Vítkovice – Fribourg | 2:5 (koniec) | | | Zürich – Växjö | 0:0 (koniec) | | | Frölunda – Linköping | 4:0 (koniec) |
Boston – Florida | 4:3 (po dogrywce) | | | Pittsburgh – Ottawa | 8:5 (koniec) | | | Washington – Buffalo | 3:2 (po dogrywce) |
Columbus – Arizona | 4:1 (koniec) |
Helsinki – Zagrzeb | 4:3 (po dogrywce) | | | Niżny Nowogród – Niżniekamsk | 4:2 (koniec) | | | Din. Mińsk – HC Slovan | 4:1 (koniec) |
Soczi – Toljatti | 2:1 (koniec) | | | Sp. Moskwa – Bars | 1:0 (koniec) |
finał
Torpedo Niżny Nowogród
4:2
(1:0, 3:0, 0:2)
Nieftiechimik Niżniekamsk
Składy i statystyki:
17. D. Sjomin (Galuzin, Lofquist), 35. Ashton (Jegoršev), 35. M. Osipov (Šulenin, Daugavinš), 38. K. Vorobjov (D. Sjomin) – 52. Lekomcev (Stoljarov, K. Makarov), 58. Koňkov (K. Makarov, Polygalov)
Sędziowie: Michail Buturlin, Martin Fraňo. Čároví: Vladislav Kesler, Jevgenij Litvinov
Widownia: 4800
Spudłowany karny!:
Torpedo Niżny Nowogród:
Proskurjakov (M. Birjukov) – Jegoršev, Aljajev, M. Osipov, K. Vorobjov (C), Lofquist, Šulenin, Radionyčev – Ashton, Norman, Gračjov – Daugavinš, Frolov (A), D. Sjomin – Galuzin (A), McMillan, Žerděv – Mozer, Rasskazov, Urakov – V. Kuľomin.
Zmiany:
Trener:
Nieftiechimik Niżniekamsk: Kolppanen (35. Lisutin) – An. Sergejev, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev (A), Kuzmin, Bryncev, Fazylzjanov, Berezin – Brulé, Gynge, Sexton – Stoljarov (C), K. Makarov, Polygalov (A) – Porjadin, P. Kulikov, N. Kvartalnov – Koňkov, Jakimov, Zdunov.
Zmiany:
Trener:
Zmiany:
Trener:
Nieftiechimik Niżniekamsk: Kolppanen (35. Lisutin) – An. Sergejev, Ljamin, Ogurcov, Lekomcev (A), Kuzmin, Bryncev, Fazylzjanov, Berezin – Brulé, Gynge, Sexton – Stoljarov (C), K. Makarov, Polygalov (A) – Porjadin, P. Kulikov, N. Kvartalnov – Koňkov, Jakimov, Zdunov.
Zmiany:
Trener:
Sędziowie: Michail Buturlin, Martin Fraňo. Čároví: Vladislav Kesler, Jevgenij Litvinov
Widownia: 4800
Strzelcem bramki SERGEJ KOŇKOV. Asysta Konstantin Makarov, Igor Polygalov.
Strzelcem bramki IVAN LEKOMCEV. Asysta Gennadij Stoljarov, Konstantin Makarov.
Kara dla Torpedo Niżny Nowogród (Dmitrij Radionyčev – 2 min., nadmierna ostrość w grze).
Strzelcem bramki KIRILL VOROBJOV. Asysta Dmitrij Sjomin.
Strzelcem bramki MAXIM OSIPOV. Asysta Dmitrij Šulenin, Kaspars Daugavinš.
Strzelcem bramki CARTER ASHTON. Asysta Stanislav Jegoršev.
Kara dla Nieftiechimik Niżniekamsk (Gilbert Brulé – 2 min., zahaczanie).
Kara dla Torpedo Niżny Nowogród (Sam Lofquist – 2 min., nadmierna ostrość w grze).
Strzelcem bramki DMITRIJ SJOMIN. Asysta Vladimir Galuzin, Sam Lofquist.