Telekom – Chemik 0:3 (koniec) | Saint-Raphael – MKS 1:3 (koniec)
25 25 25
Wtorek 10.01.2017, 14:00Liga Mistrzyń • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

0:0
    We wtorkowe wczesne popołudnie w Baku tamtejszy Telekom podejmować będzie Mistrzynie Polski – Chemik Police. Mecz ten rozgrywany jest w ramach 2. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Obydwie ekipy w pierwszym meczu tegorocznej edycji przegrały, a więc możemy spodziewać się całkiem zaciętej rywalizacji.

0:0

Telekom Baku to azerska ekipa, która w swojej lidze prezentuje się bardzo dobrze. Jest to aktualny wicemistrz Azerbejdżanu. Do tej pory Telecom w lidze wygrał wszystkie swoje spotkania, ale nieco gorzej z rozgrywkami europejskimi, gdzie w Lidze Mistrzyń w 1. kolejce przegrały one na wyjeździe 0:3 z bijącą się o czołowe miejsca w lidze włoskiej Coneglianą.
    0:0 Siatkarki Chemika Police są już w Baku od niedzieli. Rzadko kiedy można zwiedzić tak odległe zakątki świata!

0:0

Chemik Police w tym sezonie Orlen Ligi jeszcze nie przegrał. Mistrzynie Polski pokonują każdego po kolei, a ostatnią drużyną, która urwała punkty policzankom był Impel Wrocław, który przegrał 2:3 na wyjeździe, ale przywiózł z ciężkiego terenu trzy oczka. W ostatniej kolejce Chemik wygrał 3:1 z Pałacem Bydgoszcz. Mecz ten zakończył się w sobotę po godzinie 22, a już w niedzielę o 5 rano siatkarki z Polic wyruszyły w podróż do Azerbejdżanu, gdzie zmierzą się z teoretycznie najsłabszą w grupie ekipą. W 1. kolejce Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika przegrały u siebie 1:3 z Liu·Jo Nordmeccanica Volley Modena.

0:0
    W swojej historii ekipa Telekomu Baku i Chemika Police nigdy nie spotkała się ze sobą na parkiecie. Teraz będzie to pierwsze oficjalne starcie tych drużyn. Teoretycznie Telekom to najsłabsze ogniwo w grupie, ale wynik z 1. kolejki i porażka 0:3 może być mylna, bowiem siatkarki z Azerbejdżanu były bliskie zwycięstwa w pierwszym i w trzecim secie, ale dopiero końcówka zadecydowała o tym, że Włoszki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.
    0:0 Tutaj mozna zobaczyć relację z odległej podróży siatkarek Chemika do Baku!

0:0
    Trener Jakub Głuszak twierdzi, że w drużynie Telekomu jest ciekawa mieszanka siatkarek różnych narodowości, a całą tą ekipę zbudował doświadczony szkoleniowiec – Zoran Gajić. Katarzyna Zaroślińska dodaje, że drużyna z Polic jedzie tam po zwycięstwo i jasno deklaruje walkę o pełną pulę.

0:0
    Na relację live z meczu Telekom Baku – Chemik Police zapraszamy do serwisu LAJFY COM już we wtorek od godziny 14:00! Emocji z pewnością nie zabraknie. Jedna i druga drużyna jeśli chce nadal walczyć o wyjście z grupy musi wygrać ten mecz.

0:0

Telekom Baku: Baidiuk, Azimova, Səmədova, Petrović, Azizova, Koewa, Bezsonova, Vesović, Həsənova, Ivanović, Mirković. Libero: Filipowa, Karimova.

Sędziowie: Philippe Schürmann – Paul Catalin Szabo-Alexi.
    0:0 Środkowa Chemika Police zapewne dziś chce te wspomnienia zamazać i wygrać w Baku!

0:0
    Obydwie ekipy już na parkiecie. Lada moment zacznie się pojedynek, który zapowiada się całkiem interesująco. Zaczną Polki.

0:0

1:0
    Z lewego skrzydła po skosie pewnie trafia w boisko Yelizaveta Səmədova.

1:1
    Odpowiada z lewej strony siatki Anna Werblińska, która uderza obok bloku po ostrym skosie i trafia w wolne pole.

1:2
    Fatalne rozegranie za plecy do Oleny Həsənovej i ta uderza za antenką w aut.

1:3
    Kolejna dobra akcja Chemika. Teraz z lewego skrzydła Malwina Smarzek uderza w okolice 9. metra.

2:3
    Agnieszka Bednarek-Kasza na prawej flance zablokowana przez jedną z rywalek.

2:4
    Z drugiej linii pewnie po bloku w boisko uderza Katarzyna Zaroślińska.

2:5
    Teraz świetnie Anna Werblińska uderza na prawym skrzydle po przekątnej w narożnik parkietu.

2:6
    Malwina Smarzek na lewej stronie siatki uderza między blokiem, a antenką po prostej w róg boiska. O pierwszy czas prosi trener Telekomu Baku – Zoran Gajić!

2:7
    Po przerwie as serwisowy na koncie Agnieszki Bednarek-Kaszy!

3:7
    Na lewej stronie Marharyta Azizova uderza bardzo mocno po bloku i nie dały rady obronić się policzanki.

4:7
    Smarzek z lewego skrzydła atakuje nad blokiem daleko w aut.

4:8
    Pogubiły się gospodynie. Dokładnie nie podbiła piłki Marharyta Azizova, która została zmylona przez koleżankę z zespołu i łatwy punkt ląduje na koncie Chemika. Pierwsza w tym secie przerwa techniczna i pewne prowadzenie Mistrzyń Polski!

5:8
    Z lewego skrzydła uderza Malwina Smarzek i zostaje zablokowana przez blok rywalek.

5:9
    Teraz już szybkie rozegranie Joanny Wołosz za plecy na prawą stronę do Malwiny Smarzek, a ta pewnie obija blok Telekomu.

6:9
    Przechodzącą piłkę wykorzystują gospodynie.

6:10
    Ze środka po bloku w boisko trafia Stefana Veljković.

6:11
    Punktowa zagrywka na koncie Veljković!

6:12
    Na lewej flance pewnie Anna Werblińska atakuje po bloku w aut.

6:13
    Jovana Vesović zatrzymana przez blok policzanek na lewej stronie siatki. Druga przerwa w tym secie na żądanie szkoleniowca Telekomu Baku – Zorana Gajicia!

7:13
    Na prawym skrzydle zablokowana została Katarzyna Zaroślińska. Nie zdążyła z asekuracją Stefana Veljković.

7:14
    Mądre zagranie Werblińskiej. Z lewego skrzydła przyjmująca Chemika plasem atakuje piłkę tuż za blok rywalek w wolne pole.

8:14
    Teraz odpowiadają gospodynie. Z trudem po bloku w boisko atakuje Yelizaveta Səmədova.

9:14
    Punktuje w polu serwisowym Aleksandra Petrović!

9:15
    Świetnie teraz atakuje ile sił Anna Werblińska na lewym skrzydle i nie radzą sobie w defensywie gospodynie.

10:15
    W siatkę serwuje Werblińska.

10:16
    Z drugiej linii nad blokiem w boisko uderza Katarzyna Zaroślińska. Druga przerwa techniczna w secie pierwszym i na prowadzeniu nadal Chemik Police!

11:16
    Zepsuła zagrywkę Joanna Wołosz.

11:17
    Pewnie z przechodzącej piłki punktuje Joanna Wołosz.

12:17
    Wysokie rozegranie na środek do Oleny Həsənovej, a ta pewnie na środku kończy akcję atakiem w wolne pole.

12:18
    Z prawego skrzydła po przekątnej idealnie w linię 9. metra trafia atakiem Anna Werblińska.

13:18
    Kolejny raz serwis psują Mistrzynie Polski.

13:19
    Ze środka kończy atak Stefana Veljković.

13:20
    Podwójnym blokiem policzanki zatrzymują na prawym skrzydle atak rywalek.

13:21
    Zaroślińska na prawej stronie siatki obija wewnętrzną stronę bloku Azerek i piłka spada w polu rywalek.

13:22
    Świetnie z drugiej linii uderza Malwina Smarzek trafiając idealnie w narożnik parkietu.

14:22
    Na lewej stronie siatki odpowiada Jovana Vesović atakiem po skosie w wolną strefę.

14:23
    Kiwka Anny Werblińskiej z lewej strony nad blokiem ląduje w boisku.

14:24
    Sprytnie z drugiej piłki kiwa piłkę na drugą stronę Joanna Wołosz i przyjezdne mają piłkę setową!

15:24
    Autowy serwis Katarzyny Zaroślińskiej.

16:24
    Przechodząca piłka wykorzystana przez Olenę Həsənovą.

16:25
    Pewnie z prawego skrzydła po skosie w boisko trafia Agnieszka Bednarek-Kasza i kończy pierwszą partię!

16:25
    Pierwszy set skończony.
    0:0 Z dużą przewagą pierwszego seta wygrywają policzanki, które pokazały, że nie przyjechały do Baku na wycieczkę!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Kiwka Joanny Wołosz i zaskoczona Yelizaveta Səmədova dotyka piłki, a ta wychodzi na aut.

0:2
    Na prawej stronie siatki Ksenija Ivanović zostaje zatrzymana podwójnym blokiem.

1:2
    Daleko w aut serwuje Anna Werblińska.

1:3
    Gospodynie również zagrywają w aut.

2:3
    W siatkę na prawym skrzydle atakuje Katarzyna Zaroślińska.

3:3
    Punktowa zagrywka Oleny Həsənovej!

3:4
    Z lewego skrzydła po przekątnej w narożnik parkietu uderza Malwina Smarzek.

3:5
    Atakuje z drugiej linii Ksenija Ivanović i zostaje zatrzymana przez Stefanę Veljković.

3:6
    Na prawej flance Sladana Mirković zablokowana przez policzanki. Pierwszy czas dla trenera Telekomu Baku – Zorana Gajicia!

3:7
    Z lewej strony pewnie Katarzyna Zaroślińska atakuje w sam róg boiska.

3:8
    Punktuje w polu zagrywki Joanna Wołosz. Nie radzi sobie z obroną Marija Filipowa. Pierwsza przerwa techniczna w secie drugim i na pewnym prowadzeniu są przyjezdne!

4:8
    Po bloku Malwiny Smarzek w aut na prawym skrzydle atakuje Ksenija Ivanović.

4:9
    Teraz pewnie ze środka Stefana Veljković uderza po bloku rywalek w aut.

5:9
    Jovana Vesović na lewej flance uderza po skosie i źle przyjmuje ten atak Mariola Zenik.

5:10
    Po prostej z prawej strony siatki atakuje Katarzyna Zaroślińska. Piłka odbija się od bloku gospodyń i spada na aucie.

5:11
    As serwisowy Stefany Veljković!

6:11
    Świetny atak z szóstej strefy w wykonaniu Yelizavety Səmədovej.

6:12
    Na prawej flance huknęła po skosie w wolne pole Zaroślińska.

6:13
    Technicznie z prawej strony po skosie w aut uderza Ksenija Ivanović.

7:13
    Dobra akcja gospodyń. Pewnie kończy akcję na środku Olena Həsənova.

8:13
    Mocno, ale obok bloku w aut uderza na lewym skrzydle Anna Werblińska.

8:14
    Bardzo daleko w aut serwuje jedna z zawodniczek Telekomu Baku.

9:14
    Pewnie po prostej w boisko na prawej stronie uderza Yelizaveta Səmədova.

9:15
    Z szóstej strefy pewnie na prawym skrzydle uderza w wolne pole Katarzyna Zaroślińska.

9:16
    Olena Həsənova zablokowana na środku przez Stefanę Veljković. Druga przerwa techniczna i pewne prowadzenie Chemika Police!

10:16
    Aleksandra Petrović z prawej strony atakuje po bloku rywalek w aut.

11:16
    Na lewym skrzydle Malwina Smarzek atakuje po prostej w aut.

11:17
    Teraz poprawiła się Smarzek atakując bardzo mocno po rękach rywalek w aut.

11:18
    Świetnie na środku uderza w wolne pole Stefana Veljković. O drugi czas w secie drugim prosi szkoleniowiec Telekomu Baku – Zoran Gajić!

12:18
    Autowa zagrywka Anny Werblińskiej.

13:18
    Przechodzącą piłkę wykorzystuje Jovana Vesović.

14:18
    As serwisowy na koncie Kseniji Ivanović!

14:19
    Teraz na szczęście dla Mistrzyń Polski psuje zagrywkę Ksenija Ivanović.

14:20
    Z drugiej linii pewnie trafia po prostej w boisko Malwina Smarzek.

15:20
    Na lewym skrzydle przedziera się przez blok rywalek Jovana Vesović.

15:21
    A z prawej strony siatki trafia po przekątnej w wolne pole Katarzyna Zaroślińska.

15:22
    Teraz na lewej flance Yelizaveta Səmədova atakuje po prostej w aut.

16:22
    Psuje zagrywkę Stefana Veljković.

17:22
    Na lewym skrzydle w siatkę uderza Anna Werblińska.

17:23
    Serwis w siatkę gospodyń.

17:24
    Wygrywa walkę na siatce Joanna Wołosz. Będą miały piłkę setową policzanki!

18:24
    Miękko nad blokiem w aut atakuje Anna Werblińska na lewej stronie siatki.

19:24
    Punktowy serwis na koncie Sladany Mirković.

20:24
    Zablokowana na prawym skrzydle Anna Werblińska przez podwójny blok Azerek. O pierwszy czas prosi Jakub Głuszak – trener Chemika Police!

21:24
    Znów zablokowana z prawej strony siatki Werblińska.

21:25
    Ze środka po bloku w aut huknęła piłkę Agnieszka Bednarek-Kasza kończąc tym samym drugiego seta!

21:25
    Drugi set skończony.
    0:0 Druga partia nie przyniosła zbyt wielu nerwów w szeregach Chemika. Jedynie pod koniec do pracy wzięły się gospodynie, ale mimo wszystko Mistrzynie Polski zakończyły zwycięsko drugiego seta!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:1
    Kiwka z lewego skrzydła Katarzyny Zaroślińskiej. Nie poradziła sobie w obronie Marija Filipowa.

0:2
    Marharyta Azizova zatrzymana na lewej flance przez podwójny blok Polek.

1:2
    Bardzo mocno na prawym skrzydle po prostej trafia Yelizaveta Səmədova.

2:2
    Punktowy serwis w wykonaniu Yelizavety Səmədovej.

3:2
    Podwójnym blokiem na prawej stronie siatki gospodynie zatrzymują atak Katarzyny Zaroślińskiej.

3:3
    Teraz skutecznie Malwina Smarzek na prawej flance kiwa piłkę po bloku w aut.

3:4
    Po bardzo ostrym skosie w wolne pole atakuje na lewej stronie siatki Anna Werblińska.

3:5
    Marharyta Azizova zablokowana na prawym skrzydle przez blok Chemika Police.

3:6
    Katarzyna Zaroślińska na prawej flance atakuje miękko nad blokiem po przekątnej w sam narożnik boiska. Zoran Gajić – trener Telekomu Baku prosi o czas!

3:7
    Z drugiej linii z ominięciem bloku trafia w boisko Malwina Smarzek.

3:8
    Punktowy serwis w wykonaniu Malwiny Smarzek. Pierwsza przerwa techniczna w secie trzecim i znów wysokie prowadzenie gości!

4:8
    Z prawej strony Marharyta Azizova po prostej trafia w Mariolę Zenik.

4:9
    Teraz z prawego skrzydła po przekątnej w boisko trafia Katarzyna Zaroślińska.

4:10
    Kolejny raz świetnie atakuje na prawej flance Katarzyna Zaroślińska i nie daje szans rywalkom na obronę.

4:11
    Po raz trzeci na prawym ataku pewnie po bardzo ciasnym skosie uderza Zaroślińska. Szybko o drugi i zarazem ostatni czas w tym secie prosi Zoran Gajić – trener Telekomu Baku!

4:12
    Pewnie ze środka w boisko trafia Agnieszka Bednarek-Kasza.

5:12
    Zepsuła zagrywkę Stefana Veljković.

5:13
    Malwina Smarzek z drugiej linii uderza po bloku rywalki w aut.

6:13
    Na środku Gabrieła Koewa uderza po taśmie w okolice 9. metra.

7:13
    Punktowy serwis w wykonaniu Jovany Vesović!

8:13
    Odrabiają straty gospodynie. Z drugiej linii bardzo dobrze atakuje Yelizaveta Səmədova.

8:14
    Obok bloku rywalek w boisko kiwa futbolówkę Anna Werblińska.

9:14
    Przekroczyła linię 3. metra przy ataku z drugiej linii Katarzyna Zaroślińska.

9:15
    Bezpardonowo na lewym skrzydle huknęła po skosie w narożnik boiska Malwina Smarzek.

9:16
    Yelizaveta Səmədova zablokowana przez podwójny blok rywalek na lewej stronie siatki. Druga przerwa techniczna w trzecim secie i na prowadzeniu policzanki!

10:16
    Serwis w siatkę Agnieszki Bednarek-Kaszy.

10:17
    Z prawego skrzydła Katarzyna Zaroślińska atakuje po prostej w boisko.

11:17
    Ze środka pewnie atakuje piłkę w boisko Olena Həsənova.

12:17
    Lewa flanka i podwójny blok gospodyń zatrzymuje atak Katarzyny Zaroślińskiej.

12:18
    Na aucie ląduje zagrywka Yelizaveta Səmədova.

13:18
    Teraz w siatkę serwuje Malwina Smarzek.

13:19
    Świetnie na środku trafia w wolną strefę Stefana Veljković.

14:19
    Z prawego skrzydła dobrze atakuje po prostej Marharyta Azizova.

14:20
    Z prawej strony siatki po skosie bardzo mocno po raz kolejny w tym meczu trafia Katarzyna Zaroślińska.

15:20
    Sladana Mirković kiwa z drugiej piłki w wolne pole.

15:21
    Agnieszka Bednarek-Kasza na prawej stronie siatki uderza skutecznie w boisko.

15:22
    Teraz ze środka kończy akcję Bednarek-Kasza pewnym uderzeniem.

16:22
    Yelizaveta Səmədova trafia z lewego skrzydła po przekątnej w boisko.

17:22
    Z drugiej linii po bloku policzanek w boisko trafia teraz Jovana Vesović.

17:23
    Zepsuła serwis Gabrieła Koewa.

17:24
    Podwójnym blokiem na prawym skrzydle zatrzymana Koewa. Piłka meczowa dla Chemika Police!

18:24
    Ze środka bardzo mocno trafia w boisko Olena Həsənova.

19:24
    Z prawego skrzydła po prostej w wolną strefę huknęła Yelizaveta Səmədova.

20:24
    Dotyka siatki Joanna Wołosz. O przerwę prosi trener Chemika Police – Jakub Głuszak!

20:25
    W kontrze policzanki i pewnie Stefana Veljković kiwa nad blokiem w boisko. Wygrywają gładko to spotkanie siatkarki Chemika!

20:25
    Trzeci set skończony.
    0:0 Podopieczne Jakuba Głuszaka pewnie zwyciężają 3:0 i wywożą z Azerbejdżanu ważne trzy punkty!

0:0
    Na dziś to już wszystko. Za nami mecz w którym policzanki nie miały większych problemów by zgarnąć pełną pulę. Na pozostałe relacje zapraszamy do serwisu LAJFY COM. Dziękuję bardzo za uwagę i do usłyszenia. (15:27:28)

Adam Ka

Telekom Baku: Baidiuk, Azimova, Səmədova (C), Petrović, Azizova, Koewa, Bezsonova, Vesović, Həsənova, Ivanović, Mirković. Libero: Filipowa, Karimova.
    Grupa Azoty Chemik Police: Werblińska, Montano, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Wołosz, Blagojević, Jagieło (C), Zaroślińska. Libero: Zenik, Krzos.

Sędziowie: Philippe Schürmann – Paul Catalin Szabo-Alexi