Man Utd – Reading 4:0 (koniec) | Everton – Leicester 1:2 (koniec) | Hull – Swansea 2:0 (koniec)
Sunderland – Burnley 0:0 (koniec) | Preston North End – Arsenal 1:2 (koniec)
Preston North End F.C.
1:2 (1:0)
Arsenal F.C.
Sobota 07.01.2017, 18:30 • Deepdale, Preston • Puchar Anglii • 3. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

III runda Pucharu Anglii trwa w najlepsze! W ostatniej sobotniej parze Preston North End podejmie na własnym stadionie Arsenal Londyn! Czy ktoś wierzy w niespodziankę?

Londyńczycy jak zawsze dobrze spisują się w angielskiej Premier League. Aktualnie plasują się na 5. miejscu z dorobkiem 41 punktów, ale walka o czołowe miejsca nie będzie taka łatwa! Kanonierzy weszli w ten rok remisem 3:3 z Bournemouth!
    Na treningu Arsenalu sam Robert Pires zaszczycił swoją obecnością swoich młodszych kolegów.

Gospodarze średnio radzą sobie w rozgrywkach Championship. Na ten moment zajmują dopiero 11. lokatę, a po 25 meczach mają na swoim koncie 36 punktów. Ten rok rozpoczęli jednak pomyślnie, bowiem zwycięstwem 1:0 nad Burton. Czy również w Pucharze Anglii mają szanse na awans?

Czy na Deepdale dojdzie do niespodzianki i Arsenal będzie miał problem z awansem do kolejnej rundy FA Cup? Liczymy na świetne widowisko i miejmy nadzieję, że ujrzymy kilka bramek! Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z tego pojedynku!
    Ustawienie Arsenalu:

Skład gospodarzy:

Preston North End F.C.: Maxwell – Vermijl, Clarke, Huntington, Cunningham, Gallagher, Pearson, Johnson, McGeady, Robinson, Hugill

Rezerwowi: Lindegaard, Spurr, Browne, Pringle, Horgan, Doyle, Makienok

Arsenal F.C.: Ospina – Maitland-Niles, Mustafi, Gabriel, Monreal – Xhaka, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Iwobi, Lucas – Giroud

Rezerwowi: Martinez, Jenkinson, Holding, Reine-Adelaide, Dasilva, Willock, Welbeck

Sędziowie: Bobby Madley.
    Dzisiejszy kapitan Arsenalu!

Obie ekipy wychodzą na murawę! Przewodzi im Pan Robert Madley, który poprowadzi to spotkanie! Czas na przywitanie piłkarzy oraz losowanie stron.
    Zaczynamy!

1

1
    Rozpoczynają piłkarze Preston, którzy grają w białych koszulkach! Arsenal w żółto-czarnych strojach. Czy goście łatwo awansują do kolejnej rundy?

2
    Giroud od razu próbuje swoich sił w ofensywie, ale jego uderzenie nie miało szans się powieść! Bardzo lekkie uderzenie wpada w ręce Maxwella!

3
    Kapitalna okazja gospodarzy! To Robinson miał trochę wolnego pola w szesnastce Arsenalu, ale został w ostatniej chwili zablokowany kapitalnym wślizgiem!

4
    Dość spokojne te pierwsze fragmenty rywalizacji, ale bardzo odważnie grają miejscowi, którzy nie czują strachu przed ekstraklasową ekipą! Arsenal chyba częściej przebywa w defensywie!

5
    Niespecjalnie wygląda ta gra Arsenalu, który w zasadzie nie zagraża bramce Maxwella. Czy zobaczymy pierwsze trafienia w kolejnych minutach?

7
    Gol dla Preston!

Gospodarze potwierdzają swój bardzo mocny start! Świetna akcja Preston i bardzo źle zachowała się defensywa Arsenalu! Do piłki dopadł CALLUM ROBINSON, który bez problemu pokonał Ospinę!
    7. Callum Robinson (PNE) - 1:0

8
    Jak zareagują teraz podopieczni Arsene Wengera, którzy muszą gonić wyniku? Już nie raz widzieliśmy, że FA Cup potrafi sprawić niemałe niespodzianki!

10
    Lucas Perez znalazł sobie trochę wolnego miejsca i natychmiast zdecydował się na uderzenie zza szesnastki! Natychmiast doskoczył do niego jeden z obrońców, który skutecznie go blokuje!

11
    Gospodarze mają kolejny stały fragment gry i okazję do dobrego dośrodkowania! Tym razem wrzutka wpada w ręce pewnego Ospiny, który wyszedł kilka metrów od bramki!
    Na razie mamy sensację!

12
    Kanonierzy za wszelką cenę próbują uspokoić grę w środkowej strefie. Ofensywa Arsenalu jest dzisiaj bezradna i nie widzimy wielu okazji przyjezdnych! Czy to się zmieni?

13
    Malutko ruchu jest w linii ataku londyńczyków. Zarówno Giroud, jak i jego partnerzy nie są zbyt widoczni. A gospodarze grają bardzo konsekwentnie.

14
    Tym razem Giroud uciekał za linię obrońców, ale asystent arbitra natychmiast wypatrzył pozycję spaloną Francuza! Przerwana akcja londyńczyków i wściekają się kibice Arsenalu!

15
    Pierwszy kwadrans już za nami, a inicjatywę zaczynają przejmować podopieczni Arsene Wengera. W ataku pozycyjnym ekipa z Premier League, która na razie jest słabsza od tej z Championship!

16
    Sytuacyjną piłkę bije z dystansu Lucas Perez! Futbolówka wpada prosto w "koszyczek" ustawiony przez Maxwella! Znów nie ma nawet zagrożenia pod jego bramką.

18
    Znów to zawodnicy Preston North End wyprowadzają atak pozycyjny z własnej połowy. Przedostali się pod pole karne gości, ale tam nastąpiło zwolnienie akcji i ostatecznie strata posiadania!

19
    Prawym skrzydłem ponownie mknie Gallagher! Zostaje on powstrzymany przez Monreala i od wrzutu z autu rozpoczynają londyńczycy!

20
    Gospodarze przeprowadzają dziś bardzo groźne ataki! Tak było również i tym razem, ale arbiter bardzo niesłusznie przerwał ich akcję, wskazując na spalonego. Do tego było dobre dwa kroki! Fatalny błąd!

22
    Bardzo podoba się gra Prestonu! McGeady wypatrzył wolnego partnera i od tego wszystko się zaczęło! Następnie poszło dośrodkowanie w pole karne na głowę Robinsona, a ten został w ostatniej chwili powstrzymany! Mogło być 2:0!

23
    Teraz powinno już być podwyższenie wyniku! Robinson tym razem w roli asystenta, a w piłkę zaraz przed bramką nie trafił Hugill! Lepszej okazji może już nie być!
    23. Jak mógł tego nie trafić Hugill?!

24
    W olbrzymich opałach są piłkarze Arsenalu, którzy chyba zupełnie nie spodziewali się takiego spotkania przeciwników! Trzeba to jasno powiedzieć, londyńczycy nie istnieją w tym meczu!

25
    Kolejne bardzo mocne uderzenie z ostrego kąta i Ospina piąstkuje futbolówkę poza plac gry! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i znów zakotłowało się pod bramką Kolumbijczyka!

27
    Fantastyczne tempo dzisiejszego spotkania i na nudę zdecydowanie nie możemy narzekać! A Preston w dalszym ciągu w posiadaniu piłki, w dalszym ciągu gospodarze w natarciu!

28
    Następna wrzutka ląduje w obrębie pola karnego Arsenalu, a tam znów dochodzi do uderzenia Robinsona! Obok bramki, ale tutaj nie było nad czym myśleć, trzeba było uderzać!

29
    Niecodzienna sytuacja, bowiem w ataku w końcu Arsenal! Dośrodkowanie spada na głowę Giroud, ale Francuz nie miał większych szans na celne uderzenie w takich warunkach!

30
    Pół godziny gry już za nami! Znacznie lepszym zespołem jest dzisiaj Preston North End i przyjezdni mają o czym myśleć, aby dziś awansować do kolejnej rundy!
    Tak cieszył się Robinson!

31
    Fantastycznie przesuwają się wszyscy zawodnicy gospodarzy, którzy niwelują każdą możliwą akcję londyńczyków. A w ataku również są bardzo groźni!

32
    Tym razem to Johnson znalazł sobie trochę wolnego pola i po chwili zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Obok bramki Ospiny, to miało małe szanse na powodzenie!

33
    Bardzo groźnie pod bramką miejscowych! Zakotłowało się przed linią bramki Maxwella, a Ramsey nie potrafił go pokonać z kilku metrów!
    33. Okazja Ramseya i ponownie nic!

34
    Iwobi kapitalnie wypatrzył wolnego Giroud! Podanie do Francuza, a ten miał przed sobą tylko Maxwella! Strzał z ostrego kąta, ale bardzo daleko od bramki gospodarzy! To powinno zakończyć się golem!
    34. Giroud pudłuje!

35
    Takie spotkania obserwujemy z ogromną przyjemnością! Mamy grę praktycznie akcja za akcję i dosłownie nawet przez minutę nie możemy się nudzić! Ależ zawody na Deepdale!

36
    Defensorzy Arsenalu wyczyniają dziś prawdziwe zbrodnie! Znów przepuścili dwóch rywali, a piłkę, po lobie Hugilla, prawie z linii bramkowej wybija Nacho Monreal!

38
    Arsenal będzie miał dzisiaj bardzo twardy orzech do zgryzienia! Preston prezentuje się wyśmienicie i miejscowi mają ogromną mobilizację, aby wyeliminować londyńczyków!

39
    Mamy chwilę przerwy, bowiem ucierpiał bodajże Cunningham. Na szczęście będzie mógł kontynuować swój występ w tym świetnym spotkaniu.

40
    Piłka po raz kolejny wpada do bramki Kanonierów, ale ten gol nie może być uznany! Ospina był brutalnie faulowany praktycznie przez dwóch rywali, oczywisty faul i arbiter przerywa grę!

41
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy zobaczymy kolejne trafienia na Deepdale? Która z drużyn postawi na jeszcze większe ryzyko przed przerwą?

42
    Arsenal konstruuje kolejny atak pozycyjny, ale nie wydaje mi się, aby Kanonierzy mieli wyrównać w najbliższych minutach. To Preston wiedzie prym w tych zawodach!

43
    Rozcięty łuk brwiowy Gabriela i będziemy mieli dłuższą przerwę! W powtórkach widzimy, że otrzymał potężny cios łokciem w powietrznej walce! Czy arbiter ukarze pierwszego z zawodników?

44
    Tak też się dzieje. Arbiter rozpatrzył całą sytuację i Hugill zostaje ukarany pierwszą kartką w dzisiejszym spotkaniu! Łuk brwiowy Gabriela opatrywany poza linią boczną boiska!

45
    3 minuty dłużej pograją piłkarze w tej odsłonie!

45+1
    Wrzutka z lewego skrzydła w wykonaniu londyńczyków, ale Maxwell sięga futbolówki i wyłapuje tę wrzutkę! Gabriel już nie wróci do gry w tej odsłonie, zostanie opatrzony w szatni!

45+2
    Piłkarze Preston nieco uspokajają swoją grę i zdecydowanie zabezpieczają tyły. Trzeba utrzymać tę przewagę do przerwy, bardzo mądra gra.

45+3
    Ale gdy tylko nadarzy się sytuacja, to gospodarze ruszają do przodu! Dośrodkowania McGeady'ego, ale obrońcy Arsenalu oddalają zagrożenie! W końcu arbiter zaprasza piłkarzy do szatni.

45+3
    Fatalna postawa Arsenalu w pierwszej połowie! A Preston gra wyśmienicie!

Takie mecze możemy oglądać bez końca! Skazywany na pożarcie Preston stawia trudne warunki Arsenalowi i jak na razie, to gospodarze prowadzą jednym trafieniem! Miejscowi mieli dodatkowo przynajmniej kilka okazji i podopieczni Arsene Wengera mogą się cieszyć, że przegrywają tylko jednym golem.
    Jaka będzie druga połowa? Szykują się jeszcze większe emocje, chociaż o to będzie bardzo trudno!

Powoli wracamy na Deepdale! Kto awansuje do IV rundy FA Cup! Na razie bliżej tego Preston North End!

46

46
    Piłkarze Arsenalu wprowadzają piłkę do gry po przerwie! Zdaje się, że trenerzy nie przeprowadzili żadnych zmian w ciągu tych 15 minut. Gramy dalej!

46
    Gol dla Arsenalu!

Fenomenalny początek drugiej połowy w wykonaniu londyńczyków! Iwobi podaje do AARONA RAMSEYA, a ten przymierzył bardzo mocne uderzenie tuż obok słupka! Bez szans był Maxwell i spotkanie rozpoczyna się od nowa!
    46. Aaron Ramsey (ARS) - 1:1

48
    Przyjezdni idą za ciosem i rzucają się do ataku! Kolejny kocioł w szesnastce Preston, ale ofiarnie blokuje bodajże Robinson!

49
    Arbiter dopatrzył się faulu Oxlade-Chamberlaina na Robinsonie. Krótka rozmowa, ale oczywiście obejdzie się bez żadnych kartek, nie było ku temu podstaw. Dalszy ciąg meczu zapowiada się kapitalnie!

50
    Gospodarze rozpoczynają tę odsłonę bardzo wycofani. Znacznie lepiej czuli się przed przerwą, kiedy to praktycznie bez ustanku atakowali! Zwolnienie gry w środku pola.

52
    Brzydkie i zupełnie niepotrzebne przewinienie Pearsona. Niedługo ten zawodnik może doigrać się żółtej kartki, powinien nieco sfolgować.

53
    Zaczynają puszczać nerwy piłkarzom! Tym razem to Gallagher nie chciał oddać piłki Francuzowi poza linią boczną boiska. Giroud w końcu ją odzyskuje! Robi się gorąco!

54
    Po strzelonym golu przez londyńczyków nie widzimy zbyt wielu akcji! Piłkarze stawiają głównie na twardą grę w środkowej strefie boiska.

55
    Gospodarze zaczynają popełniać coraz więcej błędów w defensywie. Tym razem to Iwobi wywalczył rzut rożny dla Kanonierów. Czy goście wyjdą na prowadzenie pierwszy raz w tym spotkaniu?

56
    Preston wyprowadza kontrę, ale wszystko kończy Granit Xhaka, który taktycznie przerywa akcję ofensywną przeciwników. Obejdzie się jednak bez kartek.
    Bomba Ramseya!

58
    Londyńczycy już znacznie uspokoili ten mecz i przejęli nad nim kontrolę. W drugiej połowie nie mieliśmy praktycznie ani jednego ataku na bramkę Ospiny, a chyba taki był cel Kanonierów.

59
    Kolejne niepotrzebne przewinienia i arbiter coraz częściej musi przerywać grę w tym spotkaniu. Szykują się pierwsze zmiany!

60
    Zmiana w drużynie Preston North End F.C.: z boiska schodzi Gallagher, na boisku pojawia się Browne.

61
    A gospodarze w końcu próbują swoich sił w ofensywie! Uderzenie z dalszej odległości zostaje zablokowane, ale to nie zraziło miejscowych, którzy w dalszym ciągu są przy piłce!

62
    Arsenal w końcu odpiera atak przeciwników i londyńczycy sami wyprowadzają kontrę. Wkradło się jednak trochę niedokładności i zawodnicy Wengera tracą posiadanie piłki.

63
    Oxlade-Chamberlain pędzi lewą flanką, skąd dośrodkowuje! Trafia w nogę rywala i będzie kolejny stały fragment gry dla gości – korner!

64
    Niestety liczyliśmy na znacznie większe emocje w tej drugiej części meczu, ale tempo spotkania systematycznie siada. Dominuje już Arsenal, ale pod bramką Maxwella niewiele się dzieje.

65
    Cunningham brutalnie atakuje Lucasa Pereza i bez wątpienia Pan Bobby Madley wpisuje go do własnego notesu. Druga kartka w tym spotkaniu.

66
    Mięciutka wrzutka z rzutu wolnego i do strzału głową szykował się Giroud! Uprzedził go jednak obrońca, który zagrał prosto w ręce Maxwella! Mogło być bardzo groźnie!

67
    Arbiter ponownie przerywa zawody i tym razem podbiega do szkoleniowca Preston! Kolejne upomnienie i Pan Grayson wyląduje na trybunach!

68
    Olivier Giroud upada na murawę i narzeka na uraz nogi! Wszyscy domagają się jego powstania, a sam arbiter również nie odgwizduje żadnego rzutu wolnego. Nic tam nie było.

69
    Ależ zawalił teraz Vermijl! Otrzymał on świetne podanie na prawą flankę, ale powstrzymał go bodajże Oxlade-Chamberlain! Nici z akcji Preston, których w drugiej połowie zdecydowanie brakuje!

70
    To będzie ostatnie upomnienie dla Gabriela, który naraził się sędziemu. Długa rozmowa tych panów i w końcu arbiter wyciąga kartonik! W dodatku Preston przed rzutem wolnym!

71
    Johnson dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry, ale to nie mogło przynieść efektów! Wrzutka w największy gąszcz piłkarzy obu ekip!

72
    Kanonierzy ponownie ruszają do ofensywy! Dogranie na bliższy słupek, ale piłkę zaasekurował Maxwell i goście zyskują kolejny korner w tym spotkaniu! Może być groźnie!

73
    Świetne dogranie z narożnika boiska, a piłkę bez przyjęcia uderzał Mustafi! Potężny strzał, który instynktownie wybronił Maxwell! Ależ interwencja golkipera Preston!

74
    Trochę narzekam na brak emocji w drugiej połowie, ale pierwsza odsłona bardzo rozbudziła nasze apetyty! Tempo gry było wręcz zabójcze i mieliśmy akcję za akcję! Teraz tego brakuje.

75
    To musiało się w końcu wydarzyć. Pearson fauluje dzisiaj nie po raz pierwszy i arbiter stracił już cierpliwość do tego zawodnika – jak najbardziej słuszna kartka.

75
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Hugill, na boisku pojawia się Makienok.

77
    Piłka wpada po raz drugi do bramki Maxwella, ale asystent sędziego kapitalnie wypatrzył spalonego Girouda! Ten gol nie mógł zostać uznany, wciąż mamy remis na Deepdale!
    77. Giroud trafia ze spalonego! Gol nieuznany!

78
    Pearsonowi wciąż mało indywidualnych starć z rywalami. Tym razem przepychał się z Iwobim, ale sędzia uznał, że to piłkarz Arsenalu pomagał sobie łokciem.

79
    Już pierwsza piłka wędruje w stronę wysokiego Makienoka, który niedawno pojawił się na murawie! Ospina uprzedza piłkarzy i sam zgarnia futbolówkę!

80
    Kolejne rzuty rożne dla Kanonierów, ale znów to defensywa Preston wychodzi zwycięsko z tych akcji! Ostatnie 10 minut przed nami! Wszystko rozstrzygnie się dzisiaj, czy konieczny będzie rewanż?

81
    Zmiana w drużynie Preston North End F.C.: z boiska schodzi Johnson, na boisku pojawia się Horgan.

82
    Oxlade-Chamberlain popędził z kolejnym atakiem Kanonierów, ale wszystko zatrzymało się w środku pola! Do wejścia na boisko szykuje się już Welbeck, czy on przesądzi o losach spotkania?

83
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Oxlade-Chamberlain, na boisku pojawia się Welbeck.

84
    Czy któraś z drużyn strzeli jeszcze jednego gola, który prawdopodobnie zakończy rywalizację w tej parze III rundy Pucharu Anglii? Przy piłce przebywa Arsenal!
    Nadzieja londyńczyków!

86
    Fenomenalny rajd Iwobiego, który minął chyba trzech obrońców! W końcu miał trochę wolnego pola i postanowił uderzyć na bramkę Maxwella! Leciutki strzał Nigeryjczyka, to nie mogło zagrozić!

87
    Pearson narzeka na pierwsze skurcze i będzie miał bardzo ciężką końcówkę tego meczu. Gospodarze wykorzystali już wszystkie roszady, muszą grać do ostatniego gwizdka!
    Frekwencja dzisiejszych zawodów!

88
    W ostatnich minutach próbują atakować gospodarze! Oj, gdyby strzelili bramkę w tych ostatnich minutach. Trybuny Deepdale chyba by oszalały!

89

Nie będzie niespodzianki w tej parze Pucharu Anglii! Kapitalne zachowanie Lucasa Pereza przy linii końcowej, który odegrał piętą do OLIVIERA GIROUD! Francuz uderzał na bliższy słupek i ma upragnionego gola w tym spotkaniu!
    89. Olivier Giroud (ARS) - 1:2

90
    4 minuty dłużej potrwa to spotkanie! Czy zawodnicy Preston wyrównają?

90+1
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Maitland-Niles, na boisku pojawia się Holding.

90+2
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Lucas Perez, na boisku pojawia się Reine-Adelaide.

90+3
    Gospodarze za wszelką cenę chcą wyrównać, ale sporo niedokładności wdziera się w ich poczynania ofensywne! Arsenal jest pewny swego, ale poczekajmy do ostatniego sygnału arbitra!

90+4
    Piłka meczowa Welbecka, który decyduje się na uderzenie zza pola karnego! Kapitalny strzał wyciąga czubkami palców Maxwell! Będzie jeszcze rzut rożny dla Arsenalu!

90+5
    A jednak! Arsenal awansuje do IV rundy FA Cup!

Fantastyczne zawody na Deepdale dobiegają końca! Działo się głównie w pierwszych 45 minutach, kiedy to Preston grało wręcz fenomenalnie, co potwierdziło prowadzeniem 1:0! Po przerwie bardziej zmobilizowany wyszedł Arsenal, który doprowadził do wyrównania w pierwszym ataku! Końcówka meczu należała również do londyńczyków, kiedy to Giroud wyjaśnił sprawę awansu!
    Takich meczów chcemy jak najwięcej! (20:35:49)
    Preston postawiło dziś ciężkie warunki Kanonierom! Zasłużona owacja na stojąco żegna gospodarzy!