Everton – Liverpool 0:1 (koniec)
Everton F.C.
0:1 (0:0)
Liverpool F.C.
Poniedziałek 19.12.2016, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League • Runda 17

To już wszystko z Goodison Park. Na relacje z kolejnych meczów Premier League oraz innych lig europejskich zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. (23:05:03)
    277. Derby Merseyside dla Liverpoolu. Po dramatycznej końcówce podopieczni Jurgena Kloppa wygrywają i wracają na drugie miejsce w tabeli Premier League.

90+9

90+8
    Everton próbuje szybko odwrócić losy tego spotkania, ale w tym momencie będzie to bardzo trudne. Gospodarze nie mogą utrzymać się przy piłce.

90+7
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Sadio Mané, na boisku pojawia się Lucas Leiva.

90+6
    Bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Roberto Firmino. Tylko genialny powrót Bainesa uniemożliwił Brazylijczykowi strzelenie bramki.

90+5
    Na boisko została rzucona raca. Będziemy mieli chwilową przerwę w grze.
    90+4. Sadio Mané (LIV) - 0:1

90+4
    Gol dla Liverpoolu!
    Strzelcem bramki SADIO MANÉ.

Leniwy strzał Daniela Sturridge'a trafia w słupek. Obrońcy zagapili się, a do piłki dobiegł jako pierwszy SADIO MANE, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce z zimną krwią. Liverpool najprawdopodobniej wygra te Derby.

90+3
    Liverpool dość leniwie rozgrywa piłkę. To tylko przygotowania do kolejnego ataku, który za chwilę będzie miał miejsce.

90+2
    Trudno będzie zdobyć gola w ostatnich minutach. W szeregach obu drużyn czuć zmęczenie. Jednak więcej wigoru ma chyba w ostatnich minutach drużyna gości.

90+1
    Tym razem Everton ma rzut wolny na połowie rywala. To będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne Mignoleta.

90
    Rzut wolny dla Evertonu na ich połowie. Mike Dean dolicza aż 8 minut do tego spotkania.

89
    Kolejny korner dla Liverpoolu. Zamieszanie w polu karnym. Bliski oddanie strzału był Klavan, ale piłka została w porę wybita przez defensywę The Toffees.

88
    The Reds nie rezygnują. Podopieczni Kloppa starają się strzelić decydującego gola, ale brakuje im koncentracji i pewności w grze. Piłka teraz rozgrywana jest przez gości w okolicach linii środkowej.

87
    Henderson podał górą do lewej strony. Piłka pozostaje w posiadaniu Liverpoolu, który stara się oddać strzał.

86
    Rzut wolny niedaleko bramki Roblesa dla Liverpoolu. To niezła okazja na bezpośredni strzał.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Idrissa Gueye (Everton F.C.).

83
    Chaos powrócił na murawę Goodison Park. Przy piłce teraz utrzymuje się Liverpool i uspokaja grę. Czy The Reds uda się jeszcze stworzyć zagrożenie?

Kacper Dąderewicz

Gole: 90+4. Mané

Kartki:   67. Barkley (EVE), 69. Coleman (EVE), 85. Gueye (EVE) – 56. Lovren (LIV)

Posiadanie piłki: 32 % : 68 %.
    Strzały celne: 1:4. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 1:1. Foule: 13:9.
    Everton F.C.: Stekelenburg (63. Robles) – Coleman, A. Williams, Ra. Funes Mori, Baines (C) – James McCarthy (46. Barry), Gueye – Lennon, Barkley, E. Valencia (73. Calvert-Lewin) – Lukaku.
    Zmiany: Robles – Kenny, Holgate, Barry, Cleverley, Mirallas, Calvert-Lewin.

Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne, Klavan, Lovren, Milner – Wijnaldum, Henderson (C), Lallana (82. Can) – Mané (90+7. Leiva), Origi (82. Sturridge), Firmino.
    Zmiany: Karius – Moreno, Arnold, Leiva, Can, Woodburn, Sturridge.

Sędziowie: Mike Dean – Simon Long, Adrian Holmes – Lee Mason