Schalke 04 – Freiburg 1:1 (koniec) | Mainz – Hamburg 3:1 (koniec) | Augsburg – Borussia M. 1:0 (koniec)
Werder – FC Koln 1:1 (koniec) | RB Lipsk – Hertha 2:0 (koniec) | Wolfsburg – Eintracht 1:0 (koniec)
RB Lipsk
2:0 (1:0)
Hertha Berlin
Sobota 17.12.2016, 15:30 • Red Bull Arena • Niemiecka Bundesliga • Runda 15

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Przed nami jedno z gorętszych spotkań 15. kolejki niemieckiej Bundesligi! W jednym z sobotnich meczów fenomenalny RB Lipsk podejmie równie dobrą Herthę Berlin!

Stołeczna ekipa świetnie spisuje się w bieżącym sezonie! Aktualnie plasuje się na 4. miejscu, a na swoim koncie ma 27 punktów, czyli tyle samo, co trzeci Hoffenheim, a ten rozgrywał już swój mecz i zremisował z Borussią Dortmund 2:2! Hertha ma więc okazję na wskoczenie na podium!
    Kadra gości na dzisiejszy mecz:

RB Lipsk

Ekipa z Red Bull Areny zadziwia swoją grą całe Niemcy, a być może nawet i Europę! Podopieczni Ralpha Hasenhüttla zajmują pozycję wicelidera, a dotychczas zgromadzili 33 punkty, czyli dokładnie tyle samo, co liderujący Bayern Monachium! Czy będą przetasowania na szczycie tabeli po tej kolejce?

Ostatnia kolejka

Obie drużyny nie zaliczą poprzedniego tygodnia do udanych. RB Lipsk gościło na stadionie FC Ingolstadt, a tam przegrało swój pierwszy mecz w sezonie 0:1! Hertha Berlin grała u siebie, a i tak nie dała rady Werderowi Brema (0:1).
    Szkoleniowiec Lipska nie szczędzi dobrych słów o berlińczykach:

Szykuje się naprawdę wielkie widowisko i mamy ogromną ochotę na sporą liczbę bramek! Czy gospodarze wykorzystają szansę na kolejne 3 punkty i trzymanie kroku monachijczykom? A może to Hertha zgarnie pełną pulę i zbliży się do przodującej dwójki? Bądźcie z nami!
    Skład gości:

RB Lipsk: Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Orban (C), Halstenberg – Sabitzer, Demme, Keïta, Forsberg – Werner, Y. Poulsen

Hertha Berlin: Almenning Jarstein – Weiser, Lustenberger, Stark, Plattenhardt – Allan, Hegeler – Schieber, Kalou, Haraguči – Ibišević (C).

Sędziowie: M. Fritz.
    Początek spotkania jest znany?

Obie ekipy są już na murawie! Świetna atmosfera w Lipsku! Przed nami przywitanie zespołów oraz losowanie stron.

1

1
    Rozpoczynają piłkarze gości, którzy występują w różowych koszulkach! RB Lipsk na biało-czerwono. Oby to było fenomenalne widowisko!

2
    Dość spokojne te pierwsze sekundy i obie drużyny głównie badają się w środku pola. Ani jedni, ani drudzy nie mają zamiaru się zbytnio otwierać na samym początku.

3
    Hertha odważnie wybiega do przodu, ale są to pojedyncze próby wywarcia pressingu. Na razie Lipsk świetnie to odpiera.

5
    W końcu szybszy atak przyjezdnych i wydawało się, że będzie spalony! Chorągiewka asystenta pozostała w dole, a Schieber źle opanował futbolówkę i w końcu zaprzepaścił całą kontrę berlińczyków!

6
    Forsberg rusza z piłką przy nodze, ale Haraguči popełnia przewinienie! Arbiter natychmiast przerywa zawody i gospodarze będą mieli okazję z rzutu wolnego! Będzie uderzenie?

7
    Mocne uderzenie Forsberga ze stałego fragmentu gry, ale to nie była udana próba! Od bramki będzie rozpoczynał Jarstein.

8
    RB Lipsk ma coraz lepsze okazje do otwarcia wyniku! To Halstenberg otrzymał podanie w pole karne, ale w świetnej sytuacji nie potrafił pokonać Jarsteina! Będzie tylko korner!
    Robi wrażenie!

9
    Hertha jest w coraz większych opałach! Kolejne piłki wędrują w jej pole karne i goście jeszcze jakimś cudem się bronią! Lipsk jest w niebywałej formie!

11
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Mitchell Weiser, na boisku pojawia się Peter Pekarík.

12
    Szybka, wymuszona zmiana w ekipie gości. Zmęczenie może dać się we znaki pod koniec spotkania, bo gospodarze narzucają naprawdę konkretne tempo! Hertha od kilku minut ma problem z wydostaniem się z własnej połowy.

13
    Ależ podanie Keity do Wernera! Bardzo dobra piłka za obrońców, a Werner jeszcze próbował odgrywać to na 5. metr do środka! Obrońcy z Berlina wkraczają do akcji!
    To prawda!

14
    Bezustannie przy piłce panują gospodarze, którzy ani na moment nie oddają inicjatywy. Hertha liczy głównie na kontrataki, ale do tego także nie ma sposobności.

15
    Pierwszy kwadrans już za nami! Szybkie tempo Lipska nieco opada, a do głosu zaczyna dochodzić również Hertha, która stawia na poszanowanie futbolówki.

16
    Piłka do Ibiševicia, a ten zostaje powalony kilka metrów od pola karnego miejscowych! Teraz to Hertha będzie miała dobrą okazję do uderzenia i zagrożenia bramce Gulácsiego!

17
    Do piłki podbiega Plattenhardt, ale prosto w gąszcz piłkarzy ustawionych w murze! Czy nie było tam zagrania ręką w szesnastce? Arbiter nakazuje dalszą grę!

19
    Kilka składnych podań w wykonaniu gospodarzy, ale trochę niedokładności wkradło się w ich poczynania. Ostatecznie futbolówka ucieka poza linię końcową i goście wznowią od bramki.

20
    Keita jest dzisiaj wyróżniającym się piłkarzem! Oddaje on piłkę do Sabitzera, a ten uderza prosto w Jarsteina w sytuacyjnej okazji! Dobra interwencja Norwega!

22
    Kolejne minuty upływają, ale nie mamy większych okazji przez ostatnie momenty. Wciąż naciska RB Lipsk, ale Jarstein nie jest na razie zagrożony. Wszystko wisi jednak na włosku!

23
    Forsberg rozprowadza następną akcję swojej ekipy, a dośrodkowanie wędruje w stronę Poulsena. Ten nie daje rady rosłym obrońcom w powietrznej walce!

24
    Znów to Keita znalazł się w polu karnym! Dokłada on nogę, ale nie miał większej szansy na mocniejsze uderzenie. Futbolówka po raz kolejny pada łupem Jarsteina, który wciąż jest czujny!

26
    RB Lipsk jest coraz bliżej otwarcia wyniku! Świetnie uderzał Forsberg, ale jakimś cudem zablokował to jeden z obrońców! Jeszcze okazja do dobitki, ale wysoko nad bramką gości!

27
    Kolejne emocje nadchodzą w natychmiastowym tempie! Kalou dośrodkowuje, ale nie było tam żadnego z adresatów, który mógłby zamknąć ten atak Herthy!

28
    Kolejne wrzutki penetrują szesnastkę berlińczyków, ale teraz przeszło to bez echa. Nienaciskany Jarstein wyłapuje futbolówkę i szuka partnerów.

29
    Miejscowi wściekają się na każdą decyzję arbitra, który przerywa grę po ich przewinieniach. Nie ma jednak sensu do kłótni.

30
    Pierwsze pół godziny gry już za nami, a do ataku ruszają berlińczycy, którzy utrzymują posiadanie piłki na połowie przeciwników. Dochodzi do coraz większej liczby fauli, zupełnie niepotrzebnie.

32
    Bernardo podłączył się pod akcję swojego zespołu na prawym skrzydle, ale Brazylijczyk nie miał szans zdziałać czegoś więcej. W końcu Lipsk przerzuca ciężar gry do środka. Ciężko sforsować defensywę Herthy.

33
    Gospodarze wychodzą wyższym pressingiem, ale Hertha daje sobie radę! Gdzieś na murawie leży Keita i arbiter musi przerwać grę.

35
    Sabitzer bije dośrodkowanie z prawej flanki, ale znów czegoś tu brakło! Jarstein pewnie to wyłapuje i nie było nawet nuty zagrożenia pod bramką gości.

36
    Kolejne urazy, tym razem po stronie berlińczyków. Mamy chwilę przerwy na dojście do siebie, ale medycy nie są potrzebni.

37
    Ostatnie minuty niestety nie są zbyt emocjonujące. Widzimy coraz mniejszą liczbę ataków ze strony Lipska, nie wspominając już o ofensywie Herthy. Czekamy na znacznie więcej na Red Bull Arenie!

38
    Teraz także nie będzie żadnego zagrożenia pod bramką stołecznej ekipy! Dłuższe podanie między obrońców, ale wszystko spokojnie przerywa Jarstein!

39
    Kolejne zderzenia powodują spore grymasy na twarzach piłkarzy. Widzimy, że w Lipsku jest dzisiaj bardzo zimno! A każde zderzenie powoduje ból i przerwy w grze.

40
    Gol dla RB Lipsk!

Było trochę nudnawo, ale w końcu gospodarze otwierają wynik rywalizacji! Keita świetnie wypatrzył TIMO WERNERA, który jeszcze minął obrońców! Uderzenie tuż przy słupku i Jarstein był bez szans!
    40. Timo Werner (RBL) - 1:0

41
    Jak zareagują teraz berlińczycy, którzy muszą odrabiać straty? To już ostatnie minuty w pierwszej odsłonie! Czy ktoś jeszcze wpisze się na listę strzelców przed zejściem do szatni?
    Gospodarze potwierdzają siłę!

43
    Minuty upływają, a Hertha wciąż ma ogromny problem z opuszczeniem własnej połowy! A przecież przypomnijmy, że aktualnie jest to 4. ekipa Bundesligi!

44
    Ponownie to Keita wpada w szesnastkę przeciwników! Tym razem świetnie uprzedził go jeden z obrońców i Lipsk wywalcza jeszcze jeden rzut rożny!

Nic wielkiego nie wynikło ze stałego fragmentu gry Lipska, a arbiter postanawia nie doliczyć ani sekundy i zaprasza piłkarzy do szatni!

45
    Świetne 45 minut gospodarzy!

Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando wicelidera Bundesligi! Hertha w zasadzie ani razu nie gościła pod bramką Gulácsiego, który jest zupełnie niezagrożony. Za to Lipsk wciąż atakuje, a także ma gola na swoim koncie! Zanosi się na jeszcze lepsze 45 minut po przerwie! Zostańcie z nami!
    Niesamowite statystyki RB Lipska w tym sezonie:

Piłkarze są już na murawie! Szykuje się kolejna zmiana w ekipie Herthy. Za moment zaczniemy drugą odsłonę.

46

46
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Salomon Kalou, na boisku pojawia się Vladimír Darida.

46
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Naby Keïta, na boisku pojawia się Dominik Kaiser.

47
    Drugą połowę zaczynamy od dwóch zmian! A więc szansę dostają rezerwowi, a na boisku mamy kolejne przewinienia i arbiter znów wkracza do gry.

48
    Demme upada na murawę i znów są olbrzymie protesty do sędziego, że nie pokazuje żółtych kartek. W końcu jednak arbitrowi puszczą nerwy i zacznie wpisywać piłkarzy do swojego notesu.

49
    Poulsen otrzymuje podanie pod koniec pola karnego, ale nie zdołał opanować futbolówki przed linią końcową! Od bramki będzie rozpoczynał Jarstein.

50
    Znów to Poulsen w roli głównej! Oddanie piłki do partnera, a Forsberg dośrodkowuje ze skrzydła! To mogło być bardzo groźnie, ale znów na posterunku był norweski bramkarz!

51
    Bardzo żwawy początek tej drugiej połowy! Obie drużyny chcą coś zdziałać ofensywnie, ale znów to gospodarze są bliżsi strzelenia kolejnego gola!

52
    RB Lipsk rozpoczyna grę z narożnika boiska! Dobre rozegranie stałego fragmentu gry i piłkę głową próbował skierować Halstenberg! Jarstein paruje futbolówkę ponad poprzeczkę i będzie kolejny korner!

54
    Hertha Berlin w głębokiej defensywie! Ogromne zamieszanie w szesnastce berlińczyków, ale goście dają radę wyprowadzić kontratak! Wszystko kończy się jednak po przekroczeniu środkowej linii boiska!

55
    Ten mecz zdecydowanie należy do gospodarzy, którzy mają ogromną ochotę na powrót na fotel lidera Bundesligi! Hertha nie jest w stanie nic dzisiaj zdziałać, ale jeszcze poczekajmy.

56
    Ręka w wykonaniu Wernera, który próbował przyjmować futbolówkę przy obrońcach. Wypatrzył to arbiter, który przerywa grę!
    Ten zawodnik robi wrażenie!

57
    Kolejna akcja miejscowej drużyny i to Timo Werner otrzymał piłkę na prawej stronie pola karnego! Zawalił teraz napastnik Lipska, który posłał bezpańskie podanie!

58
    Wydawało się, że Hertha stanie przed szansą na dobrą kontrę, ale Haraguči nie miał do kogo zagrać! Nastąpiło wycofanie, a potem całkowite zwolnienie akcji gości.

59
    Mamy pierwszy kartonik w dzisiejszym spotkaniu. Walka bark w bark z obrońcą i arbiter decyduje się ukarać snajpera z Lipska!

60
    Mija godzina gry i zostają tylko 2 kwadranse nadziei berlińczyków na wywalczenie tutaj chociażby punktu! Wciąż czekamy na pierwszy atak gości, bo Gulácsi niedługo uśnie między słupkami.

62

To musiało się tak skończyć! Hertha nic dzisiaj nie gra i zgarnia drugą bramkę w plecy! WILLI ORBAN otrzymuje idealne dośrodkowanie z narożnika boiska i kapitalną główką pokonuje Jarsteina! Drugi gol tego zawodnika w sezonie!
    62. Willi ORBAN - 2:0

63
    Czy berlińczycy w końcu rzucą się do ataku? Z taką grą naprawdę nie wiem, jak utrzymują się na 4. miejscu w Bundeslidze. Dzisiaj pokazują się z fatalnej strony.

64
    W końcu dłużej przy piłce utrzymują się przyjezdni, którzy próbują skonstruować jakiś sensowny atak pozycyjny. Następuje jednak szybka strata i wracamy do inicjatywy gospodarzy.

66
    Sabitzer próbował wywalczyć rzut rożny przy linii końcowej, ale to się jednak nie udało. Od autu wznowią goście, ale będziemy mieli jeszcze jedną zmianę.

67
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Marcel Halstenberg, na boisku pojawia się Benno Schmitz.

68
    A jednak arbiter zmienił decyzję i przyznał rzut rożny gospodarzom. Dośrodkowanie było jednak średniej próby i stołeczna ekipa przejęła futbolówkę. W dalszym ciągu są problemy z opuszczeniem własnej połowy.

69
    Po jednej zmianie mają jeszcze do wykorzystania obaj trenerzy. Jeśli nic się nie zmieni w kolejnych minutach, to Hertha nie ma najmniejszych szans w tym spotkaniu.

70
    Poulsen decyduje się na strzał z sytuacyjnej piłki, ale zostaje przyblokowany! Jeszcze jeden korner dla ekipy, która aktualnie wraca na fotel lidera Bundesligi!

72
    Nudniejsze minuty na Red Bull Arenie, ale nie ma się czemu dziwić. Lipsk zrobił już swoje i niczego nie musi udowadniać. A Hertha dalej niczego nie prezentuje, nie ma żadnej woli walki.

73
    Niklas Stark zgarnia kartkę i jest to pierwsza kara dla zawodnika Herthy. Będziemy mieli chwilę przerwy, bo ucierpiał zawodnik gospodarzy.

74
    Wracamy do gry! Widać olbrzymią ochotę do gry na twarzach piłkarzy Lipska, którzy chcą ustrzelić jeszcze jednego gola. Hertha jest dzisiaj do ukąszenia i trzeba to wykorzystać.
    Ależ asyst nazbierał już Forsberg!

76
    Może teraz dojdzie do czegoś w polu karnym Gulácsiego?! Dobre podanie Allana do uciekającego Ibiševicia, ale w ostatniej chwili uprzedza go Kaiser, który wybija futbolówkę!

78
    Kolejne przewinienia i gra zostaje zatrzymywana coraz częściej! Tym razem to Lustenberger zgarnia żółtą kartkę. A Lipsk będzie mógł dośrodkować w pole karne!

79
    Znów to Forsberg podbiega do futbolówki! Ciekawe rozegranie tego stałego fragmentu gry i gospodarze zdobywają kolejnego gola! Ten nie zostaje jednak słusznie uznany, bowiem aż trzech zawodników było na spalonym!
    79. Świetna interwencja Jarsteina i nieuznany gol gospodarzy!

79
    Zmiana w drużynie Hertha Berlin: z boiska schodzi Genki Haraguči, na boisku pojawia się Alexander Esswein.

80
    Zanosi się na ogromne emocje w ostatnich 10 minutach! Dłuższe podanie do Wernera, którego ubiega jeden z obrońców! Będzie teraz gra akcja za akcję!

81
    Do ataku rusza również Hertha, która po dobrym dośrodkowaniu zyskuje jeszcze jeden korner! Znów mamy coraz większe emocje na Red Bull Arenie!

82
    Darida także zgarnia żółtą kartkę. Sporo jest tych przewinień w dzisiejszym spotkaniu. Ale tego można było się spodziewać.

83
    Na indywidualną akcję zdecydował się Forsberg, który postanowił uderzyć z dalszej odległości! Chyba Szwed mógł dogrywać do któregoś z partnerów!

84
    Zmiana w drużynie RB Lipsk: z boiska schodzi Timo Werner, na boisku pojawia się Davie Selke.

85
    Przypominamy, że Lipsk wskakuje po tym meczu na fotel lidera i ma 3 punkty przewagi nad Bayernem Monachium, który rozegra swój mecz w niedzielę! Wszyscy jednak czekają na kolejną kolejkę, bowiem Lipsk zmierzy się właśnie z Bayernem!

87
    Czy Herthę stać chociażby na trafienie honorowe? Na dobrą sprawę Gulácsi nie miał ani jednej okazji do pokazania swoich umiejętności w tym spotkaniu.

88
    W końcu z ofensywą rozpędzają się przyjezdni, którzy wrzucają futbolówkę w pole karne przeciwników! Nie dochodzi nawet do uderzenia na bramkę Lipska, a gospodarze wybiegają z kontrą!

89
    Lipsk ani przez moment nie jest zagrożony w dzisiejszym meczu. Mieliśmy ochotę na kapitalne zawody, ale berlińczycy nie pokazali dzisiaj nawet 10 dobrych minut. Może w końcówce zdecydują się na szaleńczy atak?

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90+1
    A kolejnych ataków poszukują miejscowi, którzy w dalszym ciągu mają chętkę na bramki! Selke wybiegał za obrońców, ale był na spalonym!

90+2
    Już nic nie ma prawa zmienić się w tym spotkaniu. Piłkarze wymieniają futbolówkę w środkowej strefie boiska, a Lipsk po porażce wraca na tory zwycięstwa!

90+3
    Jeszcze jeden korner dla gospodarzy, ale ci szanują posiadanie futbolówki i starają się utrzymać przy niej jak najdłużej. W końcu arbiter gwiżdże po raz ostatni!

90+3
    Porażka Lipska przed tygodniem to tylko wypadek przy pracy! Jest kolejne zwycięstwo!

RB Lipsk powraca na fotel lidera Bundesligi! Co najmniej do jutra, kiedy swoje spotkanie w tej kolejce rozegra Bayern Monachium, który jedzie do Darmstadt! A jeszcze większe emocje szykują się w następnej serii gier, bo Lipsk i Bayern staną w bezpośredniej walce o panowanie na koniec 2016 roku!!!

W dzisiejszym meczu grała tylko jedna drużyna. Gospodarze nie byli zagrożeni nawet przez moment, a sami zdołali strzelić dwie bramki. Wydawało się, że Hertha podejmie rękawice, ale niestety tak się nie stało i berlińczycy pozostają na 4. lokacie w Bundeslidze.
    To wszystko na dziś, zapraszamy do pozostałych relacji na naszym portalu! (17:34:02)