Błękitni – Odra O. 0:1 (koniec) | Olimpia Z. – Polonia B. 2:1 (koniec) | Puszcza – Olimpia E. 1:1 (koniec)
Rozwój – Polonia W. 1:1 (koniec) | Siarka T. – GKS Bełchatów 1:2 (koniec) | Legionovia – Stal S. W. 1:0 (koniec)
Kotwica – Raków 2:2 (koniec) | Radomiak – Warta 3:2 (koniec)
Rozwój Katowice
1:1 (1:0)
Polonia Warszawa
Sobota 15.10.2016, 15:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 13. kolejka

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do naszych relacji! (16:58:03)
    Mecz kończy się remisem:

Za nami już ten bardzo emocjonujący mecz w Katowicach. Ostatecznie oba zespoły dzielą się punktami, choć z pewnością mieliśmy dużo okazji na więcej goli w spotkaniu. Bramkę dla Rozwoju Katowice zdobył w pierwszej połowie Bartosz Sobotka, a po przerwie do wyrównania doprowadził Przemysław Szabat. Goście wracają do Warszawy w zdecydowanie lepszych nastrojach, gdyż zdobyli oczko na trudnym terenie. Mirosław Smyła z kolei nadal zajmuje ze swoim teamem ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

90+3

90+3
    To była piłka meczowa dla gospodarzy! Po kontrze trzech na dwóch strzał z dziesiątego metra zawodnika miejscowego teamu zmierzał jednak w środek bramki!

90+2
    Polonia Warszawa wydaje się być zadowolona z tego jednego oczka. W końcówce warszawiacy próbują jeszcze kontrować rywali.

90+1
    To już czas doliczony do tej rywalizacji. Jeszcze przez kilka minut możemy rozkoszować się naprawdę świetnym widowiskiem.

90
    Będziemy mieli jedną z ostatnich okazji w tym meczu. Rozwój Katowice wykonuje rzut wolny przy polu karnym Polonii Warszawa.

89
    Najbardziej aktywnym zawodnikiem w końcówce jest Mateusz Wrzesień, ale nie mają partnerzy pożytku z jego dośrodkowań.

88
    Bardzo groźnie wyglądała sytuacja tuż przed polem karnym gospodarzy. Dwaj zawodnicy wpadli na siebie, ale gra jest nadal kontynuowana.

87
    Kolejna świetna akcja skrzydłowego miejscowych! Po kąśliwym strzale z linii pola karnego wykazać się musiał kolejny raz Tobjasz!

86
    Po uderzeniu zawodnika gospodarzy futbolówka trafiła w rękę defensora przyjezdnego teamu, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy.

85
    To już ostatnie pięć minut tej rywalizacji. Mamy teraz na boisku ogromną walkę z obu stron i wymianę ciosów.

84
    Faulowany był zawodnik gości podczas wyprowadzania ataku, ale sędzia nie ukarał napomnieniem gracza gospodarzy.

83
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Choroś, na boisku pojawia się Kokot.

82
    Kapitalna indywidualna akcja Września na lewej stronie boiska! Po szybkim zwodzie uderzył on w krótki róg, ale zdołał interweniować Tobjasz!

81
    Katowiczanie do samego końca walczą o trzy punkty. Kolejne dośrodkowania zostają jednak dobrze wybijane.

80
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Jaroszek, na boisku pojawia się Kaszok.

80
    Ogromne szczęście mieli w tym momencie zawodnicy gospodarzy! Piłka po strzale gracza gości po rykoszecie zmieniła tor lotu, ale golkiper zdołał w ostatnim momencie interweniować!

79
    Wciągają goście swoich rywali na własna połowę boiska, a chwilę później starają się wyprowadzić kombinacyjny atak.

78
    Bez większego trudu interweniuje golkiper gospodarzy po wstrzeleniu futbolówki w jego pole karne.
    Szabat doprowadza do wyrównania:

77
    Przyjezdna drużyna rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym. Szukają Czarne Koszule odpowiedniej pozycji do oddania strzału.

76
    Grę od rzutu wolnego wznawiają zawodnicy gospodarzy. Idealnym piąstkowaniem popisał się jednak Tobjasz.

74
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Oświęcimka, na boisku pojawia się Ćwik.

73
    Gol dla Polonii W.!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW SZABAT.

Kapitalna kombinacja zawodników przyjezdnego zespołu! Ostatecznie na wolne pole podanie otrzymał Przemysław Szabat i odpowiednim uderzeniem obok wychodzącego bramkarza doprowadził do wyrównania!

72
    Coraz więcej sytuacji stwarzają sobie miejscowi piłkarze na podwyższenie wyniku meczu. Czarne Koszule nie potrafią wyjść z własnej połowy boiska.

71
    Ciekawa sytuacja miała miejsce teraz na boisku! Futbolówka została idealnie dośrodkowania na drugi metr, a tam zawodnik gospodarzy nie zdołał wbić jej do siatki!

70
    Wierzbowski faulował przeciwnika przy walce o futbolówkę. Za moment gospodarze będą mogli wznowić grę od rzutu wolnego.

69
    Faulowany był zawodnik Polonii Warszawa na czterdziestym metrze od bramki Rozwoju Katowice.

68
    Powoli wkraczamy w decydującą fazę tej rywalizacji. Warszawiacy utrzymują się teraz dłużej w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Niecelnie głową uderzał kapitan Czarnych Koszul.

67
    Wzmaga się doping na stadionie. Kibice coraz głośniej zagrzewają swoich ulubieńców do walki o trzy punkty.

66
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Kluska, na boisku pojawia się Wierzbowski.

65
    Po jednej dobrej akcji z obu stron boiska. Najpierw Tobjasz uprzedził rozpędzonego rywala, a później gracz gości uderzał w boczną siatkę.

64
    Rozkręca nam się coraz bardziej ten mecz. Polonia stara się za wszelką cenę znaleźć odpowiednią pozycję do dośrodkowania.

63
    Kapitalna kontra w wykonaniu Rozwoju Katowice! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę na piętnastym metrze opanował Wojciech Król i bez zastanowienia uderzył w dalszy róg bramki! Pomylił się dosłownie o centymetry!

62
    Będzie niezła okazja dla przyjezdnych na dośrodkowanie w szesnastkę. Wznowią oni grę od rzutu rożnego.

61
    Gracze z Warszawy nie potrafią nadal odpowiednio wejść w ten mecz. Stworzyli sobie oni zaledwie jedną kapitalną okazję do zdobycia gola.

60
    Godzina rywalizacji już za nami. Gospodarze prowadzą nadal 1:0 po pięknym trafieniu z rzutu wolnego Bartosza Sobotki.

59
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Duda, na boisku pojawia się Marszalik.

57
    Faul zawodników Czarnych Koszul w środkowej strefie boiska. Piłka będzie za moment posłana w pole karne warszawiaków.

56
    Nie zdołał teraz skrzydłowy gości utrzymać piłki w boisku. W efekcie od wrzutu z autu wznowią za moment zawodnicy Rozwoju.

55
    Groźnie było teraz w polu karnym gospodarzy. Ostatecznie defensor miejscowych zdołał w ostatniej chwili interweniować.

54
    Po dośrodkowaniu w szesnastkę katowiczan zawodnik miejscowego teamu wybija futbolówkę głową na rzut rożny.

53
    Gracze obu drużyn przyspieszyli swoją grę w drugiej odsłonie spotkania. Na boisku widzimy ogromną walkę o każdy centymetr murawy.

52
    Adam Duda został wypuszczony przez swojego partnera na wolne pole. Przegrał on jednak pojedynek biegowy z golkiperem gości.
    Tylu dzisiaj mamy kibiców na stadionie:

51
    Sprawdzona została czujność Tobjasza, który musiał odpowiednio interweniować po uderzeniu zza pola karnego.

50
    Tym razem przenosimy się pod drugie pole karne. Rozwój Katowice wznowi swoją grę od rzutu wolnego.

49
    Kapitalna okazja gości na wyrównanie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gracz Czarnych Koszul uderzał głową z kilku metrów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką!

48
    Grę od rzutu wolnego za moment wznowią przyjezdni piłkarze. Cała drużyna Rozwoju wróciła się na własną połowę.

47
    Polonia Warszawa przeprowadziła pierwszą składną akcję po przerwie, ale uderzenie gracza gości było zbyt słabe.

46
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Wiśniewski, na boisku pojawia się Tomaszewski.

46
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Szatan, na boisku pojawia się Wróbel.

46

Za nami pierwsza odsłona tej rywalizacji. Rozwój Katowice wygrywa 1:0 z Polonią Warszawa i jest bliżej zgarnięcia kompletu punktów. Miejscowy zespół stworzył sobie dzisiaj nieco więcej podbramkowych sytuacji, a prowadzi po pięknej bramce Bartosza Sobotki z rzutu wolnego. Goście nie mają zbytnio pomysłu na grę i wszystkie ich ataki kończą się zazwyczaj jeszcze przed polem karnym Rozwoju. W drugiej połowie liczymy jednak na jeszcze więcej emocji!

45+3

45+2
    W samej końcówce tej części gry mamy jeszcze rzut rożny dla Czarnych Koszul.

45+1
    Potężne uderzenie zza pola karnego gracza gości przelatuje obok słupka. Sędzia dolicza ostatecznie jedną dodatkową minutę.

45
    Za moment dowiemy się ile minut doliczy sędzia do trwania pierwszej odsłony tej rywalizacji.

44
    Bardzo dużą liczbę przewinień mamy w tym meczu. Jedyną żółtą kartką ukarany został z kolei zawodnik Rozwoju Katowice.

43
    Tobjasz wznawia grę od własnej bramki. Jego partnerzy będą mieli okazję o walkę w powietrznym pojedynku.

42
    Obaj szkoleniowcy żywiołowo reagują podczas trwania tej rywalizacji. Co chwilę przekazują oni wskazówki swoim podopiecznym.

41
    Poloniści stworzyli sobie dobrą pozycję do dośrodkowania, ale radzą sobie z centrą defensorzy miejscowego teamu.

40
    Przed nami ostatnie pięć minut tej odsłony rywalizacji. Gospodarze prowadzą póki co 1:0 po bramce Bartosza Sobotki.

39
    Nie popisał się w tym momencie Adam Duda. Fatalnie zgrywał on futbolówkę na lewą stronę boiska.

38
    Bardzo pewnie interweniuje dzisiaj golkiper Rozwoju Katowice. Sporo miał on już okazji do interwencji we własnej szesnastce, szczególnie przy dośrodkowaniach.

37
    Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony rywalizacji na stadionie w Katowicach. Warto zauważyć, że dzisiaj o 17:00 gra również niedaleko miejscowy GKS.

36
    Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się jeden z zawodników gospodarzy, ale piłka w sporej odległości minęła bramkę Tobjasza.
    Bartosz Sobotka zdobywa piękną bramkę:

34
    Miejscowy zespół stara się spokojnymi podaniami utrzymać przy piłce na połowie rywali. Duda przegrał jednak pojedynek z przeciwnikiem.

33
    Tomasz Szatan był naciskany przy linii bocznej boiska przez dwóch rywali i później wyjechał z futbolówką na aut.

32
    Czarne Koszule starają się odrobić straty, ale bez pozytywnego efektu. Wszystko zakończyło się przewinieniem w ofensywie.

31
    Gol dla Rozwoju!
    Strzelcem bramki BARTOSZ SOBOTKA!

Piękna bramka z rzutu wolnego zdobyta przez Bartosza Sobotkę! Zawodnik Rozwoju Katowice idealnie przymierzył z rzutu wolnego i zaskoczył Tobjasza! Golkiper gości nie był w stanie wyciągnąć strzału z dwudziestego metra!

29
    Niemal pół godziny rywalizacji już za nami. Kowalski podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu. Chwilę później faulowany tuż przed polem karnym był Wrzesień.

28
    Jeden z zawodników przyjezdnego teamu zatrzymał kontrę gospodarzy przewinieniem, ale uniknął napomnienia.

27
    Goście przenoszą ciężar gry na połowę rywali. Katowiczanie zdołali jednak dobrze ustawić się w defensywie.

26
    Od rzutu rożnego wznowią grę zawodnicy miejscowi. Nie było jednak zagrożenia pod bramką Tobjasza.

25
    Zamienili się pozycjami skrzydłowi miejscowego Rozwoju, ale Mateusz Wrzesień nie miał pozycji dogodnej do uderzenia na skrzydle.

24
    Polonia Warszawa próbuje rozegrać akcję krótkimi podaniami na własnej połowie boiska, ale szybko traci futbolówkę. Od autu wznowi Rozwój.

23
    Bardzo szybko katowiczanie zatrzymują kontratak przyjezdnego teamu. Gracz gości wznowi za moment grę od autu.

22
    Zawodnicy Mirosława Smyły zdecydowali się przeprowadzić atak środkiem boiska i ostatecznie finalizują go niecelnym dośrodkowaniem.

21
    Zawodnik Rozwoju Katowice zostaje ukarany napomnieniem.

20
    Goście wyprowadzili szybką kontrę, ale ostatecznie gracz Igora Gołaszewskiego nie zdecydował się na uderzenie zza szesnastki.

19
    Upływają kolejne sekundy tego spotkania. Miejscowa drużyna ma przewagę na boisku, ale nie potrafi tego udokumentować.

18
    Goście z Warszawy posyłają bardzo wysokie dośrodkowanie w pole karne i tam golkiper gospodarzy bez trudu wyłapał piłkę.

16
    Czarne Koszule na moment opanowały sytuację pod własnym polem karnym. Później jednak świetne dośrodkowanie ze skrzydła posłał gracz Rozwoju i minimalnie głową chybił Żak!

15
    Pierwszy kwadrans tej rywalizacji już za nami. Obie ekipy starają się przeprowadzać swoje akcje na skrzydłach, ale bez większego efektu.

13
    Ostro walczył Adam Duda o przejęcie piłki na połowie rywali, ale ostatecznie wszystko zakończył przewinieniem.

12
    Golkiper miejscowej drużyny za moment będzie wybijał futbolówkę od własnej bramki. Wcześniej umiejętnie zachował się w szesnastce gracz gospodarzy.

11
    Ładną akcję przeprowadził przyjezdny zespół. Ostatecznie wszystko zakończyło się wybiciem piłki przez defensorów Rozwoju Katowice.

9
    Mateusz Wrzesień ładnie pociągnął akcję na prawym skrzydle, ale próba dośrodkowania została skutecznie zablokowana.

8
    Gospodarze dłużej utrzymują się w posiadaniu piłki, ale jak do tej pory niewiele z tego wynika.

7
    Miejscowy team na okazję do wyprowadzenia kontrataku. Duda zgrywał piłkę do partnera na jeden kontakt, a później futbolówka wyszła za linię boczną.

6
    Bezpiecznie starają się grać od początku spotkania obie ekipy. Większość akcji wyprowadzana jest długimi podaniami.

5
    Czarne Koszule starały się wyprowadzić atak na prawej stronie boiska, ale napastnik nie zrozumiał zamiarów partnerów z drużyny.

4
    Akcję na prawym skrzydle przeprowadził zawodnik katowickiej drużyny, ale po dryblingu piłka wyszła za linię końcową boiska.

3
    Miejscowy zespół rozgrywa swoją akcję na lewej stronie boiska. Polonia Warszawa skupiła się na grze w defensywie.

2
    Rozwój Katowice rozpoczyna to spotkanie od środka boiska. Piłka została wycofana do bramkarza, a ten wybija ją za linię boczną boiska.

1
    Transmisję wideo z dzisiejszego spotkania przeprowadzi strona Śląskie.tv! Wykup dostęp i oglądaj zmagania piłkarzy na żywo!
    Sytuacja w tabeli:

Polonia Warszawa:

Gracze ze stolicy w obecnym sezonie raczej mogą już zapomnieć o ambitnych planach walki o czołowe lokaty. Aktualnie Polonia plasuje się dopiero na piętnastej pozycji i ma na koncie dwanaście punktów. Na ten bilans składają się tylko dwa zwycięstwa, sześć remisów i cztery porażki. Bilans bramkowy Czarnych Koszul wynosi 11:14. W swoim ostatnim meczu Polonia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Puszczą Niepołomice.
    W Rozwoju nadal szuka się napastników na miarę talentu Arkadiusza Milika:

Rozwój Katowice:

Katowiczanie mieli bardzo ambitny plan przed obecnym sezonem i chcieli bardzo szybko wrócić do rozgrywek pierwszej ligi. Wszystko jednak zweryfikowało się dość szybko i brutalnie. Po dwunastu spotkaniach Rozwój ma na koncie zaledwie dziewięć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W dorobku ma tylko dwie wygrane, trzy remisy i aż siedem porażek. Do tego należy dodać dość znacznie ujemny bilans bramkowy (11:17). W ostatnim swoim spotkaniu zespół z Katowic uległ 0:2 Odrze Opole.
    To musi być dobry mecz:

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami niezwykle ciekawego pojedynku w ramach trzynastej kolejki polskiej drugiej ligi. Rozwój Katowice na własnym obiekcie podejmować będzie Polonię Warszawa. Faworytem tego starcia wydają się być gospodarze, którzy jednak nadal znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli. Warszawiacy nie mają jednak o wiele więcej powodów do radości, gdyż mają na koncie zaledwie trzy oczka więcej. Zapowiada się więc emocjonujący bój.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.