Szczecin – AZS Gdańsk 7:4 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
7:4 (3:0)
AZS UG Gdańsk
Poniedziałek 28.11.2016, 18:10 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 9

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:13:36)

Pogoń 04 Szczecin przesunęła się na 4. miejsce w Futsal Ekstraklasie dzięki zwycięstwu 7:4 z AZS UG Gdańsk. Mecz zakończył się bardzo wysokim wynikiem dzięki rozluźnieniu szyków obronnych, gdy było już w zasadzie pewne, że komplet punktów zostanie w Szczecinie. Po pierwszej połowie Pogoń prowadziła 3:0, po czym dała się zaskoczyć dwoma golami i zafundowała sobie nerwówkę. Decydująca była 32. minuta, w której granatowo-bordowi wypracowali sobie zaliczkę 6:2, której nie mogli roztrwonić. Hat-trickiem popisał się Dominik Solecki, a najpiękniejsze trafienie było dziełem Mateusza Geperta. Spóźnieni Akademicy zostali ostudzeni po remisie z Rekordem Bielsko-Biała w poprzedniej kolejce.

40:00

38:56
    Gol dla AZS-u UG!
    Strzelcem bramki MICHAŁ HORBACZ.

Kanonada w końcówce spotkania, a Horbacz dopisał się na listę strzelców, wkopując piłkę z bliska do siatki! 11 goli to już liczba, która musi robić wrażenie.

37:54
    Strzelcem bramki TOMASZ POŹNIAK.

Poźniak pokonał precyzyjnym strzałem Koszmidera, który chwilę wcześniej zastąpił w bramce Pogoni Lasika! To już dziesiąta bramka w tym spotkaniu.

36:37
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Strzał z własnej połowy przez całe boisko do pustej bramki. Mały pogrom staje się faktem! Pogoń wymierzyła gdańszczanom karę za wycofanie golkipera.

35:30
    Atakują w przewadze liczebnej przyjezdni, ale nie wywalczyli w ostatnich minutach nic poza piątym faulem Pogoni.

34:40
    Protestują gospodarze. Gracze AZS UG Gdańsk zaczynają wywracać się w każdej sytuacji stykowej, by wymusić kolejne przewinienie Pogoni.

33:25
    Dominik Solecki zmarnował swoją szansę na hat-tricka i potwornie chybił z doskonałej pozycji!

33:23
    Żółta kartka dla Depty i szansa na uderzenie z rzutu wolnego do bramki. Nie ma muru AZS UG Gdańsk!

32:05
    Drużyna z Gdańska z wycofanym bramkarzem, ale trudno będzie jej cokolwiek zdziałać przy obecnym wyniku.

31:47
    Strzelcem bramki MAREK BUGAŃSKI.

Ekspresowy kontratak Portowców i Bugański wepchnął piłkę z bliska do siatki po podaniu Kubika!

31:20
    Samobójcze trafienie zalicza TOMASZ KRIEZEL.

Fatalna interwencja Kriezela po dośrodkowaniu Pogoni z rzutu rożnego. Samobójcze trafienie po podaniu wzdłuż linii bramkowej!

30:54
    Bramkę z 10 metrów zdobywa ARTUR JURCZAK.

Efektowne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego najlepszego strzelca Pogoni i znów ma dwubramkową przewagę! Futbolówka wylądowała tuż pod poprzeczką bramki AZS UG Gdańsk.

30:52
    Przedłużony rzut karny dla Pogoni '04 Szczecin! Niepotrzebne przewinienie w centrum boiska.

30:35
    Piąte przewinienie u gości i na dodatek żółta kartka dla Kriezela za staranowanie Soleckiego.

30:15
    4:4 w faulach, co dodatkowo podgrzewa sytuację przed końcówką widowiska.

29:20
    O przerwę na żądanie zawnioskował trener Pogoni Łukasz Żebrowski.

29:15
    Osłowski z dystansu i nie pierwszy dziś raz musiał interweniować Lasik w bramce Pogoni.

Gole: 6. Dominik Solecki, 14. Dominik Solecki, 20. Gepert, 31. Jurczak (10 m rzut karny), 32. Kriezel (sam.), 32. Bugański, 37. Dominik Solecki – 22. Poźniak, 24. Cyman, 38. Poźniak, 39. Horbacz

Kartki:   31. Kriezel (GDA), 34. Depta (GDA)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik (Koszmider) – Bugański, Gepert, Jurczak, Jakubiak – O. Solecki, Czepielewski, Jonczyk, D. Solecki, Doering, Kubik, Kawczak, Cymański.
    AZS UG Gdańsk: Burglin (Sasiak) – Poźniak, Kriezel, Osłowski, Urtnowski – Osiński, Cyman, Musik, Pawicki, Horbacz, Depta, Kreft.

Sędziowie: Krupa, Wiercioch – Struk, Modrzejewski