Chojniczanka – Stal M. 2:0 (koniec) | GKS K. – Wisła Pu. 2:1 (koniec)
GKS Katowice
2:1 (0:1)
Wisła Puławy
Piątek 09.09.2016, 19:00 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

Strzały na bramkę: 8:3. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 2:2. Faule: 9:14. (20:54:16)

W dniu dzisiejszym trzy punkty zostają na Śląsku. W pierwszych 45. minutach więcej sytuacji mieli miejscowi, którzy raz po raz zagrażali bramce Penkovetsa. Jednak do szatni to piłkarze gości schodzili w lepszych humorach, prowadząc po bramce Pożaka 1:0.
    Drugą połowę katowiczanie zaczęli od zmasowanych ataków i to co nie udało się w pierwszej połowie dość szybko udało się w drugiej. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Goncerz, który w przeciągu trzech minut przesądził o wyniku tego spotkania. Goście kończyli to spotkanie w osłabieniu, bowiem w 88. minucie drugą żółtą kartę obejrzał Darmochwał. W ostatnich minutach ambitnie dążyli do wyrównania przyjezdni, ale czujni w defensywie byli katowiczanie.

90+5

90+4
    Sedlewski miał piłkę meczową. Zawodnik gości uderza w poprzeczkę.

90+4
    Ostatnia okazja w tym spotkaniu. Rzut wolny dla gości, w pole karne GKS-u biegnie również Penkovets.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Kamiński (GKS Katowice).

90+3
    Zejdler mógł dobić jeszcze rywala, ale źle opanował piłkę na piątym metrze.

90+2
    Druga połowa przedłużona o 4. minuty.

90+1
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Goncerz, na boisku pojawia się Wołkowicz.

90+1
    Kompletnie nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Turzynieckiego.

90
    Tym razem będziemy mieli rzut z autu dla gości. Wisła cały czas pozostaje na połowie GKS-u.

90
    Długo rozgrywali tą akcję po rzucie rożnym przyjezdni. Ostatecznie wślizgiem piłkę na kolejny róg wybił Goncerz.

89
    Ambitnie do końca walczą przyjezdni. Będziemy mieli rzut rożny dla Wisły.

88
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Darmochwał (Wisła Puławy).

84
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Lebedyński, na boisku pojawia się Pielorz.

83
    Konrad Nowak przegrywa pojedynek biegowy z Praznovskym.

82
    Lewym skrzydłem ruszyli teraz przyjezdni, ale dośrodkowanie przecina Kamiński.

81
    Kalinkowski doznał jakiegoś urazu, ale po chwili odpoczynku pomocnik gospodarzy powrócił do gry.

Damian Apostolski

Gole: 60. Goncerz, 62. Goncerz (kar.) – 11. Pożak

Kartki:   90+4. Kamiński (KAT) – 33. Szczotka (PUL), 45. Patejuk (PUL), 49. Nowak (PUL), 78. Darmochwał (PUL)   88. Darmochwał (PUL)

Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 9:5. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 2:2. Foule: 9:14.
    GKS Katowice: S. Nowak – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz – Mandrysz, Zejdler, Kalinkowski, Prokić (73. Garbacik) – Lebedyński (84. Pielorz), Goncerz (90+1 Wołkowicz).

Zmiany: Wierzbicki – Garbacik, Wołkowicz, Szołtys, Duda, Pielorz, Sobków.

Wisła Puławy: Penkovets, Turzyniecki, Budzyński, Gusocenko, Lytvynyuk, Maksymiuk, Popiołek, Patejuk (74. Darmochwał), Pożak (72. Sedlewski), Szczotka (65. Olszak), K.Nowak.

Zmiany: Witan – Darmochwał, Olszak, Patora, Sedlewski, Słotwiński, Tetych.

Sędziowie: Tomasz Wajda – Krzysztof Myrmus, Sławomir Kowalewski