Wieliczka – Szczecin 3:7 (koniec)
MKF Solne Miasto Wieliczka
3:7 (1:4)
Pogoń '04 Szczecin
Sobota 07.01.2017, 18:00 • Solne Miasto Wieliczka • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 12

Początek rundy rewanżowej to dla obu klubów ważny moment. Gospodarze bronią się przed degradacją. Każdy mecz przed własną publicznością to walka o być albo nie być w futsalowej Ekstraklasie. Dla gości sobotnie spotkanie to szansa na zbliżenie się do ligowej czołówki.

Sytuacja w tabeli jest niekorzystna dla gospodarzy, którzy tracą do bezpiecznego miejsca cztery punkty. Goście do trzeciej pozycji tracą pięć punktów. Dla rywalizacji to dobry znak, bo żadna z drużyn nie może liczyć na inne kluby.

Z zespołu Solnego Miasta odeszło dwóch zawodników Konrad Podobiński i Marcin Kluza. Jedynym wzmocnieniem jest Daniel Bukowiec, były kapitan młodzieżowej drużyny Bocheńskiego Stowarzyszenie Futsalu.

Serdecznie zapraszamy na naszą relację z meczu. Początek o godzinie 17:30. Nie zabraknie emocji, bo obie drużyny są gwarancją wysokiego poziomu gry.

MKF Solne Miasto Wieliczka: Jaszczyński (Kurowski) – Lekki, Grochalski, Przybył, Skórski; Bukowiec, Doroszko, Gąsior, Myszor, Cebula, Ławrowski, Jeleń.

Pogoń '04 Szczecin: Laski (Koszmider) – Bugański, Jakubiak, Gepert, Jurczak; Solecki O., Jonczyk, Solecki D., Kubik, Maćkiewicz, Cymański.

Sędziowie: Robert Podlecki, Kamil Grzebowski – Mariusz Krupa.

Zaczynamy za 12 minut.

Rozgrzewka zakończona.

Drużyny czekają na wyjście na parkiet. Pierwszy mecz 2017 roku w futsalowej Ekstraklasy w Wieliczce zaraz się rozpocznie.

Przywitanie drużyn.

1

00:28
    Skórski uderzył z dystansu, ale piłkę na korner sparował bramkarz gości.

00:35
    Lekki uderzył. Kolejny korner.

01:12
    Jurczak uderzał, ale strzał został zablokowany.

02:07
    Spokojny początek meczu. Obie drużyny z rezerwą i ostrożnością rozgrywają akcje.

03:01
    Jonczyk minął się z piłką w polu karnym.

03:48
    Jeleń uderzył Panu Bogu w okno.

04:16
    Kubik faulowany. Dwa faule akumulowane na koncie gospodarzy.

04:17
    Solecki uderzał techniczne. Jaszczyński obronił. Korner dla Pogoni.

04:40
    Koronkowa akcja gospodarzy. Przybył uderzał wslizgiem, ale nie trafił do pustej bramki.

05:35
    Kapitalne zagranie Bugańskiego do Kurczaka, który z pierwszej piłki odegrał do Jakubiaka, ale ten minął się z futbolówką.

06:16
    Pogoń dominuje.

06:28
    Trzy faule akumulowane na koncie gospodarzy.

06:43
    Żółtą kartkę otrzymuje Gepert (Pogoń '04 Szczecin). Zdaniem arbitra zawodnik symulował.

07:40
    Czwarty faul akumulowane na koncie gospodarzy.

08:45
    Rywalizacja nadal pod dyktando gości, ale Solne Miasto powoli budzi się z zimowego snu.

09:02
    Akcja Grochalskiego ze Skórskim. Ten ostatni uderzył, ale niecelnie.

09:13
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK. Kontra gości. Kubik przejął piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Solnego Miasta posłał piłkę obok bezradnego Jaszczyńskiego.

10:00
    Dwa kornery dla gospodarzy.

10:12
    Kubik techniczne po parkiecie. Piłkę w ostatnim momencie zablokował bramkarz gospodarzy.

10:23
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ. Mocne uderzenie z dystansu. Jaszczyński bez szans.

11:25
    Timeout dla gospodarzy.

11:40
    Cebula nie trafia do bramki z bliskiej odległości.

12:25
    Żółtą kartkę otrzymuje Bukowiec (MKF Solne Miasto Wieliczka).

12:35
    Piąty faul na koncie gospodarzy.

13:13
    Bugański ładnie uderzył, ale równie ładnie obronił Jaszczyński.

13:46
    Jakubiak uderzył, ale raz jeszcze świetna interwencja Jaszczyńskiego.

14:22
    Lasik wygrał pojedynek z Przybyłem.

15:27
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK. Akcja kolejki. Solecki minął trzech rywali. Pięknie posłał piłkę w pole karne, a tam nogę dostawił Jonczyk. Mistrzowska kiwka Soleckiego.

17:22
    Szósty faul gospodarzy. Przedłużony rzut karny dla gości.

17:22
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ARTUR JURCZAK.

18:33
    Starcie Jurczaka z Przybyłem. Zawodnik gości raczej już nie wróci do gry.

19:08
    Gol dla MKS-u Solne Miasto Wieliczka!
    Strzelcem bramki KRYSTIAN GROCHALSKI. Uderzenie z dystansu. Lasik bez szans.

20

Dwa światy, choć jedna liga. Pogoń gra swoje, a Solne Miasto jest na korepetycjach. Gospodarze grają źle. Brakuje szybkości, zgrania. Kilka zawodników gospodarzy nie ma czucia piłki, a niektórzy wyraźnie mają kłopot z motoryką i koordynacją. Na tle Pogoni takich błędów nie da się ukryć. Czy coś się zmieni w drugiej połowie? Miejmy nadzieję, że Solne Miasto podejmie wyzwanie i postara się zdobyć bramki. Pogoń zapewne będzie grała swoje i nie odpuści do ostatniej minuty.

21

21:04
    Korner dla gospodarzy.

21:25
    Grochalski sam na sam z Laskiem! Golkiper gości obronił strzał.

21:43

21:57
    Solne Miasto walczy od pierwszych sekund drugiej połowy. Pogoń w defensywie, ale też wyczekuje na okazję do kontrataku.

22:50
    Myszor zdołał przepchnąć rywala. Odegrał do Jelenia, który nie był w stanie pokonać Lasika.

23:26
    Jeleń doznał kontuzji. Zobaczymy czy wróci do gry.

23:53
    Myszor uderzył obok słupka.

25:08
    Lekki uderzył z dystansu. Korner dla gospodarzy.

25:16
    Gepert w sytuacji sam na sam z Jaszczyńskim. Bramkarz gospodarzy broni. Korner dla gości.

26:33
    Bugański ładnie przymierzył, ale trafił obok bramki.

27:04
    Po jednym przewinieniu na koncie obu drużyn.

27:25
    Jonczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem Solnego Miasta. Jaszczyński broni uderzenie nogami.

28:04
    Trzeci faul na koncie gości.

28:28
    Korner dla gości.

30:14
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK. Kontra gości. Piłka trafiła w słupek po strzale Jonczyka, a Kubik ją przejął i posłał do siatki.

31:25
    Solne Miasto gra z lotnym bramkarzem.

31:42
    Żółtą kartkę otrzymuje Myszor (MKF Solne Miasto Wieliczka).

32:00
    Trzy faule akumulowane na koncie gospodarzy i cztery przewinienia na koncie gości.

32:47
    Strzelcem bramki PIOTR MYSZOR. Indywidualna akcja Myszora! Zawodnik gospodarzy przebiegł z piłką całe boisko i z bliskiej odległości trafił do siatki.

34:15
    Grochalski uderzył z dystansu tuż przy słupku. Lasik broni.

34:40
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ. Kontra gości i mamy szóste trafienie dla Pogoni.

35:59
    Pięć fauli na koncie obu drużyn.

36:05

36:24
    Strzelcem bramki KRYSTIAN GROCHALSKI. Strzał z połowy boiska. Źle ustawiony Koszmider nie zareagował.

37:33
    Strzelcem bramki MICHAŁ KUBIK. Kontra gości. Techniczne uderzenie Lubią trafia idealnie przy słupku.

38:13
    Myszor z dystansu. Minimalne obok okienka. Korner dla gospodarzy.

39:00
    Ostatnia minuta spotkania.

Solne Miasto przegrywa na własnym parkiecie z Pogonią Szczecin. To był dobry mecz, ale dopiero w drugiej połowie, gdy gospodarze pokazali, że mogą postawić się utytułowanym rywalom. Wynik końcowy nie oddaje przebiegu rywalizacji, która była jednostronna do chwili, gdy goście nie wypracowali sobie przewagi bramkowej. Gospodarze muszą wyciągnąć wnioski, bo za tydzień czeka ich ważny mecz w Gdańsku. Pogoń wraca do gry o podium.

Dziękujemy za uwagę. Pozdrawia redakcja Lajfy.com! (19:45:31)

MZ

Gole: 20. Grochalski, 33. Myszor, 37. Grochalski – 10. Kubik, 11. Maćkiewicz, 16. Jonczyk, 18. Jurczak (kar.), 31. Kubik, 35. Maćkiewicz, 38. Kubik

Kartki:   13. Bukowiec (MKF), 32. Myszor (MKF) – 7. Gepert (SZC)

Sędziowie: Robert Podlecki, Kamil Grzebowski – Mariusz Krupa