Nice – Monaco 4:0 (koniec) | Lyon – Montpellier 5:1 (koniec) | Bastia – AS Nancy 0:0 (koniec)
Angers – Caen 2:1 (koniec) | Nantes – Saint-Étienne 0:0 (koniec) | Guingamp – Lorient 1:0 (koniec)
Metz – Bordeaux 0:3 (koniec) | Rennes – Olympique 3:2 (koniec)
FC Nantes
0:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Środa 21.09.2016, 19:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 6

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobranoc! (21:01:03)
    W Nantes nie poznaliśmy dzisiaj zwycięzcy.

Nasz rodak, reprezentant Polski – Mariusz Stępiński rozegrał po raz drugi z rzędu pełne dziewięćdziesiąt minut, lecz nie zaprezentował się ze zbyt dobrej strony. Był mało aktywny w ofensywie i nie pokazał dzisiaj nic ciekawego. O tym występie z pewnością będzie chciał on jak najszybciej zapomnieć.

Zakończyło się właśnie starcie w ramach 6 kolejki Ligue 1. Rywalizowały w nim zespoły FC Nantes i AS Saint-Etienne i stworzyły one dosyć ciekawe widowisko, które ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Z niego na pewno nie są zadowoleni gospodarze bowiem od siedemnastej minuty grali oni w przewadze i dodatkowo mieli rzut karny. "Kanarki" nie wykorzystały jednak ani jednego ani drugiego i można uznać, że ten remis traktują jak porażkę. Goście z kolei wykonali kawał dobrej roboty gdyż po stracie jednego zawodnika grali kapitalnie w defensywie i na niewiele pozwalali przeciwnikom. ASSE kasowało wszystkie wypady Nantes i na pewno ogromnie cieszą się z tego jednego punktu.

90+5

90+4
    Bardzo ładny ofensywny atak gospodarzy! Stępiński otrzymał futbolówkę na lewej flance i przytomnie podał do wpadającego w szesnastkę Harita. Ten nawinął przeciwnika, jednak jego strzał był o milimetry niecelny.

90+3
    Pajot chciał uruchomić pokazującego się Tannane. Wykonał nieco za słabe podanie, mimo to jego drużyna wciąż utrzymuje się w posiadaniu piłki.

90+2
    Bardzo rozsądnie w ostatnich minutach gra zespół z Saint-Etienne. Gdzie tylko mogą zyskują czas i udaje im się to bardzo dobrze.

90+1
    Sędzia dorzuca cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90
    Tym razem ciśnienia nie wytrzymał Stępiński, który podciął zastawiającego się Dabo. Gospodarze są już wyraźnie podirytowani nie zmieniającym się wynikiem.

89
    Dubois podłączył się do ataku ofensywnego i ścigał się z Tannane. Walczyli oni bark w bark i zdaniem arbitra przewinienie popełnił prawy obrońca Nantes. Nie może zgodzić się z tym Dubois.

87
    Ruszył lewą flanką aktywny w ostatnich minutach Harit. Chciał on wpaść w pole karne, jednak jego zamiary przeczytał Pajot i nie pozwolił mu na to.

86
    Po złym wybiciu wykonaniu Lacroixa piłka spadła pod nogi Harita, który długo się nie zastanawiał i potężnie huknął z prawej nogi! Na posterunku był jednak Ruffier!

85
    Ależ groźnie było w polu karnym ASSE! Najpierw z około szesnastu metrów uderzać próbował Rongier, a następnie huknął Gillet! Dwukrotnie szczęśliwie bronią się gracze Saint-Etienne!

84
    Wybicie Ruffiera na prawo do Monnet-Paquet. Ten przegrał jednak pojedynek główkowy i akcję znów będą budować "Kanarki".

83
    Gillet zagapił się w środkowej części boiska i zaliczył fatalną stratę. Na jego szczęście błąd naprawił kolega z obrony – Kwateng.

82
    Sprytnie na lewej flance pograł teraz Pierre-Gabriel z Tannane. Udało im się zyskać bardzo cenny czas, który gra na ich korzyść.

80
    Bardzo dobra okazja dla Nantes! Thomsen rozpędził się lewym skrzydłem gdzie miał trochę miejsca i podał wzdłuż bramki do Sali! Ten był minimalnie spóźniony i nie zamknął tej akcji! Dobijać próbował jeszcze Stępiński, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia któregoś z piłkarzy miejscowych.

Mateusz Nyka

Gole:

Kartki:   25. Lucas Lima (NAT), 49. Kačaniklić (NAT), 55. Walongwa (NAT), 78. Vizcarrondo (NAT)   17. Malcuit (SET)

Spudłowany karny!: 18. Sala (NAT), bramkarz Ruffier obronił

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały celne: 6:0. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 4:2. Foule: 16:14.