AS Nancy – PSG 1:2 (koniec) | Lorient – Nantes 1:2 (koniec) | Montpellier – Caen 3:2 (koniec)
Bastia – Angers 1:2 (koniec) | Guingamp – Lille 1:0 (koniec)
FC Lorient
1:2 (0:1)
FC Nantes
Sobota 15.10.2016, 20:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

W sobotni wieczór na Stade Yves Allainmat w Lorient dojdzie do pojedynku w ramach 9. kolejki rozgrywek Ligue 1. Miejscowe FC Lorient podejmować będzie FC Nantes. Naprzeciw siebie staną dwie ekipy, którym w obecnym sezonie nie idzie najlepiej, ale zapewne jedni i drudzy tym spotkaniem będą chcieli nieco odbić się od dna i zawalczyć o wyższe miejsce w tabeli.

FC Lorient jest drużyną, która w rozgrywkach francuskiej Ligue 1 plasuje się na przedostatnim – 19. miejscu w tabeli. Podopieczni Sylvaina Ripolla po rozegraniu 8. kolejek mają na koncie zaledwie 6 punktów, a ich bilans bramkowy to 5 goli zdobytych i 13 straconych. Gospodarze sobotniego pojedynku wygrali 2 ligowe spotkania, a przegrali ich aż 6. Drużynie FC Lorient na wyjazdach nie idzie najlepiej. W aktualnym sezonie przegrywali oni mecze na obcym terenie 2:3 z Caen, 0:2 z Marsylią, 0:1 z Guingamp oraz w poprzedniej kolejce 1:2 z OGC Nice, które spisuje się świetnie. Najlepszym strzelcem "Les Merlus" jest Benjamin Moukandjo, który ma na koncie 4 trafienia.
    Kibice FC Lorient po cichu liczą na to, że ich ulubieńcy odniosą w sobotni wieczór trzecie zwycięstwo w tym sezonie!

FC Nantes to zespół, który spisuje się nieco lepiej od swojego sobotniego rywala. "Kanarki" plasują się na 16. pozycji w ligowych rozgrywkach mają na swoim koncie 8 oczek i bilans bramek wynoszący 4 zdobyte i 8 straconych. Podopieczni René Girarda w obecnych rozgrywkach 2 spotkania wygrali, 2 zremisowali, a 4 przegrali. Drużyna z Nantes spisuje się u siebie jak i na wyjeździe bardzo porównywalnie. "Kanarki" wygrały na inaugurację wyjazdowy mecz z Dijonem 1:0, a następnie przegrali z Bordeaux 0:1, zremisowali z Nancy 1:1, oraz przegrali 1:2 w Marsylii z Olympique. W ostatniej kolejce FC Nantes wygrało na własnym obiekcie z Bastią 1:0, a zwycięskie trafienie zanotował Mariusz Stępiński, który jest najlepszym strzelcem tej drużyny mając w swoim dorobku 2 trafienia w Ligue 1.
    Oto "18" meczowa, którą trener FC Nantes - René Girard wydelegował na spokanie z Lorient!

W historii miało miejsce 21 spotkań obydwu drużyn z których 8 razy zwycięsko wychodziła ekipa FC Nantes, 6 razy wygrywali piłkarze FC Lorient, a 8 spotkań zakończyło się podziałem punktów. W ubiegłym sezonie jesienią w Lorient padł bezbramkowy remis, a z kolei w rewanżu, wiosną zwycięstwo u siebie 2:1 zanotowali zielono-żółci.

W zespole gospodarzy z powodu kontuzji nie wystąpią: Lautoa, Cote i Paye, a zawieszony za kartki jest Vizcarrondo. W ekipie gości z powodu zawieszenia nie zagra Jeannot, a z kolei w trakcie leczenia kontuzji są: Rongier, Djidji oraz Iloki.

Na transmisję live ze spotkania FC Lorient – FC Nantes zapraszamy od godziny 20:00 do naszego serwisu, gdzie kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra podamy wyjściowe składy na ten mecz! Zachęcam do śledzenia relacji, a zapewniam, że emocji będzie sporo!
    Mariusz STĘPIŃSKI znów w pierwszym składzie swojego zespołu!

FC Lorient: Lecomte (C) – Moreira, Z. Touré, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Bellugou, Mesloub – Mara, Waris, Barthelme.
    Rezerwowi: Lamonge – Lautoa, Guendouzi, Cafú, Fofana, Hamel, Philippoteaux.

FC Nantes: Riou – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Harit, Rongier, Gillet, Bammou – Sala, Stępiński.
    Rezerwowi: Dupé – Kwateng, Thomasson, Kačaniklić, Thomsen, Aristeguieta, Alegue Elandi.

Sędziowie: Rainville – Zitouni, Mugnier.

Zawodnicy zostali już wyprowadzeni przez arbitra. Zaraz zaczynamy!

1

2
    Mecz rozpoczęli goście od rozgrywania w obronie. Blisko straty na własnej połowie był Diego Carlos.

3
    Prawą stroną atakuje Walid Mesloub, jego dośrodkowanie zostaje zablokowane i pierwszy rzut rożny dla miejscowych.

4
    Obrońcy Kanarków wybijają piłkę, ale Walid Mesloub przejmuję piłkę i znów jest blokowany. Po kolejnym rzucie rożnym FC Nantes wyjaśnia sytuację i oddala grę od swojego pola karnego.

5
    Steven Moreira podłączył się do ataku, ale Guillaume Gilleta go uprzedza i nie pozwala oddać strzału z dystansu.

6
    Bardzo nieudana próba dośrodkowania Yacine Bammou z lewej flanki. Piłka przelatuje nad bramką.

7
    Groźny strzał Mariusza Stępińskiego z 25.metrów przelatuje nad poprzeczką!

8
    Bardzo dobry strzał oddał Amine Harit z linii pola karnego! Piłkę lecącą pod poprzeczkę odbija Benjamin Lecomte!
    Spotkanie z perspektywy trybun

11
    Dobra indywidualna akcja w wykonaniu Amine Harit. Po minięciu kilku rywali faulowany 40 metrów od bramki rywala.

12
    Zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Nantes ląduje w rękach Benjamina Lecomta.

13
    Arnold Mvuemba dośrodkował z lewej strony boiska z rzutu wolnego i Diego Carlos wybija na rzut rożny.

14
    Po centrze z narożnika faulowany jest Rémy Riou i rozpocznie grę we własnym polu karnym.

16
    Indywidualna akcja lewą stroną Maxime Barthelme.Dośrodkowanie i błąd popełnia bramkarz gości odbijający futbolówkę! Na jego szczęście tylko rzut rożny!

17
    Djidji blokuje rozpędzonego Abdula Warisa. Wydawało się, że będzie kolejny rzut rożny, ale zdążył Rémy Riou opanować piłkę przed linią końcową.

19
    Vincent Le Goff fauluje w pobliżu własnego pola karnego i Kanarki będą miały szansę na dośrodkowanie w "szesnastkę".

20
    Dośrodkowanie ze stojącej piłki łapie na przedpolu Benjamin Lecomte.

21
    Kombinacyjna akcja FC Lorient na połowie przeciwników. Długo utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

22
    Na środku boiska traci piłkę Guillaume Gillet. Skutkuje to szybkim atakiem miejscowych i wywalczeniem rzutu wolnego blisko pola karnego.

23
    Zbyt mocne dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Morszczuków a do tego sędzia odgwizdał spalonego.

24
    Długi bieg Walid Mesloub zakończony zbyt słabym podaniem w pole karne i stratą piłki.

25
    Mariusz Stępiński próbował naciskać Zargo Touré, aby odebrać mu piłkę tuż przed własną bramką. Obrońca FC Lorient pewnie jednak wyprowadza piłkę.

26
    Kolejny atak miejscowych nieudany. Tym razem Vincent Le Goff przeciąga dośrodkowanie.

27
    Arnold Mvuemba fauluje Amine Harita i otrzymuje żółtą kartę.

29
    Dobre zagranie Emiliano Sala do Mariusza Stępińskiego za linię obrony, ale Polak był na spalonym.

30
    Kolejny dobry drybling Amine Harita. Brakuje mu jednak precyzji, ponieważ zbyt mocno zagrywa do napastników i zalicza stratę.

31
    Akcja Stępińskiego z prawej strony pola karnego. Polak dośrodkował, natomiast dobrze ustawiony Vincent Le Goff blokuje centrę.

32
    Mohamed Mara otrzymuje piłkę w polu karnym od Warisa, uderza z pierwszej piłki i obrońca wybija piłkę z bramki! Dobitka główką była już niecelna.
    32. Diego Carlos (NAT)

34
    FC Lorient długo utrzymuje się przy piłce przy polu karnym rywala. Dośrodkowanie Mohameda Mara zbyt głęboka i ląduje w rękach golkipera gości.

35
    Po wrzutce z rzutu wolnego Mickaël Ciani próbuje strzału piętą z powietrza! Piłka obok bramki.

37
    Za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Vincent Le Goff. Gospodarze atakują cały czas bramkę rywala, natomiast brakuje im ciągle bramki.

39
    Piłkę przez polem karnym rywali otrzynał Yacine Bammou. Obrońca wybił piłkę a jednocześnie kopną Francuza i przerwa w grze.

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Léo Dubois (FC Nantes).

41
    Dobrze na połowie rywala przy piłce utrzymał się Mariusz Stępiński. Brakowało jednak precyzji jego kolegom i zaliczają prostą stratę pod polem karnym rywali.

42
    Gol dla Nantes!
    Strzelcem bramki YACINE BAMMOU.

Dośrodkowanie w pole karne z prawe strony pola karnego, do piłki najpierw nie doszedł Stępiński, ale nadbiegł jeszcze YACINE BAMMOU, który strzałem z półwoleja w długi róg zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu!
    42. Yacine Bammou (NAT) - 0:1

44
    Gospodarze ruszyli do ataku, aby wyrównać jeszcze przed przerwą. Mocny strzał z dystansu przelatuje jednak obok bramki.

45

Aktywna w grze ofensywnej jest drużyna FC Lorient, ale to gościom udało się wywalczyć prowadzenie w pierwszej połowie. Bramka "do szatni" może złamać morale niejednego zespołu, zobaczymy jak na tą sytuację zareaguje ekipa gospodarzy. Cieszy ambitna walka Mariusza Stępińskiego, choć trzeba przyznać, że rzadko otrzymuje piłkę w pobliżu bramki rywala.

46

47
    Obie ekipy wyszły na drugą połowę bez zmian. Od początku aktywny Amine Harit, choć teraz nieco zbyt długo holował piłkę, więc Stępiński, który otrzymał od niego podanie był już bezradny i stracił futbolówkę.

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Emiliano Sala (FC Nantes).

49
    W ataku drużyna gospodarzy. Rozgrywają piłkę w strefie obronnej rywala, brakuje dokładności i piłka w rękach Riou.

51
    W posiadaniu piłki FC Nantes. Utrzymują piłkę we własnej strefie obronnej i zmuszają przeciwników do biegania.

52
    Diego Carlos leży na murawie i będzie chyba potrzebna zmiana. Kontuzja obrońcy przyjezdnych.

53
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Diego Carlos, na boisku pojawia się Enock Kwateng.

54
    Walid Mesloub zalicza dobre wejście w mecz. Doskonale wyprzedził Warisa w polu karnym i przerwał akcję miejscowych.

55
    Na własnej połowie futbolówkę traci Emiliano Sala i znów Enock Kwateng znów musi ratować swój zespół we własnej "szesnastce".

57
    Dobrą piłkę za obronę otrzymał Mariusz Stępiński! Sprytniejszy był jednak Mickaël Ciani, który blokował Polaka i nie pozwolił mu dojść do strzału.

58
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi François Bellugou, na boisku pojawia się Moryké Fofana.
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Mariusz Stępiński, na boisku pojawia się Adrien Thomasson.

Moryké Fofana dobrze zabiera piłkę Haritowi i rozpoczyna kontrę swojego zespołu. Piłka trafia do Warisa, który był osamotniony w ataku i traci piłkę.

60
    Sala fauluje Zargo Touré i obrońca gospodarzy potrzebuje chwilę, aby dojść do siebie.

62
    Zargo Touré fauluje wychodzącego na dobrą pozycję Thomassona i dostaje żółtą kartę.

63
    Przy piłce kilkadziesiąt sekund utrzymują się przyjezdni. Rozgrywają piłkę szukają luk w obronie rywala.

65
    Próba przelobowania bramkarza przez Adrien Thomassona! Biegnąć z piłką przy linii bocznej zauważył wysuniętego bramkarza. Piłka przechodzi obok bramki.

66
    Waris fauluje Duboisa w ataku i mamy przerwę w grze.

67
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Maxime Barthelme, na boisku pojawia się Pierre-Yves Hamel.

68
    Rzut rożny dla gospodarzy, może będzie wreszcie okazja na zdobycie bramki przez miejscowych.

69
    Do piłki kopniętej z narożnika dochodzi Mickaël Ciani, który głową posyła futbolówkę obok bramki.

71
    Zargo Touré posyła długie podanie w pole karne z linii środkowej boiska na głowę Warisa. Piłka nieco za wysoka i ostatecznie ląduje w rękach Riou.

72
    Bardzo odważne wyjście na przedpole Rémy Riou, który wyłapuje dośrodkowanie z lewej strony boiska.

74
    Z kontratakiem wyszli przyjezdni, ale zbyt mocne podanie do Emiliano Sala i piłka w rękach bramkarza gospodarzy.

74
    Strzelcem bramki GUILLAUME GILLET.

W środku boiska piłkę wywalczył Emiliano Sala, którym podał na lewe skrzydło, gdzie wbiegrał GUILLAUME GILLET, który z ostrego kąta płaskim strzałem zdobywa drugiego gola dla swojej drużyny!
    74. Guillaume Gillet (NAT) - 0:2

75
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Walid Mesloub, na boisku pojawia się Matteo Guendouzi.

76
    Zawodnicy FC Lorient próbują ataków skrzydłami, głęboko ustawieni obrońcy przyjezdnych zatrzymują wszystkie dryblingi i nie pozwalają nawet dośrodkować w pole karne.

77
    Próba kontry Kanarków zatrzymana na linii "szesnastki" przez Vincenta Le Goffa.

78
    Słabe i wysokie dośrodkowanie z prawej strony pewnie łapie Rémy Riou.

80
    Gol dla Lorient!
    Strzelcem bramki PIERRE-YVES HAMEL.

Steven Moreira zdecydował się na kolejne dośrodkowanie z prawej strony i tym razem do strzału doszedł PIERRE-YVES HAMEL, który strzałem głową zdobywa bramkę kontaktową!
    80. Pierre-Yves Hamel (LOR) - 1:2

81
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Yacine Bammou, na boisku pojawia się Nicolaj Thomsen.

82
    Przy piłce w dalszym ciągu utrzymują się gospodarze. Goście próbują kontrataków, piłka do Nicolaja Thomsena, który dopiero wszedł na boisko. Pomocnik Kanarków wypchnięty za linię końcową boiska.

84
    Dośrodkowanie Vincent Le Goff zablokowane, natomiast do wybitej piłki doszedł Matteo Guendouzi , który uderza mocno z dystansu! Piłkę pewnie łapię Rémy Riou!

86
    Rémy Riou dokładnie zagrywa na prawą stronę, gdzie Steven Moreira centruje do Hamela, który nie jest w stanie oddać strzału i od bramki rozpocznie bramkarz.

87
    Do strzału głową w polu karnym doszedł Abdul Waris! Piłka przelatuje tuż nad bramką!

88
    Aktywny na prawej stronie Steven Moreira po raz kolejny wrzuca futbolówkę w "szesnatkę". Tym razem obrońcy pewnie wybijają piłkę.

89
    Po faulu przepychanka na połowie gości. Mamy przerwę w grze, ponieważ sędzie musi uspokoić zawodników obu drużyn.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Adrien Thomasson (FC Nantes).
    Żółtą kartkę otrzymuje Steven Moreira (FC Lorient).

90
    Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego ląduje w rękach Riou, który interweniuje kilka metrów przed swoją bramką. Sędzia dolicza 4 minuty!

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Enock Kwateng (FC Nantes).

90+2
    Dośrodkowanie FC Lorient z kolejnego rzutu wolnego nieco zbyt mocne a strąconą piłkę wybijają obrońcy gości.

90+3
    Drużyna gospodarzy atakuje już całą drużyną. Próbują podań w pole karne, ale nie są w stanie precyzyjnie zacentrować.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Mickaël Ciani (FC Lorient).

90+4

Zacięty mecz między FC Lorient a FC Nantes zakończył się zwycięstwem gospodarzy! Mecz był wyrównany, jednak zdecydowała skuteczność pod bramką i to drużyna, w której gra młodzieżowy reprezentant Polski cieszy się z kolejnych punktów.
    Przy pierwszej bramce asysta została zaliczona Mariuszowi Stępińskiemu!

Gole: 80. Hamel – 42. Bammou, 74. Gillet

Kartki:   27. Mvuemba (LOR), 62. Z. Touré (LOR), 89. Moreira (LOR), 90+4. Ciani (LOR) – 40. Dubois (NAT), 48. Sala (NAT), 89. Thomasson (NAT), 90+1. Kwateng (NAT)

Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 6:1. Spalone: 1:3. Foule: 12:9.
    FC Lorient: Lecomte (C) – Moreira, Z. Touré, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Bellugou (58. Fofana), Mesloub (75. Guendouzi) – Mara, Waris, Barthelme (67. Hamel).
    Zmiany: Lamonge – Lautoa, Guendouzi, Cafú, Fofana, Hamel, Philippoteaux.

FC Nantes: Riou – Dubois, Djidji, Diego Carlos (53. Kwateng), Lucas Lima – Harit, Rongier, Gillet, Bammou (81. Thomsen) – Sala, Stępiński (58. Thomasson).
    Zmiany: Dupé – Kwateng, Thomasson, Kačaniklić, Thomsen, Aristeguieta, Alegue Elandi.

Sędziowie: Rainville – Zitouni, Mugnier