Pogoń – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Lechia – Ruch 2:1 (koniec) | Zagłębie L. – Cracovia 1:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
2:1 (2:1)
Ruch Chorzów
Sobota 24.09.2016, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka
    Na ten moment to już wszystko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Dzisiejsze spotkanie w Gdańsku zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem miejscowej Lechii. Druga połowa nie dostarczyła nam goli, choć emocji trochę mieliśmy. Na koniec przypomnijmy, że trafienia zdobywali Sławomir Peszko i Flavio Paixao, a także Rafał Grodzicki (rzut karny). (19:51:53)

90+3

90+1
    Dobrze zapowiadająca się akcja gości z Chorzowa została przerwana, bowiem jeden z piłkarzy Ruchu znalazł się na pozycji spalonej. "Niebiescy" jeszcze próbują coś zdziałać, ale niewiele wynika z ich starań.

90
    Sędzia Tomasz Musiał postanowił przedłużyć ten pojedynek o trzy minuty.

88
    Tempo rywalizacji diametralnie zwolniło. Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Obecnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się podopieczni Piotra Nowaka. Gospodarze nie spieszą się z kreowaniem kolejnych ataków.

87
    Niezgoda upadł w polu karnym rywala, ale sędzia nie wskazał na wapno. Maloca bardzo zacięcie walczył z przeciwnikiem. Trudno ocenić tę sytuację, wydaje się, że arbiter Musiał ocenił ją właściwie.
    86. A to ciekawe...

85
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 15 433 widzów.

84
    Bardzo trudna piłka do Wojtkowiaka. Zawodnik gdańskiej Lechii nie zdołał oddać celnego uderzenia. Inicjatywa powróciła w posiadanie graczy chorzowskiego Ruchu. Przyjezdni próbują trochę uspokoić swe poczynania.

83
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Gdańszczanie mają ochotę na zdobycie trzeciej bramki, lecz póki co ich starania nie przynoszą pożądanego rezultatu. Goście z Chorzowa "murują" własną bramkę.

82
    Strzały ogółem: 11-14
    Strzały celne: 4-4
    81. Żółta kartka dla Grodzickiego.

81
    Rafał Grodzicki po raz kolejny faulował przeciwnika. Tym razem sędzia Tomasz Musiał postanowił sięgnąć po żółtą kartkę. Słuszna decyzja sędziego głównego. Nie mógł zachować się inaczej.

80
    Za około dziesięć minut już wszystko będzie jasne. Gospodarze są na dobrej drodze, by wygrać ten pojedynek. "Niebiescy" od kilkunastu chwil nie wyprowadzili składnego ataku, powoli opadają z sił.

79
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Maciej Urbańczyk, na boisku pojawia się Przemysław Bargiel.

78
    Trzeba przyznać, że Sławomir Peszko rozegrał dziś dobry mecz. Szczególnie wyróżniał się podczas pierwszej połowy. Później również nie grał źle, ale widoczne było już małe zmęczenie.

77
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Sławomir Peszko, na boisku pojawia się Lukas Haraslin.

76
    Lechia Gdańsk znów wrzuciła wyższy bieg i zamyka rywali na ich połowie. Przed momentem nieźle uderzał Marco Paixao, ale ostatecznie piłka nie znalazła drogi do bramki. Minimalne chybienie Portugalczyka!