Bournemouth – Arsenal 3:3 (koniec) | Crystal Palace – Swansea 1:2 (koniec) | Stoke – Watford 2:0 (koniec)
Crystal Palace F.C.
1:2 (0:1)
Swansea City A.F.C.
Wtorek 03.01.2017, 21:00 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 20

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Mecz zostanie rozegrany w ramach 20. kolejki angielskiej Premier League. Do zdobycia są bardzo ważne punkty, zarówno dla zajmującego 16. miejsce Crystal Palace, jak i dla zamykającej stawkę walijskiej Swansea. Obie drużyny walczą o utrzymanie w lidze, a jeśli chcą osiągnąć swój cel, muszą wygrywać mecze z bezpośrednimi rywalami. Pełną pulę uda się zgarnąć jednak co najwyżej jednej ze stron. To wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego.

CRYSTAL PALACE F.C.

Po zmianie Alana Pardew na Sama Allardyce'a na ławce trenerskiej Orły potrafiły zdobyć tylko jeden punkt w dwóch meczach. Zadanie nie było jednak łatwe, gdyż były to spotkania na wyjeździe, z Watfordem oraz z Arsenalem. Mecz z niżej notowaną Swansea może być świetną okazją do zdobycia pierwszych trzech punktów po zmianie menadżera i zachowania dystansu do strefy spadkowej. Drużyna z Selhurst Park ma bardzo silną ofensywę, a świadczy o tym aż 29 strzelonych goli. Więcej strzeliło tylko sześć zespołów okupujących najwyższe miejsca w tabeli.

SWANSEA CITY A.F.C.

Zdobycie 12 punktów w 19 meczach nie mogło zapewnić wyższej pozycji niż dwudziesta w tabeli Premier League. Jeżeli drużyna z Walii nie poprawi swoich wyników, już niedługo będzie za późno, by móc uniknąć spadku. Tymczasem jedzie ona na Selhurst Park na spotkanie z Crystal Palace, które zdecydowanie da się wygrać. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, tym bardziej, że klub jest świeżo po zwolnieniu Boba Bradleya z posady menadżera.

BEZPOŚREDNIE MECZE

Trzy remisy i po jednym zwycięstwie każdej z drużyn. Tak przebiegło ostatnich pięć meczów bezpośrednich między obiema drużynami w Premier League. Ostatnie spotkanie na Liberty Stadium w Walii było bardzo emocjonujące. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:4 na korzyść Swansea, a dwie decydujące bramki w czasie doliczonym zdobył Fernando Llorente. Tym razem hiszpański napastnik Łabędzi nie zagra z powodu kontuzji kostki. Poprzedni mecz na Selhurst Park zakończył się jednak zwycięstwem Orłów, które pokonały swojego rywala 1:0.
    Modou Barrow zapewnia, że od teraz każdy mecz będzie dla jego drużyny jak finał. Margines błędów chyba rzeczywiście został wyczerpany.

Na relację na żywo z tego spotkania zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. Będziemy na bieżąco informować Państwa o przebiegu meczu.
    Tradycyjnie po angielsku, najpierw prezentujemy skład gospodarzy.

Poznaliśmy już również skład Swansea na to spotkanie.

Piłkarze wyszli już z tunelu na murawę. Za chwilę rozpocznie się mecz.

1

2
    Mecz został rozpoczęty przez gości z Walii. Drużyna Łukasza Fabiańskiego w posiadaniu piłki.

3
    Utrzymanie się przy piłce sprawia trud, ale póki co to goście posiadają ją dłużej. Właśnie konstruują atak pozycyjny.

4
    Próba prostopadłej piłki w pole karne Hennesseya i za chwilę właśnie bramkarza Palace rozpocznie od bramki, gdyż piłka była zbyt mocna.

5
    Po wybiciu piłki w środek pola wpadła ona znów w posiadanie Łabędzi. Czekamy na ruch drużyny z Walii.

6
    Niezła akcja Swansea pod polem karnym Palace. Podanie do Taylora zostało jednak przecięte. Za chwilę atak rozpocznie się od nowa.

7
    Pierwszy strzał głową Llorente na bramkę rywala. Piłka minimalnie ominęła słupek, ale sama akcja była bardzo groźna.

8
    Pierwsza akcja Orłów. Townsend próbował dośrodkowywać w pole karne rywala, ale piłka nie doszła do adresata. Przy piłce utrzymuje się drużyna stołeczna.

9
    Crystal Palace zaczyna powoli grać płynnie. Nie jest to jednak porywająca gra. Zaha łatwo traci piłkę i ze swoim atakiem rusza drużyna przeciwna.

10
    Piłka wpadła pod nogi Taylora, który strzałem z daleka próbował pokonać bramkarza rywali. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

11
    Crystal Palae udało się wyjść z piłką na połowę rywala, ale niedokładność nie pozwoliła na stworzenie zagrożenie. Piłka została wybita z powrotem na połowię Orłów.

12
    Sporo chaosu na boisku. Drużyny nie potrafią zdyscyplinować swojej gry, przez co trudno właściwie określić do kogo piłka należy.

13
    Benteke fauluje rywala na jego połowie. Po chwili piłka wraca jednak w posiadanie Palace, które będzie starało się skonstruować swój atak od nowa.

14
    Póki co mieliśmy tylko jeden groźny strzał w całym meczu. Czekamy aż drużyny zaczną poważniej traktować swoje obowiązki ofensywne.

15
    Żółtą kartkę otrzymuje Fernando Llorente (Swansea City A.F.C.).

16
    Llorente fauluje Townsenda na wysokości własnego pola karnego. Świetna okazja na dośrodkowanie dla Crystal Palace.

17
    Dośrodkowanie nie przyniosło nic więcej, aniżeli kolejną szansę na dośrodkowanie, tym razem z rzutu rożnego.

18
    Zamieszanie w polu karnym Swansea zostało zażegnane wybiciem Fabiańskiego. Ze swoją akcją rusza Swansea.
    18. Strzał Corka i obrona Hennesseya.

19
    Llorente podał w polu karnym rywala do Corka, który zbyt długo czekał ze strzałem. Jego uderzenie zdołał wybronić Hennessey.

20
    Piłka w posiadaniu Crystal Palace. Rozgrywają piłkę w okolicach środka. Czekamy na rozwój ich akcji.

21
    Townsend po raz kolejny szuka dośrodkowania do Benteke. Znów jednak posłał zbyt niską piłkę.

22
    Dośrodkowanie na Benteke tym razem ze strony Puncheona. Po raz kolejny nieskutecznie. Piłka została w posiadaniu gospodarzy.

23
    Łukasz Fabiański wznawia grę we własnym polu karnym po faulu Benteke. Szansa dla Swansea na skonstruowanie akcji.

24
    Strzał e strony Swansea został zablokowany. Mamy kolejny korner dla tej drużyny.

25
    Dośrodkowanie Sigurdssona zostaje wybite, a akcja Swansea cofnięta, Jest jednak ciągle w trakcie.

26
    Atak pozycyjny Swansea zostaje przerwany. Routledge został złapany na spalonym.

27
    Niezłe dośrodkowanie ze stojącej piłki Sigurdssona. Strzał głową Lloorente był niecelny. Od bramki grę wznowi Hennessey.

28
    Cabaye fauluje Fultona na połowie Swansea. Zawodnik Swansea zwijał się z bólu ale zdołał wstać. Za chwilę gra zostanie wznowiona.

29
    Niezrozumienie Townsenda z Kellym. Piłka została wybita, ale nie opuściła Crystal Palace. Podopieczni Sama Allardyce'a kontynuują swój atak.

29
    Orły rozgrywają piłkę na własnej połowie. Czekamy na bardziej odważne poczynania ofensywne.

30
    Długa piłka Delaneya do Puncheona, ale pod polem karnym rywala została ona wybita przez jednego z obrońców.

31
    Jedna trzecie tego meczu za nami. Atak pozycyjny konstruuje walijska Swansea.

32
    Fenomenalna piłka do Routledge'a, który nieszczęśliwie przyjżł tę piłkę i oddał zły strzał. To była świetna okazja dla skrzydłowego.
    32.

33
    Mamy kontrowersję. Christian Benteke dostał piłkę od własnego bramkarza, przejął ją w polu karnym i minął Fabiańskiego, o którego zdążył się jeszcze potknąć. Wszyscy na trybunach Selhurst Park są zdania, że należał się rzut karny.

34
    Gra toczy się dalej. Piłka zostaje rozgrywana przez Swansea na połowie rywala.

35
    Benteke ucierpiał po starciu z Mawsonem. Belgijski napastnik leży na murawie trzymając się za bark.

36
    Angielscy komentatorzy są zgodni z trybunami i twierdzą, że Orłom należał się rzut karny. Tymczasem gra została wznowiona po tej krótkiej przerwie, gdy Benteke leżał na murawie.

37
    Ki próbował zagrać do prawej strony, ale piłka została posłana zbyt mocno. Palace będzie miało aut na wysokości własnego pola karnego.

38
    Nie jest to zbyt porywające spotkanie. Crystal Palace próbuje wyjść z kolejną akcją. Zobaczymy, czy Orłom uda się stworzyć zagrożenie.

39
    Puncheon spróbował strzału z powietrza zza pola karnego, ale był on bardzo daleki od ideału. Od bramki grę wznowi Łukasz Fabiański.

40
    Jack Cork faulował obrońcę Crystal Palace po wybiciu piłki przez Fabiańskiego. Piłka wraca więc w posiadanie gospodarzy.

41
    Koreańczyk Ki sfaulowany przez Cabaye'a, To będzie dobra szansa na dośrodkowanie dla Swansea.

42
    Gol dla Swansea!
    Strzelcem bramki ALFIE MAWSON.

Dośrodkowanie Gylfiego Sigurdssona nie było idealne, ale znalazł się w polu karnym idealnie ALFIE MAWSON i strzałem z tyłu swojej głowy posłał piłkę do siatki. Bramkarz Crystal Palace był bezradny i mamy otwarcie wyniku na Selhurst Park.
    42. Alfie Mawson (SWN) - 0:1

43
    Atak pozycyjny Crystal Palace. Gospodarze będą starali się jeszcze przed przerwą wyrównać stan meczu.

44
    Łukasz Fabiański wybija piłkę daleko i trafia ona do adresata. Swansea konstruuje prawdopodobnie ostatni atak w pierwszej połowie.

45
    Piłka wraca w posiadanie Crystal Palace. Czekamy na ostatnie słowo Orłów przed gwizdkiem oznaczający koniec pierwszej połowy.

45+1
    Swansea odzyskuje piłkę i stara się doprowadzić ten wynik do szatni. Po przerwie czeka ich prawdziwy bój o utrzymanie prowadzenia.

45+2
    Pierwsza połowa nie była porywająca, ale nie da się ukryć, że Crystal Palace zasłużenie przegrywa do przerwy ze Swansea. Po zmianie stron mamy nadzieję na więcej bramek i ładną grę.

46

46
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Christian Benteke, na boisku pojawia się Fraizer Campbell.

47
    Swansea będzie starać się konstruować swoje akcje spokojnie i zabierać każdą możliwą sekundę swoim rywalom. To właśnie oni wyszli ze swoim pierwszym atakiem.

48
    Crystal Palace zaczyna się spieszyć. Nie wydaje się to być dobry sposób na grę ofensywną i odrabianie zaległości, ale wszystko okaże się w tej odsłonie.

49
    Dośrodkowanie na Campbella było zbyt mocne i piłkę pewnie łapie Łukasz Fabiański.

50
    Zaha próbował dryblingu, ale Llorente, który powrócił za akcją nie dał się wymanewrować. Pika wraca w posiadanie Swansea.

51
    Łabędzie nie nacieszyły się futbolówką. Z kolejnym atakiem rusza już drużyna Orłów. Każda chwila oddala ich od zdobyczy punktowej i podopieczni Allardyce'a zdają się czuć presję czasu.

52
    Ki został sfaulowany na własnej połowie. Można powiedzieć, że Koreańczyk szukał tego faulu. Zaha bardzo gorąco protestował przeciwko decyzji arbitra o dostał od niego ostatnie ostrzeżenie. Następne takie zachowanie zakończy się żółtą kartką.

53
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Andros Townsend, na boisku pojawia się Bakary Sako.

54
    Dośrodkowanie po ziemi do Sigurdssona. Islandczyk nie sięgnął jednak piłki i zdołał złapać ją Wayne Hennessey.

55
    Błąd w rozegraniu Swansea. Piłka spadła w polu karnym pod nogi Campbella, który wyraźnie spanikował. Przytomnie interweniujący Fabiański zdołał nabić napastnika rywali i zażegnać niebezpieczeństwo.

56
    Zaha został sfaulowany na prawym skrzydle. Rzut rożny i szansa na dośrodkowanie dla Crystal Palace.

57
    Szybka akcja Łabędzi. Piłka została wyłożona Corkowi na szesnastym metrze. Kapitan Swansea zdołał oddać strzał, był on jednak wyraźnie niecelny.

58
    Kolejny faul na prawej stronie, którego ofiarą padł Zaha. To będzie kolejna świetna szansa na dośrodkowanie ze stojącej piłki dla Orłów.

59
    Sako ewidentnie szukał strzału z rzutu wolnego. Uderzenie było bardzo dobre, ale Fabiański wybija piłkę na korner.

60
    Zbyt głębokie dośrodkowanie. Fabiański łapie piłkę i wyprowadza kolejną akcję Łabędzi.

61
    Niezłe dośrodkowanie Sako, wysokość była odpowiednia, ale tym razem zabrakło partnera w polu karny, Campbell ma zupełnie inne nawyki niż Benteke.

62
    Zaha nabija rywala i wywalcza aut. Crystal Palace w ataku pozycyjnym. Czy coś z tego wyniknie?

63
    Zamieszanie pod bramką Swansea. Strzał Ledleya został jednak zablokowany i cała akcja będzie konstruowana od początku.

64
    Taylor próbował wyjść z kontrą, ale wyjechał z piłką poza boisko. Piłka w posiadaniu Crystal Palace, które zdaje się nie mieć pomysłu jak przebić się przez obronę rywala.

65
    Fulton ucierpiał i własnie przez to mieliśmy krótką przerwę w grze. Piłka już wróciła do obiegu, a w jej posiadaniu znaleźli się goście.

66
    Campbell sfaulował swojego rywala podczas walki o górną piłką. Swansea wznowi grę z rzutu wolnego na własnej połowie.

67
    Długa piłka trafiła do Tomkinsa, który zgrał do Hennesseya. Akcja konstruowana przez Crystal Palace. Czy w końcu uda się Orłom przebić defensywę Swansea?

68
    Świetny drybling Zahy i strzał, który został zablokowany. Mamy kolejny rzut rożny dla stołecznych Orłów.

69
    kolejne zamieszanie w polu karnym Fabiańskiego spowodowane dośrodkowaniem Zahy. Piłka została jednak wybita, a po chwili odważnego strzału spróbował Sako. Piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

70
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Jay Fulton, na boisku pojawia się Leroy Fer.

71
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Neil Taylor, na boisku pojawia się Ángel Rangel.

72
    Swansea gra teraz naprawdę mądrze. Kradnie czas rywalowi, ale w ten dozwolony sposób rozgrywając piłkę.

73
    Sako wywalczy kolejny rzut rożny. Nie było to do tej pory żadne zagrożenie dla obrony Swansea. Czy tym razem będzie inaczej?

74
    Nienajlepsze dośrodkowanie i piłka została wybita. Po chwili nastąpiła poprawka, ale tym razem Łukasz Fabiański złapał piłkę w obie ręce.

75
    Crystal Palace wali głową w mur. Orły starają się dojść do strzału, ale nie potrafią wypracować sobie okazji, Mimo to wciąż próbują.

76
    Sako próbował dośrodkowania, ale nie stworzyło ono zagrożenia. Swansea przejmuje piłkę wychodzi ze swoją akcją.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Martin Kelly (Crystal Palace F.C.).

78
    Powtórki pokazały, że Rangel dotykał piłkę ręką we własnym polu karny, Tym razem na pewno należał się rzut karny drużynie gospodarzy.

79
    Sigurdsson będzie za chwilę wykonywał rzut rożny. To szansa dla Swansea na podwyższenie prowadzenia.

80
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Wayne Routledge, na boisku pojawia się Nathan Dyer.

81
    Zaha próbował dryblować, ale został sfaulowany na połowie boiska. Piłka w posiadaniu Crystal Palace, które próbuje jeszcze zmienić oblicze tego spotkania.

82
    Nie można dziwić się posępnym minom kibiców Crystal Palace na trybunach. Być może ich drużyna wywalczy przynajmniej jeden punkt, ale najpierw oni sami muszą w to uwierzyć. Wygląda na to, że wierzą, bo wciąż atakują.

83
    Gol dla Crystal Palace!
    Strzelcem bramki WILFRIED ZAHA.

Jest upragniony gol! Dośrodkowanie Kelly'ego trafiło do WILFRIEDA ZAHY, który strzałem z powietrza przewracając się posłał piękny strzał w sam róg bramki. Fabiańki był bez szans. Czy ktoś zdobędzie w tym meczu 3 punkty?
    83. Wilfried Zaha (CRP) - 1:1

84
    Trybuny się ożywiły. Faul na Campbellu na wysokości pola karnego Swansea. Kolejna szansa na dobre dośrodkowanie i tym razem, na wyjście na prowadzenie dla Palace.

86
    Dośrodkowanie Sako zostało wybite, ale piłka trafiła do Puncheona. Jego centra również była nieskuteczna. Ofiarnie przed stratą punktu broni się Swansea.

87
    Atak pozycyjny w wykonaniu Swansea. Uderzenie z dystansu Ki zostaje zablokowane, piłka jest wybita, ale pozostaje w posiadaniu Łabędzi.

88

To jest niebywałe! Leroy Fer posłał piękne podanie górą, za obrońców, piłkę przejął ANGEL RANGEL, który nie pozostawił Hennesseyowi złudzeń. Piłka po odbiciu od rękawic bramkarza wturlała się do siatki i mamy prawdopodobnie decydujący cios na Selhurst Park.
    88. Ángel Rangel (SWN) - 1:2

89
    Crystal Palace rzuca się do desperackiego ataku. Wydawało się, że jeżeli ktoś zdobędzie zwycięską bramkę, to będą to oni. Tymczasem Sam Allardyce szykuje ostatnią zmianę.

90
    Sędzia Tierney dolicza aż 5 minut do drugiej połowy tego spotkania.

90+1
    Zmiana w drużynie Crystal Palace F.C.: z boiska schodzi Martin Kelly, na boisku pojawia się Jordon Mutch.

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje James Tomkins (Crystal Palace F.C.).

90+3
    Swansea gra na zwłokę, ale utrzymuje piłkę z dala od własnego pola karnego. Wydaje się, że już nic złego nie może stać się w tym meczu drużynie Łabędzi.

90+4
    Sako próbowął wyjść z kontrą, ale został wyprzedzony przez Rangela, którego popchnął. Rzut wolny dla Swansea.

90+5
    Ostatni rzut rożny w tym meczu dla Swansea. Piłka pozostaje przy narożniku. Za chwilę sędzia zakończy to spotkanie.

90+6
    Walijska Swansea zdobyła bardzo ważne 3 punkty w walce o utrzymanie. Crystal Palace będzie musiało szybko zareagować, ponieważ już niedługo mogą zastąpić któryś z zespołów s strefie spadkowej.

To już wszystko z Selhurst Park. Na relację z kolejnych meczów Premier League oraz innych lig europejskich zapraszamy Państwa do portalu Lajfy.com. (23:00:38)

Kacper Dąderewicz

Gole: 83. Zaha – 42. Mawson, 88. Rangel

Kartki:   77. Kelly (CRP), 90+2. Tomkins (CRP) – 15. F. Llorente (SWN)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:1. Foule: 13:14.
    Crystal Palace F.C.: Hennessey – Kelly (90+1. Mutch), Tomkins, Delaney (C), J. Ward – Ledley, Puncheon – Townsend (53. Sako), Cabaye, Zaha – Ch. Benteke (46. Campbell).
    Zmiany: Speroni – Flamini, Campbell, Čung-Jong, Mutch, Sako, Phillips.

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Naughton, F. Fernández, Mawson, Taylor (71. Rangel) – Fulton (70. Fer), K. Sung-yong, Cork (C) – Routledge (80. Dyer), F. Llorente, Sigurdsson.
    Zmiany: Nordfeldt – van der Hoorn, Fer, Bastón, Dyer, Barrow, Rangel.

Sędziowie: Paul Tierney