął przed naprawdę dobrą okazją na zdobycie gola.
    70. Niezła próba Grajciara.

72
    Teraz mieliśmy trochę walki w okolicach środka boiska. Obie drużyny zaczynają się spieszyć, co negatywnie wpływa na celność podań. Czas mija nieubłaganie, a wynik wciąż jest bezbramkowy.

73
    Sporo nieprzemyślanych zagrań w wykonaniu zawodników obydwu drużyn. Brakuje pomysłu na grę. Widać, że mierzą się dziś nie najlepsze ekipy. Zarówno forma gospodarzy, jak i gości pozostawia w tym roku sporo do życzenia.

74
    Niebawem na murawie pojawi się Emil Drozdowicz. Zmianę szykuje też trener Rumak. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się gospodarze, lecz niewiele z tego wynika.
    75. Czy dziś ta seria zostanie przerwana?

76
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Ryōta Morioka, na boisku pojawia się Łukasz Madej.

76
    Posiadanie piłki: 53:47.

77
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Jose Kante, na boisku pojawia się Emil Drozdowicz.

78
    Do zakończenia regulaminowego czasu gry pozostało już tylko nieco ponad dziesięć minut gry. W dalszym ciągu utrzymuje się bezbramkowy remis. Czy któraś z drużyn zdoła to zmienić? Ciężko przewidzieć.

79
    Świetnie poradził sobie Stefańczyk! Zawodnik płockiej Wisły chciał śmiało przedrzeć się w pole karne rywala, ale był faulowany przez Álvarinho. Sędzia odgwizdał przewinienie, dyktując rzut wolny.

80
    Trener Śląska Wrocław ma do dyspozycji jeszcze jedną zmianę. Obecnie gospodarze grają całkiem nieźle, jednak nie przekłada się to na celne strzały w ich wykonaniu. Dobrze zorganizowana jest defensywa Wisły.

83
    Śląsk Wrocław próbuje atakować, szuka jakichś szans na zainkasowanie trafienia, jednak na niewiele się to zdaje. Płocczanie opadają z sił, heroicznie muszą się bronić w okolicach pola karnego.

84
    Wygląda na to, że dopiero teraz wrocławski zespół wszedł na właściwe tory. Gospodarze nieźle prezentują się pod kątem fizycznym. Zawodnicy w zielonych strojach coraz częściej przedzierają się pod bramkę rywala.

85
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 6 679 widzów.

86
    To jest bardzo wyrównana konfrontacja, o czym świadczy chociażby bieżący rezultat. Żadna z drużyn nie potrafi sobie wypracować długotrwałej przewagi.

87
    Nie zanosi się tutaj na rozstrzygnięcie, ale doskonale wiemy, jak to jest w piłce nożnej – nigdy nie mów nigdy. Przed momentem zaatakować próbowali płocczanie, ale ich centra poszybowała poza boisko.

89
    Coraz mniej czasu mają jedni i drudzy. Bardziej wyraziste są te ataki gospodarzy. Wisła co jakiś czas przedziera się pod bramkę rywala, lecz nie potrafi oddać celnego uderzenia. Dobrze skonsolidowana jest defensywa Śląska.

90
    Sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o trzy minuty.

90+2
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Wiele wskazuje na to, że to będzie trzeci z rzędu mecz na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, który zakończy się bezbramkowym remisem.

90+3

Bezbramkowy remis. Cóż. Pierwsza odsłona tego pojedynku była katastrofalnie nudna. Druga połowa dostarczyła nam większej dawki emocji, ale zabrakło goli. Trudno doszukiwać się pozytywów. Ten mecz był po prostu słaby. Brakowało sytuacji bramkowych, brakowało celnych uderzeń. Mizerny spektakl. (19:52:40)