3
22 31 25 25
Poniedziałek 31.10.2016, 18:00 • Hala Torwar, Warszawa • PlusLiga • 6. kolejka

0:0
    W poniedziałkowe popołudnie na parkiecie w warszawskiej Hali Torwar spotkają się akademickie drużyny. Po jednej stronie Onico AZS Politechnika Warszawska, a po drugiej stronie siatki AZS Częstochowa. Liczymy, że ta potyczka przyniesie sporo emocji i będziemy świadkami bardzo ciekawego meczu.

0:0
    Onico AZS Politechnika Warszawska po rozegraniu 5. kolejek zajmuje w ligowej tabeli 7. miejsce mając na koncie 9 punktów. Warszawianie wygrali w tym sezonie 3 ligowe spotkania 3:0 u siebie z Łuczniczką Bydgoszcz, 3:0 na wyjeździe z Espadonem Szczecin oraz 3:1 na własnym boisku z Indykpolem AZS Olsztyn, a z kolei 2 mecze przegrali, na własnym parkiecie 0:3 z Asseco Resovią Rzeszów oraz w Bełchatowie z PGE Skrą także 0:3. Bilans setowy Politechniki wynosi 9 setów wygranych i 7 przegranych.
    0:0 Niespełna tydzień temu warszawianie przegrali w Bełchatowie 0:3, ale trzeba przyznać, że w tamtym spotkaniu Politechnika pokazała spory charakter do walki czego nie powinno im zabraknąć w poniedziałkowym starciu z Częstochową!

0:0
    AZS Częstochowa również ma za sobą 5. kolejek ligowych po których jest czerwoną latarnią ligi i zajmuje ostatnie, 16. miejsce. Częstochowianie dotychczas zdobyli zaledwie 2 punkty. Jedynym wygranym spotkanie przez AZS był mecz we własnej hali z Łuczniczką Bydgoszcz w którym padł wynik 3:2 dla gospodarzy. Pozostałe 4 mecze częstochowianie przegrywali 0:3 na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom, 0:3 u siebie z Jastrzębskim Węglem, 0:3 w wyjazdowym meczu z GKS-em Katowice oraz 1:3 w Olsztynie z Indykpolem AZS. Bilans setowy podopiecznych Michała Bąkiewicza to 4 partie wygrane, a aż 14 setów przegranych.
    0:0 W Częstchowie wierzą mocno w to, że zwycięstwo z Łuczniczką 3:2 i porażka w Olsztynie 1:3 to dobry prognostyk przez kolejnymi meczami ligowymi. Gra AZS-u uległa sporej zmianie. Czy częstochowianie udowodnią to na Torwarze?

0:0
    W swojej historii "Akademicy" spotykali się 22 razy. 12 pojedynków padło łupem Onico AZS Politechniki Warszawskiej, a 10 spotkań wygrywali częstochowianie. W poprzednim sezonie w pierwszym meczu ligowym rundy zasadniczej w Częstochowie górą byli gospodarze wygrywając gładko 3:0. Rewanżowy mecz w Warszawie to zacięte spotkane po którym zwyciężyli podopieczni Jakuba Bednaruka – 3:2.

0:0
    Na transmisję live z meczu Onico AZS Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa zapraszamy do naszego serwisu już od godziny 18:00! Kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania podamy składy obydwu zespołów na ten mecz. Miejmy nadzieję, że na warszawskim Torwarze zobaczymy emocjonujący pojedynek!

0:0

Onico AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Smoliński, Zagumny (C), Halaba, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Świrydowicz, Firlej, Kwolek, Mikołajczak. Libero: Olenderek, Gruszczyński

AZS Częstochowa: Kowalski (C), Polański, Wawrzyńczyk, Moroz, Szalacha, Adamajtis, Szymura, Grebeniuk, Janus, Szlubowski, Buczek. Libero: Kowalski, Ociepka

Sędziowie: Tomasz Flis – Jacek Litwin.

0:0
    Wyjściowe "6":

Onico AZS:Zagumny, Kwolek, Wrona, Filip, Łapszyńki, Kowalczyk, Olenderek (libero).

AZS Częstochowa: Buczek, Wawrzyńczyk, Polański, Adamajtis, Szymura, Szalacha, Kowalski (libero).

0:0

1:0
    Ze środka Jakub Kowalczyk idealnie w boisko.

1:1
    W odpowiedzi także środkowy, ale po stronie częstochowian – Łukasz Polański.

2:1
    Michał Filip skutecznie atakuje na prawym skrzydle.

3:1
    Błąd Stanisława Wawrzyńczyka i kolejny punkt na koncie gospodarzy.

4:1
    Jeszcze raz świetnie Michał Filip w ataku.

5:1
    Blokuje Andrzej Wrona atak rywali.

5:2
    Odpowiada Paweł Adamajtis, który również skutecznie blokuje atak Łapszyńskiego.

6:2
    Z lewego skrzydła po bloku w aut Łukasz Łapszyński.

6:3
    Rafał Szymura pewnie w boisko.

7:3
    Łukasz Łapszyński na prawej stronie atakuje idealnie w 9. metr.

7:4
    Paweł Adamajtis, który w poprzednim sezonie bronił barw stołecznej drużyny punktuje atakując w wolne pole.

7:5
    Nieporozumienie pomiędzy Zagmunym, a Filipem i łatwy punkt ląduje na koncie częstochowian.

8:5
    Ładny atak ze środka Andrzeja Wrony.

8:6
    Odpowiada po raz kolejny na środku Łukasz Polański.

9:6
    Jakub Kowalczyk bardzo dobrze w wolne pole. Nie udało się obronić tej piłki Adamajtisowi.

10:6
    Bez bloku w aut uderza Paweł Adamajtis.

11:6
    Kolejny fatalny błąd po stronie przyjezdnych. Stanisław Wawrzyńczyk uderza w aut. O przerwę prosi trener AZS-u Częstochowa – Michał Bąkiewicz!

11:7
    Paweł Zagumny zepsuł teraz zagrywkę.

11:8
    Punktowy atak po stronie AZS-u Częstochowa i to co przed chwilą goście stracili znów próbują odrabiać.

12:8
    Stanisław Wawrzyńczyk serwuje w siatkę.

12:9
    Również po stronie Politechniki zagrywkę zepsuł Bartosz Kwolek.

13:10
    Szymura punktuje w ataku.

14:10
    Psuje serwis Paweł Adamajtis.

14:11
    Michał Filip także nie najlepiej wykonuje zagrywkę.

14:12
    Po rękach Pawła Zagumnego w aut atakuje Stanisław Wawrzyńczyk.

15:12
    Rafał Szymura serwuje w aut.

15:13
    Ależ mamy fatalne zagrywki z jednej i drugiej strony. Teraz w zespole gospodarzy myli się w polu serwisowym Łukasz Łapszyński.

16:13
    Zmuszony przebijać piłkę Paweł Zagumny, ale poradził sobie doświadczony rozgrywający i wykończył swoją akcję.

16:14
    Oleksandr Grebeniuk atakuje po rękach Bartosza Kwolka w aut.

16:15
    Blokowany Michał Filip przez Łukasza Polańskiego i nawiązują kontakt z rywalem goście.

17:15
    Szybkie rozegranie Zagumnego na środek do Jakuba Kowalczyka, a ten pewnie kończy atak.

17:16
    Odpowiadają również skuteczną akcją goście. Buczek na skrzydło do Wawrzyńczyka, a ten pewnie w wolne pole.

18:16
    Michał Filip otrzymuje dobre rozegranie od Pawła Zagumnego i wykorzystuje to.

18:17
    Paweł Adamajtis obija ręce rywali, a piłka spada pod nogi blokujących.

19:17
    Okazja na wyrównanie, ale psuje fatalnie swój atak Rafał Szymura.

19:18
    Paweł Adamajtis pewnie uderza po prostej i nie radzi sobie w obronie Bartosz Kwolek.

20:18
    Zepsuty serwis Adamajtisa.

20:19
    Także po stronie gospodarzy pomylił się Michał Filip w polu serwisowym.

21:19
    I również Rafał Szymura serwuje daleko w aut.

21:20
    Czwarta z rzędu popsuta zagrywka. W siatkę Łukasz Łapszyński.

22:20
    Pewne uderzenie na skrzydle Michała Filipa w wolne pole.

23:20
    Błąd w ataku Adamajtisa i odskakują na trzy oczka gospodarze.

23:21
    Andrzej Wrona psuje serwis.
    23:21 Tak graficznie wygląda ustawienie na parkiecie Politechniki oraz AZS-u Częstochowa!

24:21
    Z drugiej piłki bardzo mocno uderza Jakub Kowalczyk i nie radzą sobie w obronie goście. Piłka setowa dla Politechniki!

24:22
    Ze środka mocno Łukasz Polański i o czas prosi Jakub Bednaruk – trener Onico AZS Politechniki Warszawskiej!

25:22
    Błąd w polu serwisowym Stanisława Wawrzyńczyka i to gospodarze zwyciężają pierwszego seta!

25:22
    Pierwszy set skończony.
    0:0 Od początku tej partii do samego końca kontroluje przebieg meczu Politechnika, która zwycięża zasłużenie seta pierwszego. Nie wyglądali najgorzej przyjezdni, ale zdecydowanie częstochowianie muszą zniwelować błędy indywidualne w ataku i na zagrywce!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

1:0
    Ze skrzydła Łukasz Łapszyński i nie radzi sobie z obroną Buczek.

1:1
    Odpowiada Rafał Szymura skutecznie atakując.

1:2
    Jeszcze raz bardzo dobry atak Szymury zamienia się na punkt dla przyjezdnych.

2:2
    Zepsuty serwis przez Łukasza Polańskiego.

2:3
    Michał Szalacha uderza bardzo mocno. Nie radzi sobie w obronie Bartosz Kwolek.

2:4
    Punktowa zagrywka na koncie Oleksandra Grebeniuka!

3:4
    Na środku Andrzej Wrona i piłka po dłoniach rywala wypada na aut.

3:5
    Zepsuty serwis Michała Filipa.

4:5
    Jeszcze raz podobnie jak przed kilkoma chwilami Andrzej Wrona, który uderza po bloku w aut.

4:6
    Stanisław Wawrzyńczyk przyjmuje zagrywkę po czym otrzymuje piłkę i atakuje po rękach Pawła Zagumnego.

5:6
    W aut na skrzydle Oleksandr Grebeniuk.

5:7
    Teraz już poprawił się Grebeniuk i trafił w boisko.

6:7
    Konrad Buczek psuje serwis.

7:7
    Jakub Kowalczyk na środku i nie dał rady się wybronić Adam Kowalski.

8:7
    W aut atakuje Rafał Szymura i na prowadzenie wraca Politechnika.

8:8
    Szybka akcja częstochowian i ze środka w wolną strefę uderza Łukasz Polański.

8:9
    Punktuje na zagrywce Stanisław Wawrzyńczyk, który trafił tym serwisem Bartosza Kwolka!

9:9
    Teraz już bronią się gospodarze, ale szybki atak ze środka Kowalczyka bez szans na obronę.

9:10
    Długa wymiana, którą atakiem po bloku Michała Filipa zakończył Rafał Szymura.

9:11
    Oleksandr Grebeniuk powiększa przewagę atakując po bloku rywali.

10:11
    Odpowiada teraz Łukasz Łapszyński uderzeniem po bloku Grebeniuka.

10:12
    Po dłoniach Andrzeja Wrony atakuje Michał Szalacha i ciągle z przewagą dwóch punktów przy swojej zagrywce akademicy z Częstochowy.

11:12
    Pewne uderzenie po bloku w aut Łukasza Łapszyńskiego.

11:13
    Zagrywka Michała Filipa ląduje na aucie.

12:13
    Kolejny ładny atak Łukasza Łapszyńskiego ląduje w parkiecie.

13:13
    Coś niesamowitego. Znów Zagumny wybiera na skrzydle Łapszyńskiego, a ten nie zawodzi i ciągle skutecznie kończy swoje ataki.

13:14
    Pewnie Stanisław Wawrzyńczyk po dłoniach blokujących.

14:14
    Zepsuta zagrywka przez Michała Szalachę.

14:15
    Kontratak częstochowian i Wawrzyńczyk po dłoniach Wrony w aut.

14:16
    Kiks Michała Filipa. Piłka po jego ataku ląduje na aucie.

14:17
    Fatalna seria gospodarzy. Ze środka psuje akcję Jakub Kowalczyk. O przerwę prosi trener Onico AZS Politechniki Warszawskiej – Jakub Bednaruk!

14:18
    Łapszyński atakuje w aut. Odskakują na 4 punkty goście i drugi czas z rzędu dla Bednaruka!

15:18
    Samica przyjmuje, Samica atakuje i Samica punktuje.

15:19
    W odpowiedzi skutecznie uderza po prostej Rafał Szymura.

16:19
    Stanisław Wawrzyńczyk serwuje w aut.

16:20
    Guillaume Samica swój serwis posyła w aut.

17:20
    Pewne uderzenie Pawła Mikołajczaka po dłoniach Rafała Szymury.

17:21
    Oleksandr Grebeniuk w szybkiej akcji atakuje po skosie w sam narożnik.

18:21
    Zepsuta zagrywka przez Grebeniuka.

18:22
    Fatalnie Łukasz Łapszyński, który popełnia indywidualny błąd w ataku.

19:22
    Walczą gospodarze. Na skrzydle Paweł Mikołajczak po dłoniach Konrada Buczka.

20:22
    Błąd również po stronie przyjezdnych. Michał Szalacha zerwał atak i o pierwszy czas prosi trener AZS-u Częstochowa – Michał Bąkiewicz!

21:22
    Za nami świetna akcja w której skutecznie ze środka uderza Andrzej Wrona.

22:22
    Kolejny raz bardzo dobrze Andrzej Wrona, który blokuje atak Michała Szalachy.

22:23
    Odpowiedział w końcu AZS Częstochowa. Stanisław Wawrzyńczyk ze skrzydła po dłoniach Pawła Zagumnego.

22:24
    Teraz mają lepszy okres przyjezdni. Guillaume Samica blokowany przez Konrada Buczka. Piłka setowa na wagę zwycięstwa w drugiej partii dla przyjezdnych!

23:24
    Punktowy atak Andrzeja Wrony. Piłka po dłoniach Polańskiego opuszcza plac gry.

24:24
    Fatalnie zepsuł atak Rafał Szymura i gramy na przewagi.

24:25
    Kolejna piłka setowa dla gości, bowiem Oleksandr Grebeniuk atakuje po rękach Kowalczyka w aut.

25:25
    Serwis zepsuty przez Konrada Buczka.

25:26
    Pewnie Stanisław Wawrzyńczyk i nie dał rady się obronić Samica. Kolejna piłka setowa dla częstochowian!

26:26
    Dobry atak Łapszyńskiego i nie dał rady się obronić Konrad Buczek. Gramy dalej.

26:27
    Zepsuł zagrywkę Guillaume Samica. Jeszcze raz szansę na skończenie tej partii mają goście!

27:27
    Bardzo pewnie ze środka w wolne pole Jakub Kowalczyk.

27:28
    Rafał Szymura po dłoniach Pawła Mikołajczaka. Setowa dla akademików z Częstochowy!

28:28
    Odpowiada na środku Andrzej Wrona.

29:28
    Michał Szalacha blokowany przez Andrzeja Wronę i szala przechyla się na stronę gospodarzy, bo to oni mają teraz piłkę setową!

29:29
    Natychmiast skutecznym atakiem odpowiedział Oleksandr Grebeniuk.

29:30
    Ależ scenariusz. Myli się w ataku Paweł Mikołajczak i znów goście mają szansę na skończenie partii drugiej!

29:31
    Pewnie kończy atak Stanisław Wawrzyńczyk i mamy wyrównanie w tym spotkaniu!

29:31
    Drugi set skończony.
    0:0 Ależ emocje w tej partii. Do końca nie było pewne kto wygra w tym secie. Sporo błędów gospodarzy zaważyło o tym, że goście mieli więcej okazji by skończyć seta i to w końcu uczynili. W całym meczu remis 1:1!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Ze skrzydła skutecznie Paweł Mikołajczak.

2:0
    Zerwał Rafał Szymura atak i kolejne oczko na koncie Politechniki.

3:0
    Paweł Mikołajczak świetnie blokiem zatrzymuje atak Łukasza Polańskiego i o przerwę prosi trener AZS-u Częstochowa – Michał Bąkiewicz!

3:1
    Oleksandr Grebeniuk po dłoniach Łukasza Łapszyńskiego.

3:2
    Błąd w ataku Pawła Mikołajczaka i punkt na koncie gości.

4:2
    Dobrze na środku Jakub Kowalczyk. Nie wybronił tego ataku Łukasz Polański.

4:3
    Jakub Kowalczyk popełnił błąd w polu serwisowym.

5:3
    Przechodząca piłka wykorzystana przez Łukasza Łapszyńskiego.

5:4
    Skutecznie Michał Szalacha bez problemu w wolne pole.

6:4
    Atakuje końcówkami palców Andrzej Wrona, a piłka ląduje w boisku. Nie zdążył do obrony Polański.

6:5
    Ładnie przedarł się przez podwójny blok rywali Oleksandr Grebeniuk.

7:5
    Z prawego skrzydła po prostej Łukasz Łapszyński w boisko.

8:5
    Po taśmie w boisko uderza Paweł Mikołajczak.

9:5
    Szybki atak Guillaume Samici po dobrym rozegraniu Pawła Zagumnego. Odskakują powoli gospodarze.

9:6
    Ładny atak Ukraińca – Oleksandra Grebeniuka, a piłka do dłoniach Kowalczyka ląduje na aucie.

10:6
    Paweł Zagumny na prawe skrzydło do Pawła Mikołajczaka i piłka idealnie ląduje na 9. metrze.

10:7
    Oleksandr Grebeniuk świetnie blokiem zatrzymuje na lewej stronie atak Pawła Mikołajczaka.

11:7
    Jakub Kowalczyk kiwa w boisko.

12:7
    Bez bloku w aut atakuje Rafał Szymura. Fatalny błąd gracza częstochowskiego AZS-u. O przerwę prosi Michał Bąkiewicz – trener drużyny gości!

12:8
    Skutecznie w szybkiej akcji na środku Łukasz Polański.

13:8
    Łukasz Łapszyński nie do obrony ze skrzydła.

13:9
    A po stronie częstochowian odpowiada dobrym atakiem Rafał Szymura.

13:10
    Błąd w ataku Łapszyńskiego i przewaga Politechniki topnieje.

14:10
    Na zagrywce w siatkę Oleksandr Grebeniuk.

15:10
    Pewnie z lewej strony w boisko trafia Łukasz Łapszyński.

15:11
    Tomasz Kowalski do Rafała Szymury, a ten skutecznie na lewej flance.

16:11
    Paweł Mikołajczak po rękach Mykoła Moroza w aut.

16:12
    W aut serwuje Łukasz Łapszyński.

16:13
    Długa wymiana i Kowalski ostatecznie blokuje na skrzydle Samicę. O przerwę prosi trener Onico AZS Politechniki Warszawskiej – Jakub Bednaruk!

17:13
    Szybka akcja i ze środka kończy Andrzej Wrona.

17:14
    Odpowiada na atak przeciwnika Łukasz Polański, który skutecznie uderza na środku w wolne pole.

18:14
    W aut serwuje Tomasz Kowalski.

18:15
    Mykoła Moroz po dłoniach Guillaume Samici w aut.

19:15
    Ale pewnie na środku Jakub Kowalczyk, który ile sił uderza w parkiet.

19:16
    Łukasz Polański w odpowiedzi. Olenderek nie dał rady się wybronić.

19:17
    Blokowany Łukasz Łapszyński przez częstochowski blok, a dokładniej przez Oleksandra Grebeniuka.

19:18
    Bezpośredni as serwisowy Łukasza Polańskiego!

19:19
    Autowy atak ze środka Jakuba Kowalczyka. Ależ fatalna seria Politechniki. O przerwę prosi Jakub Bednaruk – trener Onico AZS Politechniki Warszawskiej!

19:20
    Blokowany Paweł Mikołajczak przez Rafała Szymurę. 5 punkt z rzędu na koncie częstochowian. Z dalekiej podróży wrócili podopieczni Michała Bąkiewicza.

20:20
    Ze środka skutecznie Jakub Kowalczyk.

20:21
    Potrójnym blokiem goście zatrzymują atak Pawła Mikołajczaka.

20:22
    Po rękach Pawła Mikołajczaka uderza Oleksandr Grebeniuk.

20:23
    Autowy atak Łukasza Łapszyńskiego. Fatalnie gra teraz Onico i coraz bliżej wygranej w trzecim secie są przyjezdni.

21:23
    Dobry atak Andrzeja Wrony ląduje w boisku.

21:24
    Serwis zepsuł Paweł Mikołajczak i piłkę setową mają goście!

22:24
    Pewnie ze skrzydła w boisko uderza Łukasz Łapszyński.

22:25
    Grebeniuk kończy tą partię atakując po rękach Wrony. Przyjezdni prowadzą po świetnej końcówce w ich wykonaniu!

22:25
    Trzeci set skończony.
    0:0 Cały set mieli pod kontrolą gospodarze, ale w końcówce ruszyli do boju goście i udało się odrobić stratę czterech punktów do Politechniki. Póki co mamy niespodziewany przebieg tego spotkania!

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

0:1
    Od skutecznego ataku na skrzydle rozpoczął Grebeniuk.

0:2
    Punktowa zagrywka w wykonaniu Łukasza Polańskiego!

1:2
    W końcu obudzili się gospodarze. Łapszyński po prostej w wolną strefę.

1:3
    Zepsuty serwis przez Michała Filipa.

2:3
    Nie do obrony po przekątnej Michał Filip.

3:3
    Skutecznie w boisko trafił Przemysław Smoliński.

4:3
    Myli się Moroz i uderza w aut.

4:4
    Oleksandr Grebeniuk wykorzystał dobre rozegranie i kiwa w boisko.

5:4
    Rafał Szymura myli się w swojej próbie.

5:5
    Michał Szalacha po palcach rywala w aut.

6:5
    A po stronie gospodarzy ładnie po rękach Moroza uderza Michał Filip.

7:5
    W kontrze Politechnika i bezlitośnie Samica w narożnik parkietu.

7:6
    Bardzo dobry atak po prostej Oleksandra Grebeniuka, a w przyjęciu nie poradził sobie Zagumny.

7:7
    Z prawej strony świetnie atakuje po raz kolejny Grebeniuk i bez problemu trafia w wolne pole.

8:7
    Przemysław Smoliński bardzo mocnym atakiem trafia libero częstochowskiej drużyny i punktuje.

9:7
    As serwisowy Guillaume Samici. Piłka zatańczyła na taśmie i spadła po stronie rywali!