Termalica – Wisła Pł. 0:0 (koniec) | Wisła K. – Legia 0:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
0:0 (0:0)
Wisła Płock
Piątek 23.09.2016, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka
    Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Końcowe statystyki.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Odnotowaliśmy kilka groźniejszych ataków, ale żaden z nich nie został zwieńczony golem. Cóż, taki bywa futbol. Trzeba przyznać, że to nie było zbyt porywające widowisko. Pod koniec tempo gry nieco wzrosło, ale mimo wszystko możemy odczuwać niedosyt. Liczyliśmy na zdecydowanie ciekawsze starcie. Mimo wszystko należy zaznaczyć, że Bruk-Bet Termalica osiągnęła spory sukces, awansując na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy! (19:55:34)

90+4

90+3
    Z kolejną kontrą ruszyły "Słonie", ale defensywa Wisły popisała się należytą czujnością, szybko oddalając potencjalne zagrożenie. Upłynął już doliczony czas gry, niebawem spotkanie zostanie zakończone.

90+2
    Za moment już wszystko będzie jasne. Na razie wiele wskazuje na to, że pierwszy mecz dziesiątej kolejki LOTTO Ekstraklasy zakończy się bezbramkowym remisem. Płocczanie próbują jeszcze zaatakować, lecz nic z tego nie wynika.

90+1
    Sędzia Stefański postanowił przedłużyć ten mecz o trzy minuty.

90
    Pod koniec tempo spotkania nieco wzrosło. Dzieje się zdecydowanie więcej niż przez całą drugą połowę, ale mimo tego na tablicy wyników wciąż mamy bezbramkowy remis. Więcej okazji na zdobycie gola mają "Słonie".
    89. Kibice są zaskoczeni fatalnym chybieniem Babiarza.

88
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 3 851 widzów.
    86. Świetna szansa niecieczan!

86
    Miejscowi ruszyli z kapitalnie zapowiadającą się kontrą. Nowak odegrał do Babiarza, który nie wykorzystał świetnego podania, uderzając obok bramki. Wyborna szansa na zdobycie trafienia niewykorzystana!

85
    Spore zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Nieźle dośrodkowywał Furman, po czym zrobiło się naprawdę gorąco. Ofiarnie interweniował Pilarz. Ostatecznie goście wywalczyli jedynie korner.

83
    Wisła szuka szansy na przeprowadzenie groźnego ataku, ale podopieczni Michniewicza doskonale organizują się na wysokości własnego pola karnego. Wszelkie niebezpieczeństwa są błyskawicznie oddalane.

82
    Płocczanie prezentują całkiem niezły futbol, ale nie można wygrać meczu, nie oddając ani jednego celnego strzału. No, czasem można, biorąc pod uwagę gole samobójcze. Są to jednak sporadyczne przypadki.

81
    Strzały ogółem: 6-10.
    Strzały celne: 3-0.

80
    Kante chciał popisać się ekwilibrystycznym strzałem z przewrotki, ale nie trafił w piłkę. Sędzia dopatrzył się tam przekroczenia wyznaczonych zasad. Gra została przerwana. Za moment rzut wolny egzekwować będą niecieczanie.

79
    Czesław Michniewicz bardzo głośno udziela wskazówek swoim podopiecznym. Widowisko coraz bardziej traci na jakości. Obecnie jest to bardziej chodzony pojedynek, aniżeli prawdziwy mecz piłkarski.

78
    Trener Czesław Michniewicz wykorzystał już limit zmian. Szkoleniowiec Wisły Płock może dokonać jeszcze jednej modyfikacji. W chwili obecnej gospodarze ze spokojem wymieniają się podaniami na wysokości środka boiska.

77
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Vladislavs Gutkovskis, na boisku pojawia się Wojciech Kędziora.

76
    Tymczasem do wejścia na murawę szykuje się silne ogniwo Termaliki – Wojciech Kędziora. Wiele wskazuje na to, że zastąpi on Vladislavsa Gutkovskisa, który nie grał dziś źle, ale z pewnością nie był to w pełni udany występ.
    75. Najlepszy komentarz do tego spotkania.

74
    Posiadanie piłki: 41-59%.

73
    Dimityr Iliew pokusił się o oddanie strzału z większej odległości. Tym razem Bułgar znacznie się pomylił. Futbolówka poszybowała dość wysoko ponad bramką strzeżoną przez Pilarza.

72
    Przypomnijmy, że jeżeli ten mecz zakończy się bezbramkowym remisem, to wówczas niecieczanie obejmą pozycję lidera ligowego zestawienia. Do zakończenia rywalizacji pozostało już niespełna dwadzieścia minut.

71
    Nie ma co się oszukiwać, to dzisiejsze widowisko w Niecieczy pozostawia sporo do życzenia. Brakuje celnych strzałów, brakuje też groźnych akcji. Z pewnością spodziewaliśmy się bardziej emocjonującego starcia.

70
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Siergiej Kriwiec, na boisku pojawia się Dimityr Iliew.
    68. Próba Nowaka.

68
    Babiarz doskonale odegrał do Nowaka, który miał niezłą szansę na odnotowanie trafienia. Ze sporymi problemami piłkę sparował Kiełpin. Po chwili skontrowali płocczanie. Atak gości zakończył się fatalnym chybieniem Kante.

67
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Vlastimir Jovanović, na boisku pojawia się Dawid Nowak.

66
    Do wejścia na murawę przygotowuje się Dawid Nowak. To będzie dopiero jego drugi występ w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Obecnie zawodnik ten wysłuchuje ostatnich porad od trenera Czesława Michniewicza.

65
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku w Niecieczy pozostało już tylko 25 minut. Obraz rywalizacji w ogóle się nie zmienia. Wisła dobrze kontroluje grę, goście nie pozwalają rywalom na zbyt wiele.

64
    Strzały ogółem: 4-2.
    Strzały celne: 8-0.

63
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Giorgi Merebaszwili, na boisku pojawia się Arkadiusz Reca.

62
    W chwili obecnej brakuje większych emocji. Obie ekipy znów mocno zwolniły. Za moment będziemy mieli pierwszą zmianę w ekipie z Mazowsza. Boisko opuści Merebaszwili, którego zastąpi Arkadiusz Reca.

61
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Dalibor Pleva, na boisku pojawia się Samuel Stefanik.
    60. Kante trafia w poprzeczkę!

60
    Stępiński wybornie dośrodkowywał do Kante, lecz ten trafił tylko w poprzeczkę. Zawodnik Wisły nie może uwierzyć w to, że futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Cóż, bywa i tak. Na tablicy wyników wciąż mamy bezbramkowy remis!

59
    Tak jest, z Kiełpinem już wszystko w porządku. Może kontynuować swój udział w dzisiejszym spotkaniu. Płocczanie ponownie znaleźli się w posiadaniu piłki i próbują zaatakować.

58
    Jeden z niecieczan faulował golkipera gości. Zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Sędzia momentalnie przerwał grę i poprosił o interwencję sztabu medycznego. Miejmy nadzieję, że Seweryn Kiełpin szybko dojdzie do siebie.

57
    Sitya kiepsko dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego. Piłka momentalnie znalazła się w posiadaniu gości z Płocka. Po chwili brzydko faulowany był Roman Gergel, ale sędzia nie sięgnął po kolejną żółtą kartkę.

55
    Fani przyjezdnej ekipy zaczynają domagać się bramki w wykonaniu swoich ulubieńców. Niebiesko-biało-niebiescy próbują nowych rozwiązań, by móc zaskoczyć rywala, jednak niewiele to daje.

54
    "Nafciarze" ładnie chcieli przyspieszyć lewą flanką, ale rywale doskonale to rozczytali i w porę oddalili zbliżające się niebezpieczeństwo. W ostatnich minutach troszeczkę zniknął nam Dominik Furman.

53
    Nie dzieje się zbyt wiele, żeby nie powiedzieć nic. Obie ekipy grają dość monotonnie. Jesteśmy świadkami takich typowych piłkarskich szachów. Przed momentem dośrodkowywał Kriwiec, jednak nic z tego nie wynikło.

52
    Tymczasem podopieczni Czesława Michniewicza w prosty sposób stracili piłkę. Po chwili rywale chcieli skontrować, jednak nic z tego nie wynikło. Kriwiec stanął w miejscu, bo inaczej znalazłby się na spalonym.

50
    Pięć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. Obraz gry zbytnio się nie zmienił. Płocczanie wciąż mają optyczną przewagę, lecz niewiele z tego wynika. Rywale dobrze spisują się w defensywie.
    49. Czy Termalica zdoła osiągnąć ten cel?

48
    Babiarz ładnie powalczył teraz w polu karnym Wisły, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło. Inicjatywa powróciła w posiadanie "Nafciarzy". Przyjezdni nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnego ataku.

47
    Na trybunach panuje wyborna atmosfera. W Niecieczy są obecni zarówno fani "Słoni", jak i "Nafciarzy". Obecnie lepiej słyszalni są ci drudzy. Fani beniaminka prowadzą naprawdę głośny doping.

46
    Rozpoczynamy drugą odsłonę dzisiejszego starcia w Niecieczy. W przerwę nie doszło do żadnych zmian. Liczymy na sporą dawkę emocji. Aktualnie przy piłce znajdują się zawodnicy płockiej Wisły, którzy stopniowo ruszają do ataku.

46
    Statystyki po I połowie.

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Niecieczy już za nami. Póki co nie doczekaliśmy się bramek. Obie ekipy miały po jednej klarownej sytuacji, ale nic z tego nie wynikło. Na razie nie doświadczyliśmy zbyt wielkich emocji. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie ulegnie to poprawie i będziemy rozkoszowali się pięknem futbolu. Tymczasem czas na kilka chwil wytchnienia. Zostańcie z nami, wracamy po krótkiej przerwie!

45+1

45
    Sędzia Daniel Stefański postanowił przedłużyć pierwszą połowę o jedną minutę.

44
    Całkowicie nieudane zagranie Kante. Trudno ocenić, co chciał zrobić. W polu karnym nie było żadnego z jego zespołowych partnerów, więc to dośrodkowanie było bardzo nieprzemyślane.

42
    Ponownie nie zabłysnęli podopieczni Czesława Michniewicza. Kompletnie nieudany atak gospodarzy. Inicjatywa powróciła w posiadanie płocczan, którzy zdecydowanie lepiej rozgrywają piłkę.

41
    Jesteśmy świadkami dość czystego pojedynku. Do tej pory odnotowaliśmy osiem przewinień. Sześć razy wyznaczone przepisy przekraczali gospodarze, natomiast dwukrotnie faulowali goście z Płocka.

40
    Kolejna nieudana akcja ofensywna w wykonaniu zawodników płockiej Wisły. Defensywa Termaliki ponownie stanęła na wysokości zadania i szybko oddaliła potencjalne zagrożenie.

39
    Nieźle dośrodkowywał Stępiński, ale żaden z jego drużynowych partnerów nie zdołał skierować piłki do bramki. Ta futbolówka była w zasięgu Kante, jednak ostatecznie jej nawet nie musnął.

38
    Fatalne dośrodkowanie Patryka Fryca. To było najgorsze, co mógł zrobić. Piłka poszybowała poza boisko. Do zakończenia pierwszej połowy pozostało nieco ponad pięć minut. Nadal utrzymuje się bezbramkowy remis.

37
    Strzały ogółem: 4-5
    Strzały celne: 2-0

36
    Taktyczne przewinienie Jovanovicia. Sędzia bez chwili zastanowienia przerwał grę i ukarał tego zawodnika żółtym kartonikiem. W związku z tym "żółtkiem", Jovanović będzie zawieszony w następnej kolejce.
    35. Niezły strzał Gergela.

35
    Gutkovskis sprytnie odegrał do Gergela, który bez chwili zastanowienia oddał uderzenie. Kiełpin ze sporymi problemami sparował futbolówkę na rzut rożny. Zrobiło się naprawdę groźnie!

34
    Rogalski za głęboko centrował w pole karne gospodarzy. Pilarz nie miał najmniejszego problemu z odnotowaniem skutecznej interwencji. Trzeba przyznać, że póki co golkiper Termaliki spisuje się bez zarzutu.

33
    Merebaszwili silnie odegrał do Kante, który posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Pilarza. Fatalna próba tego zawodnika. Powinien uderzyć znacznie celniej. Inicjatywa w posiadaniu podopiecznych Michniewicza.

32
    Jak na razie to drużyna z Płocka wyprowadza więcej ataków, ale niewiele z tego wynika. Niecieczanie prezentują dobrą grę w defensywie, bez problemu oddalają potencjalne niebezpieczeństwa.

31
    Podania ogółem: 115-164
    Celne podania: 95-145
    30. Spotkanie nie należy do najciekawszych.

28
    "Nafciarze" dłużej utrzymują się przy piłce. "Słonie" próbują przechwycić inicjatywę, ale ich starania na niewiele się zdają. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis.

26
    Merebaszwili chciał odgrywać do Wlazły, ale piłka została przechwycona przez jednego z przeciwników. Po chwili płocczanie odzyskali inicjatywę i próbują konstruować kolejny atak pozycyjny.

25
    W szeregach gości coraz lepiej sprawuje się Dominik Furman. Bardzo często włącza się w akcje swojego zespołu. Jeśli chodzi o drużynę przyjezdną, to na słowa uznania zasłużył także Bozić.

24
    Teraz mieliśmy trochę walki na wysokości środka boiska. Następnie niecieczanie cofnęli się na własną połowę, gdzie wymieniają wiele podań. Podopieczni Michniewicza chcą chyba nieco uspokoić swe poczynania.
    23. Chybienie Łotysza.

23
    Niesamowite! Fryc doskonale dośrodkowywał do Gutkovskisa, który katastrofalnie chybił po strzale głową. To była niemalże stuprocentowa szansa na zdobycie gola. Wymarzona okazja dla Termaliki, by objąć prowadzenie.

21
    Wyrównał nam się ten pojedynek, choć nadal możemy mówić o lekkiej przewadze płockiej Wisły. Przed kilkoma momentami uderzał Dominik Furman, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Ależ fatalne to było chybienie.

20
    Posiadanie piłki: 43-57%.

19
    Wisła troszeczkę zwolniła. Obecnie "Nafciarze" wymieniają się podaniami na własnej połowie. Niecieczanie nie grają zbyt wysokim pressingiem, dlatego też rywale mają sporo miejsca na swobodne rozgrywanie piłki.

18
    Coraz częściej mylą się podopieczni Czesława Michniewicza. Gospodarze popisują się wieloma niedokładnymi podaniami. Wkradł się jakiś moment dekoncentracji.

17
    Trzeba przyznać, że murawa w Niecieczy jest w bardzo dobrym stanie. Nie ma zbyt wielu nierówności, to na pewno należy pochwalić. Piłkarze z pewnością nie mają powodów do narzekań, jeśli chodzi o ten element.

16
    Gospodarze próbują podkręcać tempo, lecz rywale są bardzo czujni i błyskawicznie neutralizują potencjalne niebezpieczeństwa. Póki co "Słonie" mają spory kłopot z przeforsowaniem linii obronnej Wisły.

15
    Od pierwszego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego minęło już piętnaście minut. Tymczasem na tablicy wyników wciąż mamy bezbramkowy remis. Obserwujemy wyraźną przewagę gości, lecz niewiele z tego wynika.

13
    Sitya ponownie dośrodkowywał z rzutu rożnego. Także i tym razem gospodarze nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką Kiełpina. Kilka chwil później z dystansu huknął Jovanović, ale piłka trafiła prosto w rękawice golkipera Wisły.
    12. A to ciekawe.

11
    Gospodarze zdołali wywalczyć rzut rożny. Sitya świetnie dośrodkowywał do Kornela Osyry, lecz ten fatalnie chybił. Futbolówka poszybowała dość wysoko ponad poprzeczką. Jęk zawodu na trybunach.

10
    Tym razem korner nie przyniósł Wiśle nawet szczątkowych korzyści. Termalica szybko przechwyciła inicjatywę i ruszyła z kontrą. W końcu przyspieszyli podopieczni Czesława Michniewicza, może coś z tego wyniknie.

9
    Wlazło odgrywał do Kriwca, ale ten nie zdołał oddać strzału, choć sytuacja była całkiem dogodna. Pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando płocczan. Przed momentem goście wywalczyli wznowienie z narożnika boiska.

8
    "Słonie" zdołały przebić się na połowę przeciwnika, ale niewiele z tego wynikło. Goście z Płocka szybko przechwycili piłkę i znów wymieniają bardzo płynne podania. Na razie postawa przyjezdnych zasługuje na pochwałę.

7
    Znów zaatakowali goście z Płocka, jednak Kante nie zdołał oddać celnego uderzenia. Piłka poszybowała dość daleko obok bramki strzeżonej przez Pilarza. Po chwili płocczanie odzyskali inicjatywę.

5
    Niecieczanie są bardzo, ale to bardzo nieśmiali. Pozostają na własnej połowie i nawet nie próbują przebić się na część rywali. Na razie postawa gospodarzy pozostawia sporo do życzenia, są zbyt bierni.

4
    Dobry początek Wisły Płock. Niebiesko-biało-niebiescy grają znacznie śmielej aniżeli gospodarze. "Słonie" są zepchnięte do defensywy. Rywale mają sporo wolnego pola, dzięki czemu mogą wymieniać wiele dokładnych podań.
    3. Główka Wlazły!

3
    Płocczanie jako pierwsi zaatakowali, udało się wywalczyć rzut rożny. Następnie Furman doskonale dogrywał w pole karne. Wlazło nieźle uderzył głową, ale piłka trafiła jedynie w słupek! Sporo szczęścia miał Pilarz.

2
    Na razie mamy takie typowe piłkarskie szachy, ale to było do przewidzenia. Początkowo z pewnością żadna z ekip nie będzie forsować tempa. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się przyjezdni.

1
    Rozpoczynamy dzisiejszy pojedynek w Niecieczy. Gospodarze zagrają dziś w pomarańczowych strojach, natomiast goście z Płocka prezentować się będą w niebiesko-biało-niebieskich kompletach. Początek rywalizacji dość spokojny.

1
    Fenomenalna passa "Słoni"!

Dla "Słoni" może być to historyczny mecz.

Garść ciekawych informacji.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej.

Znamy już składy obu ekip:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pilarz – Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva – Gergel, Kupczak, Babiarz, Jovanović, Sitya – Gutkovskis.

Rezerwowi: Trela – Ziajka, Stefanik, Smuczyński, Miśak, D. Nowak, Kędziora.

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Bozic, Stępiński – Merebaszwili, Furman, Rogalski, Kriwiec, Wlazło – Kante.

Rezerwowi: Kaniecki – Sylwestrzak, Sielewski, Reca, Byrtek, Drozdowicz, Iliew.

Sędziowie: Daniel Stefański – Marcin Boniek, Dawid Golis – Sebastian Krasny.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Do ostatniego pojedynku tych dwóch ekip doszło 16 maja 2015 roku. Wówczas Wisła zmierzyła się z Termaliką na pierwszoligowym szczeblu. Mecz zakończył się triumfem niecieczan 2:1. Gole dla zwycięskiej ekipy zdobywali Marko Radić i Adrian Paluchowski. Po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Krzysztof Janus.

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Daniel Stefański
    Sędzia liniowy #1: Marcin Boniek
    Sędzia liniowy #2: Dawid Golis
    Sędzia techniczny: Sebastian Krasny
    Jovanović, Furman oraz Stefańczyk będą musieli uważać na kolejne kartki.

- Wiemy, że prowadzili z Legią 2:0, ale przegrali. Zabrakło im doświadczenia ligowego. Ostatnio wygrali na wyjeździe z Zagłębiem, które nie zwykło przegrywać u siebie. W sobotę natomiast pokonali Pogoń. Czeka nas ciężki mecz - powiedział Michniewicz.

Jeszcze lepiej prezentuje się zespół Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Po dziewięciu kolejkach "Słonie" mają na swym koncie dziewiętnaście punktów, dzięki czemu plasują się na trzecim miejscu w ekstraklasowym zestawieniu. Co ciekawe, tyle samo "oczek" ma również Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Białystok, ale te ekipy mogą poszczycić się lepszym bilansem bramkowym, co sprawia, że ich pozycja jest lepsza. Niecieczanie w swym ostatnim meczu zmierzyli się z Ruchem Chorzów. Wtenczas Termalica wygrała 1:0. Gola dla zwycięzców zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Wisła Płock całkiem nieźle sprawuje się w tegorocznych rozgrywkach. Dotychczas "Nafciarze" zainkasowali czternaście punktów, notując cztery zwycięstwa, dwa remisy oraz trzy porażki. W chwili obecnej płocka Wisła zajmuje szóste miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. W ramach zeszłej kolejki płocczanie starli się z zespołem szczecińskiej Pogoni. Wisła z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w tym meczu, triumfując 2:0. Dwa gole na koncie zwycięskiej drużyny zapisać zdołał Kante.
    Rzućmy okiem na aktualną tabelę LOTTO Ekstraklasy:

Dziesiątą kolejkę LOTTO Ekstraklasy zainaugurujemy w Niecieczy, gdzie miejscowa Bruk-Bet Termalica zmierzy się z płocką Wisłą. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno.