Tychy – Brzeg 6:6 (koniec)
GKS Futsal Tychy
6:6 (5:4)
KS Gredar Futsal Team Brzeg
Niedziela 11.12.2016, 18:00 • Hala Sportowa, Tychy. • I liga futsalu - gr. południowa

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo interesującego pojedynku. GKS Futsal Tychy na własnym obiekcie podejmować będzie Futsal Team Brzeg. Faworytem są rzecz jasna miejscowi piłkarze, którzy jednak tego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Tyszanie raczej nie włączą się już do walki o Futsal Ekstraklasę, ale ich najbliższy rywal jest w o wiele gorszej sytuacji. Goście pasują się bowiem na ostatnim miejscu w tabeli. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.

GKS Futsal Tychy:

Inaczej wyobrażali sobie ten sezon fani tej drużyny. Aktualnie GKS zajmuje niskie szóste miejsce w ligowej tabeli i do liderów traci obecnie aż jedenaście punktów. Tyszanie mają na koncie trzy zwycięstwa, dwa remisy i aż cztery porażki. Bilans bramkowy również nie należy do zadowalających (32:42). W ostatniej ligowej kolejce podopieczni Michała Słoniny przegrali w derbowym starciu 3:8 z Gwiazdą Ruda Śląska.

KS Gredar Futsal Team Brzeg:

Beniaminek obecnego sezonu I Ligi nie może być zadowolony z dotychczasowych wyników. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach ma na koncie zaledwie trzy oczka. Na taki bilans składają się trzy remisy i sześć porażek. Futsal Team Brzeg zdobywa niewiele bramek (28), a traci ich najwięcej w całej lidze (58). W ostatnim swoim meczu ligowym zespół ten zremisował na własnym obiekcie 1:1 z Remedium Pyskowice.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 do naszej relacji!

Składy obu ekip:

GKS Futsal Tychy: M. Sitko (Modrzik) – Filip Biernat, Słonina, Szachnitowski, Pytel – Fabian Biernat, Kochanowski, B. Sitko.

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (Kuczyński) – Dykus, Grochowski, Boczarski, Fabiszewski – Kucharski, Ożóg, Krawców, Fabijaniak, Jaworski, Michalak, Kędra.

Główny: Marcin Muszyński (Pabianice)
    Drugi: Marcin Paraszkiewicz (Łódź)
    Czasowy: Mateusz Konieczny (Kobiór).

1

0:26
    Pierwszą ofensywną akcję wyprowadzają w tym meczu zawodnicy gości. Ostatecznie zablokowany zostaje Fabiszewski.
    Zaczynamy:

0:49
    Przyjezdny zespół stara się od początku meczu grać piłką i konstruować ataki pozycyjny. Przejmuje jednak futbolówkę Szachnitowski.

1:22
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddaje zawodnik gości. Finalnie jednak bez trudu uderzenie Dykusa wybronił Sitko.

1:51
    Zawodnicy z Brzegu rozgrywają atak pozycyjny na połowie rywali. Piłka trafia jednak w konstrukcję tyskiej hali.

2:05
    Teraz mamy zagrożenie pod bramką Raczkowskiego! Paweł Pytel obrócił się z piłką przed polem karnym i uderzył w kierunku dalszego rogu bramki, jednak golkiper nie dał się zaskoczyć!

2:50
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki DAWID KOCHANOWSKI!

Bardzo szybko w tym meczu prowadzenie obejmuje miejscowy team! Paweł Pytel odebrał piłkę rywalowi na dziesiątym metrze i wyłożył ją idealnie do lepiej ustawionego partnera! Kochanowski musiał już tylko dopełnić formalności!

3:20
    Strzelcem bramki FABIAN BIERNAT.

Prawdziwe strzelanie urządzili sobie na początku spotkania miejscowi piłkarze! Fabian Biernat zdecydował się na uderzenie z lewego skrzydła i piłka finalnie wpadła do bramki tuż przy słupku! Nie miał w tej sytuacji żadnych szans Raczkowski!

4:25
    Gol dla KS-u Gredar Futsal Team Brzeg!
    Strzelcem bramki KACPER KĘDRA!

Goście odrabiają częściowo straty! Najpierw z rzutu wolnego uderzał po ziemi Damian Michalak i wypuścił piłkę przed siebie Marcin Sitko! Z dobitką pospieszył po chwili Kędra!

4:55
    Strzelcem bramki MICHAŁ SŁONINA!

Niesamowite emocje mamy dzisiaj na tyskiej hali sportowej! Tym razem szybko z kontrą wyszli gospodarze i Szachnitowski stanął już tylko przed samym bramkarzem! Wyłożył on jeszcze futbolówkę Słoninie, który z kierował ją do bramki!

5:43
    Strzelcem bramki PAWEŁ BOCZARSKI. Asysta Dykus.

Znowu mamy kilka sekund gry i kontaktowe trafienie! Dykus był ustawiony tuż przed bramką rywali i pięknie znalazł podaniem na pierwszy metr Pawła Boczarskiego! Ten z najbliższej odległości skierował futbolówkę głową do bramki!

6:24
    Drugie przewinienie miejscowego teamu. Goście na chwilę obecną nie mają na swoim koncie żadnego faulu.

6:30
    Nie minęło jeszcze siedem minut tej rywalizacji, a już mamy pięć bramek. Tyszanie nie potrafią udokumentować swojej przewagi na boisku i wygrywają tylko jednym trafieniem.

7:05
    Paweł Boczarski zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną boiska, ale futbolówka uciekła mu za linię boczną.

7:42
    Paweł Pytel faulował uciekającego mu przeciwnika. W efekcie podopieczni Słoniny mają już na koncie trzy przewinienia.

8:11
    Niesamowicie szybko swoją kontrę wyprowadzili gospodarze, jednak w finalnym momencie skiksował wyraźnie Kochanowski.

8:37
    Uderzenie Dawida Kochanowskiego z lewego skrzydła zostało zablokowane. Później ten sam zawodnik wycofał futbolówkę do bramkarza.

9:09
    Futsal Team Brzeg stara się kolejny raz zagrozić bramce Marcina Sitko. Za moment ta drużyna wznowi swoją grę od rzutu rożnego.

9:30
    Warto zauważyć, że dzisiaj GKS Tychy ma na ławce rezerwowych jedynie trzech zawodników z pola.

10:00
    Minęło już dziesięć minut tej rywalizacji. Po ostrym strzelaniu na początku meczu, obecnie mamy tylko groźne strzały.

10:48
    Damian Michalak odpowiednio ustawił się w defensywie i nie dał się minąć próbującemu dryblować Pytlowi.

11:02
    Po rozpoczęciu gry z rzutu wolnego i początkowych problemach Grochowski znalazł miejsce na uderzenie z dalszej odległości. Ostatecznie piłka przeleciała nad bramką.

11:50
    Filip Biernat umiejętnie popracował w defensywie i nie pozwolił rywalowi odwrócić się z futbolówką. Przyjezdni wznowią swoją grę od autu.

12:15
    Mecz w tyskiej hali sportowej jest od samego początku bardzo otwarty. Słabo oba teamy prezentują się w defensywie.

12:58
    Paweł Pytel miał teraz sporo miejsca i czasu przed polem karnym. Ostatecznie jego uderzenie z prostego podbicia nie sprawiło problemów Raczkowskiemu.

13:07
    Timeout dla gospodarzy.

13:35
    Zagubił się teraz ws dryblingu Filip Biernat, ale ostatecznie dość szczęśliwie ugrał aut dla swojej drużyny.

14:00
    Marcin Sitko teraz zrehabilitował się nieco za wpadkę przy pierwszej bramce dla gości! W pięknym stylu wybronił mocne uderzenie z prawego skrzydła Boczarskiego!

14:10
    Tomasz Jaworski starał się uderzać z przewrotki, ale jego próba przeleciała ostatecznie bardzo wysoko nad poprzeczką.

14:53
    Tyszanie przez dłuższy okres czasu rozgrywali akcję na połowie rywali, jednak później uderzenie Kochanowskiego z dystansu było zbyt słabe.

15:19
    Szachnitowski i Bartłomiej Sitko starają się dwójkowym rozegraniem akcji wypracować pozycję strzelecką. Wywalczyli finalnie rzut rożny.

15:39
    Mateusz Fabiszewski popędził sam na sam z Marcinem Sitko, jednak jego próba strzału w dalszy róg bramki została w kapitalny sposób wybroniona nogami!

16:13
    Gospodarze spokojnie wyprowadzają atak pozycyjny. Starają się oni dojść do pozycji strzeleckiej na dziesiątym metrze.

16:15
    Po stracie Bartłomieja Sitko goście wyszli z szybką kontrą! Michalak zdecydował się na strzał z siódmego metra, ale kolejny raz kunsztem wykazał się golkiper gospodarzy!

16:30
    Dopiero teraz mamy pierwsze przewinienie w tym spotkaniu przyjezdnych. Faulowany był we własnym polu karnym Marcin Sitko.

16:40
    Strzelcem bramki FILIP BIERNAT.

Bardzo dobrze miejscowy team wykonał korner i podwyższył prowadzenie! Pytel zagrał z rzutu rożnego na trzeci metr, gdzie był nieobstawiony Filip Biernat! Ten bez najmniejszego problemu pokonał bezradnego golkipera gości!

17:05
    Drugie przewinienie w tej odsłonie meczu gości. W tym samym momencie gospodarze mają na koncie cztery przewinienia.

17:19
    Strzelcem bramki PATRYK SZACHNITOWSKI!

Kolejna bramka dla miejscowego zespołu! Szachnitowski starał się najprawdopodobniej dogrywać w pole karne do lepiej ustawionego partnera, ale piłka wpadła ostatecznie w dalszy róg bramki Raczkowskiego!

17:44
    Timeout dla gości.

18:00
    To już ostatnie dwie minuty tej połowy meczu. Gospodarze prezentują się zdecydowanie lepiej w ostatnim okresie gry i wygrywają już różnicą trzech bramek.

18:45
    Tomasz Jaworski miał świetną okazję na zmniejszenie prowadzenia gospodarzy! Po stracie Pawła Pytla i uderzeniu tego gracza znowu nie dał się zaskoczyć ofiarnie interweniujący Sitko!

18:50
    Bartłomiej Sitko popełnił piąte przewinienie GKS-u Tychy. Po chwili dwa uderzenia z dystansu Pawła Boczarskiego zostały zablokowane.

19:17
    Strzelcem bramki PAWEŁ BOCZARSKI.

Goście strzelają jeszcze bramkę tuż przed przerwą! Na listę strzelców wpisuje się jeszcze Boczarski, który pokonał bramkarza strzałem z niezwykle ostrego kąta! Marcin Sitko powinien się lepiuej zachować w tej sytuacji!

19:23
    Dla gości będzie jeszcze przedłużony rzut karny za faul Kochanowskiego, a bramkarz gospodarzy zostaje napomniany za protesty.

19:25
    Paweł Boczarski potężnie huknął z przedłużonego rzutu karnego, jednak w sam środek bramki! Marcin Sitko pewnie łapie futbolówkę!
    Marcin Sitko broni przedłużony rzut karny:

19:42
    Strzelcem bramki MICHAŁ GROCHOWSKI!

Będziemy jeszcze świadkami niesamowitych emocji w drugiej części meczu! Grochowski znalazł się w tej sytuacji nieobstawiony na trzecim metrze i skutecznie dobił strzał swojego partnera z prawego skrzydła!
    Kontaktowa bramka dla gości:

20

Za nami już ta niezwykle zacięta pierwsza odsłona rywalizacji w tyskiej hali sportowej. Gospodarze tego pojedynku cały czas są na prowadzeniu, ale to goście z Brzegu stworzyli sobie dzisiaj więcej sytuacji podbramkowych. W dodatku w ostatniej minucie pierwszej części gry zdobyli jeszcze dwie bramki i zdecydowanie zmniejszyli dystans dzielący ich od GKS-u Futsal Tychy. Po przerwie z całą pewnością możemy liczyć na ogromne emocje!
    Kapitalne widowisko w Tychach:

21

20:31
    Goście bardzo szybko po przerwie ruszają do atakowania. Po zablokowanym uderzeniu z dystansu będzie korner.

20:49
    Goście z Brzega zaczynają bardzo ofensywnie po przerwie. Póki co gospodarze nie zdołali przejąć futbolówki.

21:17
    Niecelnie z lewego skrzydła w pole karne zagrywał Dykus. Po chwili Paweł Pytel wywalczył dla swojego teamu rzut rożny.

21:22
    Po dobrze rozegranym rzucie rożnym okazje strzelecką miał Szachnitowski, ale bez żadnego trudu interweniuje Raczkowski.

21:54
    Strzelcem bramki PATRYK DYKUS.

No to mecz rozpoczyna się od nowa! Patryk Dykus uderzał z prawego skrzydła, a piłka ostatecznie przeleciała bramkarzowi między nogami i wpadła do siatki! Mamy remis i jeszcze sporo emocji w tym pojedynku!

22:30
    Bardzo słabo drugą odsłonę rozpoczęli gracze tyskiej drużyny. Nie potrafią oni zagrozić bramce Raczkowskiego.

23:13
    Źle zachował się w tej sytuacji Ożóg, który niepotrzebnie starał się zagrywać dalekie podanie na prawe skrzydło.

23:20
    Paweł Pytel starał się mijać rywala na dziesiątym metrze, ale ostatecznie był nieprzepisowo zatrzymywany.

24:11
    Fatalnie przyjmować piłkę na połowie rywala Paweł Pytel. Wcześniej Michał Słonina uderzał z rzutu wolnego, ale został zablokowany.

24:25
    Strzelcem bramki TOMASZ JAWORSKI. Asysta Michalak.

Goście pierwszy raz w tym spotkaniu wychodzą na prowadzenie! Najpierw z dystansu uderzał Ożóg i pięknie wybronił strzał Marcin Sitko! Później jednak po podaniu z rzutu rożnego Michalaka, bezbłędnie przymierzył z bliska Jaworski!

25:17
    Za nieprzepisowe zatrzymanie kontry rywali żółtą kartką ukarany został Bartłomiej Sitko!

25:50
    Ależ zrobiło nam się widowisko w tyskiej hali sportowej. GKS Futsal Tychy musi teraz odrabiać straty z bardzo dobrze dzisiaj dysponowanym KS Futsal Team Brzeg.

26:13
    Gospodarze szukają coraz większej ilości okazji strzeleckich. Niecelnie zza pola karnego uderzał teraz Filip Biernat.

26:47
    Ależ fatalnie skiksował w tej sytuacji Patryk Dykus. Otrzymał on idealne podanie przed bramką Sitko, ale uderzył obok słupka!

27:17
    Michał Grochowski przeprowadził kapitalny rajd środkiem pola, ale później przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem gospodarzy!

27:58
    Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na odrobienie strat. Za moment wznowią oni grę od rzutu rożnego.

28:10
    Niezbyt pewnie zachował się teraz na skrzydle Michalak i nie zdołał opanować on dość prostego podania od swojego bramkarza.

28:30
    Warto odnotować, że oba zespoły mają na chwilę obecną tylko po jednym akumulowanym przewinieniu.

29:00
    Fatalnie po rozegraniu autu zachował się w tej sytuacji Kochanowski, który uderzał za bardzo odchylony i wyraźnie przestrzelił.

29:33
    Po stracie Pawła Pytla w ataku bardzo szybko z kontrą ruszył Tomasz Jaworski! Ostatecznie jego uderzenie mija nieznacznie bramkę Marcina Sitko!

30:11
    Bardzo ładne podanie za linię obrony rywali otrzymał Szachnitowski, ale nie zdołał on złożyć się do strzału z powietrza.

30:20
    Kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia mają goście z Brzegu! Tym razem sam na sam pomknął Patryk Dykus, ale kapitalnym wyjściem z bramki uratował swój team Sitko!

30:37
    Dwa przewinienia gości w bardzo krótkim odstępie czasu i suma akumulowanych przewinień na chwilę obecną wynosi 1:3.

30:38
    Strzelcem bramki MICHAŁ SŁONINA.

Trener miejscowego teamu doprowadza do wyrównania! Zdecydował się Słonina na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego i piłka po ziemi ostatecznie wturlała się do siatki! Mamy remis w Tychach i jeszcze kawał świetnego widowiska!
    Gol Michała Słoniny:

32:00
    Do końca spotkania pozostało już tylko osiem minut. Do przeprowadzania szybkiego ataku pozycyjnego szykują się goście.

32:06
    Mieliśmy małe spięcie między Zbigniewem Modrzikiem i Pawłem Boczarskim, jednak ostatecznie wszystko zakończyło się podaniem sobie rąk.

32:17
    Nieźle zza pola karnego przymierzył Dykus, ale piłka przemknęła finalnie minimalnie obok słupka bramki Marcina Sitko!

32:48
    To zespół Gredar Futsal jest bliższy obecnie wyjścia na prowadzenie! Po szybkim rajdzie na prawym skrzydle Grochowski nie zdołał pokonać wychodzącego z bramki Sitko!

33:11
    Drugie przewinienie w tej części meczu zapisują na swoim koncie gospodarze. Ich rywale mają z kolei o jedno więcej.

33:31
    Paweł Boczarski faulował wychodzącego z bramki Sitko i w efekcie otrzymuje żółtą kartkę.

33:45
    Od dłuższego czasu miejscowy team nie potrafi wyjść z własnej połowy boiska. Przewagę mają goście z Brzegu.

34:00
    Ależ bliski szczęścia był Tomasz Jaworski! Uderzał on sytuacyjnie z ósmego metra, a piłka ostatecznie minimalnie mija okienko bramki gospodarzy!

34:39
    Michał Słonina sam wypracował sobie pozycję strzelecką na ósmym metrze, ale jego uderzenie na raty wyłapuje Raczkowski.

35:00
    To już ostatnie pięć minut tego spotkania. Goście za moment wykonają korner. Po strzale z ostrego kąta Michalak trafia w boczną siatkę.

35:41
    Za moment gospodarze wznowią grę od autu na połowie rywali. Zatrzymane zostało zagranie Szachnitowskiego i piłka wychodzi na korner.

35:49
    Bartłomiej Sitko opanował piłkę na siódmym metrze i uderzył bez zastanowienia z woleja, ale na raty kolejny raz udanie broni kapitan przyjezdnych!

36:35
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Oba teamy starają się uważnie grać w defensywie, aby w końcówce nie stracić decydującego gola. GKS Futsal Tychy wprowadza lotnego bramkarza.

37:00
    Gra z lotnym bramkarzem dobrze wyszła gospodarzom, ale Paweł Pytel po dobrym dryblingu nie miał odpowiedniej pozycji do oddania strzału.

37:27
    Przejmują piłkę miejscowi piłkarze. Szybko w związku z tym mamy zmianę na pozycji bramkarza i kolejną próbę ataku w przewadze.

38:08

38:20
    Niecelne dalekie zagranie Michała Słoniny do Pawła Pytla i w efekcie za moment grę od własnej bramki wznowią przyjezdni.

38:51
    Bardzo sprytnie z dalszej odległości uderzał Michał Słonina, a piłka ostatecznie przeleciała o centymetry od bramki Raczkowskiego!

39:06
    Gubią się w końcówce goście z Brzegu. Nie potrafią po przejęciu futbolówki wyjść ze skuteczną ofensywną akcją.

39:14
    Kolejna próba strzału z dalszej odległości Michała Słoniny, ale grający trener gospodarzy nie trafił w światło bramki.

39:40
    W samej końcówce mamy piąte przewinienie gości z Brzegu! Michał Słonina zdaniem sędziego był faulowany przez rywala.

39:43
    Bardzo często w ostatnich sekundach meczu uderza z dystansu Michał Słonina! Znowu piłka po rykoszecie mija światło bramki Raczkowskiego!

39:50
    W samej końcówce mamy zagrożenie pod bramką Marcina Sitko. Najprawdopodobniej bramkarz zderzył się z jednym graczem przyjezdnego teamu. Ucierpiał zawodnik KS Gredar Futsal Team Brzeg.

39:50
    Mamy chwilową przerwę w grze. Zatamowane musi zostać krwawienie z nosa Mateusza Fabiszewskiego. Wszystko na skutek starcia z brakarzem gospodarzy.

39:58
    To była piłka meczowa dla gości! Uderzenie z własnej połowy zawodnika przyjezdnego teamu mija o centymetry bramkę tyszan!
    Ostatnia szansa przyjezdnego teamu:

Za nami to kapitalne widowisko w tyskiej hali sportowej. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 6:6, który nie do końca zadowala obie drużyny. Oba teamy stworzyły sobie sporą liczbę sytuacji strzeleckich, ale dobrze dysponowani dzisiaj byli obaj bramkarze. GKS Futsal Tychy po tym remisie raczej może już pożegnać się z nadziejami o awansie do Futsal Ekstraklasy, a goście nie zdołali wydostać się z ostatniej pozycji w tabeli.
    To był wspaniały mecz:

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (19:47:45)

Dawid Czempisz

Gole: 3. Kochanowski (Pytel), 4. Biernat, 5. Słonina (Szachnitowski), 17. Biernat (Pytel), 18. Szachnitowski, 31. Słonina – 5. Kędra, 6. Boczarski (Dykus), 20. Boczarski, 20. Grochowski, 22. Dykus, 25. Jaworski (Michalak)

Kartki:   20. Marcin Sitko (TYC), 26. Bartłomiej Sitko (TYC) – 34. Boczarski (BRZ)

Czasowy: Mateusz Konieczny (Kobiór)