Borussia D. – Borussia M. 4:1 (koniec) | Bayer – Freiburg 1:1 (koniec) | Wolfsburg – Hertha 2:3 (koniec)
Werder – Ingolstadt 2:1 (koniec) | Hoffenheim – FC Koln 4:0 (koniec) | RB Lipsk – Schalke 04 2:1 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
4:0 (2:0)
1. FC Koln
Sobota 03.12.2016, 15:30 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga • Runda 13

Spotkanie w Sinsheim właśnie dobiegło końca! Gospodarze po bardzo dobrym spotkaniu w swoim wykonaniu zwyciężają z FC Koln 3:0. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:19:58)

90
    89. Mark Uth (HOF) - 4:0

89
    Gol dla Hoffenheim!

Bezlitośni są gospodarze! Po świetnym zgraniu ze skrzydła od Toljana z najbliższej odległości piłkę do bramki pakuje MARK UTH!

87
    Więcej fauli, niż gry oglądamy w ostatnich minutach spotkania. Obie drużyny czekają już chyba tylko na końcowy gwizdek arbitra.

86
    Rudnevs popychał jednego z defensorów Hoffenheim. Chwila oddechu dla defensorów drużyny gospodarzy.

84
    Mavraj faulował rozpędzonego rywala i arbiter pokazuje mu żółty kartonik.

83
    Z dystansu uderzał jeden z zawodników Koln, ale na posterunku był Baumann.

82
    Rausch zaatakowany nakładką na własnej połowie boiska i arbiter odgwizduje przewinienie.

81
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Sandro Wagner, na boisku pojawia się Philipp Ochs.

79
    Z dystansu uderzał Amiri, ale fatalnie spudłował. Z piątego metra grę wznowi Kessler.

78
    Modeste znakomicie złożył się do strzału głową, ale przeniósł piłkę minimalnie ponad poprzeczką!

76
    Bardzo spokojnie wymieniają się podaniami defensorzy Koln. Przyjezdni grają jakby bez wiary w zdobycie choćby honorowego gola.

75
    Pojedyncze akcje wyprowadzają miejscowi, jednak generalnie Hoffenheim ogranicza się już tylko i wyłącznie do gry z kontrataku.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Jeremy Toljan (TSG 1899 Hoffenheim).

72
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Koln, ale i tym razem nie udało się zagrozić bramce strzeżonej przez Baumanna.

71

70
    Mavraj próbował uderzać z linii pola karnego, lecz nie trafił w piłkę, a po chwili sfaulował jednego z defensorów.

69
    W bardzo trudnym położeniu są obecnie goście. Koln przegrywa trzema bramkami, a do końca spotkania pozostało nieco ponad dwadzieścia minut.
    67. Sandro Wagner (HOF) - 3:0

67

Kolejny cios zadają gospodarze! Po długim dośrodkowaniu z rzutu wolnego strąceniem piłki głową SANDRO WAGNER zaskoczył golkipera rywali i po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców!

67
    Zupełnie nieudane wykończenie kontrataku przez miejscowych, ale Wieśniacy cały czas utrzymują się przy piłce.

66
    Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego w szesnastkę Hoffenheim, ale bezbłędnie radzą sobie defensorzy gospodarzy.

64
    Atik nieprzepisowo atakował Rudnevsa w środku pola i arbiter słusznie odgwizdał przewinienie.

63
    Gospodarze wywalczyli rzut wolny na połowie rywali. Odległość od bramki jest jednak zbyt daleka, aby myśleć dośrodkowaniu.

62
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Salih Özcan, na boisku pojawia się Sehrou Guirassy.

62
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Simon Zoller, na boisku pojawia się Artjoms Rudņevs.

61
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Andrej Kramarić, na boisku pojawia się Mark Uth.

60
    Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Eugen Polanski, na boisku pojawia się Bariş Atik.

59
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne miejscowych i kolończycy rozpoczną od rzutu rożnego.

58
    Nie schodzą z połowy gospodarzy zawodnicy z Kolonii. Póki co niewiele im to jednak daje.

56
    Udaną pułapkę ofsajdową na Zollerze zastawili obrońcy Hoffenheim.

55
    Bardzo ładna indywidualna akcja Hectora zakończona jednak zbyt mocnym uderzeniem.

53
    Defensorzy Hoffenheim nie mieli kłopotów z wybiciem futbolówki po zbyt słabym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

52
    Po faulu Amiriego stały fragment gry w odległości około trzydziestu metrów od bramki rywali będą mieli piłkarze Koln.

50
    Kessler spokojnie wyłapuje piłkę po słabym uderzeniu głową jednego z zawodników drużyny gospodarzy.

49
    Polański nieprzepisowo powstrzymywany na połowie rywali i Hoffenheim rozpocznie od rzutu wolnego.

48
    Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej złapany został Modeste.

47
    Spokojny początek drugiej części gry. Przy piłce utrzymują się przyjezdni.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy Hoffenheim pewnie prowadzi z FC Koln 2:0. Gospodarze kontrolują przebieg wydarzeń na boisku i wydaje się, że nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+1
    Kolejny z zawodników zespołu Hoffenheim przewraca się w szesnastce rywali, ale i tym razem arbiter nie używa gwizdka.

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

44
    Po faulu Heintza od rzutu wolnego przy linii środkowej boiska grę wznowią gospodarze.

42
    Futbolówkę przejęli Wieśniacy. Wydaje się, że miejscowi spokojnie chcą przeczekać do końca pierwszej połowy.

40
    Cofnęli się teraz na własną połowię boiska miejscowi. Czy gracze Koln zdołają coś zdziałać jeszcze przed przerwą?
    39. Jeremy Toljan (HOF) - 2:0

39

Podwyższają prowadzenie gospodarze! Po podaniu w pole karne gości JEREMY TOLJAN świetnie wyprzedził jednego z obrońców, a następnie wstrzelił piłkę pomiędzy nogami interweniującego golkipera!

37
    Po nieudanym wykończeniu akcji prze Wieśniaków z piątego metra grę wznowi Kessler.

35
    Mocny doping kibiców Hoffenheim. Czy poniesie to ich ulubieńców?

34
    Wciąż czekamy na jakieś przyspieszenie gry. Nie najciekawiej grają obecnie obydwa zespoły.
    32. Marcel Hartel (KLN)

32
    Bardzo wysokim pressingiem grają zawodnicy FC Koln. Póki co jednak bezbłędni w defensywie są rywale.

30
    Po kapitalnej wrzutce z lewego skrzydła bliski zdobycia bramki był Hartel, który jednak nie zdołał czysto trafić w piłkę!

30
    Od autu na własnej połowie boiska grę wznawiają goście.

28
    Sporo fauli w ostatnich minutach spotkania. Miejmy nadzieję, że obraz gry ulegnie zmianie.

25
    Wagner upada w polu karnym rywali, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia i nakazuje grać dalej.

24
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Marcel Risse, na boisku pojawia się Marcel Hartel.

24
    Polański uderzał z okolic dwudziestego piątego metra, ale fatalnie skiksował.

22
    Znów niewiele brakowało! Zoller przeprowadził indywidualną akcję zakończoną minimalnie niecelnym płaskim uderzeniem!

20
    Jakiegoś urazu doznał Risse i mamy przerwę w grze. Nie wiadomo, czy pomocnik przyjezdnych dokończy to spotkanie.

18
    Zoller popychany w środowej strefie boiska i arbiter dyktuje rzut wolny dla zespołu z Kolonii.
    17. Marcel Risse (KLN)

17
    Kessler po raz kolejny pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

15
    Modeste mocno naciskał Baumanna, ale ostatecznie golkiper Hoffenheim bez szwanku wyszedł z opresji.

13
    Kolejna wyśmienita okazja przyjezdnych! Risse świetnie zwiódł jednego z obrońców, po czym chybił o centymetry!

12
    Znakomita okazja gości! Modeste otrzymał podanie na jedenasty metr, ale po jego uderzeniu piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką!

10
    Rzut rożny wywalczyli przyjezdni. Czy Koln odpowie?
    8. Andrej Kramarić (HOF) - 1:0
    8. Sandro Wagner (HOF) - 1:0

8

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hubner trafił głową w poprzeczkę! Na dobicie strzału ruszył SANDRO WAGNER, który ostatecznie umieścił futbolówkę w bramce!

7
    Gra toczy się na połowie przyjezdnych, jednak Hoffenheim nie forsuje tempa.

6
    Rudy zbyt głęboko dośrodkowywał z rzutu wolnego i piłkę bez kłopotów wyłapał Kessler.

5
    Sorensen faulował Amiriego na prawym skrzydle i arbiter bez wahania odgwizdał przewinienie.

4
    Powoli do głosu zaczynają dochodzić miejscowi. Popularni Wieśniacy wymieniają się podaniami na połowie rywali.

2
    Przy piłce utrzymują się goście. To gracze z Kolonii póki co starają się kreować grę.

1
    W pierwszej akcji przyjezdnych na spalonym złapany został Modeste,

1

Protokół meczowy:

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Rudy, Polanski, Amiri, Toljan – Kramarić, Wagner.

Rezerwowi: Stolz – Bičakčić, Zuber, Szalai, Uth, Ochs, Atik.

1. FC Köln: Kessler – F. Sørensen, Mavraj, Heintz, Rausch – Risse, S. Özcan, Hector, Zoller – Ōsako, Modeste.

Rezerwowi: Müller – Jojic, Rudņevs, Olkowski, Guirassy, Mladenović, Hartel.

Sędzia główny: Gunter Perl
    Asystenci: Thomas Stein, Michael Emmer
    Sędzia techniczny: Benedikt Kempkes.

Start spotkania:

Początek spotkania zaplanowano tradycyjnie na godzinę 15:30. Składy obydwu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Bezpośrednie starcia:

Obie drużyny mierzyły się ze sobą nieco ponad miesiąc temu w ramach 1/16 finału Pucharu Niemiec. FC Koln zwyciężył wtedy na własnym terenie 2:1 po dogrywce. Wcześniejsze dwa spotkania tych zespołów kończyły się remisami.
    Barwy FC Koln reprezentuje Artiom Rudniev, bardzo dobrze znany polskim kibicom z występów w Lechu Poznań:

1. FC Koln:

Goście spisują się lepiej i wyprzedzają sobotnich rywali o jedną pozycję. Jest to spowodowane lepszym bilansem bramkowym, ponieważ obie drużyny punktów zdobyły tyle samo. Trzeba dodać, że zawodnicy z Kolonii mają obecnie najmniej straconych goli w sezonie ze wszystkich drużyn Bundesligi!

TSG 1899 Hoffenheim:

Gospodarze są jedną z dwóch drużyn Bundesligi (obok RB Lipsk), które w tym sezonie jeszcze nie przegrały meczu. Popularni Wieśniacy zajmują jednak dopiero szóste miejsce, ponieważ większość swoich meczów zremisowali. Przed tygodniem ich wyjazdowe spotkanie z Borussią Moenchengladbach również zakończyło się podziałem punktów.

O meczu:

Serdecznie zapraszam na relację jednego z sobotnich spotkań 13. kolejki niemieckiej Bundesligi! Na Rhein-Neckar-Arenie miejscowe TSG Hoffenheim gościć będzie 1. FC Koln. Szykuje się ciekawe starcie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Gole: 8. Wagner, 39. Toljan, 67. Wagner, 89. Uth

Kartki:   71. Toljan (HOF), 74. Toljan (HOF) – 84. Mavraj (KLN)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Rudy, Polanski (60. Atik), Amiri, Toljan – Kramarić (61. Uth), Wagner (81. Ochs).
    Zmiany: Stolz – Bičakčić, Zuber, Szalai, Uth, Ochs, Atik.

1. FC Koln: Kessler – F. Sørensen, Mavraj, Heintz, Rausch – Risse (24. Hartel), S. Özcan (62. Guirassy), Hector, Zoller (62. Rudņevs) – Ōsako, Modeste.
    Zmiany: Müller – Jojic, Rudņevs, Olkowski, Guirassy, Mladenović, Hartel.

Sędzia techniczny: Benedikt Kempkes