AS Nancy – PSG 1:2 (koniec) | Lorient – Nantes 1:2 (koniec) | Montpellier – Caen 3:2 (koniec)
Bastia – Angers 1:2 (koniec) | Guingamp – Lille 1:0 (koniec)
FC Lorient
1:2 (0:1)
FC Nantes
Sobota 15.10.2016, 20:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 9

Faule: 12:9. (22:00:34)
    Przy pierwszej bramce asysta została zaliczona Mariuszowi Stępińskiemu!

Zacięty mecz między FC Lorient a FC Nantes zakończył się zwycięstwem gospodarzy! Mecz był wyrównany, jednak zdecydowała skuteczność pod bramką i to drużyna, w której gra młodzieżowy reprezentant Polski cieszy się z kolejnych punktów.

90+4

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Mickaël Ciani (FC Lorient).

90+3
    Drużyna gospodarzy atakuje już całą drużyną. Próbują podań w pole karne, ale nie są w stanie precyzyjnie zacentrować.

90+2
    Dośrodkowanie FC Lorient z kolejnego rzutu wolnego nieco zbyt mocne a strąconą piłkę wybijają obrońcy gości.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Enock Kwateng (FC Nantes).

90
    Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego ląduje w rękach Riou, który interweniuje kilka metrów przed swoją bramką. Sędzia dolicza 4 minuty!

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Adrien Thomasson (FC Nantes).
    Żółtą kartkę otrzymuje Steven Moreira (FC Lorient).

89
    Po faulu przepychanka na połowie gości. Mamy przerwę w grze, ponieważ sędzie musi uspokoić zawodników obu drużyn.

88
    Aktywny na prawej stronie Steven Moreira po raz kolejny wrzuca futbolówkę w "szesnatkę". Tym razem obrońcy pewnie wybijają piłkę.

87
    Do strzału głową w polu karnym doszedł Abdul Waris! Piłka przelatuje tuż nad bramką!

86
    Rémy Riou dokładnie zagrywa na prawą stronę, gdzie Steven Moreira centruje do Hamela, który nie jest w stanie oddać strzału i od bramki rozpocznie bramkarz.

84
    Dośrodkowanie Vincent Le Goff zablokowane, natomiast do wybitej piłki doszedł Matteo Guendouzi , który uderza mocno z dystansu! Piłkę pewnie łapię Rémy Riou!

82
    Przy piłce w dalszym ciągu utrzymują się gospodarze. Goście próbują kontrataków, piłka do Nicolaja Thomsena, który dopiero wszedł na boisko. Pomocnik Kanarków wypchnięty za linię końcową boiska.

81
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Yacine Bammou, na boisku pojawia się Nicolaj Thomsen.
    80. Pierre-Yves Hamel (LOR) - 1:2

Sebastian Zuba

Gole: 80. Hamel – 42. Bammou, 74. Gillet

Kartki:   27. Mvuemba (LOR), 62. Z. Touré (LOR), 89. Moreira (LOR), 90+4. Ciani (LOR) – 40. Dubois (NAT), 48. Sala (NAT), 89. Thomasson (NAT), 90+1. Kwateng (NAT)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 1:3. Foule: 12:9.
    FC Lorient: Lecomte (C) – Moreira, Z. Touré, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Bellugou (58. Fofana), Mesloub (75. Guendouzi) – Mara, Waris, Barthelme (67. Hamel).
    Zmiany: Lamonge – Lautoa, Guendouzi, Cafú, Fofana, Hamel, Philippoteaux.

FC Nantes: Riou – Dubois, Djidji, Diego Carlos (53. Kwateng), Lucas Lima – Harit, Rongier, Gillet, Bammou (81. Thomsen) – Sala, Stępiński (58. Thomasson).
    Zmiany: Dupé – Kwateng, Thomasson, Kačaniklić, Thomsen, Aristeguieta, Alegue Elandi.

Sędziowie: Rainville – Zitouni, Mugnier