Azerbejdżan – Norwegia 1:0 (koniec) | Armenia – Rumunia 0:5 (koniec) | Czarnogóra – Kazachstan 5:0 (koniec)
Anglia – Malta 2:0 (koniec) | Niemcy – Czechy 3:0 (koniec) | Irlandia Północna – San Marino 4:0 (koniec)
Polska – Dania 3:2 (koniec) | Szkocja – Litwa 1:1 (koniec) | Słowenia – Słowacja 1:0 (koniec)
Anglia
2:0 (2:0)
Malta
Sobota 08.10.2016, 18:00 • Wembley Stadium, Londyn. • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Przed nami kolejne spotkania Eliminacji do Mistrzostw Świata. Grać będzie również grupa F. Anglicy na Wembley podejmą Maltę.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są oczywiście Anglicy. Przewaga czysto piłkarska Wyspiarzy jest niezaprzeczalna. Wydaje się, że Maltańczycy swoich szans mogą upatrywać w przetasowaniach na pozycji szkoleniowca "Synów Albionu". Do dymisji podał się skompromitowany Sam Allardyce, a jego miejsce tymczasowo zajął Gareth Southgate. Afera z "Big Samem" niewątpliwie popsuła atmosferę w angielskiej kadrze.

Jeszcze pod wodzą Sama Allardyce'a Anglicy rozegrali swój pierwszy mecz eliminacji. "Synowie Albionu" po wielkich mękach pokonali 1:0 Słowaków. Gola na wagę trzech oczek zdobył dopiero w piątej doliczonej minucie Adam Lallana.

Malta, czyli kopciuszek grupy F zaczęła eliminacje od porażki 1:5 ze Szkotami. Co ciekawe do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 1:1, ale potem ekipa z Wysp rozstrzelała gospodarzy. Jedynego gola dla Maltańczyków zdobył Alfred Effiong.
    Mecz odbędzie się na słynnym Wembley, które jest już przygotowane na sobotni pojedynek!

Chyba nikt nie przewiduje w tym meczu niespodzianki. Anglicy są zdecydowanymi faworytami tego starcia i jedynym pytaniem pozostaje rozmiar ich wygranej. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na relację live od godziny 18:00 jedynie na lajfy.com!

Anglia: Hart – Walker, Stones, Cahill, Bertrand – Alli, Henderson, Rooney – Walcott, Sturridge, Lingard.

Rezerwowi: Heaton, Forster – Townsend, Rose, Vardy, Dier, Rashford, Antonio, Smalling, Oxlade-Chamberlain, M. Keane.

Malta: Hogg – Z. Muscat, Agius, Camilleri – S. Borg, Kristensen, Sciberras, P. Fenech, A. Muscat – Schembri – Effiong.

Rezerwowi: Bonello – Mifsud, Scerri, Scicluna, J. P. Farrugia, J. Pisani, Failla, Zerafa, R. Muscat.

Sędziowie: Stefan Johannesson – Fredrik Nilsson, Mehmet Culum – Mohammed Al Hakim (Szwecja)..
    Zdecydowana przewaga Rooney'a w tej klasyfikacji.

1

1
    Pierwszy gwizdek szwedzkiego arbitra. Zaczynają "Synowie Albionu".

3
    Dość spokojny początek meczu na Wembley. Inicjatywa oczywiście po stronie gospodarzy.

5
    Próba zagranie Jordana Hendersona w pole karne do Theo Walcotta, ale podanie okazało się zdecydowanie za mocne. Piłka opuściła plac gry i grę od bramki wznowi maltański golkiper.

6
    Tuż przed polem karnym przyjezdnych faulowany był Dele Alli. To będzie okazja dla Anglików na zagrożenie bramce rywali!

7
    Do piłki podszedł Wayne Rooney, ale nie może być zadowolony zawodnik Manchesteru United ze swojego uderzenia. Futbolówka trafiła w mur ustawiony przez rywali.

8
    Zmuszony do interwencji został Andrew Hogg! Maltański bramkarz efektownie odbija futbolówkę po uderzeniu z dystansu Wayne'a Rooney'a!
    8. Wayne Rooney i jego groźna próba!

9
    Bardzo kiepskie dośrodkowanie ze skrzydła Kyle'a Walkera. Wyprowadzili piłkę przyjezdni i w środkowej strefie boiska był faulowany jeden z piłkarzy Malty.
    Dzisiejszy mecz wydaje się idealną okazją dla tego zawodnika na podreperowanie swojego dorobku!

12
    Tuż przed polem karnym Malty na murawę pada Theo Walcott. Anglicy liczyli niewątpliwie na rzut wolny, ale arbiter nie zdecydował się użyć gwizdka. Chwilę później z dystansu uderzał Jesse Lingard, ale bardzo niecelnie. Piłka poleciała w trybuny.

14
    Przeważają oczywiście gospodarze. Anglicy nie mogą sobie jednak wypracować pewnej okazji do zdobycia gola. Maltańczycy nie przekroczyli chyba jeszcze połowy boiska.

15
    Prostopadłe zagranie na lewe skrzydło w kierunku Ryana Bertranda, ale zbyt mocne. Nie miał szans dojść do piłki defensor Wyspiarzy. Andrew Hogg zaczyna od bramki.

16
    Dryblował na granicy pola karnego Daniel Sturridge. W końcu zawodnik Liverpoolu zdecydował się na centro-strzał. Piłkę pewnie złapał Andrew Hogg.
    Czy po dzisiejszym meczu Jesse Lingard będzie mógł dalej dobrze wspominać Wembley?

18
    Przerwa w grze, ponieważ na boisku leży Ryan Bertrand. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana. Za linią boczną do wejścia na boisku szykuje się już Danny Rose!

19
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Ryan Bertrand, na boisku pojawia się Danny Rose.

20
    Długie zagranie w kierunku Jesse Lingarda, który jak torpeda wbiegł w pole karne rywali. Uderzenie zawodnika Manchesteru United z pierwszej piłki. Futbolówka poszybowała jednak wyraźnie nad poprzeczką bramki Andrew Hogga.

21
    Ciekawie po dwudziestu minutach gry wygląda statystyka posiadania piłki. Przewaga gospodarzy jest miażdżąca! 75%-25% na korzyść "Synów Albionu".

22
    W końcu świetna okazja dla gospodarzy! Dośrodkowanie w pole karne rywali, główkował Dele Alli. Futbolówkę odbija Hogg, ale dobitka Daniela Sturridge'a okazała się bardzo niecelna! Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
    Królowie eliminacji.

25
    Tymczasem trwa przerwa w grze, ponieważ na boisku leży jeden z maltańczyków. Przyjezdni fair play oddają teraz futbolówkę Anglikom.

27
    Prawie dwa kwadranse gry za nami, a na Wembley dalej bezbramkowy remis! Maltańczycy z każdą minutą będą coraz bardziej wierzyć w to, że mogą tutaj ugrać co najmniej punkt!

29
    Gol dla Anglii!

A jednak! W końcu gospodarze zdobywają gola! Dośrodkowanie z głębi pola Jordana Hendersona w szesnastkę. Tam był DANIEL STURRIDGE, który bardzo ładnym, a przede wszystkim precyzyjnym uderzeniem z główki z jedenastego metra pokonał Andrew Hogga!
    29. Daniel Sturridge (ENG) - 1:0
    Anglicy poprawią dzisiaj trochę swoje statystyki?

32
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne przyjezdnych. Bliski przecięcia lotu futbolówki był John Stones, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach Andrew Hogga.

33
    Ależ to była szansa! Dośrodkowanie z głębi pola prosto na głowę Jesse Lingarda! Uderzenie zawodnika gospodarzy świetnie broni jednak Andrew Hogg. Korner dla "Synów Albionu", którzy po gorszym początku meczu radzą sobie coraz lepiej.

34
    Jeszcze jedna szansa! Zamieszanie w polu karnym przyjezdnych, z którego w roli bohatera mógł wyjść Gary Cahill, ale piłka po jego uderzeniu niewiele mija bramkę strzeżoną przez Andrew Hogga.
    Daniel Sturridge zrównał się ilością bramek w kadrze z Emilem Heskey'em.

38

Pachniało golem dla gospodarzy w ostatnich minutach! Jordan Henderson wystawia piłkę do uderzenia DELE ALLIEMU. Zawodnik Tottenhamu strzela na bramkę, piłkę odbił Andrew Hogg, ale przy dobitce golkiper Malty był już bezradny.
    38. Dele Alli (ENG) - 2:0

40
    Anglicy prowadzą 2:0, ale obraz gry zupełnie się nie zmienił. To "Synowie Albionu" dalej utrzymują się przy piłce i dyktują warunki gry.

41
    Kolejna szansa! Tym razem z ostrego kąta Andrew Hogga próbował zaskoczyć Daniel Sturridge. Piłkę po strzale zawodnika Liverpoolu odbija jednak golkiper Malty.

43
    Ponownie uderzał Sturridge, tym razem z głowy. Dośrodkowywał z prawej flanki Kyle Walker. Piłka zmierzała jednak prosto w Andrew Hogga, który pewnie interweniował.

45
    Znów Daniel Sturridge! Napastnik Anglików przedziera się w pole karne rywali i oddaje strzał, który został jednak zablokowany. Korner dla "Synów Albionu".

45
    Stefan Johannesson zdecydował się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry pierwszej połowy.

45+2
    Wszystko idzie po myśli gospodarzy.

Pierwsza połowa gry dobiegła końca. Przebiegała w taki sposób, którego wszyscy mogli się spodziewać. Zdecydowanie dominowali Anglicy, którzy prowadzą i tak skromnie, bo 2:0. Maltańczycy tylko kilkukrotnie przekroczyli połowę rywali.

Zapraszamy za kilka chwil na drugą połowę gry.

46

46
    Początek drugiej części gry, którą zaczynają przyjezdni.

48
    Dryblował prawym skrzydłem Theo Walcott, ale wydaje się, że niemożliwym było w tej sytuacji ogranie kilku rywali. Od rzutu z autu zaczynają Anglicy.

50
    Rzut wolny dla Anglików. Dośrodkowanie Wayne'a Rooney'a w pole karne rywali, którzy poradzili sobie jednak w tej sytuacji i wybili futbolówkę na rzut rożny.
    Wysoką skuteczność podań podczas pierwszej połowy meczu miał Jordan Henderson.

52
    Kolejny rzut wolny dla Anglików, po tym jak futbolówkę ręką zagrał Paul Fenech.

53
    Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Wayne Rooney. Dobrze w bramce interweniował jednak Andrew Hogg, który dał radę odbić futbolówkę na rzut rożny.

55
    Dryblującego lewą flanką Jesse Lingarda nieprzepisowo zatrzymywał Steve Borg. Żółta kartka dla reprezentanta Malty.

57
    W akcji ofensywnej Malta. Zagranie w kierunku wysuniętego napastnika, który przegrywa jednak pojedynek powietrzny z jednym ze stoperów.

58
    Efektownie chciał zagrać teraz Daniel Sturridge, który piętką chciał uruchomić jednego z kolegów. Podanie okazało się niecelne, a ponadto sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.

60
    Dośrodkowanie z prawej flanki Kyle'a Walkera. Wyciągnął się jak struna Andrew Hogg i zdołał odbić futbolówkę!

61
    Kilkanaście sekund później ponownie centrował Kyle Walker, jednak ponownie górą okazali się maltańczycy, którzy oddalili niebezpieczeństwo.

63
    Piknikowa atmosfera na trybunach udzieliła się chyba także piłkarzom, którzy w ostatnich minutach prezentują się bardzo ospale.

64
    Okazja dla gospodarzy! Prostopadłe podanie Daniela Sturridge'a do Theo Walcotta, który znalazł się w sytuacji oko w oko z Andrew Hoggiem. Lepszy okazał się golkiper Malty. Od rzutu rożnego zaczynać będą "Synowie Albionu".

66
    Kolejna akcja Anglików. Tym razem oskrzydlający Danny Rose nie utrzymał jednak linii z obrońcami Malty.

67
    Wydaj się, że trochę od niechcenia grają Anglicy. Jordan Henderson lekko zagrał w pole karne do Daniela Sturridge'a, który kiepsko opanował jednak futbolówkę.

68
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Theo Walcott, na boisku pojawia się Marcus Rashford.

69
    To było bardzo ciekawe zagranie! Bomba z około dwudziestu metrów Jesse Lingarda i piłka niewiele mija bramkę strzeżoną przez Andrew Hogga. Było niebezpiecznie!

71
    Wydaje się, że Anglicy chcą wygrać dzisiejszy mecz jak najmniejszym nakładem sił. Gospodarze nie wyglądają na zespół, który chciałaby strzelić jak najwięcej bramek rywalowi.

72
    Tymczasem widzimy, że za linią boczną do wejścia na boisko szykuje się Jamie Vardy! Być może gwiazda Leicester rozrusza trochę grę "Synów Albionu".

74
    Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Daniel Sturridge, na boisku pojawia się Jamie Vardy.

74
    Centra z prawej flanki Kyle'a Walkera. Dobrze we własnym polu karnym interweniuje jednak Andrew Hogg, który pewnie łapie piłkę.
    Bardzo mało spotkań Walcotta w pełnym wymiarze czasowym.

76
    Zmiana w drużynie Malta: z boiska schodzi Alfred Effiong, na boisku pojawia się Michael Mifsud.

78
    Nudne ostatnie minuty gry na Wembley. Oglądamy dużo niedokładności w grze Anglików. Malta tymczasem dość pewnie w obronie.

79
    Prawie 82 tysiące kibiców ogląda dzisiejszy mecz na Wembley.

80
    Długie podanie w kierunku Michael Mifsuda, który po starciu z Garym Cahillem wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

82
    Dośrodkowanie Jesse Lingarda w pole karne Malty. Bliski sięgnięcia futbolówki był Dele Alli, ale ostatecznie będziemy oglądać korner dla gospodarzy.

84
    Naprawdę rozczarowuje gra Anglików w tym meczu, pomimo że prowadzą 2:0. Od reprezentacji z takim potencjałem wymaga się lepszej gry z mało renomowanym rywalem.

85
    Ależ okazje na podwyższenie wynik miał Dele Alli! Wzdłuż piątego metra futbolówką zagrał Marcus Rashford, a zawodnik Tottenhamu posłał piłkę nad poprzeczką z najbliższej odległości.
    85. Dele Alli zmarnował kapitalną okazję na gola!

86
    Zmiana w drużynie Malta: z boiska schodzi André Schembri, na boisku pojawia się Rowen Muscat.

87
    Trochę ożywienia w ostatnich minutach wniósł Marcus Rashford, który dryblował teraz prawym skrzydłem, ale zdołał wywalczyć dla swojej ekipy tylko rzut z autu.
    Lepiej późno niż wcale! Strzał w statystykach został odnotowany.

89
    Marcus Rashford wystawił futbolówkę Wayne'owi Rooney'owi na siedemnasty metr, ale kapitan Anglików momentalnie zdecydował się na strzał. Piłka szybowała jednak wyraźnie nad poprzeczką bramki Hogga.

90
    Stefan Johannesson doliczył tylko dwie minuty do podstawowego czasu gry. Słuszna decyzja szwedzkiego arbitra.

90+2

Na szczęście to już koniec pojedynku na Wembley. Typowy mecz bez historii. Anglicy niewielkim nakładem sił pokonują 2:0 Maltę. Można się przyczepić do gry "Synów Albionu", jednak ostatecznie liczą się zdobyte trzy oczka, które przybliżają Wyspiarzy do gry na Mundialu w Rosji. Maltańczycy chyba z kolei mogą być zadowoleni z dzisiejszego meczu. Wyjeżdżają z gorącego terenu z małym bagażem bramkowym.

Seria podtrzymana.

To już wszystko na dzisiaj. Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji live i zapraszamy na inne transmisje jedynie na lajfy.com! (19:57:40)

Tomek

Gole: 29. Sturridge, 38. Alli

Kartki:   55. S. Borg (MAL)

Posiadanie piłki: 78 % : 22 %.
    Strzały celne: 11:1. Strzały niecelne: 7:0. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 2:0. Foule: 7:9.
    Anglia: Hart – Walker, Stones, Cahill, Bertrand (19. Rose) – Alli, Henderson, Rooney (C) – Walcott (68. Rashford), Sturridge (74. Vardy), Lingard.
    Zmiany: Heaton, Forster – Townsend, Rose, Vardy, Dier, Rashford, Antonio, Smalling, Oxlade-Chamberlain, M. Keane.

Malta: Hogg – Z. Muscat, Agius, Camilleri – S. Borg, Kristensen, Sciberras, P. Fenech, A. Muscat – Schembri (C) (86. R. Muscat) – Effiong (76. Mifsud).
    Zmiany: Bonello – Mifsud, Scerri, Scicluna, J. P. Farrugia, J. Pisani, Failla, Zerafa, R. Muscat.