Śląsk – Ruch 1:2 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:2 (0:1)
Ruch Chorzów
Poniedziałek 12.09.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje! (20:01:10)

Ćwielong bohaterem meczu!

Skuteczny Ruch Chorzów wygrał 2:1 ze Śląskiem Wrocław dzięki dwóm bramkom Piotra Ćwielonga. Gospodarze odpowiedzieli tylko golem kontaktowym Morioki z rzutu karnego. Mieli co prawda przewagę statystyczną, ale nie przełożyła się ona na wynik. Konsekwentnie grająca drużyna z Chorzowa była bardziej konkretna w przodzie i cieszy się z trzech punktów w Lotto Ekstraklasie. W poniedziałek zakończył się impas strzelecki na stadionie we Wrocławiu. Miejscowi kibice nie mogą być jednak zadowoleni z efektu.

90+4

90+3
    Trzecią doliczoną minutę ukradł wrocławianom Ruch Chorzów powolnym rozgrywaniem w centrum boiska. Do końca meczu 60 sekund.

90+2
    Ostatnie szanse dla Wojskowych. Engels był na spalonym i to uratowało Lecha, który dość nieporadnie pojedynkował się z Niemcem.

90
    Doliczone 4 minuty.

90
    Za szybkiego Mazka jeszcze szybszy Miłosz Przybecki. Może będzie mieć okazję na przeprowadzenia jakiegoś rajdu.

89
    Mazek powalczył z gospodarzami i Krzysztof Jakubik przyznał rzut wolny właśnie Ruchowi. Ale najpierw zmiana.

87
    Ponownie sędzia asystent wszedł w paradę przyjezdnym. Tym razem zasygnalizował spalonego Piotra Ćwielonga, który zdobył w tym spotkaniu dwa gole.

86
    Dwali zaatakował ostrym wślizgiem Ćwielonga. Na ostudzenie emocji żółta kartka.

86
    Próbował odpowiedzieć Ruch Chorzów. Arak był na minimalnym spalonym, co nie umknęło uwadze sędziego asystenta.

85
    Ustawili się ciasno piłkarze z Chorzowa i nie pozwalają na dojście do adresata żadnemu kluczowemu w założeniu podaniu.

83
    Jakub Arak pojawił się na boisku zamiast zmęczonego Visnakovsa, który nie dawał już jakości w przodzie.

82
    Cały czas bez zmian personalnych w Ruchu Chorzów. Przydałoby się trochę energii z ławki rezerwowych wtłoczonej do zespołu.

81
    Śląsk Wrocław nie zrobił użytku z rzutu wolnego i Ruch Chorzów może uspokoić grę na własnej połowie.

79
    Urbańczyk przerwał faulem atak Engelsa. Sędzia utemperował pomocnika z Chorzowa żółtym kartonikiem.

Gole: 75. Morioka (kar.) – 38. Ćwielong, 52. Ćwielong

Kartki:   67. Álvarinho (SLA), 86. Dvali (SLA) – 74. Lech (RUC), 79. Urbańczyk (RUC)

Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 7:8. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 5:4. Foule: 13:16.
    Śląsk Wrocław: Pawełek – Pawelec, Celeban (C), Kokoszka, Dvali – Álvarinho (69. Román), Stjepanović, Gonçalves, Madej (62. Engels) – Morioka – Biliński (62. S. Riera).
    Zmiany: Kamenár – Zieliński, Grajciar, Mervo, Román, S. Riera, Engels.

Ruch Chorzów: Lech – Konczkowski, Grodzicki, Kowalczyk, Koj – Surma (C), Urbańczyk – Mazek (90. Przybecki), Lipski, Ćwielong – E. Višņakovs (83. Arak).
    Zmiany: Skaba – Cichocki, Hanzel, Przybecki, Nowak, Arak, Niezgoda.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce)