Cracovia – Lechia 0:1 (koniec) | Zagłębie L. – Wisła Pł. 1:2 (koniec)
Cracovia
0:1 (0:1)
Lechia Gdańsk
Piątek 09.09.2016, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Gdańska Lechia wygrywa w Krakowie z Cracovią 1:0. Przypomnijmy, że jedynego gola w tym spotkaniu zainkasował Marco Paixao. Nie można powiedzieć, że "Pasy" rozegrały beznadziejny mecz. Drużyna ze stolicy Małopolski walczyła do samego końca, ale bezskutecznie. W wielu przypadkach brakowało przysłowiowej kropki nad "i". (19:55:20)

90+4

90+2
    Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem za przekroczenie wytyczonych zasad ukarany został Rafał Janicki. Jak najbardziej słuszna decyzja sędziego Jarosława Przybyła. Nie mógł postąpić inaczej.

90
    Sędzia przedłużył ten mecz o trzy minuty.

89
    Ekipa Nowaka nie będzie już zbytnio forsować tempa. Nic w tym dziwnego. Goście nie chcą jakoś przypadkowo stracić prowadzenia. Aktualnie decydują się na bardzo bezpieczne zagrania, nie ma tutaj większego ryzyka.

88
    Miejscowi kibice tracą już chyba wiarę w to, że losy tego spotkania można odmienić. Lechia w dalszym ciągu prowadzi i nic nie wskazuje na jakiekolwiek zmiany. Goście kontrolują przebieg spotkania.

87
    Jeden z gdańszczan leży na murawie. Zdaje się, że jest to Flavio Paixao. Niezbędna jest przerwa na interwencję medyków. Pozostali zawodnicy korzystają z tego, nawadniając swe organizmy.
    85. Nie było ręki Janickiego.

85
    Zawodnicy Cracovii sygnalizowali, że Janicki zagrywał ręką we własnym polu karnym. Sędzia Przybył pozostał jednak niewzruszony. Powtórki wykazały, że arbiter miał rację. Piłka odbiła się od twarzy zawodnika Lechii, nie można tu mówić o kontakcie z górną kończyną.

84
    Korner nie przyniósł Lechii żadnych korzyści. Cracovia szybko zgarnęła piłkę i próbowała zainicjować błyskawiczną kontrę, jednak nic z tego nie wynikło. Dobry powrót zaliczyli przyjezdni.

83
    Flavio Paixao ponownie próbował zaskoczyć Sandomierskiego. Strzał Portugalczyka zahaczył o jednego z gdańszczan, po czym opuścił boisko. Za moment goście wznowią grę z rzutu rożnego.

82
    Żółtą kartkę otrzymuje Flávio Paixão (Lechia Gdańsk).

81
    Flavio Paixao próbował wykorzystać podanie od jednego z drużynowych kolegów, jednak fatalnie chybił. Chwilę później Portugalczyk pociągał przeciwnika. Wiele wskazuje na to, że sędzia sięgnie po żółtą kartkę.

80
    Do zakończenia spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. Można zatem śmiało stwierdzić, że mecz wkracza w decydującą fazę. Cóż tu wiele dodawać. Ta druga połowa pozostawia sporo do życzenia.

79
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 8 413 widzów.

78
    Po raz kolejny uderzał Budziński. Znów chybił i to bardzo ewidentnie. Piłka przeleciała dość daleko obok bramki strzeżonej przez gdańskiego golkipera. Niepotrzebnie pospieszył się gracz Cracovii.

76
    Do zakończenia spotkania pozostał już niespełna kwadrans. Nasilają się ataki Cracovii, lecz niewiele z tego wynika. Gdańska defensywa wciąż spisuje się bez zarzutu. Gospodarzom brakuje stuprocentowych sytuacji.

75
    Trenerzy obu ekip wyczerpali już wszystkie zmiany. Nieczęsto zdarza się taka sytuacja na piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Zawodnicy coraz częściej nawadniają organizmy.