PTPS – POLI Budowlani 3:0 (koniec) | Rysice – KSZO 3:0 (koniec) | Chemik – impel 3:2 (koniec)
Grupa Azoty Chemik Police
3
25 18 19 25 15
Impel Wrocław
2
20 25 25 23 9
Niedziela 04.12.2016, 17:00 • Hala Azoty Arena, Szczecin • Tauron Liga • 9. kolejka

15:9
    Kossanyiova popełnia błąd w ataku i "Chemiczki" wygrywają 3:2!

14:9
    Ale po chwili poprawka Werblińskiej już skuteczna! Piłka meczowa nr 1!

11:6
    Bednarek-Kasza znalazła sposób na Kąkolewską! Udany blok środkowej Chemika

9:6
    Zaroślińska w kontrze obija blok i ponownie 3 punkty przewagi gospodyń!

25:23
    Kossanyiova na zagrywce popełnia błąd. Więc o zwycięstwie zdecyduje dzisiaj tie-break!

24:22
    Hancock kiwnęła, ale zorientowały się w tym Policzanki. Po chwili piłkę dostała Zaroślińska i skończyła akcję! Setbol!

22:22
    REMIS! Kosztowna pomyłka Zaroślińskiej w ataku

19:19
    I remis! Kąkolewska doskonale blokuje Werblińską!

19:17
    Courtney kończy atak po rękach Veljković i Impel goni!

18:15
    Złe przyjęcie Krzos i kończy atak Konieczna! Maleje przewaga Chemika

15:12
    Pierwszy od dawna błąd Koniecznej w ataku. Minimalna przewaga gospodyń!

9:9
    Bardzo długa akcja zakończona ostatecznie udanym blokiem Wrocławianek! W roli głównej Kossanyiova.

0:1
    Punkt otwarcia dla Impelu – skutecznie ponownie Kąkolewska!

19:25
    Ale świetna w tym secie Kąkolewska pewnie kończy ze środka i Impel wygrywa trzecią odsłonę!

17:24
    Długa akcja dla Impelu! Konieczna atakuje po bloku i setbol dla gości!

12:19
    Ponownie Ptak w ataku i skutecznie! Impel zmierza po wygraną w tym secie

9:15
    Konieczna skutecznie w kontrze i 15. punkt dla gości!

9:12
    Werblińska popisuje się blokiem! Odrabiają straty "Chemiczki"

5:10
    Hancock i as serwisowy! Rośnie przewaga gości

3:7
    Kossanyiova popisuje się 2 asami z rzędu i Głuszak prosi o czas!

0:0
    Doskonała wręcz gra Courtney w tym secie, swoje dorzuciły też Hancock i Konieczna, a więc po 2 setach mamy remis!

18:25
    Najlepsza w drugim secie Courtney zdobywa punkt w ataku i set dla Impela!

16:24
    Kąkolewska popisuje się blokiem i setbol dla gości!

12:20
    Hancock po rękach Jagieło! 20. punkt dla gości

8:17
    I kolejny as serwisowy młodej środkowej!

6:15
    I as serwisowy Amerykanki! To już 9 punktów przewagi gości

3:11
    Piorunujący początek zawodniczek Marka Solarewicza!

0:6
    Koncert Wrocławianek na początku seta nr 2! Ponownie Konieczna nie myli się w ataku

24:15
    Jagieło popisuje się asem serwisowym i piłka setowa dla gospodyń!

17:10
    Konieczna w ataku i wreszcie przełamanie Wrocławianek

15:9
    Rośnie przewaga gospodyń! Błąd w ataku popełnia Monika Ptak

13:9
    I znowu powtórka z rozrywki! Blok Veljković na Mędrzyk!

5:4
    As serwisowy Zaroślińskiej!

0:0
    Serdecznie witamy z hali Azoty Arena w Szczecinie. Już za 45 minut rozpocznie się pojedynek między Chemik Police a Impelem Wrocław. Czy Chemik pokona dobrze znanego rywala i utrzyma status drużyny niepokonanej? A może Wrocławianki sprawią niespodziankę i pokonają wyżej notowane rywalki. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.

0:0
    Warto jednak zaznaczyć, że w poprzednich sezonach obie drużyny walczyły o najwyższe miejsca i często mierzyły się właśnie ze sobą. Najbardziej pamiętne mecze odbyły się w sezonie 2013/14, gdzie w wielkim finale lepszy okazał się Chemik i już po trzech meczach świętował zdobycie tytułu mistrzowskiego. Od tamtego czasu zmieniło się w obu ekipach bardzo dużo i nie oglądamy już w nich wielu zawodniczek (np. Małgorzata Glinka-Mogentale i Maja Ognjenović w Chemiku, czy Frauke Dirickx i Katarzyna Mroczkowska w Impelu).

0:0
    W hitowym spotkaniu 9. kolejki Orlen Ligi zawodniczki Chemika Police podejmą w szczecińskiej hali Azoty Arena siatkarki Impelu Wrocław. Tabela pokazuje, że faworytkami będą gospodynie, które w obecnym sezonie nie przegrały jeszcze meczu i tylko raz straciły punkt w tie-breaku. Natomiast Wrocławianki już 3 razy w tym sezonie schodziły z parkietu pokonane. Lepsze od zawodniczek Marka Solarewicza okazywały się: ŁKS Łódź, MKS Dąbrowa Górnicza i Budowlani Łódź.

Artur Ryszawa

Grupa Azoty Chemik Police: Werblińska, Montano, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Stysiak, Veljković, Wołosz, Blagojević, Jagieło, Zaroślińska, Zenik (libero), Krzos (libero)
    Impel Wrocław: Kossaniyova, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Kaczor, Bałucka, Hancock, Wysocka, Mędrzyk, Courtney, Sikorska, Sawicka (libero)

Sędziowie: I – Marcin Myszkowski (Warszawa), II – Marcin Włodarczyk (Bydgoszcz)