Bologna – Sampdoria 2:0 (koniec) | Atalanta – US Palermo 0:1 (koniec) | Chievo – Sassuolo 2:1 (koniec)
Empoli – Inter 0:2 (koniec) | Genoa – Napoli 0:0 (koniec) | Juventus – Cagliari 4:0 (koniec)
Pescara – Torino 0:0 (koniec) | AS Roma – Crotone 4:0 (koniec) | Udinese – Fiorentina 2:2 (koniec)
Genoa CFC
0:0 (0:0)
SSC Napoli
Środa 21.09.2016, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 5

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólny spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (22:42:16)
    Oba zespoły dzielą się punktami:

Po bardzo wyrównanym spotkaniu Genoa CFC dzieli się punktami z SSC Napoli. Oba zespoły w przeciągu całej rywalizacji miały swoje okazje strzeleckie, ale zdecydowanie zawodziła dzisiaj skuteczność. Do tego należy dodać bardzo dobrą dyspozycję obu bramkarzy Perina oraz Reiny. Milik nie dograł dzisiaj do końca spotkania, ale miał swoje okazje strzeleckie. Nie udało mu się jednak dzisiaj podwyższyć dorobku bramkowego. Piotr Zieliński z kolei pojawił się na nieco ponad kwadrans i popisał się jednym kapitalnym podaniem na wolne pole do Insigne. Włoski skrzydłowy przegrał jednak pojedynek z golkiperem gospodarzy. Tak więc mecz kończy się bezbramkowym remisem.

90+3

90+3
    Reina w ostatniej akcji meczu ratuje punkt dla swojej drużyny! Na strzał z szesnastki zdecydował się napastnik gospodarzy, a Hiszpan kapitalną paradą odbija futbolówkę do boku!

90+2
    Hamsik i Callejon nie byli w stanie wyjść z akcją na połowę rywali. Ostatecznie jednak wszystko zakończyło się przewinieniem Laxalta.

90+1
    Ostatecznie sędzia dolicza do tego spotkania trzy minuty. Jest to czas dla obu teamów na spokojne rozegranie decydującego ataku pozycyjnego.

90
    Za moment dowiemy się ile minut sędzia Damato zdecyduje się doliczyć do czasu tej rywalizacji.

89
    Sporo nerwowych sytuacji mamy w końcowych fragmentach rywalizacji. Żadna z drużyn nie jest w stanie wyprowadzić decydującego ataku.

88
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Lucas Ocampos, na boisku pojawia się Andrade Edenilson.

87
    Coraz częściej oba zespoły starają się grać długimi podaniami. Zazwyczaj są one jednak niecelne i kończą się prostymi stratami.

85
    Gospodarze również do samego końca walczą o komplet punktów. Reina pięknie musiał interweniować po sytuacyjnym uderzeniu jednego z rywali.

84
    Gracze Maurizio Sarriego są świadomi wyników na innych stadionach. Wiedzą, że przy swoim remisie nie utrzymają się na pozycji lidera Serie A.

83
    Rincon starał się uderzać z dystansu, ale ostatecznie doświadczony pomocnik został zablokowany. Później umiejętnie wyłapuje futbolówkę Reina.

82
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Arkadiusz Milik, na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.

80
    Coraz więcej nerwowości wkrada się w poczynania obu drużyn. W efekcie tego sędzia zmuszony jest karać zawodników żółtymi kartkami.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Jorginho (SSC Napoli).

79
    Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Lorenzo Insigne, ale piłka przeleciała ostatecznie kilkanaście centymetrów obok bramki.

78
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Danko Lazović, na boisku pojawia się Matias Ezequiel Muñoz.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Giovanni Simeone (Genoa CFC).

76
    Niewiele wniósł do gry swojej drużyny Insigne. Kolejne jego zagrania w ofensywie nie należą do najlepszych.

75
    Żółtą kartkę otrzymuje Olivier Ntcham (Genoa CFC).

74
    Nieco ponad kwadrans do zakończenia rywalizacji na stadionie Luigi Ferraris. Zieliński kapitalnym podaniem na wolne pole obsłużył Insigne, ale ten fatalnie uderzał z dziesiątego metra! Trafił on wprost w Perina!

73
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Allan, na boisku pojawia się Piotr Zieliński.

71
    Bardzo dużo czasu miał teraz Callejon w szesnastce rywali. Ostatecznie potężnie uderzył on z jedenastego metra, ale wyraźnie chybił.

70
    Genoa stara się po raz pierwszy po przerwie wyprowadzić spokojny atak pozycyjny. Finalnie pogubił się w rozegraniu piłki Lazović.

69
    Arkadiusz Milik pada w szesnastce miejscowego teamu i pokazuje sędziemu, że był przytrzymywany! Arbiter jednak nakazuje kontynuować grę!
    Pierwsza zmiana w zespole gości:

68
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Dries Mertens, na boisku pojawia się Lorenzo Insigne.

67
    Laxalt dzisiaj przeprowadza kapitalne rajdy swoją stroną. Tym razem pognał on między rywalami w szesnastkę rywali, a później z jego centrą poradził sobie Koulibaly.

66
    Insigne jest już gotowy do wejścia na boisko. Zastąpi on najprawdopodobniej Driesa Mertensa, który po przerwie jest kompletnie niewidoczny.

65
    Może podobać się dzisiaj gra Callejona. Kapitalnie odzyskał on piłkę na połowie rywali, a później nie zdołał wykorzystać świetnego podania Hamsik.

64
    Upływają kolejne minuty tego spotkania. Mecz rozkręca nam się na dobre, ale nadal możemy narzekać na brak goli.

63
    Świetna trójkowa akcja zawodników Maurizio Sarriego. Finalnie z bardzo ostrego kąta strzelał Arkadiusz Milik i dobrą interwencją popisał się Perin.

62
    Dobre dośrodkowania z narożnika boiska posyła dzisiaj Callejon, ale nadal nie potrafią skorzystać z nich odpowiednio goście.

61
    Świetnie w defensywie zachował się teraz Ghoulam, który zagrał odpowiednio na wyprzedzenie i szybko wyprowadził kontrę Napoli.

60
    Godzina rywalizacji już za nami. Nadal utrzymuje się w spotkaniu bezbramkowy remis i na chwilę obecną teamy dzielą się punktami.

59
    Lepszy okres gry miejscowych. Starają się oni konstruować szybkie akcje na połowie rywali, ale cały czas zawodzi skuteczność.

57
    Po zmianie stron miejscowy team skupia się jeszcze bardziej na defensywie. Mają jednak oni cały czas szansę na kontry i podczas jednej z nich uderzał potężnie z ostrego kąta Lazović! Reina popisał się dobrą interwencją!

56
    Maurizio Sarri cały czas na stojąco ogląda poczynania swoich zawodników. Za moment możemy spodziewać się pierwszych zmian w drużynie Napoli.

55
    Ciężko gra się dzisiaj z przodu Arkadiuszowi Milikowi. Callejon tym razem szarżował prawym skrzydłem i wyłożył futbolówkę Hamsikowi. Ten huknął jednak wysoko nad poprzeczką.

54
    Jorginho nie zdołał opanować futbolówki w środkowej strefie boiska i później ratował się przewinieniem. W efekcie od rzutu wolnego wznowią gospodarze.
    Zapowiada się świetna druga połowa meczu:

53
    Żółtą kartkę otrzymuje Tomás Rincón (Genoa CFC).

52
    Żółtą kartkę otrzymuje Elseid Hysaj (SSC Napoli).

51
    Do intensywnej rozgrzewki ruszyli kolejni zawodnicy SSC Napoli. Możemy się spodziewać wejścia na boisko Insigne, Gabbiadiniego czy też Piotra Zielińskiego.

50
    To dopiero pierwsze pięć minut drugiej połowy spotkania, a już goście mieli kilka swoich okazji na otwarcie wyniku.

49
    Sypią się kolejne rzuty rożne dla przyjezdnego zespołu. Po dośrodkowaniu Callejona radzą sobie jednak odpowiednio defensorzy gospodarzy.

48
    Zbyt głęboko centrował piłkę z narożnika zawodnik Napoli i Perin zachował się odpowiednio. Przeniósł on piłkę nad poprzeczką. Po kolejnym rzucie rożnym uderzał głową Albiol, ale futbolówka przeszła obok bramki!

47
    Bez zmian w obu drużynach. Po przerwie nadal widzimy w pierwszym składzie Milika, który już starał się zaskoczyć bramkarza, ale ostatecznie wywalczył korner.

46
    Do przerwy mamy bezbramkowy remis:

Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Oba zespoły prezentują się dzisiaj nieźle, ale zdecydowanie zawodzi skuteczność. Gospodarze mieli swoje okazje, szczególnie po uderzeniu Pavolettiego. Nie zdołał on jednak pokonać Reiny. Goście stworzyli sobie kilka okazji, ale wyraźnie zawodzi ich dzisiaj skuteczność. Najlepsze okazje miał Hamsik, który trafił w poprzeczkę oraz Arkadiusz Milik. Polak nie zdołał jednak trafić do siatki uderzeniem głową. Liczymy na dalsze emocje już za kilkanaście minut w drugiej części meczu!

45+1

45
    Sędzia nie powinien zbyt wielu minut doliczać do pierwszej odsłony tej rywalizacji. Mieliśmy jednak jedną dłuższą przerwę w grze związaną ze zmianą Pavolettiego.

44
    Perin udanie interweniuje po mocnym uderzeniu zza pola karnego byłego skrzydłowego Realu Madryt Jose Callejona.

43
    Laxalt i Ocampos starają się coś zdziałać na lewej stronie boiska. Później po przerzucie z pierwszej piłki centrował Lazović, jednak poradzili sobie obrońcy Napoli.

42
    Szybko krąży piłka w ataku gospodarzy. Lazović dogrywał na prawe skrzydło, a tam interweniuje Hamsik. Wybija on futbolówkę na rzut rożny.

40
    Coraz częściej próbuje w rolę rozgrywającego zamieniać się Koulibaly, ale niewiele z tego wynika. Chwilę później po podaniu Milika niecelnie przymierzył Callejon.

39
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony tego pojedynku. Gospodarze próbują coraz częściej nękać rywali szybkimi kontratakami, ale niecelnie centruje z lewej strony boiska Ocampos.

38
    Początkowo świetnie poradził sobie z rywalami Mertens i wjechał na pełnej szybkości w pole karne. Tam jednak przesadził z dryblingiem i wyjechał z futbolówką za boisko.

37
    Zdecydowanie przeważają w tym momencie na boisku goście. Miejscowy zespół cofnął się dość głęboko na własną połowę i czeka na okazję do kontry.

36
    Arkadiusz Milik był bliski zdobycia premierowego gola w tym spotkaniu! Uderzał on głową z dziewiątego metra, ale jakimś cudem przed linią bramkową piłkę zatrzymał zawodnik Genoi!

35
    Za moment kolejny już w tym meczu rzut rożny wykonywać będą przyjezdni piłkarze. Arbiter uspokaja ostro walczącego w szesnastce Koulibaly'ego.

33
    Od rzutu wolnego za moment swoją grę wznowią goście. Wszystko wskazuje na to, że centrować ze stałego fragmentu gry będzie Jorginho.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Lucas Orbán (Genoa CFC).

32
    Niestety kontuzja zmusiła Pavolettiego do przedwczesnego zejścia z boiska. Zastępuje go z kolei inny napastnik Simeone.

31
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Leonardo Pavoletti, na boisku pojawia się Giovanni Simeone.

30
    Pół godziny spotkania za nami. Nadal trudno wskazać drużynę, która prezentowałaby się lepiej w tej konfrontacji. Oba teamy starają się jednak grać ofensywnie.

29
    Sędzia był zmuszony przerwać grę w tej sytuacji. Na murawie leży Jose Callejon i wszystko wskazuje na to, że uderzył go Ocampos. Jak pokazały powtórki arbiter miał w tej sytuacji słuszność.

28
    Hysaj starał się umiejętnie zabrać z piłką w szesnastkę rywali, ale finalnie faulował on w ofensywie. Sędzia upomina Albańczyka tylko słownie w tej sytuacji.

27
    Koulibaly w bardzo efektowny sposób wchodzi pod linię końcową boiska i centruje na ósmy metr, ale nie znalazł tam żadnego partnera.

26
    Bardzo ładnie do akcji ofensywnej podłączył się Hysaj. Po ładnym dryblingu i wejściu w pole karne przymierzył on jednak nad poprzeczką.

25
    Odważniej próbują zaatakować gospodarze i wypracowali sobie znakomitą okazję! Po dokładnym dośrodkowaniu z prawej flanki uderzenie głową oddał Pavoletti! Trafił on jednak z siódmego metra wprost w bramkarza!

24
    Trójka środkowych obrońców gospodarzy wymienia między sobą kolejne podania. Napoli jednak udało się odebrać rywalom piłkę i wyprowadzić atak pozycyjny.

23
    To mógł być fatalny kiks Milika, ale ostatecznie wszystko zakończyło się minimalnym spalonym! Polak nie trafił jednak do pustej niemal bramki z dziesiątego metra.

22
    Mertens przeprowadził indywidualną akcję na lewej flance, ale nie miała ona szans powodzenia. Belg ostatecznie musiał uznać wyższość rywala.

21
    Goście powoli zyskują inicjatywę w tym meczu. Utrzymują się przez dłuższy czas w posiadaniu piłki na wysokości linii środkowej boiska.
    Pięknie prezentuje się stadion Luigi Ferraris:

20
    Cudowną okazję na skontrowanie rywali mieli gospodarze! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zgraniu futbolówki nie zdołał Pavoletti pokonać bramkarza strzałem głową!
    19. Marek Hamšík trafia w poprzeczkę:

19
    Hamsik był bardzo bliski wpisania się na listę strzelców! Otrzymał on idealne podanie na linii pola karnego i huknął bez zastanowienia! Piłka finalnie trafiła w poprzeczkę bramki Perina!

18
    Callejon i Hysaj starali się rozmontować defensywę miejscowego teamu, ale dobrze ustawieni obrońcy Genoi odpowiednio interweniują na prawym skrzydle.

17
    Bardzo zachowawczo grają oba teamy. Nie widzimy większego ryzyka z obu stron. Może podobać się jednak odważna próba stosowania pressingu.

16
    Piłka znajduje się w posiadaniu Perina. Młody bramkarz decyduje się wznowić grę dalekim wybiciem, ale później jego partnerzy stracili futbolówkę.

15
    Pierwszy kwadrans rywalizacji już za nami. Trudno powiedzieć kto dzisiaj prezentuje się lepiej. Oba teamy mają problemy z konstruowaniem ofensywnych akcji.

14
    Jorginho świetnie zachował się na prawej stronie boiska i wypuścił swojego partnera na skrzydle. Ten jednak nie skorzystał z okazji i stracił futbolówkę.

13
    Uspokajają swoją grę przyjezdni piłkarze. Reina wznawia grę dalekim wybiciem, a na połowie gospodarzy przewinienie w ofensywie zaliczył Arkadiusz Milik.

12
    Ghoulam wznowi za moment grę od wrzutu z autu. Pokazał mu się na skrzydle Milik, ale nic konstruktywnego nie wynikło z tej akcji.
    Milik rozpoczął mecz w pierwszej jedenastce:

11
    Genoa wyprowadziła pierwszą świetną akcję w tym meczu. Ostatecznie po cudownych zwodach Laxalta mamy niedokładną wrzutkę w pole karne.

10
    Damato musiał uspokoić zawodników obu drużyn. Wcześniej jednak pomagał sobie ręką Ocampos przy opanowywaniu piłki we własnej szesnastce.

9
    Allan wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Chwilę później po dośrodkowaniu mamy kolejny korner dla przyjezdnego teamu.

8
    Milik otrzymał podanie tuż przed polem karnym rywali. Tam jednak nieudanie próbował mijać przeciwnika i akcję zakończył prostą stratą.

7
    Urugwajski skrzydłowy gospodarzy próbował urwać się Albiolowi na lewej stronie boiska, jednak ostatecznie futbolówka wychodzi za linię końcową.

6
    Podopieczni Maurizio Sarriego od samego początku rywalizacji starają się grać bardzo wysokim pressingiem. Szybko przynosi to pozytywne efekty.

5
    Albiol od samego początku próbuje krótko kryć najskuteczniejszego gracza miejscowego teamu Pavolettiego. Napastnik zdobył już w tym sezonie dwa gole.

4
    Allan przerzuca piłkę w kierunku podłączającego się do ofensywnej akcji Hysaja. Albańczyk jednak nie był w stanie odpowiednio przyjąć futbolówki.

3
    Napoli stara się swoją akcję wyprowadzić lewą stroną boiska. Mocny wyrzut w szesnastkę przez Ghoulama nie znalazł jednak żadnego adresata.

2
    Rozpoczynamy spotkanie na Luigi Ferraris. Pierwszą ofensywną akcję wyprowadzają miejscowi, ale zbyt mocne podanie na lewe skrzydło posłał pomocnik Rincon.

1

Genoa CFC: Perin – Izzo, Burdisso, Orban – Lazović, Ntcham, Rincon, Laxalt – Rigoni, Pavoletti, Ocampos.
    Rezerwowi: Ninković, Edenilson, Gentiletti, Cofie, Simeone, Gakpe, Lamanna, Munoz, Pandev, Brivio, Fiamozzi, Zima

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamsik – Callejon, Milik, Mertens.
    Rezerwowi: Rafael, Sepe, Strinić, Giaccherini, Maggio, Maksimović, Zieliński, Gabbiadini, Insigne, Rog, Diawara, Tonelli.

Główny: A. Damato
    Asystenci: F. Preti, A. Lo Cicero
    Techniczny: S. Alassio.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na to spotkanie już w najbliższą środę o godzinie 20:45 do naszej relacji!
    Liczymy na to, że Milik i Zieliński rozpoczną środowy mecz w pierwszym składzie:

SSC Napoli:

Zespół ten notuje świetny początek sezonu. W czterech kolejkach nie doznał nawet porażki i plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Serie A. Pochwalić się może również największą ilością bramek strzelonych (12:5). Azzurri mają w obecnym sezonie dwóch wyborowych strzelców w postaci Arkadiusza Milika i Jose Callejona. W ostatniej ligowej kolejce Napoli poradziło sobie z Bologną i wygrało ostatecznie u siebie 3:1.
    Napoli wygrało swój ostatni mecz ligowy:

Genoa CFC:

Ekipa nieźle rozpoczęła tegoroczne ligowe zmagania. Zdobyła w pierwszych czterech meczach sześć oczek i plasuje się na dość wysokim siódmym miejscu w tabeli. Bilans bramkowy teamu jest również zadowalający (6:4). Rossoblu w ostatniej ligowej kolejce ulegli jednak świetnie dysponowanemu Sassuolo 0:2. Najlepszym strzelcem jest Leonardo Pavoletti, który ma już w swoim dorobku dwa trafienia.
    Gracz środowych gospodarzy obchodził ostatnio urodziny:

Już w najbliższą środę będziemy świadkami niezwykle interesującego spotkania w ramach piątej kolejki włoskiej Serie A. Genoa na własnym obiekcie podejmować świetnie dysponowane w ostatnim czasie SSC Napoli. Dla polskich kibiców ten mecz będzie tym bardziej ekscytujący, gdyż w ekipie Maurizio Sarriego występuje dwóch naszych rodaków. W napadzie liczymy na występ od pierwszej minuty Arkadiusza Milika, a w linii pomocy Piotra Zielińskiego. Oczekujemy więc emocjonującego piłkarskiego spektaklu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Dawid Czempisz

Gole:

Kartki:   32. Orbán (JAN), 53. Rincón (JAN), 75. Ntcham (JAN), 77. Simeone (JAN) – 52. Hysaj (NEA), 79. Jorginho (NEA)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 2:9. Rzuty rożne: 5:8. Spalone: 3:3. Foule: 15:11.
    Genoa CFC: Perin – Izzo, Burdisso (C), Orbán – Lazović (78. Muñoz), Rincón, Ntcham, Laxalt – L. Rigoni, Pavoletti (31. Simeone), Ocampos (88. Edenilson).
    Zmiany: Ninković, Edenilson, Gentiletti, Cofie, Simeone, Gakpe, Lamanna, Munoz, Pandev, Brivio, Fiamozzi, Zima.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan (73. Piotr Zieliński), Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, Milik (82. Gabbiadini), D. Mertens (68. L. Insigne).
    Zmiany: Rafael, Sepe, Strinić, Giaccherini, Maggio, Maksimović, Zieliński, Gabbiadini, Insigne, Rog, Diawara, Tonelli.

Techniczny: S. Alassio