Atalanta – Empoli 2:1 (koniec)
Atalanta BC
2:1 (0:0)
Empoli FC
Wtorek 20.12.2016, 20:45 • Atleti Azzurri d'Italia, Bergamo • Włoska Serie A • Runda 18

Bardzo emocjonujące widowisko w Bergamo dobiegło końca! Atalanta wygrywa z Empoli 2:1 po golu D'Alessandro w ostatnich sekundach! Tym samym święta gospodarze spędzą na rewelacyjnym szóstym miejscu! Jednak to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Mcedlidze. Empoli trzeba oddać waleczność w defensywie, dzięki czemu przez prawie do końca utrzymywali korzystny rezultat. Niestety dla nich, zabrakło kilku sekund i takim sposobem drużyna Łukasza Skorupskiego nadal jet tuż nad strefą spadkową. Już możemy odetchnąć, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (22:48:49)

90+6

90+6
    Rzut rożny dla Empoli. W pole karne rywali wbiegł nawet Skoruspki, ale centra spod chorągiewki niecelna.
    90+4. Marco D'ALESSANDRO - 2:1

90+4
    Gol dla Atalanty!
    Euforia w Bergamo! Gospodarze przez prawie całą drugą połowę walczyli o zwycięstwo i w końcu dopięli swego! Kessie wbiegł między dwóch obrońców i zagrał wzdłuż bramki Skorupskiego! Ogromne zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się MARCO D'ALESSANDRO i daje Atalancie prowadzenie!

90+2
    Skorupski niepewnie interweniuje na przedpolu. Piłka wypadła Polakowi z rąk, jednak w porę naprawił swój błąd uprzedzając Kessie.

90+1
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Żółta kartka dla Skorupskiego za opóźnianie gry.
    89. Centra Gomeza z lewego skrzydła w pole karnego Skorupskiego. Niecelny strzał głową w prawy róg bramki.

88
    Przerzut gry Freulera bardzo niecelny. Skorupski wyszedł z bramki i wyłapał futbolówkę. Z kontrą ruszył Pucciareli, ale nie zdołał oddać strzału.

86
    Empoli po raz pierwszy od kilkunastu minutach wyszło z własnej połowy i zdołało wywalczyć rzut rożny. Dośrodkowanie do Bellusciego niedokładne. Wciąż w natarciu goście.

84
    Bellusci przechwytuje dośrodkowanie Pesicia z prawego skrzydła. Atalanta desperacko rzuca się do ataku, ale Empoli skutecznie wybija piłkę.

82
    Ależ walka na połowie Empoli. Ćosić nie potrafił zatrzymać Gomeza i sfaulował go.
    80. Wyśmienita okazja dla gospodarzy! Strzał Kessie odbił się od poprzeczki, uderzenie Pesicia wprost w Skorupskiego.

80
    Ależ szczęście miało teraz Empoli! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, mocny strzał Kessie trafił w poprzeczkę! Dobijał jeszcze Pesić, ale przymierzył w Skorupskiego!

78
    Kolejne prostopadłe podanie do Kessie. Tym razem Skorupski uprzedził rywala i wyłapał futbolówkę. Wciąż trwa atak Atalanty.

76
    Podopieczni Gian Piero Gasperiniego chcą iść za ciosem i zyskać dodatkową przewagę nad Empoli. Jednak przyjezdni spisują się w defensywie bez zarzutu.
    74. Franck KESSIÉ - 1:1

74
    Gospodarze dążyli do tej bramki od dobrych kilku minut i udało im się pokonać Skorupskiego! Podanie na linię szesnastego metra do FRANCKA KESISIE! Iworyjczyk bardzo szybko przyjął sobie futbolówkę i uderzył ja w dolny róg bramki! Wyrównanie w Bergamo!

Radosław Łączkowski

Gole: 74. Kessié, 90+4. D'Alessandro – 51. Mčedlidze

Kartki:   38. Kurtić (ABC), 53. A. Gómez (ABC) – 16. Marcel Büchel (EMP), 22. Marilungo (EMP), 82. Ćosić (EMP), 90. Skorupski (EMP)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 30:3. Strzały niecelne: 20:2. Rzuty rożne: 13:2. Spalone: 0:2. Foule: 16:10.
    Atalanta BC: Sportiello – A. Masiello, Tolói, E. Zukanović, Conti (57. D'Alessandro) – Gagliardini, Freuler, Spinazzola – Kurtić (46. Kessié) – Petagna (71. Pešić), A. Gómez.
    Zmiany: Bassi – Cabezas, Caldara, D'Alessandro, Dramé, Grassi, Kessié, Konko, Mazzini, Migliaccio, Pešić, Raimondi.

Empoli FC: Skorupski – Ćosić, Bellusci, Costa (17. Veseli), Dimarco – Tello, Dioussé, Croce – Marcel Büchel – Marilungo (68. Pucciarelli), Mčedlidze (73. Gilardino).
    Zmiany: Pugliesi, Pelagotti – Pereira, J. Mauri, Pucciarelli, Veseli, Maccarone, Gilardino, Maiello, Seminara, Carradori, Giampá.